Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 11.09.2010 14:26

Janusz Bajcer napisał(a):Troszkę jednak się zmieniłem, od słoneczka posiwiały mi włoski, a od piwka powiększył się brzuszek :wink:


Aj nie bądźmy tacy drobiazgowi... :wink: :lol: /ponoć opalenizna optycznie wyszczupla :wink: - więc trzymajmy się tej wersji/ :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.09.2010 19:16

Cromaniackie spotkania w Pakoštane

Pora ujawnić pierwszy z dwóch dodatkowych powodów o wyborze Pakoštane jako miejsca na wakacje.
Pierwszy powód to możliwość odbycia Cromaniackich spotkań w Cro (o drugim dodatkowym jeszcze będzie)
Otóż będąc jeszcze w kraju, dostałem SMS od Fiolka i Krakuscity, że początkiem lipca wynajęli apartament w tym miasteczku i będą w nim przebywać około 3 tygodni, więc skoro nie namówiłem nikogo ze znajomych na wspólny wyjazd, to pomyślałem, że będzie miło spotkać się w Cro z Cromaniakami, tym bardziej, że z Anią i Januszem znam się nie od dzisiaj.

Tak więc po zaaklimatyzowaniu się w Pakoštane został wykonany wymienny SMS i na pierwsze spotkanie umówiliśmy się pod kościołem.

Obrazek

Po przywitaniu dwie Anie i dwa Janusze zasiedli przed konobą przy kuflach "karlovacko"

Obrazek

W następnych dniach umawialiśmy się na wspólne plażowanie, pływanie i biesiadowanie.

Obrazek

Ponieważ Krakuscity mieszka w Krakowie i znam jego drugą ksywkę Smok Wawelski,
więc nic dziwnego, że jak któregoś dnia na wodach przybrzeżnych Pakoštane
pojawił się Zmaj czyli Smok, to Janusz szybko popłynął na jego spotkanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczorami wspólnie spacerowaliśmy po miasteczku

Obrazek

a potem zasiadaliśmy w konobach zamawiając piwo, lub na tarasie na miłe rozmowy przy nalewkach własnej produkcji przywiezionych przez Kakuscity (i tu prośba do Janusza, aby zaprezentował swoje wyroby) lub przy kupowanym na miejscu domace crvene vino

Obrazek

słuchając cro muzyczki, m.in. śpiewali nam:

Oliver Dragojevic - Oci boje Jadrana

Marina Tomasevic - Dalmacijo

Mate Mišo Kovac - Dalmatinac

Jasna Zlokić - Jedna lada morem plovi

Mirosłav Škoro - Golubica

Sasa Lendero - Mandolina

Marko Perković Thompson - Tamo gdje su moje korijeni

Oprócz spotkania z Krakusami odbyło się też drugie cromaniackie spotkanie,

Przed wyjazdem na wakacje poprzez GG i forum umówiłem się na spotkanie z FUX-em, który też wybrał na wakacyjny wypoczynek Pakoštane.
Po kilku SMS-ach z FUX-em spotkałem się już po wyjeździe Krakusów do domu, miejscem spotkania też był placyk pod kościołem, a moim znakiem rozpoznawczym koszulka z napisem cro.pl

Niestety jakoś tak wyszło, że nie uwieczniłem tego spotkania aparatem.

Po przywitaniu FUX zaprosił nas na piwo (hvala Andrzeju) porozmawialiśmy trochę, m.in., dowiedziałem się, że FUX w Pakoštane jest po raz szósty - więc można stwierdzić, że On jest "pakošstanin"
Następnie wspólnie spacerowaliśmy po najstarszej uliczce w miasteczku, która w tym dniu organizowała imprezę pod nazwą

Obrazek

W trakcie tej wieczornej imprezy miejscowe gospodynie i gospodarze prezentowali swoje kulinarne wyroby, które można było za drobną opłatą pokosztować na miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spotkanie z FUX-em było jednorazowe, nie miałem już później okazji postawić mu piwa, natomiast oba spotkania - dłuższe z Krakusami i jedno z FUX-em wspominam bardzo mile.

Warto było się spotkać z Cromaniakami w Pakoštane

CDN (Karnawał)

PS. W poprzednim odcinku pisałem o zasięgnięciu języka w sprawie zdewastowanego obiektu i skoro FUX pojawił się w relacji, to mogę ujawnić, że o samowoli budowlanej dowiedziałem się od Niego.
Natomiast o długach właściciela i trudnościami ze sprzedażą obiektu dowiedziałem się od córki naszej gospodyni.
Ostatnio edytowano 13.09.2010 16:21 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 11.09.2010 19:32

Bardzo swojski odcinek relacji. Miłe spotkania i smaczne jedzonko w jakże uroczym miejscu. Taką Chorwację też lubię.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 11.09.2010 20:16

Bardzo miły i sympatyczny odcinek :D bo też o miłych i sympatycznych ludziach opowiadał :D ale... zdecydowanie tu brakuje zdjęcia z Fuxem :wink: :D W związku z tym wnoszę wniosek o fotograficzne uzupełnienie odcinka :mrgreen:

pozdrawiam :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 11.09.2010 20:22

Tak, tak Tymona ma racje, zdecydowanie musi być ripley :wink: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.09.2010 20:30

Tymona napisał(a):zdecydowanie tu brakuje zdjęcia z Fuxem :wink: :D W związku z tym wnoszę wniosek o fotograficzne uzupełnienie odcinka :mrgreen:

pozdrawiam :D


Tak jak pisałem, zdjęć z FUX-em nie posiadam, On też nie miał wtedy aparatu, więc o uzupełnienie będzie trudno.

Byś może Krakuscity posiada jakieś zdjęcia do uzupełnienie odcinka.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 11.09.2010 20:53

Janusz Bajcer napisał(a):Tak jak pisałem, zdjęć z FUX-em nie posiadam, On też nie miał wtedy aparatu, więc o uzupełnienie będzie trudno.
Zgadza się - pisałeś :D No to może Fux uzupełni :wink: Na przykład zdjęcie jakieś sprzed spotkania, albo po spotkaniu :wink: :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.09.2010 21:34

Och.... :oops:
Trochę tajemniczości musi pozostać... :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 11.09.2010 21:59

Obrazek

:D
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 12.09.2010 18:04

Super ,przeczytałam z przyjemnością kolejne odcinki ,a te spotkania wieczorne ze znajomymi mmmmmmmmmm ja osobiście najbardziej uwielbiam takie klimaty a do tego cudowna muzyka cóż chcieć więcej :D
Indiana
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 10.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Indiana » 13.09.2010 16:03

As forum nadaje, relacja mistrzowska, jak na prawdziwego Cromaniaka przystało :D
Gorąco Pozdrawiam panie Januszu

ps.
to właśnie dzięki Panu w ubiegłym roku poznaliśmy panią Teresę i korzystaliśmy z Jej gościnności w drodze do Cro i spowrotem.
Bardzo miło Pana wspominała...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.09.2010 16:25

Indiana napisał(a):Gorąco Pozdrawiam panie Januszu


Witam. :D
Dziękuję za gorące pozdrowienia, bo coś ostaniu zimno u nas w kraju :wink:

PS Odnośnie lokum u Pani Teresy, to podziękowania należą koledze Jorgusiowi, jako że On pierwszy adres zapodał :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.09.2010 17:45

Januszu, wreszcie jestem u Ciebie na bieżąco. Ciekawa relacja, jak zwykle :D
Fajne są takie Cromaniackie spotkania :D I ten "wieczór kulinarny" w Pakostane... Szkoda, że my na taki nie trafiliśmy, na pewno od razu miasteczko bardziej by mi się spodobało :wink:

Pozdrav :papa:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 13.09.2010 18:02

Janusz Bajcer napisał(a):Tak jak pisałem, zdjęć z FUX-em nie posiadam, On też nie miał wtedy aparatu, więc o uzupełnienie będzie trudno.

Byś może Krakuscity posiada jakieś zdjęcia do uzupełnienie odcinka.



krakuscity napisał(a):Obrazek

:D


No i dalej nie wiem, który to FUX. :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.09.2010 18:12

Żaden z Tych, co na focie...

Obrazek

może być? 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone