Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

I już po...-Bułgaria 2010

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 23.07.2010 22:56

adamk3 napisał(a):
xpictianoc napisał(a):gdyby kogoś interesowała kwatera do wynajęcia w Rawdzie dysponuję apartamentem dla 4-6 osób między Nesabarem a Rawdą.
Tu fotki i opis
http://picasaweb.google.com/hristianos/RavdaMieszkanie#

Bugarska moze nije tako lijepa kao Hrvatska ali mozete mi vjeriti nije bas losa :)
Zapowjadajte :)


co tak drogo 180 PLN = ca' 90 BGN , za takie warunki 2 pokoje + kuch. + łazienka (i nie w nowostrojkach) w Obzor, Pomoria - płaciłem 30 BGN.

pozdrav.


30 lewa za caly apartament? Powodzenia! Jakbym nie mieszkał w Bułgarii pół roku to może takie bajki bym uwierzył. Cena za łóżko w rodzinnym pensjonacie to jak się dobrze z znajdzie 10-15 lewa. A mój apartament nie jest w gipsowym hotelu ale normalnym budynku w którym mieszkania mają zwykli Bułgarzy z solidnych pełnych "pustaków". Kupiłem mieszkanie kiedy było w fazie budowy to wiem jak to budowali.
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 25.07.2010 10:27

W okresie 11.07-23.07 za dwa pokoje (w każdym dwa łóżka) z balkonami, łazienką bez kuchni z dostępem do netu przy ulicy najbliższej plaży płaciłem 32 eur za noc. Kwaterę znalazłem w pierwszym domu, do którego weszliśmy. Po konsultacji ze spotkanymi Polakami nie przepłaciliśmy. Miejscowość Obzor
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 26.07.2010 09:45

xpictianoc napisał(a):
adamk3 napisał(a):
xpictianoc napisał(a):gdyby kogoś interesowała kwatera do wynajęcia w Rawdzie dysponuję apartamentem dla 4-6 osób między Nesabarem a Rawdą.
Tu fotki i opis
http://picasaweb.google.com/hristianos/RavdaMieszkanie#

Bugarska moze nije tako lijepa kao Hrvatska ali mozete mi vjeriti nije bas losa :)
Zapowjadajte :)


co tak drogo 180 PLN = ca' 90 BGN , za takie warunki 2 pokoje + kuch. + łazienka (i nie w nowostrojkach) w Obzor, Pomoria - płaciłem 30 BGN.

pozdrav.


30 lewa za caly apartament? Powodzenia! Jakbym nie mieszkał w Bułgarii pół roku to może takie bajki bym uwierzył. Cena za łóżko w rodzinnym pensjonacie to jak się dobrze z znajdzie 10-15 lewa. A mój apartament nie jest w gipsowym hotelu ale normalnym budynku w którym mieszkania mają zwykli Bułgarzy z solidnych pełnych "pustaków". Kupiłem mieszkanie kiedy było w fazie budowy to wiem jak to budowali.


Tak jest kolego - przełom czerwiec /lipiec - owszem proponowali nawet 70 BGN - ale za 30 (i to było trochę drożej bo szukałem z kuchnią j/w) bez problemu można znaleźć - nie w gipsowych ale z normalnych pustaków :D .

Ceny proponowane za łóżko bez łazienki (na korytarzu) zaskoczyły mnie - Pomorie - ca 100 m od plaży 6-8 BGN !!!

pozdrav.

PS
Znajomi płacili w hotelu 3* w Pomorie ze śniadaniem (ca' 20 m od plaży - oczywiście z widokiem) 22 EUR za 2 osoby.
W cenie transfer (z/na) lotnisko, w tym samym hotelu proponowali nam studio (z kuchnią) za 25 EUR za naszą 3. Z oferty nie skorzystałem - nie lubię (bloków) hoteli na wakacje.
Ostatnio edytowano 26.07.2010 09:59 przez adamk3, łącznie edytowano 1 raz
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 26.07.2010 09:56

xpictianoc napisał(a):
A mój apartament nie jest w gipsowym hotelu ale normalnym budynku w którym mieszkania mają zwykli Bułgarzy z solidnych pełnych "pustaków". Kupiłem mieszkanie kiedy było w fazie budowy to wiem jak to budowali.


Za ile można było kupić wcześniej ? - teraz w Pomorie za 500 - 700 EUR /m2 (bez negocjacji) - druga linia od plaży (ca' 50 - 70 m) i moim zdaniem ceny spadną - ze względu na ogromną podaż.

pozdrav.
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 26.07.2010 17:26

chriso napisał(a):W okresie 11.07-23.07 za dwa pokoje (w każdym dwa łóżka) z balkonami, łazienką bez kuchni z dostępem do netu przy ulicy najbliższej plaży płaciłem 32 eur za noc. Kwaterę znalazłem w pierwszym domu, do którego weszliśmy. Po konsultacji ze spotkanymi Polakami nie przepłaciliśmy. Miejscowość Obzor


w Obzorze 32 euro za dwa pokoje bez kuchni to mogę sobie wyobrazić. Tam ceny są niższe niż w regionie SB-Nesabar-Ravda.

Ceny w gęstej zabudowie czy to Pomorie czy Słoneczny Brzeg są niższe niż w Ravdzie czy Nesabarze. Po prostu jest tam tak dużo hoteli że walka o klienta jest. Tym nie mniej za osobe liczy się minimalnie 8-10euro. To jest standard, jeśli ktoś trafił niżej to miał fuksa.
Jednak ceny w Pomorie i Słonecznym Brzegu jedzenia są takie, żę to co zaoszczędzone na mieszkaniu traci się na jedzeniu. Wyżywienie w kwaterach? Tylko raz kiedyś byłem ale to w Złotych Piskach to było takie sobie. Dało się najeść ale bez rewelacji. Wolę jednak sprawdzone tawerny gdzie można wypić zjeść i bez łaski :) W Ravdzie są miejsca gdzie za dobry obiad do syta z piwkiem, cacą za osobe wychodzi 6lewa.

180zł nie uważa za dużo, obok są hotele i cenowo wychodzi tyle samo. A u mnie spokojnie mieści się 6 osób i wtedy wychodzi po 30zł.

Co do cen za apartamenty to jest różnie. Cenowo teraz dla Polaka jest bez różnicy niż 2 lata temu z uwagi na zmianę kursu. Mieszkanie z widokiem na morze (nie mówię że widok panoramiczny, ale morze około 100m, i widzi się z okna, balkonu część tego morza) to można znaleźć od 700euro. Teraz w Bułgarii jest nowe prawo zakazujące budowania apartamentów w promieniu 150m od morza zatem już zauważyłem że dalej buduje się sporo ale już dalej od morza. jest sporo jeszcze mieszkań do kupna ale trudno teraz znaleźć naprawdę coś fajnego. Najlepsze są już wykupione.
Te mieszkania za 500euro to lepiej uważać. Ja nie wiem gdzie w Pomorie są takie apartamenty 70 od morza...
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 27.07.2010 09:43

xpictianoc napisał(a):w Obzorze 32 euro za dwa pokoje bez kuchni to mogę sobie wyobrazić. Tam ceny są niższe niż w regionie SB-Nesabar-Ravda.

Ceny w gęstej zabudowie czy to Pomorie czy Słoneczny Brzeg są niższe niż w Ravdzie czy Nesabarze. Po prostu jest tam tak dużo hoteli że walka o klienta jest. Tym nie mniej za osobe liczy się minimalnie 8-10euro. To jest standard, jeśli ktoś trafił niżej to miał fuksa.


My mieliśmy super fuksa (dużo ofert takich) dla nas i znajomych apartamenty z kuchniami po 30 BGN w Obzorze i Pomorie. :D z 2 dorosłe i dziecko.

xpictianoc napisał(a):Jednak ceny w Pomorie i Słonecznym Brzegu jedzenia są takie, żę to co zaoszczędzone na mieszkaniu traci się na jedzeniu. Wyżywienie w kwaterach? Tylko raz kiedyś byłem ale to w Złotych Piskach to było takie sobie. Dało się najeść ale bez rewelacji. Wolę jednak sprawdzone tawerny gdzie można wypić zjeść i bez łaski :) W Ravdzie są miejsca gdzie za dobry obiad do syta z piwkiem, cacą za osobe wychodzi 6lewa.

W Obzorze i w Pomorie też (bez piwka za 1 BGN)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

xpictianoc napisał(a):180zł nie uważa za dużo, obok są hotele i cenowo wychodzi tyle samo. A u mnie spokojnie mieści się 6 osób i wtedy wychodzi po 30zł.
:D :D :D


xpictianoc napisał(a):Co do cen za apartamenty to jest różnie. Cenowo teraz dla Polaka jest bez różnicy niż 2 lata temu z uwagi na zmianę kursu. Mieszkanie z widokiem na morze (nie mówię że widok panoramiczny, ale morze około 100m, i widzi się z okna, balkonu część tego morza) to można znaleźć od 700euro. Teraz w Bułgarii jest nowe prawo zakazujące budowania apartamentów w promieniu 150m od morza zatem już zauważyłem że dalej buduje się sporo ale już dalej od morza. jest sporo jeszcze mieszkań do kupna ale trudno teraz znaleźć naprawdę coś fajnego. Najlepsze są już wykupione.


Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

xpictianoc napisał(a):Te mieszkania za 500euro to lepiej uważać. Ja nie wiem gdzie w Pomorie są takie apartamenty 70 od morza...


42°33'39.07"N
27°38'39.51"E
tu :D

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

serdeczny pozdrav.
Adam :wink:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 10.08.2010 10:58

xpictianoc napisał(a):
adamk3 napisał(a):
xpictianoc napisał(a):gdyby kogoś interesowała kwatera do wynajęcia w Rawdzie dysponuję apartamentem dla 4-6 osób między Nesabarem a Rawdą.
Tu fotki i opis
http://picasaweb.google.com/hristianos/RavdaMieszkanie#

Bugarska moze nije tako lijepa kao Hrvatska ali mozete mi vjeriti nije bas losa :)
Zapowjadajte :)


co tak drogo 180 PLN = ca' 90 BGN , za takie warunki 2 pokoje + kuch. + łazienka (i nie w nowostrojkach) w Obzor, Pomoria - płaciłem 30 BGN.

pozdrav.


30 lewa za caly apartament? Powodzenia! Jakbym nie mieszkał w Bułgarii pół roku to może takie bajki bym uwierzył. Cena za łóżko w rodzinnym pensjonacie to jak się dobrze z znajdzie 10-15 lewa. A mój apartament nie jest w gipsowym hotelu ale normalnym budynku w którym mieszkania mają zwykli Bułgarzy z solidnych pełnych "pustaków". Kupiłem mieszkanie kiedy było w fazie budowy to wiem jak to budowali.


jeszcze na potwierdzenie cen:

http://www.bulgaricus.com/forum/viewtop ... id=904&p=6

"Ceny różne ja płaciłem jakieś 45 leva za 3 osobowe studio (jakieś bo mi pośrednik doliczył klimatyczne) w apartamentowcu California. Spotkana polka mówiła, że drogo. ." :)

pozdrav.
TOPAS
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 23.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOPAS » 12.08.2010 21:58

Jestem aktualnie w Obzorze, za kwaterę płace 45 BGN (pokój ok 20m2 + łazienka i balkon).
Obłożenie kwater prawie 100%, mieliśmy problem ze znalezieniem czegoś rozsądnego.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 13.08.2010 08:33

TOPAS napisał(a):Jestem aktualnie w Obzorze, za kwaterę płace 45 BGN (pokój ok 20m2 + łazienka i balkon).
Obłożenie kwater prawie 100%, mieliśmy problem ze znalezieniem czegoś rozsądnego.


Dlatego jeśli można - to czerwiec lub wrzesień.

pozdrav.
:)
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 13.08.2010 16:43

we wrześniu przychodzi frond i zawsze jest deszczowy tydzień.... robi się ryzyko. Ja rok temu akurat idealnie na ten frond trafiłem :) a lipiec i sierpień jest idealny. Obecnie brat jest w BG i norma to 35-36C i czyste niebo. A czerwiec jest może i fajny ale jest pusto, dopiero od 12-15 otwiera się bary, restauracje ale i wtedy cena rośnie. Ja ze swoja "wysoka" cena i tak mam do połowy września rezerwację czyli nie jest źle :)
Sandanski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sandanski » 15.08.2010 11:23

No może nie frond tylko front i rzeczywiście zauważyłem i ja,że kilka dni we Wrześniu są burzowe,nie stabilnie, oczywiście wyjątkiem jest moje ukochane Sandanski,ale to już gyrcka granica praktycznie, to rejon w Bułgarii gdzie rosną oliwki,drzewa laurolistne
Tam lato jest bardzo długie i pamiętajcie,że w BG niektóre dzieciaki kończą rok szkolny o wiele wcześniej niż w Polsce więc czerwiec j aż tak puściutki nie jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2010 12:54

Sandanski napisał(a):No może nie frond tylko front

(...),ale to już gyrcka granica .


Ryzykowne takie wytykanie błędów bywa ;)
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 15.08.2010 17:02

hepik napisał(a):
Sandanski napisał(a):No może nie frond tylko front

(...),ale to już gyrcka granica .


Ryzykowne takie wytykanie błędów bywa ;)


mojata greszka, razbira se cze front, ne znaja zaszto napisah taka :)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 16.08.2010 10:25

Sandanski napisał(a):No może nie frond tylko front i rzeczywiście zauważyłem i ja,że kilka dni we Wrześniu są burzowe,nie stabilnie, oczywiście wyjątkiem jest moje ukochane Sandanski,ale to już gyrcka granica praktycznie, to rejon w Bułgarii gdzie rosną oliwki,drzewa laurolistne
Tam lato jest bardzo długie i pamiętajcie,że w BG niektóre dzieciaki kończą rok szkolny o wiele wcześniej niż w Polsce więc czerwiec j aż tak puściutki nie jest.


Knajpki w czerwcu były otwarte wszystkie - puściutko nie było :) :)

Sandanski napisz coś więcej o Sandanski :wink:

pozdrav.
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 16.08.2010 10:55

AgaBor napisał(a):Przereklamowane - szopska-ala grecka,tarator-nasza mizeria,Melnik-dziura zabita dechami z wyschniętą rzeczką.


Tarator to nie mizeria, tylko rodzaj chłodnika na kefirze, ze startym ogórkiem, czosnkiem, koprem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
I już po...-Bułgaria 2010 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone