Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie ubezpieczacie auta?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009
Gdzie ubezpieczacie auta?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 24.04.2010 20:08

Witam
Jako ze niedługo kończy mi się ubezpieczenie na auto, więc się rozglądam i zastanawiam czy nie zmienić ubezpieczyciela.
Aktualnie za Scenica II 1.5dci rocznik 2003, w Liberty Direct AC/OC/NW bez mojego wkładu, Assistance płacę coś około 1600,00zł po uwzględnieniu 60% zniżki.
Nie miałem jednak okazji korzystać z ich usług, więc nie wiem jak by się spisali w w razie gdyby coś.(Odpukać w niemalowane)

Gdzie ubezpieczacie swoje samochody, jakie ubezpieczenie i za ile?
Czy ktoś miał okazję korzystać z ich usług w kraju lub za granicą i jakie wrażenia?
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 24.04.2010 20:14

Witam.

My mamy forda mondeo kombi 2.0 TDCi 2002 r. ubezpieczonego we Warcie .Płacimy 980 zł. za cały rok (OC,AC,NW) w tym znizka 60 %.
Jak wyjeżdżamy do Cro to wykupujemy tylko dodatkowe ubezpieczenie
Pozdrawiam. :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2530
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 24.04.2010 20:20

AVIVA Direct
OC+AC+NW - 1090 pln/rok - Scenic I, 2.0 benz, 1999 rok, 30% zniżki
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.04.2010 20:24

Jeśli podajecie to raczej wartość auta a nie tylko markę :)
PZU, Astra H rok 2004, od 27 kilo PLN , 60% zniżek + karta z PZU(20%), kwota 1450 zeta.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 24.04.2010 20:26

Ja mam pakiet AC OC w Compensa 1373 zł Peugeot 407 sw 2007r. Polisa zimą spodobała się austriackiemu policjantowi, który zatrzymał mnie do kontroli winiety :wink: Powiedział że dobrze wybrałem, chociaż tego akurat wolałbym nigdy nie wypróbowywać.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 24.04.2010 20:28

Ja ubezpieczam w Allianz, ponieważ do AC dają pełne assistance na Polskę i Europę a w przypadku naszych wyjazdów do Cro jest to bardzo ważne.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 24.04.2010 21:30



po staremu trzymam się PZU...

może dlatego, że mam sympatyczną ajentkę, która wiele potrafi wytłumaczyć i przeforsować jak czas przychodzi...

a najlepszym ubezpieczycielem jest własna rozwaga i przewidywalność...

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2010 22:56

Ostatnio w firmie, w której pracuję, dołożono mi działkę ubezpieczeń samochodów. Auta drogie (BMW) mają najkorzystniejsze pakiety w Allianz, także grupa WV. Z pozostałych najkorzystniej wychodzi mi polisa flotowa w HDI. Moje prywatne auto ubezpieczam od 3 lat w Hestii - można ponegocjować i składka jest min. 30 % niższa niż w PZU za takie same warunki. Do Pizetju przez lata wpłaciłem zbyt dużo kasy i żałuję, że wcześniej nie zmieniłem ubezpieczyciela.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 24.04.2010 23:24

slapol napisał(a):Ostatnio w firmie, w której pracuję, dołożono mi działkę ubezpieczeń samochodów. [...] Do Pizetju przez lata wpłaciłem zbyt dużo kasy i żałuję, że wcześniej nie zmieniłem ubezpieczyciela.


a korzystałeś z ochrony ubezpieczeniowej - czyli odszkodowań ?
z jakim skutkiem ?
sallve
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 16.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sallve » 24.04.2010 23:49

AXA Direct. Wartość auta ok. 56k. PLN, pakiet pełny bez udz. własnego na PL i Europę, plus assistance maxi, zniżki OC AC -60% do zapłaty jednorazowo 1166,-. Kwota jest jeszcze obniżona o 5% za ubezp. 2 samochodu.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1854
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 25.04.2010 06:41

Ford Focus II z 2006r Hestia,AC/OC/NW-1274zł.

Ale to chyba nie chodzi o to gdzie kto ubezpiecza,chodzi o to jesli jest stłuczka czy kolizja jak jest sprawa załatwiona.A tanio nie znaczy dobrze,jesli ktoś ma leciwe auto i płaci tylko OC to może gdzie najtaniej wychodzi{OC jest tylko dla policjanta},ale jeśli jest auto młode i ma płacić cały pakiet to te tanie mogą się zemścić.Ja osobiście nie miałem większych przepraw z ubezpieczycielami,ale znam z własnego podwórka różne przeprawy znajomych,którzy po pół roku czekali na kasę z firmy min. z Linku.Moja rada,zawsze gdy coś się wydarzy należy wzywać policję bez względu na straty w aucie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.04.2010 07:57

W tym roku ubezpieczalnie chcą "złapać" najwięcej klientów ile się da stosując różne promocje - już za rok/dwa składki poszybują u wszystkich mocno w górę (nowe przepisy UE) i klient najprawdopodobniej zostanie/przedłuży polisę gdzie będzie. Trudnio więc polecić konkretną ofertę. To oczywiście tylko mz.

Mam OC i AC w Generali, 60 % zniżek i zapłaciłem za auto 1,6
:arrow: 1 056,00 zł.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2010 11:40

jacky z DG napisał(a):
slapol napisał(a):Ostatnio w firmie, w której pracuję, dołożono mi działkę ubezpieczeń samochodów. [...] Do Pizetju przez lata wpłaciłem zbyt dużo kasy i żałuję, że wcześniej nie zmieniłem ubezpieczyciela.


a korzystałeś z ochrony ubezpieczeniowej - czyli odszkodowań ?
z jakim skutkiem ?

Tak, w Hestii bardzo sprawnie, w HDI trochę mniej, ale też bez problemów - przy czym były to sprawy ewidentne, nie budzące wątpliwości o winie.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.04.2010 11:52

PZU - nie wypłaca wszystkiego
Warta - nie wypłaca wszystkiego

Z PZU bujałem się rok po sądach, aż wreszcie wydarłem im kasę z gardła razem z kosztami sądowymi i odsetkami.... wypłacili co do grosza ale rok stracony :evil:

Ubezpieczam 10 letnie auto w Generali i naprawdę jestem pod skrzydłami LWA :D kilka razy mi wypłacali, potraciłem zniżki z AC z OC, ale wypłacali zawsze wg faktur w ciągu 2 tygodni :!: NIGDY nie było problemów. Będę tam ubezpieczał mimo braku zniżek. Może z powrotem się ich dorobię :D.

Szczerze polecam Generali :!:
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 09.05.2010 13:05

A czy ktoś korzystał z ubezpieczeń ELVIA ?? Przejrzałam ofertę w necie i ubezp. auta tylko na czas podrózy zagranicznej wygląda interesująco zarówno warunki jak i cena, cena chyba najbardziej :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone