Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.09.2010 08:17

Aldonka napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Jeszcze jedna zagadka-łatwizna :wink: dla wszystkich:
ile piosenek jest zamieszczonych w dotychczasowych punktach relacji :?:

Ja mam spisane 49 ale nie wiem czy wszystkie i wszystkiego jeszcze nie przesłuchałam :)

BRAWO :D
W nagrodę dla Ciebie piosenka nr 50 ANTONIJA ŠOLA - Svirajte mi ljubavne

PS Są jeszcze dwie piosenki, zamieszczone przez Adasia i Janusza :D
Ostatnio edytowano 22.09.2010 19:22 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.09.2010 11:41

Dziękuję :)

Piosenki pozostałych Panów również mam zanotowane :) Potem wg spisu uzupełniam sobie moje zbiory :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.09.2010 00:10

Ponieważ w czwartek o 16-tej na trzy dni wyjeżdżam w Bieszczady,
CD relacji w przyszłym tygodniu.

Szykujcie się na TRIBUNJ

No i zagadka do rozwiązania :wink: kto śpiewa piosenkę w powyższym filmiku :?: :D

(AdamB, Biker_Hr i inni rezydenci wyłączeni ze zgadywania :wink: )
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 23.09.2010 00:19

........

Jeśli obiecasz w CRR więcej Severiny to usuń ostatni post: inni też się pobawią :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.09.2010 00:33

Szary już zgadł :D :D ale dał szansę innym.

OK, obiecuję więcej Severiny w CRR :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.09.2010 00:50

Janusz Bajcer napisał(a):Ponieważ w czwartek o 16-tej na trzy dni wyjeżdżam w Bieszczady,


Może się spotkamy - Wetlina , Poł. Caryńska , albo w niedzielę - Zatwarnica , Kiczera , Ruskie , Chmiel , Dwerniczek , Smolnik , Czerwony Wierch
Dobrego Bieszczadowania :papa:

A może w Cisnej ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.09.2010 22:18

piotrf napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ponieważ w czwartek o 16-tej na trzy dni wyjeżdżam w Bieszczady,


Może się spotkamy - Wetlina , Poł. Caryńska , albo w niedzielę - Zatwarnica , Kiczera , Ruskie , Chmiel , Dwerniczek , Smolnik , Czerwony Wierch
Dobrego Bieszczadowania :papa:


Już po '"bieszczadowaniu", pewnie chodziliśmy podobnymi szlakami tylko w innych dniach.
W piątek byłem na Połoninie Caryńskiej, w sobotę na Bukowym Berdzie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.09.2010 22:21

Czyżby tylko szary779 znał wykonawczynię piosenki w filmiku o Tribunj :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.09.2010 22:36

Ponieważ nikt oprócz szary779 nie odpowiedział, kto śpiewa piosenkę zagadkę :wink:
(BRAWO SZARY :D )
pora na jej rozwiązanie.

DANIJELA MARTINOVIĆ - Na po mi srce živi
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.09.2010 09:56

T jak Tribunj

Obrazek

Obrazek

Tribunj położony jest ok. 30 km od Pakoštane, ponieważ miasteczko ma dobre recenzje na forum, po wyjeździe Krakusów do domu, postanowiłem, że pojedziemy tam na wieczorny spacer.

Obrazek

Tribunj to niewielka rybacka miejscowość z gęsto ustawionymi, kamiennymi domami i wąskimi uliczkami. Powstała na wysepce, którą z lądem łączy kamienny most

Obrazek

Obrazek

Z czasem rozrosła się poza dawne mury, które służyły do obrony przed Turkami. Kościół św. Mikołaja wzniesiony w 1452 roku, twierdza Jurjevgrad na wzniesieniu z 1650 roku i kościół Najświętszej Marii Panny z 1435 roku świadczą o bogatej historii tego miejsca.

Obrazek

Obrazek

Święty Mikołaj jest bardzo szanowany w Tribunj, jako opiekun dzieci, marynarzy, rybaków, kupców, biednych ludzi.

Dziś mieszkańcy zajmują się głównie rybołówstwem, rolnictwem (uprawa oliwek) i turystyką. Prywatne kwatery z dobrze urządzonymi apartamentami, restauracje, w których codziennie podawane są świeże ryby, kempingi i nowoczesna marina przyciągają turystów. W okolicy jest kilka ładnych plaż, z których najbardziej znana to Sovlja i Zamalin.

Obrazek

W pobliżu, na wysepce Logorun jest pierwszy na świecie rezerwat osłów

Obrazek

dlatego właśnie w Tribunj odbywają się znane Zawody Osłów - w pierwszym tygodniu sierpnia.

Plan miasteczka

Miasteczko mimo, że małe rzeczywiście warte zwiedzenia (a także pobytu), jest w nim spory port jachtowy i leżąca wzdłuż niego promenada

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ciekawa mała starówka z wąskimi uliczkami i widokiem na okoliczne wysepki

Obrazek

Obrazek

Spacer po Tribunj z zagadką - kto śpiewa piosenkę na filmiku

W trakcie spaceru po starówce skusiłem na spróbowanie po raz pierwszy potrawy z kalmarów

Obrazek

Ponieważ byłem po obiadokolacji, na spróbowanie zamówiłem pół porcji i muszę przyznać, że kalmary w panierce bardzo mi smakowały, żona spróbowała jeden krążek, ale go nie dojadła.

Nad miasteczkiem wznosi się małe wzgórze zabudowane wspomnianym kościółkiem Św.Mikołaja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zdobyciu tego wzgórza rozpościera się widok na położone u jego stóp miasteczko, na wybrzeże i okoliczne wysepki, widać też pobliskie Vodice.

Obrazek

Obrazek

Ponieważ w Tribunj byliśmy w sobotę, odbywała się w nim Ribarska Fešta (tradycyjna letnia, czasem cotygodniowa zabawa w wielu chorwackich miasteczkach na wybrzeżu)

Obrazek

Po morzu przepływało klika małych stateczków, z każdego z nich były wystrzeliwane sztuczne ognie

Obrazek

Na uliczkach było sporo smażalni rybek i innych owoców morza oraz straganów z pamiątkami
Chciałem zostać dłużej na tej feście, bo jedna mała kapela w miasteczku na starówce już grała i śpiewała, druga większa szykowała się do występu na promenadzie

Obrazek

ale żonie przeszkadzały zapachy ze smażalni więc zarządziła powrót do Pakoštane, tak więc zamiast posłuchać muzyki w formacie na żywo, musiałem jej posłuchać na laku noć w formacie mp3 w apartamencie.

Tym razem przed snem grały i śpiewały dalmatyńskie KlapyObrazek

Klapa Bonaca - U lipoj toj dalmaciji

Klapa Cambi - Dugo nije pala kiša

Klapa Dalmati & Dani Stipaničev - Maslina je neobrana

Klapa Intrade & Tomislav Bralic - Ne damo te pismo nasa

Klapa Iskon - Još ne mogu pristat volit

Klapa Kampanel - Bambina

Klapa Kontrada - Mati i more

Klapa Kumpanji - Probudi me jutrom

Klapa Leut - Da mi nije Dalmacije

Klapa Maslina - Da te mogu pismom zvati

Klapa Ragusa - Dalmatinac

Klapa Sol - O, more

Klapa Sv.Juraj - Ruzo crvena

Klapa Zadarska Lanterna - Dalmacijo, tvoje san dite

CDN - ale po Zlocie.

(PS Zdjęcia zrobione w Tribunj coś mi nie wyszły, więc posiłkowałem się kilkoma z sieci.)
Ostatnio edytowano 06.10.2010 07:22 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Strażak
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Strażak » 02.10.2010 08:57

Witam,kochani może jest w stanie ktoś wzkazać mi na tych fotkach miejscowości Tribunj który apartament jest Daria pytam o ten na ul.Podvrh.Oraz jak daleko jest z Tribunj do Vodic spacerkiem?Pozdrawiam :D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 02.10.2010 09:07

Janusz Bajcer napisał(a):... W okolicy jest kilka ładnych plaż, z których najbardziej znana to Sovlja.


Moim zdaniem najmniej ciekawa.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2010 00:44

Kevlar napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):... W okolicy jest kilka ładnych plaż, z których najbardziej znana to Sovlja.


Moim zdaniem najmniej ciekawa.


Jak patrzę na zdjęcie plaży Sovlja, to mnie taka odpowiada, bo widzę drzewa dające naturalny cień.

PS Przypominam. że odcinku o Tribunj jest zagadka do rozwiązania :wink:

Kto śpiewa piosenkę na filmiku :?:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 06.10.2010 05:42

Może się mylę ale plaża Sovlja jest dalej przy doku naprawczym dla jachtow a ta wyżej na zdjęciu to plaża Zamalin.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2010 07:28

Kevlar napisał(a):Może się mylę ale plaża Sovlja jest dalej przy doku naprawczym dla jachtow a ta wyżej na zdjęciu to plaża Zamalin.


Po dokładniejszym sprawdzeniu przyznaje Ci racje, zresztą Ty znasz Tribunj lepiej niż ja :wink: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone