Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.10.2010 11:10

anakin napisał(a):Na Kornati generalnie co roku jest tłoczno(chyba :wink: )
Mimo wszystko jeżeli ktoś nie był ,uważam,że naprawdę warto.....
Nawet mimo wątpliwej "atrakcji" jaką jest słone jezioro.... :roll:


Wg mnie też warto, i małe sprostowanie - słone jezioro czyli Jezioro "Mir" jest na terenie Parku Przyrody Telašćica.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.10.2010 11:18

Janusz Bajcer napisał(a):małe sprostowanie - słone jezioro czyli Jezioro "Mir" jest na terenie Parku Przyrody Telašćica.

Co do nazewnictwa i "umiejscowienia" poszczególnych rzeczy w Cro absolutnie się nie mam zamiaru z Tobą spierać... :wink:
A to dlatego,że nie posiadam ku temu odpowiedniej.....wiedzy. :cry:

Park Przyrody Telašćica mówisz??
No to dziś się dowiedziałem,że zobaczyłem dwa parki za jednym zamachem. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.10.2010 11:22

anakin napisał(a):Park Przyrody Telašćica mówisz??
No to dziś się dowiedziałem,że zobaczyłem dwa parki za jednym zamachem. :oczko_usmiech:


Na statku którym płynąłeś nie było o tym mowy :?:
Na moim córka kapitana mówiła co nas czeka w czasie rejsu :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.10.2010 11:32

Też słuchaliśmy historii parku.
Z tym,że po.....angielsku :roll: Była ze mną osoba,która biegle posługuje się tym językiem,ale nawet ona niewiele z tego rozumiała... :roll:
Taki to był więc....."angielski" :wink:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 14.10.2010 11:44

Janusz Bajcer napisał(a):W nagrodę masz prawo w każdej październikowej audycji CRR poprosić o piosenkę na życzenie


:lool: :lool: Wielkie dzięki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.10.2010 19:30

Ponieważ testuję nowy serwer, przed wypłynięciem w rejs statkiem z Pakoštane jako suplement jedno zdjęcie wspominanego obiektu przed dewastacją

Obrazek

Obiekt nazywał się CITAT
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.10.2010 19:35

Janusz Bajcer napisał(a):Ponieważ testuję nowy serwer....

Janusz, dobry wybór z tym serwerem.
Póki co nie odwalają chamówy jak fotosik i nawet szybciej się tam wgrywa foty.
Oby jak nadłużej.

Pisz cedeena :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.10.2010 19:44

Janusz Bajcer napisał(a):Ponieważ testuję nowy serwer, przed wypłynięciem w rejs statkiem z Pakoštane jako suplement jedno zdjęcie wspominanego obiektu przed dewastacją
Obiekt nazywał się CITAT

Ło matko! 8O
Ale bajka! 8)
Widziałem jak wyglądał w zeszłym roku......Po prostu ruina :cry:
Szkoda....Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.10.2010 21:52

Pokazywałem tą ruinę :cry: we wcześniejszym odcinku. :cry:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2010 14:56

Wycieczka statkiem cz.I - Park Narodowy Kornati

Podczas czterech pobytów na Istrii oraz w Primošten i w Živogošce na Kornati było nie po drodze, natomiast w czasie pobytów wspólnie z synami w Zatonie k/Zadaru i w Pakoštane nie pozwoliły na to środki finansowe.
Koszt czteroosobowej wycieczki oscylował między 800 -1000 kun, woleliśmy więc być kilka dłużej w Cro, niż płynąć wtedy na Kornati.

W Sveti Petar k/Zadaru byliśmy już bez synów, ale przeczytałem na forum kilka negatywnych opinii o rejsie na Kornati, więc nie zdecydowałem się popłynąć.

Nastąpiło to wreszcie w tym roku, trochę dodatkowej "kasiorki" :D uzbierało się w Skarbonce na 5 zł, więc trzeba to było jakoś spożytkować, a poza tym stwierdziłem, że jak nie popłynę, to naocznie nie przekonam się jak jest na Kornati.

Ponieważ Krakusy: Ania i Janusz będąc w Pakoštane kilka dni wcześniej tam popłynęli i wrócili zadowoleni, więc zapisaliśmy się na rejs tym samym statkiem co Oni.

Na planszy reklamującej rejs jego cena wynosiła 250 kun (Krakusy kilka dni wcześniej płacili 200 kun) jednak Pani sprzedająca bilety powiedziała, że jak przyjdziemy po nie na dzień przed wypłynięciem, to sprzeda na je po 200 kun. I właśnie za taką ceną bilety nam sprzedała.

W trakcie rejsu okazało się, że statek wycieczkowy obsługiwała cała Rodzina, matka sprzedawała bilety, jej mąż był kapitanem, pomocnikiem syn, a dwie córki tłumaczkami i kelnerkami.

Tak więc 25 lipca o godz.9 -tej po zaokrętowaniu się ma statek

Obrazek

wypłynęliśmy w rejs na Kornati przy dźwiękach dalmatyńskich piosenek które śpiewał Mladen Grdović Obrazek

Powoli oddaliśmy się od brzegu

Obrazek

Obrazek

Po minięciu wysepki Sveti Justin

Obrazek

zobaczyliśmy na redzie portu w Pakoštane taki motorowy jachcik :wink: (chyba miał banderę Wielkiej Brytanii)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popłynęliśmy dalej na pełne morze w kierunku archipelagu, ale kapitan statku musiał w tym dniu trochę zmienić kurs, bo na pełnym morzu zaczął wiać wiatr, na szczęście nie bora.

Obrazek

Obrazek

W ramach ceny rejsu na statku otrzymaliśmy na śniadanie smaczną kanapkę, do popicia wodę mineralną i sok poczęstowano nas też winem i rakiją.

Dziewczynę rozlewającą te napitki poprosiłem o nalanie słowami piosenki vino i rakija, dva su moi prijatelja Obrazek

Po takiej prośbie z uśmiechem na ustach nalewała mi szklaneczkę i kieliszek do pełna.:D

Obrazek

Nasz statek, mimo że nie duży, dzielnie radził sobie z falą na morzu i płynął kursem obranym przez kapitana, raz bliżej wysepek, raz dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mijaliśmy widoczne kilkusetmetrowe, tzw. suche mury o których pisałem w poprzednim odcinku

Obrazek

Jak wspomniałem na początku, na statku cały czas przygrywała z głośników chorwacka muzyka, więc nie mogło zabraknąć piosenek Vinko CoceObrazek

Kapitan oprócz syna, przez chwilę przyuczał do zawodu małego murzynka :wink:

Obrazek

Obrazek

Przy takiej załodze nie sposób było zabłądzić na morzu i pośród licznych wysepek :wink: :D

Obrazek

Obrazek

Pytałem córkę kapitana co znaczą te dwa kamienie na poniższym zdjęciu, powiedziała że są to znaki nawigacyjne dla kapitanów statków wycieczkowych, aby nie zboczyli z kursów.

Obrazek

W miarę zbliżania się do wysp rejs stawał się coraz ciekawszy widokowo, bo mijaliśmy liczne zatoczki z domkami i jachtami

Obrazek

W oddali pokazała się latarnia Vela Sestrica położona na wyspie Sestrica Vela

Obrazek

Obrazek

Następnymi rzucającymi się w oczy obiektami na wyspie Kornat była twierdza Tureta

Obrazek

Obrazek

oraz kościółek Matki Bożej z Tarca, Królowej Morza

Obrazek

Obrazek

Na poniższym zdjęciu z netu widać kościółek od strony lądu i jego zabudowę na starym obiekcie

Obrazek

natomiast twierdza i wspomniana procesja statków z Murter do kościółka są przedstawione na ładnym filmiku

Tureta i Gospe od Tarca

Po minięciu kościółka statek zaczął zbliżać się do najładniejszej atrakcji rejsu, czyli do klifów :D

Obrazek

Obrazek

Nasz statek po lekko wzburzonym morzu podpłynął do klifów na wyspie Mana, których wysokość sięga 65 m
Dobrze, że nie było dużego wiatru i wyższej fali, bo bylibyśmy pozbawieni poniższych widoków :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kilku minutach na sesję zdjęciową kapitan statku zrobił nawrót i popłynęliśmy dalej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po pięknych widokach ze statku, na statku śpiewała nam równie piękna Marina Tomasević Obrazek

W pewnym momencie rejsu za burtą ukazał się kolejny motorowy jachcik :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zagadka - jakiego państwa bandera jest na jachcie :?: :?: :?:


Po kilkunastu minutach od minięcia "zagadkowego jachtu" wpłynęliśmy do zatoki położonej w Parku Przyrody Telašćica,

Obrazek

gdzie nastąpiła przerwa na jego zwiedzanie pieszo i na obiad, ale o tym będzie w następnym odcinku.

Na koniec części pierwszej piosenka NI U TVOME SRCU Obrazek z wyspami Kornati w tle.
:D :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 16.10.2010 15:53

Myśmy płynęli tym statkiem 2 tygodnie wcześniej :D .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2010 15:57

krakuscity napisał(a):Myśmy płynęli tym statkiem 2 tygodnie wcześniej :D .


Dziękuję za polecenie tego statku :D
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 16.10.2010 18:22

Obrazek

Saint Vincent i Grenadyny (ang. Saint Vincent and the Grenadines)

Wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli. Oprócz wyspy Saint Vincent obejmuje położoną na południe od niej północną część archipelagu Grenadyny (jego południowa część należy do Grenady).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2010 18:30

Brawo Arku :D
W nagrodę podobnie jak Andrzej masz prawo w każdej październikowej audycji CRR poprosić o piosenkę na życzenie :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.10.2010 18:41

Jestem naprawdę pod wrażeniem Twojej znajomości nazw tych wszystkich wysepek,skałek,kościółków,półwyspów itd..itp!
Skąd Ty to wszystko wiesz :?: 8O
Chętnie pooglądam i poczytam jak wygląda "twoje" Kornati.... 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2) - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone