Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rekin

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Realista 2
Rekin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Realista 2 » 31.07.2003 22:47

Tydzień temu wędkarze przynieśli do restauracji w miejscowości Jezera na Murter 2 i pół metrowego rekina. Możecie mi wierzyć, że nie wyglądał zbyt miło. Miał taką paszczę, że bez problemu odciąłby nogę pływakowi. Z wrażenia zapomniałem mu kliknąć fotkę, ale może to lepiej.... Muszę się przyznać, że choć żegluję po Adriatyku od lat nie sądziłem, że żyją w nim tak duże rekiny
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 31.07.2003 23:54

zasiałes strach w moich oczach
Grazyna
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 01.08.2003 07:47

Kiedyś oglądałem na Discavery program o rekinach z Morza Sródziemnego. Mówili tam, że średnio raz na 2 lata ktoś ginie od rekina. W całym Morzu Sródziemnym żyje 11 gatunków rekinów, głównie małych i wystepują one na głebokich wodach. Natomiast u wybrzeży Turcji mają one swoje "tereny lęgowe".
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 01.08.2003 07:57

8O no nieeeeeeee, teraz będę się bała ..... I do Turcji nie pojadę :wink:

juli
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 01.08.2003 09:12

Znajomy właściciel z Podgory (Makarska Riviera) pokazywał nam w tym roku zdjęcie złowionego przez siebie takiego rekina (300 m od głównej plazy). Chorwaci nazywają ten gatunek - morskim psem. Wyglądał imponująco - 3,5 m długości i 120 kg wagi. Brrrrrr........ Ale ponoć jest niegroźny dla ludzi. :wink:
PZDR
Monika
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 01.08.2003 09:50

Ja myślę, że to czy jest groźny dla ludzi czy nie nie ma znaczenia. Jak bym takiego zobaczył koło siebie w wodzie, to bym padł na zawał :D
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 01.08.2003 09:57

Jestem pewna, ze nie tylko ty jeden.... :?
PZDR
Monika
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.08.2003 23:09

...w Jezerah czensto mozna zobaczyc take rybki bo jest to w chorwacji najwieksza baza yachtow do "big game fishing"
bass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) bass » 05.08.2003 23:36

Wszystko ok!Tylko czemu po złowieniu tego rekina nie zrobili sobie fotki i nie wypuścili go!Przecież to jest bez sensu wszyscy piszą że jest ich mało a i tak je zabijają!Zdaje mi się że my ludzie kiedyś zostaniemy sami na tej planecie bo zorganizujemy BIG FISHING już na wszystko co bedzie się ruszało, niestety!
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 06.08.2003 11:08

Też byłem przekonany ,że w Adriatyku rekinów nie ma, aż tu nagle tydzień temu w Rogoźnicy podpływa kuter.Chciałem kupić rybki, kalmary ,krewetki.Owszem były ,ale przywieźli też małego rekinka ok2,5 metra. Nie mogłem się pozbyć dziwnego uczucia pływając później w wodzie.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 06.08.2003 13:35

Prosze nie siać paniki
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 06.08.2003 13:43

Midas napisał(a):przywieźli też małego rekinka ok2,5 metra.




MAŁEGO?????2,5m???? Dobrze, że jestem już po, bo bym chyba do wody nie weszła 8O

juli

a do przyszłego roku mam nadzieję, że zapomnę o tym koszmarnym temacie :?
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 06.08.2003 19:23

w wodach chorwackich istnieje wiele gatunkow rekinow, wiekszosc z nich nawet niema zembow jak te co sa grozne dla ludzi. Namiast zembow maja plitki i karmia sie malzami i innimy bezkrengowcami z dna. Wielke rekini ktore moga bic grozne dla ludzi pliwaja za wielkimi Natowskimi statkamy na kturich jest duza zaloga co wyzuca duzo otpadow za burte (Durze statki wojskowe z powirzej 50 osub zalogi). Za takimy statkamy plina cala stada ryb a miendzi nimy i rekiny. Oprucz tego rekin jest ryba jadalna i kilogram kosztuje 50 kn. Mienso rekinow jest uwielbiane przez osoby starsze i dzieci bo niema osci jest delikatne i smaczne. Rekini sie nie karmia ludzmi bo by jusz dawno wiginele z powodu ruznich zatruc.
W ewidencijach ktore sie prowadza od 1928 roku na Adriatyckim wibrzezu sa zanotowane tylko dwa przipadki ataku rekina na czowieka (niestety udana dla rekinu a jeden bil smiertelni). Stalo sie to w latach drugej wojni swiatowej.
Realista2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Realista2 » 07.08.2003 00:00

Sorry Leon, ale jest trochę inaczej. Rekiny żyjące w Adriatyku mają płytki kostne zamiast zębów (tak jak wszystkie gatunki rekinów) tyle ,że te płytki wyglądają jak zęby i pełnią te samą rolę, a jak wyglądają można było zobaczyć w filmie Szczęki. Po wtóre nie jest prawdą, że zanotowano tylko dwa wypadki ataku rekina na człowieka w chorwackich wodach. Pamiętam przynajmniej dwa takie przypadki. Szeroko rozpisywała się o nich polska prasa na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych bo były krwawe i dotyczyły.... Polaków.
Kilka lat temu w okolicach Splitu duży rekin lub orka (też sympatyczne zwierzątko) nie udało się tego ustalić wywrócił i zatopił francuski jacht. Na szczęście załogę w komplecie wyłowiła chorwacka straż przybrzeżna. Co zaś do wartości oficjalnych komunikatów to mogłem je ocenić w zeszłym roku kiedy to Bora zatrzymała nas na trzy dni Korculi, a komunikaty meteo milczały uparcie o tym fakcie nie chcąc widać straszyć żeglarzy. Dopiero ostatniego dnia podano, że to Bora, ale tylko w chorwacko-języcznej części komunikatu. Wersja niemiecka i angielska uparcie starały się przemilczeć ten fakt.
emes
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 09.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) emes » 11.08.2003 19:29

juli napisał(a):
Midas napisał(a):przywieźli też małego rekinka ok2,5 metra.




MAŁEGO?????2,5m???? Dobrze, że jestem już po, bo bym chyba do wody nie weszła 8O

juli

a do przyszłego roku mam nadzieję, że zapomnę o tym koszmarnym temacie :?



Masz farta - ja niedlugo tam jade!!! 8O

Jade wylacznie po to, zeby wymoczyc stare gnaty i zupelnie nie chce byc posilkiem zadnej rybki! Jedyna nadzieja w tym, ze jestem juz lykowaty i ewentualny rekin wypluje moje truchlo po pierwszym kesie :D
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone