Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mazury 2010 czyli ...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Mazury 2010 czyli ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.06.2010 08:37

...dwie pieczenie na jednym ogniu.

Jak co roku czerwcowy długi weekend poświecamy na rodzinny wypad w krainę tysiąca jezior.
Jest to połączenie zwiedzania okolic oraz oglądania na żywo zmagań kierowców na odcinkach specjalnych Rajdu Polski rozgrywanego w przepięknej scenerii mazurskiej przyrody.

W części pierwszej zapraszam do obejrzenia/zapoznania się z kilkoma obiektami/pomnikami/zabytkami.
W części drugiej będzie już tylko "fotografia ruchu" a przynajmniej próba uwiecznienia tych emocji.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 14.06.2010 08:41

oglądania na żywo zmagań kierowców na odcinkach specjalnych Rajdu Polski rozgrywanego w przepięknej scenerii mazurskiej przyrody


wciąż te złośliwości na temat kierowców z "warszawki" ... :roll: oj Jacku, Jacku :wink:

no to czekamy! K.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.06.2010 08:44

Jacek S napisał(a):...dwie pieczenie na jednym ogniu...


Jednym słowem, gdyby nie "kierowcy z warszawki" to byś się w krainę Tysiąca Jezior nie ruszył? :wink:









****************************
Odznaczam również ślad swój ... :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 14.06.2010 08:58

Iiii, co mam oglądać 8O

Dawaj, niech oczy swe pocieszę :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.06.2010 09:20

Cześć I

Tegoroczna edycja Rajdu Polski (67) zachęcała bilbordami.

Obrazek


Termin 4-6 czerwiec więc czas zaplanować logistycznie urlop oraz "rozpracować" poszczególne odcinki specjalne.
http://rajdpolski.pl/files/2010_Rallymap[3].pdf]


Domek zarezerwowałem już w lutym. Jak zwykle w tym samym miejscu u tej samej pani - Wilkasy k. Giżycka.
Zapobiegliwość? Raczej pragmatyzm.
Mam wtedy spokojną głowę. Pamiętam co się czasem potrafi dziać kiedy nagle turyści stwierdzają, że przyjadą a tu miejsc już dawno brak. Tak było podczas pamiętnej edycji kiedy to zagościli u nas kierowcy serii WRC i tak pewnie będzie znowu za rok.

Urlop rozpisany od 2 czerwca - wyjazd po śniadaniu.
Po drodze testowanie CB - pierwszy raz ta zabawka zagościła u nas na pokładzie. Pretekstem była chęć szybkiej ("on-line") komunikacji ze znajomymi, którzy jadą z nami w drugim aucie.
Radyjko od razu się przydało. Ogromny korek w centrum. Stoimy.
Za chwilkę komunikat w eterze co i jak - i już wiadomo którędy nie jechać. Ciekawe urządzonko...
Na "7" co chwila komunikaty gdzie miśki ale mnie to już mało interesuje bo prędkości takich nie rozwijam.

Wcześniej napisałem, że wyjazd to pieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu - jest jeszcze jedna :wink: .
Maja nie lubi jeździć autem. Szybko się niecierpliwi, marudzi, wysiada z fotelika...tak więc kolejnym zadaniem tego wyjazdu było hartowanie małej przed urlopem.
Niby daleko nie jest bo to ok. 270 km ale czasowo to jest ok. 4 godzin jazdy a tyle to jeszcze ciurkiem nie przeżyła.

c.d.n.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.06.2010 09:29

No to szykuje się niezła "wyżerka" .... trzy pieczenie ! ;)

...znaczy się dla każdego coś mił.....

:)


zostawiam ślad!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.06.2010 09:34

Niegocin ciepły?
Na Kanał Wilkaski okiem rzuciłeś?
Dużo jachtów w AZS'ie?
Te delikatesy na rondzie przy Olsztyńskiej to cały rok chyba czynne?
Twierdzę von Boyena odwiedziłeś?

Wstyd się przyznać, ale odkładam i odkładam tam wizytę.
Chętnie bym fotorelację jaką obejrzał stamtąd.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.06.2010 09:54

Niegocin zimny - nie miał się kiedy zagrzać.
Widziałeś ten akwen...

Kanał i most - w drodze do Mikołajek.
Ładnie tam, i tam, i tam...
Jachtów cała masa - stopa życiowa w Ojczyźnie rośnie. Pływają, grillują, do SPA chodzą... :wink: :lol:

Nie wiem jak te delikatesy w zimie - ale jakby były zamknięte to można na Skarpę iść.

Twierdza tym razem została nie zdobyta - ale ile raz można ją zdobywać?
Pierwszy raz byłem tam na zlocie motocyklowym (zlot odbywa się corocznie pod koniec lipca), później z dzieciakiem, później sam, później... w tym roku daliśmy spokój...może za rok.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.06.2010 10:03

Jacek S napisał(a):... ale ile raz można ją zdobywać?
Pierwszy raz byłem tam na zlocie motocyklowym (zlot odbywa się corocznie pod koniec lipca), później z dzieciakiem, później sam, później... w tym roku daliśmy spokój...może za rok.

Można, można ... mi się ani razu nie udało :oops:

A jachty to, w większości, w czarter pójdą.
A jeżeli jest pełno, to znaczy, że mało kto jeszcze wypłynął.
Późno jakoś w tym roku :?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.06.2010 11:07

Do tej pory zawsze jeździliśmy przez Elbląg, Ostródę i Olsztyn. Czyli mniej więcej pół drogi to zapchana trasa "7".
Tym razem wybór padł na Elbląg, Braniewo (piękna dwupasmówka, praktycznie zero ruchu), Bartoszyce, Kętrzyn.
Szybciej, lepiej, krócej. Tylko kawałek k. Pieniężna niecekawy (ciasno).
Braniewo przywitało nas brukiem i czołgami.
Bartoszyce bardzo ładne.
Kętrzyn już kiedyś zaliczyliśmy - polecam zamek (może kiedyś jak znajdę dokumentacje to coś wstawię).

Maja praktycznie od razu zasnęła (to jej pora) pytanie było tylko na jak długo i co będzie dalej.

Po drodze podziwiamy "piękne okoliczności przyrody", widzimy różne zwierzaki np.

Obrazek

a nawet obcokrajowców np.

Obrazek

Mała budzi się po godzinie i ....uśmiech 8O
Na razie fajnie. Później w miarę upływu czasu zaczyna się wiercenie.
Teraz zadanie bojowe dostaje syn - do zabawiania siostry biegiem marsz!

Chwilami jest tak głośno, że nie podpowiedzi pilota odnośnie trasy ale nawet nie słysze własnych myśli. Jeden wielki rechot i gaworzenie. To oczywiście napawa optymizmem na przyszłość ale wiemy dobrze, że nic co piękne nie trawa wiecznie.
Pomińmy resztę milczeniem.

Na miejscu jesteśmy przed 15 no i oczywiście czas na grilla.
Co na ruszt? - Takie konie latały koło naszego okna...

Obrazek

...na obiad będzie kawał mięsa - mucha na dziko.


c.d.n.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.06.2010 12:09

Tu jestem. :D

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.06.2010 12:53

Jacek S napisał(a):Kętrzyn już kiedyś zaliczyliśmy - polecam zamek

Raczej zameczek :wink: , ale fakt, bardzo ładny :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.06.2010 13:59

Jacek S napisał(a):...na obiad będzie kawał mięsa - mucha na dziko.


A kto takiego potwora upolował to wielki wój i bohater był ;)
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 14.06.2010 14:29

To ja sobie też poczytam...

Ale tą muchą końską to, żeś mnie ucieszył :D melduję, że od teraz nie będę narzekać na komary, zdecydowanie już je wolę niż, żeby mi takie potwory po chacie miały latać... (ale komarzyce do narzekań, to sobie jeszcze w zanadrzu zostawię :wink: )
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.06.2010 15:33

Też czekam na muchę z grilla :lol:

Na Mazury mam prawie tak daleko jak do Cro :wink: więc bywam tam rzadko (dokładniej: raz byłam!) Chętnie poczytam i pooglądam te wszystkie atrakcje :D
Następna strona

Powrót do Polska



cron
Mazury 2010 czyli ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone