Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18146
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.09.2010 21:43

Pakostane - bardzo fajne miejsce :D

Melduję się Januszu w Twojej relacji z muzyczką Dusko Lokina :D

Cierpliwie czekam na dalszy ciąg


Pozdrawiam
Piotr
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 06.09.2010 06:49

klaniam sie ja rowniez nisko :) Pozdrawiam
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 06.09.2010 08:03

I ja przysiądę z boku :wink: :D :D :D
bo rejony mi bliskie, a i ładne :D :D
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 06.09.2010 09:11

Ufff zdążyłam, jeszcze trochę i miejsc na widowni zabraknie :)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 06.09.2010 09:34

Uff, też się jeszcze na miejsce "załapałem".
tj_jankes
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tj_jankes » 06.09.2010 10:12

Jestem i ja :D :D :D
I już się zaczytuję :lol: :lol: :lol:
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 06.09.2010 14:18

Ja też zakliknę :P
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12696
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.09.2010 16:26

Ja też jestem :D i sobie podczytuję. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie będzie tu już pokaźna dawka odcinków z :idea: fotkami 8) :!:
tomtot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomtot » 06.09.2010 16:47

To się nazywa wzorcowa relacja. I jest w tle mój ulubiony Hajduk Split, a jakże.
Możesz stopniować emocje na tą deszczową już chyba jesień.
Pozdrawiam i czekam na więcej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2010 17:22

piotrf napisał(a):Pakostane - bardzo fajne miejsce :D


Witaj Piotrze :D

Monte Christo napisał(a):klaniam sie ja rowniez nisko :) Pozdrawiam


Witam Pana Hrabiego :wink: :D

viggen_wawa napisał(a):I ja przysiądę z boku :wink: :D :D :D


Witam :D z boku źle się ogłada :wink: proszę usiąść na wprost :D

Aguha napisał(a):Ufff zdążyłam, jeszcze trochę i miejsc na widowni zabraknie :)


Kevlar napisał(a):Uff, też się jeszcze na miejsce "załapałem".


Witam :D spoko, wszyscy się zmieszczą, forum to pojemne miejsce :wink: :D

tj_jankes napisał(a):Jestem i ja :D :D :D
I już się zaczytuję :lol: :lol: :lol:


monia85 napisał(a):Ja też zakliknę :P


Witam kolejnego "czytacza" i kolejną "klikaczkę" :wink: :D :D

dangol napisał(a):Ja też jestem :D i sobie podczytuję. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie będzie tu już pokaźna dawka odcinków z :idea: fotkami 8) :!:


Witaj Danusiu :D kilka odcinków jeszcze będzie, ale trudno to będzie nazwać pokaźną dawką :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2010 17:28

tomtot napisał(a):jest w tle mój ulubiony Hajduk Split, a jakże.


Skoro Hajduk Split ulubiony to dla Ciebie i wszystkich przed kolejnym odcinkiem
Volin te Hajduce :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5736
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.09.2010 18:22

Eh, Hajduk - pierwszy chorwacki klub, o którym usłyszałem, będąc jeszcze nastolatkiem, gdy warszawska Legia w eliminacjach do Ligi Mistrzów przegrała z nimi chyba 0:4.
A hymn piękny :) .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2010 18:47

Pobyt w Pakoštane

W Pakoštane spędziliśmy pełne dwanaście dni (od czwartku 16 lipca do wtorku 27 lipca), w większości na plaży, a wieczorem na spacerowaniu i biesiadowaniu.
Wiązało to się głównie z tym, że przez cały okres pobytu była bardzo upalna pogoda, która nie sprzyjała w ciągu dnia zwiedzaniu, tym bardziej że okoliczne miasteczka jak Biograd, Zadar, Šibenik, Primošten czy też Narodni Park Krka były nam znane z wcześniejszych pobytów.

Dlatego każdy dzień w Pakoštane wyglądał bardzo podobnie.

Dzień dobry - dobro jutro DalmacijoObrazek

Pobudka ok. 8-mej, poranna toaleta po gorącej nocy, spacer do piekarni po chleb i bułeczki a następnie przygotowanie śniadanka z produktów chorwacko-polskich
Nasza gospodyni przed domem uprawiała mały ogródek, w którym m.in. rosły pomidory, ogórki, papryka, cebula

Obrazek

Od pierwszego dnia pobytu pozwoliła nam korzystać z niego do woli, tak więc przykładowe śniadanie wyglądało jak na niżej załączonym obrazku.

Obrazek

Darmowe korzystanie z darów ogródka rekompensowało brak widoku morza z apartamentu.

Chwilę po śniadaniu był jeszcze czas na poranną kawę

Obrazek

a po niej ok. 10:00 - 10:30 następował wymarsz na plażę, do której było 770 spacerowych kroczków.
Ponieważ mój geodezyjny spacerowy kroczek ma 30 cm, więc odległość z apartamentu do plaży wynosiła 231 m.

Obrazek

Tak jak wcześniej pisałem, na plaży przylegającej do kempingu Kozarica jest możliwość schowania się w naturalny cień pod piniowe drzewka, co przy upalnej pogodzie (szczególnie w godz.12-14) jest wskazane dla osób w średnim wieku (mam na myśli żonę i siebie).

Obrazek

Jeśli natomiast chciało się wyjść na słońce, to na styku morza z brzegiem było go pod dostatkiem.

Obrazek

Obrazek

Okazuje się, że nie tyko żona i ja lubię cień, w oczekiwaniu na podpłynięcie Pana z pontonem

Obrazek

uwieczniony na poniższy zdjęciu piesek nie raz chował się w cieniu za Panią

Obrazek

Czas na plaży oprócz opalania wykorzystywałem na pływanie rekreacyjne z maską (mimo, że w morzu nie było jakiś szczególnych rewelacji) oraz na pływanie sportowe (kilka razy do boi i z powrotem)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdyby ktoś chciał popróbować sił w nurkowaniu, to w Pakoštane jest Centrum Nurkowe

Pomiędzy kąpielami słonecznymi i wodnymi był czas na czytanie i krzyżówki oraz na degustacje różnych gatunków piwa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z których najbardziej smakował mi "Tomislav" (pierwszy raz piłem ten gatunek piwa podczas pobytu w Chorwacji)

Obrazek

oraz "Zlatny Pan" (piwo to pokazało się w sprzedaży w 2007 roku)

Obrazek

Podczas degustacji różnych gatunków piwa pod piniowymi drzewami

Obrazek

czas na plaży umilało "Narodni Radio", z którego rozbrzmiewały różne piosenki m.in.
nowa wersja Skitnicy Obrazek w wykonaniu Jasny Zlokic i Mariana Bana

oraz najnowszy przebój Olivera Dragojevica Jubavi mala
Obrazek

Dla przypomnienia pierwsza wersja SkitnicyObrazek

oraz pierwszy hit Olivera z 1967 roku Piceferaj Obrazek (na clipie z yuotube przebój śpiewany w Splicie w 1990 roku)

Była też czas na "małe co nieco" i do brzuszka wpadała albo wcześniej przygotowana bułeczka, albo pączek.

Obrazek

Widoczny na powyższym zdjęciu Pan dwa razy dziennie roznosił po plaży pączki i burki, a do zakupu pączków zachęcał w różnych językach, po polsku zachęta wychodziła mu do rymu - "pączki do rączki"

Mimo zabranej wędki, w tym roku nie łowiłem, w dzień było za gorąco stać na słońcu z wędką, a wcześnie rano nie chciało mi się wstawać, więc na patelni nie pokazała się żadna rybka.

Kiedy słoneczko na plaży powoli kończyło codzienne grzanie
a brzuszkach coraz bardziej czuć było kiszeczek granie
ok. 17:00 - 17:30 następowało na obiad ewakuowanie.

Obiady, a w zasadzie obiadokolacje na wakacjach przygotowywaliśmy na kempingach we własnym zakresie, i tak też było tym razem w apartamencie.
Obiadokolacje zawsze składają się z dwóch posiłków, tzn. zupy i drugiego dania, wśród różnych zup w czasie pobytu był na stole m.in. krupnik zabielany ze szczyptą świeżej pietruszki z domowego ogródka

Obrazek

a na drugie dania m.in. kuchnia serwowała makaron z domowy gulaszem ze słoiczka, a jako dodatek sałatkę z gratisowych chorwackich warzyw

Obrazek

lub sokołowskie żeberka w kapuście z dodatkiem chorwackich ziemniaczków i domace vino na lepsze trawienie.

Obrazek

Natomiast jak znudziły się dania mięsne, to w kuchni oprócz zup (do wyboru był barszcz czerwony z fasolką, rosół z makaronem, zupa kurkowa, zupa grochowa z kabanosem, zupa borowikowa z groszkiem ptysiowym) można było zamówić jajko sadzone z ziemniaczkami i mizerią

Obrazek

lub kaszę gryczaną z cebulką i zimne kisjele mleko. (pychota w czasie upałów)

Obrazek Obrazek

Po sytych i smacznych obiadokolacjach około godziny 20-tej następował wymarsz na wieczorne spacery po miasteczku, czasie których aparat starał się z moją pomocą (z różnym skutkiem) pstrykać zdjęcia.

CDN (Spacery po Pakoštane, wczoraj i dziś)
Ostatnio edytowano 22.09.2011 00:17 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
jantar1
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jantar1 » 06.09.2010 19:16

no i wreszcie konkrety :D i to jakie tylko co się stało z fotkami,wyprane w pralce z proszkiem do kolorów czy jak ;)? chyba ze sam wywoływałeś :)



relacja robi się ciekawa,przyznaje :D czekam na cd...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2010 19:25

jantar1 napisał(a): co się stało z fotkami,wyprane w pralce z proszkiem do kolorów czy jak ;)?


Widocznie za dużo proszku :wink: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone