Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
Stan drogi 86 - wlasnie nia jechalem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 30.04.2012 10:21

W sobote jechałem drogą 86.
Tylko w jednym miejscu są roboty drogowe, jakieś 20 km przed granicą Słoweńską - wymieniają asfalt na jednym pasie, w związku z tymi pracami są światła kierujące ruchem. Ja stałem ok 3-4 minut i wielkiego ruchu nie było. Jechałem o godzinie 9tej rano w sobotę.
Poza tym droga jest w dużej części po nowym asfalcie.
Jedynym kiepskim odcinkiem gdzie jest łatany asfalt to koło Csornej, ale w wg mnie ten odcinek jest bezproblemowo do przejechania z prędkością przekraczającą dozwoloną i nie czuje się nierówności na drodze.
Żadnego patrolu drogówki nie widziałem po drodze.
Trochę TIR'ów jechało, ale można je spokojnie wyprzedzić, są dłuuugie proste co chwilę na których wyprzedza się takiego TIR'a.
Mnie jechało się bardzo dobrze i będę wracał tą trasą z powrotem do Polski.
Polecam na tej trasie dwa miejsca do zwiedzenie, może niewiele osób o tym wie: w miejscowości Jak najlepiej zachowany kościół Romański na terenie Węgier - napradę warto zwiedzić. Drugi to pałac w Kormend.
Pozdrav
Ostatnio edytowano 30.04.2012 21:40 przez tamtam, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Stan drogi 86 - wlasnie nia jechalem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.04.2012 11:16

tamtam napisał(a):Polecam na tej trasie dwa miejsca do zwiedzenie, może niewiele osób o tym wie: najlepiej zachowany kościół Romański na terenie Węgier - napradę warto zwiedzić. Drugi to pałac w Kormend.
Pozdrav


A ten kościół to gdzie?
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 30.04.2012 20:46

Miejscowość Jak, niedaleko od Szekesfehervar.
Ciekawy przerywnik w trasie na zwiedzanie i lody.
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Stan drogi 86 - wlasnie nia jechalem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 30.04.2012 21:41

Jacek S napisał(a):
tamtam napisał(a):Polecam na tej trasie dwa miejsca do zwiedzenie, może niewiele osób o tym wie: najlepiej zachowany kościół Romański na terenie Węgier - napradę warto zwiedzić. Drugi to pałac w Kormend.
Pozdrav


A ten kościół to gdzie?


Poprawiłem wpis :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.05.2012 09:37

Dzięki Panowie.

:D
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 01.05.2012 10:39

Mazur napisał(a):Miejscowość Jak, niedaleko od Szekesfehervar.
Ciekawy przerywnik w trasie na zwiedzanie i lody.



Chyba niedaleko Szombathely :? . Szekesfehervar jest nie po drodze.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 05.05.2012 01:29

tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Stan drogi 86 - wlasnie nia jechalem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 06.05.2012 11:21

Jacek S napisał(a):
tamtam napisał(a):Polecam na tej trasie dwa miejsca do zwiedzenie, może niewiele osób o tym wie: najlepiej zachowany kościół Romański na terenie Węgier - napradę warto zwiedzić. Drugi to pałac w Kormend.
Pozdrav


A ten kościół to gdzie?


Gdy jedziesz drogą 86 to jest znak kierujący do kościoła Romańskiego w miejscowości Jak, odległość napisana na znaku to 1200 metrów.
Pałac w Kormend też warto zobaczyć, szczególnie wnętrza.

Pozdrav
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 06.05.2012 11:32

Aktulalizacja drogi 86 z wczoraj.
Właśnie wróciłem z Chorwacji, wracałem droga 86.
Drogowcy dorobili nowego asfaltu :D od 27.04 kiedy jechałem do Chorwacji.
Jechało mi się bardzo dobrze, wyjechałem na trasę 86 ok godziny 21-szej.
Po drodze jedne światła do robót drogowych, ale stałem może 4 minuty.
TIR'ów było bardzo mało, generalnie ruch na trasie bardzo mały, ale to nie są wakacje :) . Spotkałem 6 aut na polskich blachach po drodze.
Wydaje mi się że pas w kierunku do Polski jest w lepszym stanie - więcej nowego asflatu - niż w stronę Słowenii, ale to może być odczucie subiektywne.
Drogówki nie widziałem, całą trasę od granicy Słoweńskiej do granicy Słowackiej przejechałem bez zbędnych problemów z dużymi prędkościami, szczególnie na dłuuugich prostych.
Pozdrav
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 06.05.2012 11:37

tamtam napisał(a):Aktulalizacja drogi 86 z wczoraj.

Ile czasu zajął Ci przejazd od Rajki do granicy ze Słowenią?
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 06.05.2012 11:58

Iggy napisał(a):
tamtam napisał(a):Aktulalizacja drogi 86 z wczoraj.

Ile czasu zajął Ci przejazd od Rajki do granicy ze Słowenią?


2h 15 min od granicy do granicy.
Jechałem "w miarę" oszczędnie ( chodzi o prędkość ) ze względnu na paliwo... Można szybciej, ale wtedy spalanie byłoby dużo szybsze.
Mam kolegę który ten odcinek rok temu przejechał poniżej 2h, ale wtedy spalanie jest dużo wyższe - mam na mysli silnik benzynowy/lpg.

Pozdrav
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 06.05.2012 20:00

tamtam napisał(a):Aktulalizacja drogi 86 z wczoraj.
Właśnie wróciłem z Chorwacji, wracałem droga 86.
Drogowcy dorobili nowego asfaltu :D od 27.04 kiedy jechałem do Chorwacji.
Jechało mi się bardzo dobrze, wyjechałem na trasę 86 ok godziny 21-szej.
Po drodze jedne światła do robót drogowych, ale stałem może 4 minuty.
TIR'ów było bardzo mało, generalnie ruch na trasie bardzo mały, ale to nie są wakacje :) . Spotkałem 6 aut na polskich blachach po drodze.
Wydaje mi się że pas w kierunku do Polski jest w lepszym stanie - więcej nowego asflatu - niż w stronę Słowenii, ale to może być odczucie subiektywne.
Drogówki nie widziałem, całą trasę od granicy Słoweńskiej do granicy Słowackiej przejechałem bez zbędnych problemów z dużymi prędkościami, szczególnie na dłuuugich prostych.
Pozdrav


To jest bardzo ważna informacja... Jadę za 2 tygodnie pierwszy raz.
DZIĘKI WIELKIE :)))
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 06.05.2012 21:20

medic napisał(a):
tamtam napisał(a):Aktulalizacja drogi 86 z wczoraj.
Właśnie wróciłem z Chorwacji, wracałem droga 86.
Drogowcy dorobili nowego asfaltu :D od 27.04 kiedy jechałem do Chorwacji.
Jechało mi się bardzo dobrze, wyjechałem na trasę 86 ok godziny 21-szej.
Po drodze jedne światła do robót drogowych, ale stałem może 4 minuty.
TIR'ów było bardzo mało, generalnie ruch na trasie bardzo mały, ale to nie są wakacje :) . Spotkałem 6 aut na polskich blachach po drodze.
Wydaje mi się że pas w kierunku do Polski jest w lepszym stanie - więcej nowego asflatu - niż w stronę Słowenii, ale to może być odczucie subiektywne.
Drogówki nie widziałem, całą trasę od granicy Słoweńskiej do granicy Słowackiej przejechałem bez zbędnych problemów z dużymi prędkościami, szczególnie na dłuuugich prostych.
Pozdrav


To jest bardzo ważna informacja... Jadę za 2 tygodnie pierwszy raz.
DZIĘKI WIELKIE :)))


Jeśli możesz to zabierz ze soba CB radio. Ta trasą jeżdżą polskie TIR'y.
W sobotę minąłem 4 TIR'y na polskich blachach, ale to wystarczyło aby wiedzieć co się dzieje na trasie.
Tydzień temu mijałem więcej TIR'ów na polskich blachach.
Generalnie na trasie od Zwardonia aż do granicy Słoweńskiej dzięki CB radiu wiedziałem czy i jeśli, to gdzie stoją, nawet na autostradzie Słowackiej - tutaj niespodziewałem się, aby o 4tej rano na ograniczeniu do 100 km/h stała słowacka drogówka, gdyby nie TIR'y które ostrzełgy mnie wcześniej, byłby mandacik...

Pozdrav
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 06.05.2012 22:15

tamtam napisał(a):
medic napisał(a):
tamtam napisał(a):Aktulalizacja drogi 86 z wczoraj.
Właśnie wróciłem z Chorwacji, wracałem droga 86.
Drogowcy dorobili nowego asfaltu :D od 27.04 kiedy jechałem do Chorwacji.
Jechało mi się bardzo dobrze, wyjechałem na trasę 86 ok godziny 21-szej.
Po drodze jedne światła do robót drogowych, ale stałem może 4 minuty.
TIR'ów było bardzo mało, generalnie ruch na trasie bardzo mały, ale to nie są wakacje :) . Spotkałem 6 aut na polskich blachach po drodze.
Wydaje mi się że pas w kierunku do Polski jest w lepszym stanie - więcej nowego asflatu - niż w stronę Słowenii, ale to może być odczucie subiektywne.
Drogówki nie widziałem, całą trasę od granicy Słoweńskiej do granicy Słowackiej przejechałem bez zbędnych problemów z dużymi prędkościami, szczególnie na dłuuugich prostych.
Pozdrav


To jest bardzo ważna informacja... Jadę za 2 tygodnie pierwszy raz.
DZIĘKI WIELKIE :)))


Jeśli możesz to zabierz ze soba CB radio. Ta trasą jeżdżą polskie TIR'y.
W sobotę minąłem 4 TIR'y na polskich blachach, ale to wystarczyło aby wiedzieć co się dzieje na trasie.
Tydzień temu mijałem więcej TIR'ów na polskich blachach.
Generalnie na trasie od Zwardonia aż do granicy Słoweńskiej dzięki CB radiu wiedziałem czy i jeśli, to gdzie stoją, nawet na autostradzie Słowackiej - tutaj niespodziewałem się, aby o 4tej rano na ograniczeniu do 100 km/h stała słowacka drogówka, gdyby nie TIR'y które ostrzełgy mnie wcześniej, byłby mandacik...

Pozdrav


Ja CB mam na stałe w aucie i nie tylko (VHF/UHF )
ale dobrze wiedzieć, że "nasi" po drodze się kręcą i dają "cynk"

12 dni do wyjazdu- gorączka się zaczyna :)
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 07.05.2012 10:45

Jechał ktoś z Krakowa do CRO teraz w maju?

Do Żiliny to z Krakowa którędy lepiej jechać? Na Zwardoń przez Żywiec, czy na Chyżne? Jak wygląda droga na Żywiec? Dużo remontów, duże korki?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone