Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dębki - czyli taplanie się w piasku i wodzie

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008
Dębki - czyli taplanie się w piasku i wodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 20.08.2010 17:38

Siedząc w pracy i patrząc na przejeżdżające 5 metrów od okna ciężarówki pomyślałem sobie że wolę jednak statki. Zamiast asfaltu wolę piasek bądź wodę (najlepiej słoną), zamiast fotela wolę matę plażową, zamiast pisać na komputerze wolę czytać książkę, zamiast iść do magazynu wolę iść popływać, zamiast...
I tak wyliczając bez końca te "zamiast" odwróciłem głowę w przeciwną stronę okna. Wzrok mój mimochodem skierował się na wiszącą na ścianie mapę Polski. Na samej górze mapy Bałtyk taki jakiś jasno błękitny. Dotknąłem tego "mapowego Bałtyku". Niestety suchy. Podniosłem dłoń, wysunąłem palec, odwróciłem głowę i przytknąłem palec do mapy starając się trafić w wybrzeże. Trafiłem. Odchylam palec i odczytuję nazwę miejscowości: Dębki. Chcąc, nie chcąc wracam znowu do komputera lecz tym razem nie żeby popracować a pogooglować. Wyszukałem kilka interesujących mnie kwater i zabrałem się do dzwonienia. Po kilku telefonach rezerwuję kwaterę. Do wyjazdu kilka dni. Próbuję wszystko dograć w pracy żeby przez te kilka dni jakoś wszystko funkcjonowało tak aby nie zauważono mojej nieobecności.
Nadszedł piątek rano (13-08-2010), czas wyjazdu. No ładnie! W drogę trzynastego, w piątek.
Nie ma co wnikać w przesądy tylko w drogę... Przecież za kilka godzin czeka na mnie ciepła woda, piękna plaża, smaczna rybka, palmy i odpoczynek.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.08.2010 17:44

Zdaje się ładna pogoda była :?: :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.08.2010 18:19

Taki piękny wstęp wróży równie piękny ciąg dalszy. Zabieram się z Tobą nad mój ulubiony Bałtyk. :D

Kevlar napisał(a): No ładnie! W drogę trzynastego, w piątek.


Trzynastego w piątek zdałem najważniejszy w życiu egzamin. Mam nadzięję, że Tobie też ta data pecha nie przyniosła. :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.08.2010 18:22

longtom napisał(a):Zdaje się ładna pogoda była :?: :wink:

W sobotę i niedzielę niezłe burze przeszły.
Tylko nie pamiętam, czy nad wybrzeżem też.

Dowiem się zaraz :lol:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 21.08.2010 09:56

longtom napisał(a):Zdaje się ładna pogoda była :?: :wink:

Trafiłem pięknie z pogodą.
jan_s1 napisał(a): ...Zabieram się z Tobą nad mój ulubiony Bałtyk. ...Mam nadzięję, że Tobie też ta data pecha nie przyniosła.

Też bardzo lubię Bałtyk. Może dlatego że kiedyś nad nim mieszkałem?
Pecha nie było. :)
weldon napisał(a):W sobotę i niedzielę niezłe burze przeszły.
Tylko nie pamiętam, czy nad wybrzeżem też.

Przeszła niezła burza w nocy. W sumie to zła bo spalił się domek wczasowy. Burza przeszła około północy a w dzień znów słonecznie.

Na spotkanie z Bałtykiem zawsze jeździłem krajową "1" która na niewielkim odcinku stawała się autostradą "A1". Tym razem postanowiłem pojechać krajową "7". Dawno tą drogą nie jechałem więc warto przypomnieć sobie krajobrazy z przeszłości. Jeśli chodzi o liczbę pasów jezdni czy jakieś inne usprawnienia to okazało się że jest normalnie... Jak w Polsce...
Dopiero w Gdańsku widać że mamy chęć zbliżyć się ku Europie co przełożyło się na blisko godzinny korek. No ale wiadomo że żeby coś powstało to trzeba to najpierw wybudować. Popatrzyłem sobie jak buduje się węzeł drogowy i ruszyłem drogą "S6" ku morzu. Za niespełna kilkanaście kilometrów znów korek.
Ło matko! Dojadę dzisiaj czy nie? Po czterdziestu minutach okazało się że przyczyną było takie średnie bum. Dalej poszło już z górki. Obliczyłem że przez ten czas co jechałem nad Bałtyk dojechałbym już do Słowenii a ze Słowenii już blisko do Adriatyku. Ale cóż, nasz Bałtyk też jest fajny.
Na miejscu bardzo sprawne zakwaterowanko i heja nad morze.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 21.08.2010 10:15

Tak się spieszyłem do tego Bałtyku że o aparacie fotograficznym zapomniałem. Rozpakowywałem się jak poparzony. W myślach tylko: " jak najszybciej do morza, jak najszybciej do morza..."
Wody nie widziałem czy co?
Ano dawno nie widziałem. W końcu nie mieszkam nad morzem ani nad jeziorem. Nawet nad stawem, więc ciągnęło mnie do wody jak żelazo do magnesu neodymowego.
Droga do morza bardzo przyjemnie prowadziła przez las.
Fotki z tego dnia są dzięki diabelskiemu urządzeniu co to zwie się telefon.
Jakbym tak ze 30 lat wstecz powiedział komuś że będę robił zdjęcia telefonem na plaży to uznałby mnie za dziwaka. A tam dziwaka, chorego psychicznie zapewne. Mogłoby się skończyć ubrankiem z przydługimi rękawami i zamkniętym senatorium... Może nawet było by nad morzem?

W drodze do upragnionego Bałtyku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu jest, widzę go!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2010 10:41

Właśnie takie dojścia do naszego morza najbardziej lubię :D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 21.08.2010 14:02

mallgola napisał(a):Właśnie takie dojścia do naszego morza najbardziej lubię :D

Tak jak wielu ceni sobie połączenie np. w Makarskiej gór i morza tak w Dębkach cenię sobie połączenie lasu i morza. Świetny klimat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2010 14:11

Kevlar napisał(a):Świetny klimat.

Zgadza się bo Bałtyk ma to coś, szczególnie poza sezonem, jak nie ma dzikich tłumów.
Jedziesz dalej.... :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.08.2010 15:16

Kevlar napisał(a): Obliczyłem że przez ten czas co jechałem nad Bałtyk dojechałbym już do Słowenii a ze Słowenii już blisko do Adriatyku..


Byłem pod Dąbkami (OW Mierzeja - Dąbkowice) od 31.07 do 07.08.
Nad Bałtykiem byłem ostatnio w 2003 r i myślałem że coś się zmieniło - jak byłem w błędzie przekonałem się już jadąc tam; czas 8,5h W-wa - Dębki, kurcze po tym czasie witałbym się z Bratysławą.

Wyleczyłem się z Bałtyku na kolejne 7 lat.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 21.08.2010 18:32

el_guapo napisał(a):Wyleczyłem się z Bałtyku na kolejne 7 lat.

Ja jednak będę wracał. Na początek Jadran a później Bałtyk. Każde z nich jest inne.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.08.2010 21:30

Kevlar napisał(a):Ja jednak będę wracał. Na początek Jadran a później Bałtyk. Każde z nich jest inne.


I przez to ciekawe i przyciągające 8)

Dawno już nad Bałtykiem mnie nie było - trzeba będzie to zmienić . . .

Czekamy na ciąg dalszy
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.08.2010 21:55

Kevlar napisał(a):Nie ma co wnikać w przesądy tylko w drogę... Przecież za kilka godzin czeka na mnie ciepła woda, piękna plaża, smaczna rybka, palmy i odpoczynek.


Musi gorąco w tej pracy było ... :lol: :lol:

Więcej fotek na zachętę poproszę - ostatni raz nad Bałtykiem byłem jakieś 10 lat temu 8O
:papa:
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 21.08.2010 22:23

Kevlar napisał(a):Ja jednak będę wracał. Na początek Jadran a później Bałtyk.


To tak jak ja od kilku lat, w czerwcu Chorwacja a w sierpniu Bałtyk.
Byłem kiedyś również w Dębkach na wycieczce rowerami, noclegi mieliśmy w Ostrowie koło Karwi.

Co do czasu przejazdu to ostatnio wyjechałem z domu o 4 rano i dystans 400 km nad Bałtyk przejechałem w ciągu 6 godzin (w tym dwie przerwy - w sumie około 40 minut) bez żadnych korków.
W czasie jazdy obserwowałem o której zacznie się duży ruch powracających z nad morza i wyszło na to że fala powrotów zaczyna się mniej więcej o 8.
Więc powrót zaplanowałem o 7 rano i znowu bez korków i w podobnym czasie.
Polecam taką metodę albo wyjechać przed wszystkimi rano albo po wszystkich wieczorem.
Czekam na cd.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 21.08.2010 22:29

jan_s1 napisał(a):
Trzynastego w piątek zdałem najważniejszy w życiu egzamin.


A mi 13 w piątek urodziły się bliźniaki. :D :D
Następna strona

Powrót do Polska



cron
Dębki - czyli taplanie się w piasku i wodzie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone