Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2010 15:55

Ostatnio edytowano 12.02.2011 14:49 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 18 razy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.09.2010 15:56

Krótki ten wstęp. ;)

Ale już się zdążył rozbudować i wzbogacić o kolejne sekwencje. :D

Pozdrawiam,
Wojtek
Ostatnio edytowano 07.09.2010 23:42 przez Franz, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2010 15:59

1.Wstęp

Wzorem lat ubiegłych postaram się napisać relację z wakacji 2010, choć tym razem będzie ona krótka, bo w tym roku więcej czasu spędzałem na plaży, niż na zwiedzaniu, więc trudno opisywać plażowanie dzień po dniu.

Może na początek wyjaśnię dlaczego Chorwacja po raz jedenasty i Pakoštane po raz drugi.

Już w trakcie w wakacji 2009 roku zastanawiałem się gdzie spędzę wakacje 2010.

Obrazek

Ponieważ wakacyjny pobyt w 2009 roku w Turcji spodobał mi się, więc była opcja powtórki, ale znajomi, którzy namówili mnie końcem 2008 roku na wakacje w tym kraju (a konkretnie w KEMER)

Obrazek

tym razem końcem 2009 roku Turcję zamienili na Egipt i namawiali na pobyt w 2010 r0ku w SHARM EL SHEIK

Obrazek

Po obejrzeniu zdjęć w necie z tego miejsca oraz przyjrzeniu się ofercie ITAKA odmówiłem z dwóch powodów:

-Sharm El Sheik to miasto turystyczny kombajn na skraju pustyni
(widokowo w porównaniu z Kemer, odpada w przedbiegach)
-cena pobytu ok. 2500 zł od osoby + wycieczki fakultatywne na miejscu, na dodatek w lipcowym upale.
(wycieczki drogie, a jechać do Egiptu i siedzieć tylko w hotelu wg mnie mija się celem)

Dlatego powiedziałem Egiptowi i Sharm El Sheik zdecydowanie NIE.

Skoro nie Egipt i nie Turcja, to pozostała bezkonkurencyjnie na wakacje 2010 CHORWACJAObrazek

Namawiałem innych znajomych, ale jakoś nie byli chętni, pozostawała jeszcze opcja wyjazdu z bratem na Hvar, ale nie zgraliśmy się z terminami urlopów, tak więc po raz drugi do Chorwacji pojechałem tylko z żoną (pierwszy raz w 2006 roku do Sveti Petar)

W tym roku nastąpiła jednak zdecydowana zmiana miejsca spania - po raz pierwszy pojechaliśmy nie pod namiot lecz do apartamentu.

Ponieważ decyzja wyjazdu kiedy i z kim się odwlekała, nie było czasu na rezerwację apartamentu, więc powiedziałem - raz kozie śmierć, trzeba zawierzyć opisom na forum - pojedziemy w ciemno.
Żona początkowo miała obawy, ale powiedziałem, że jak jedziemy do apartamentu, to nie zabieram sprzętu namiotowego, aby nie obciążać nim "Ignacego".

Skoro zapadła decyzja, że śpimy w apartamencie, trzeba było wybrać miejsce, z tym nie było wiele problemu, ponieważ miało być w miarę blisko i miarę tanio - wybór padł na PAKOŠTANE

Obrazek

lub opcjonalnie Tribunj (pozytywne opinie o nim na forum).

W Pakoštane byliśmy pierwszy raz w 2005 roku na kempingu Kozarica (z tego pobytu była pierwsza moja relacja na forum) byliśmy też krótko na spacerze w 2006 roku (w czasie pobytu w Sveti Petar).
Miasteczko to zapamiętaliśmy jako przyjemne miejsce, położone z dala od Jadranki, widzieliśmy już wtedy, że jest sporo domów oferujących apartamenty, miasteczko ma promenadę do spacerów, blisko do Zadaru (nie widzieliśmy i nie słyszeliśmy morskich organów, bo ich wtedy jeszcze nie było) oraz na archipelag Kornati (nie było okazji popłynąć podczas wcześniejszych pobytów w Cro).

Były jeszcze dwa powody dlaczego wakacje 2010 w PAKOŠTANE , ale o tym będzie w stosownej chwili w dalszej części relacji
Obrazek

CDN.
Ostatnio edytowano 30.09.2010 09:03 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.09.2010 16:16

Zapisuję się... :wink:
Wpadłem tylko na chwilkę, dokończę za tydzień :)
Jeszcze 3 godziny i ruszamy na nasz 6 raz :wink: :D

pozdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.09.2010 16:49

Cześć Janusz - hotelowiec się z Ciebie zrobił... :wink:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 03.09.2010 16:52

to jeszcze ja :lol: też się zapisuję i czekam............ :D :D a czasu mam do bólu :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2010 17:16

Franz napisał(a):Krótki ten wstęp. ;)


Cierpliwość została wynagrodzona :wink:

janusz.w. napisał(a):Zapisuję się... :wink:
Wpadłem tylko na chwilkę, dokończę za tydzień :)
Jeszcze 3 godziny i ruszamy na nasz 6 raz :wink: :D pozdr


Witam ... i zapraszam po powrocie :D

Jacek S napisał(a):Cześć Janusz - hotelowiec się z Ciebie zrobił... :wink:


Gdybym poleciał do jakiegoś Sheika, to tak, ale apartament w Cro to nie hotel :wink:

Jolanda napisał(a):to jeszcze ja :lol: też się zapisuję i czekam............ :D :D a czasu mam do bólu :wink:


Witam :D u mnie z czasem różnie, ale damy radę ..... :wink:
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 03.09.2010 17:25

Zasiadam i ja do czytelni :)
Piosenka do filmu superowa :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2010 17:31

Elizasz napisał(a):Zasiadam i ja do czytelni :)
Piosenka do filmu superowa :)


Witam :D w dalszej części relacji będzie trochę muzykiObrazek
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 03.09.2010 17:47

Witaj Janusz. :)

11:2 z Turcją 8O Janusz jesteś naszym najlepszym bramkostrzelnym cromaniakiem.
Wynik już znam, ale ten mecz chętnie obejrzę w Twojej relacji i roli komentatora.

Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2010 17:58

nomad napisał(a):11:2 z Turcją 8O


Coś źle liczysz :wink: Chorwacja - Turcja 11:1 :D
W Pakoštane byłem drugi raz, ale ono jak się w relacji okaże :wink: trochę z Turcją związane :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.09.2010 20:07

Zasiadam w czytelni i ja, a że relacja okraszona muzyczką to tym bardziej będzie milej :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2010 20:11

Pozdrawiam Januszu ! Przyłączam się do czytania. :lol:

Pozdrawiam.

smoki3
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 03.09.2010 20:12

To zasiadam i ja. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2010 20:16

Aldonka napisał(a):Zasiadam w czytelni i ja, a że relacja okraszona muzyczką to tym bardziej będzie milej :)


Witam kolejną czytelniczkę :D
czekającą na muzyczkę :wink:

PS Smoki3 i awram też mile witani :D :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone