Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Trzecie koty..."-Powrót na Pag

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 14.08.2010 17:01

Janusz!!!! No nareszcie, już myślałam, że masz alergię na koty :D , tylko ich coś "jak kot napłakał" w tej relacji ;)

Witaj!

Dzięki za muzyczną wkładkę :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107721
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2010 17:14

Koty lubię, kotki nawet bardziej :wink: ale zwabiły mnie super zdjęcia i Klapa Sol :D :D

Na tegorocznym Festivalu w Splicie Klapa Sol śpiewała "Teštament" :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 14.08.2010 17:17

Pięknie :) :) :hearts:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107721
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2010 17:21

helen napisał(a):Pięknie :) :) :hearts:


Skoro się Klapa się podoba, to zapraszam w imieniu swoim i Adasia do słuchania CRR :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 15.08.2010 18:10

Po wycieczce łodzią, kąpielach wodnych i słonecznych leniuchowaliśmy u siebie zajadając się ciastem otrzymanym od Mariji po naszym powrocie z łodzi. Resztę dnia spędziliśmy ze znajomymi i ich znajomymi na plaży w zatoce Girenica, rozleniwieni byliśmy bardzo i nawet zdjęć się robić nie chciało...

Obrazek

Sobota, 24 lipca, 5 dzień naszego pobytu na Pagu

Rano morze miało dziwnie granatowy kolor, gdzieniegdzie pokazywały się białe bałwanki fal...

Obrazek

... coś czułam, że pogoda zacznie się zmieniać. Na wszelki wypadek zostaliśmy sobie w Mandre, chociaż chyba bardziej nam się po prostu ruszać nigdzie nie chciało ;)

Poczłapaliśmy więc w lewą stronę od naszego zejścia na plażę (w prawo chodziliśmy wieczorem :) ) zahaczając oczywiście o lody

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Morze falowało sobie w najlepsze zapewniając wesołą zabawę z falami na całe przedpołudnie...

Obrazek
Obrazek

... i utrudniając niektórym plażowanie w bezpośrednim sąsiedztwie wody:

Obrazek

My plażowaliśmy bezpiecznie, jednak z czasem i nas co chwilę czekał prysznic ;)

Obrazek

A chmurek na niebie przybywało...

Obrazek

czas wrócić więc na obiad i zaplanować coś innego na popołudnie niż plażowanie...
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 15.08.2010 18:45

Decyzja zapadła.
Jedziemy do Zadaru, proszę zapiąć pasy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wygląda na to, że jedziemy "w stronę słońca"... :)

Obrazek
Obrazek

Ciemne chmury zostały nad Pagiem, trafiła nam się super pogoda na zwiedzanie: słoneczko, trochę chmurek i temperatura 26 stopni...
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.08.2010 11:58

Nie mogę powiedzieć, żebyśmy w tym roku jakoś szczególnie przyłożyli się do zwiedzania Zadaru :oops: , no, może odrobinę ;) , zobaczyliśmy miejsca, które pominęliśmy poprzednim razem. Nie będę dokładnie opisywać jakimi ulicami się szwędaliśmy, ani gdzie stawaliśmy w mniejszym lub większym zachwycie, niech zdjęcia Was poprowadzą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

... wolny od turystów Plac Pięciu Studni:

Obrazek

przylega do niego park z miejscem widokowym na mały porcik:

Obrazek

Idziemy dalej, czas rzucić okiem na kościół św. Donata i to co dookoła niego...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

...dzwonnica katedry św. Anastazji zachęca do spojrzenia na Zadar z innej perspektywy, idziemy na górę?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...rzut oka w górę

Obrazek

i w dół na starówkę, port i żyjące swoim życiem miasto

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...no wystarczy, zejdźmy na ziemię:

Obrazek
Obrazek

... i jeszcze jedna rundka po placu

Obrazek
Obrazek

... zerkamy i w te mniej ładne zakątki, a może właśnie to one są najpiękniejsze?

Obrazek

Czas znaleźć morze...

Obrazek

pokłonić się słońcu

Obrazek

i zasłuchać się w melodiach morskich 'orguli'

Obrazek

Można by tak siedzieć i słuchać, ale jak się kupiło za "krótki" bilet na parking, to trzeba wracać...

mijając turystów i mieszkańców zadarskiej starówki

Obrazek
Obrazek

a słońce coraz niżej, chmur coraz więcej...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy na naszą wysepkę... a ona wita nas chmurami i szaleńczym wiatrem, już na moście wyraźnie odczuwamy jak wiatr szarpie samochodem, potem już w ciemnościach omijamy kłęby ostów kulające się po drodze do Mandre... co jest...?! .... Bora rozgościła się na Pagu!
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.08.2010 12:46

Wspaniale się prezentuje 'Jadran' na tle tych chmur! 8O Pięknie!
Świetna też ta starowinka zgięta w pół w uliczce.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.08.2010 18:43

mahadarbi napisał(a):Wspaniale się prezentuje 'Jadran' na tle tych chmur! 8O Pięknie!
Świetna też ta starowinka zgięta w pół w uliczce.


Tak, starowinka należy do tych zdjęć w stylu "chłopczyka z poduszką" :D , w sumie z każdego wyjazdu mamy takie jedno ukochane, autentyczne zdjęcie. Były m.in. staruszki na ulicy w Edynburgu, sprzedawczynie małych słodkich bananów na Krecie, była staruszka przy kranie w Czarnogórze...
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.08.2010 18:47

I to są prawdziwe perełki! A potem jakaś wystawa z cyklu: 'Moja...' (wpisz w zależności od upodobania). Uwielbiam takie kolekcje :)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.08.2010 21:18

mahadarbi napisał(a):I to są prawdziwe perełki! A potem jakaś wystawa z cyklu: 'Moja...' (wpisz w zależności od upodobania). Uwielbiam takie kolekcje :)


Kreteńskie bananowe babcie ;)
Obrazek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.08.2010 21:25

Genialne!!! Od razu jakiś spokój na człowieka zstępuje, niewiarygodne są te wyspy...
Ja żałuję, że tak późno przeszłam na aparat cyfrowy. Jednak, co tempo relacji to tempo!
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.08.2010 21:50

Wtedy tez nie mieliśmy cyfrówki, zdjęcia wywołaliśmy i kazaliśmy nagrać je też na płytę. A fotkę zrobiłam stojąc na światłach w Malii . Szkockich staruszek muszę poszukać na płytach ;)

Niedziela - 25 lipca

Bora szalała całą noc, tłukła okiennicami, szarpała krzewami a ja byłam pewna, że na dzisiejszej nocy się nie skończy... zbyt groźnie to brzmiało za oknem. Nasza pierwsza bora...

Rano podjęliśmy decyzję: jedziemy... pojeździć, ekwipunek plażowy na wszelki wypadek załadowaliśmy do auta, kto wie... wiatr trochę zelżał, jednak chmury tłukły się po niebie, Velebit przepuścił chmury nad Pag, rzadko się to do tej pory zdarzało.

Kierunek Kolan, a potem Metajna...

Obrazek
Obrazek

W Metajnie byliśmy rok temu, to tam po raz pierwszy spróbowaliśmy sera, tym razem chcemy znaleźć plażę Ručica, w tym celu jedziemy wzdłuż plaży "miejskiej", a następnie odbijamy w lewo, a potem lekko w prawo gdzie droga przechodzi w szutr

Obrazek

parkujemy, zielona dolina między skalistymi zboczami ciągnie się od Metajny aż do plaży Ručica

Obrazek

Ciut dalej parkuje terenowe auto... podziwiają widok...

Obrazek

wooooow

Obrazek

Stojąc twarzą do morza widzimy tylko wodę i skały, mam wrażenie, że jesteśmy gdzieś na obcej planecie, tu jakoś bardziej ten księżycowy krajobraz do człowieka trafia... obłęd, to nie Chorwacja... to nie Pag... gdzie my "wylądowaliśmy"? Czemu nie trafiliśmy tu rok temu? Tyle przestrzeni i te skaliste zbocza... wiem, że za tym z lewej strony jest jeszcze jedna plaża, tam tylko łódką można dotrzeć, albo pieszo... pójdziemy? Damy radę? Z bijącym sercem schodzimy na plażę, a wiatr hula w najlepsze...
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.08.2010 22:07

No wielkie WOW! 8O Zdjęcie trzecie, czwarte i szóste - powalające! Bez grama 'podkoloryzowania' jest, powiedz szczerze? ;-) No niewiarygodne... Powaliły mnie. Do tego jeszcze ta kosmiczna dolina, rzeczywiście jak nie na Ziemi... I pięknie, i straszno, brr!
Oj, już ja bym się wtedy nie udawała, zajrzeć 'co tam jest dalej', kiedy wiatr sobie tak szalał... Czuję, że tu Was chyba coś spotkało...
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.08.2010 22:19

Plaża pokryta drobnymi kamyczkami, w wodzie niemalże piasek, przy ładnej pogodzie i ciepłej wodzie, z takim krajobrazem... istny raj, ale dziś woda zimna, zimny wiatr zniechęca do wejścia do wody, no ale cudów się nie spodziewaliśmy po tak "hucznej" nocy...

Przed nami :
Obrazek
Obrazek

gdzieś tam jest zatoczka a w niej tajemnicza plaża...
Obrazek

za nami:
Obrazek

Chwilami wiatr ustaje, wtedy ludzie ruszają do wody

Obrazek

nasze odważne dziecko też kusi kąpiel bez butów, tylko ta woda taka zimna... brrr

Obrazek

udało się...

Obrazek

Plażujemy obserwując jak bora-złodziejka kradnie materace, maty, dmuchane koła... niektóre udaje się uratować , inne skacząc po falach podążają w stronę miasta Pag, na plaże w zatoce... w siną dal... :)

Na plaży ktoś otworzył interes, sprzedaje lody z lodówki na agregat, napoje, piwo, jest też rower wodny do wypożyczenia... zjadamy lody patrząc w stronę skalistego zbocza po lewej stronie, małe postacie co jakiś czas przemierzają niewidzialny szlak i znikają , inni wracają... czyli jednak się da tamtędy iść, dziś nie, wiatr za duży... ale może jutro? Moi nie są zachwyceni... cóż pójdę sama najwyżej... muszę ;)

Wracamy, kąpiel w zimnej wodzie i walka z borą o własne rzeczy zniechęcają do dalszego plażowania. Znaleźliśmy piękne miejsce, wrócimy... tylko musimy ustalić kiedy i w jakim celu.

A to droga z plaży w stronę Metajny .. jak jak lubię ten chrzęst opon po szutrze ;)
http://yfrog.com/b8mov09003z
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"Trzecie koty..."-Powrót na Pag - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone