Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dokąd pojechać? Drugi raz do CRO.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Dokąd pojechać? Drugi raz do CRO.

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 06.01.2010 14:40

W zeszłym roku tydzień spędziliśmy w Primosten, a drugi tydzień w Pisaku. Byliśmy w Splicie, Trogirze, Krk'a, Omisu, Makarskiej. Rodzinka 2+2.
W tym roku planujemy również 2-tygodniowe wakacje w Cro na początku lipca. Być może zdecydujemy się tak jak poprzednio na dwie miejscowości po tygodniu w każdej. Miło byłoby nie tylko plażować, ale i zobaczyć jakieś ciekawe miejsca. O ile w zeszłym roku nie miałam problemu z określeniem co chę zobaczyć i gdzie pojechać (oczywiście dzięki pomocy forumowiczów), o tyle w tym roku jakoś nie umiem się okreslić. Dwie miejscowości, które chciałabym zobaczyc chodzą mi po głowie, no ale to dwa przeciwległe krańce Cro - Pula i Dubrownik...
Apartament na pewno będę rezerwować wcześniej, szukanie w ciemno wspominam okropnie (mieliśmy rezerwację tylko na pierwszy tydzień w Primosten).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.01.2010 14:44

nowalijka napisał(a):Dwie miejscowości, które chciałabym zobaczyc chodzą mi po głowie, no ale to dwa przeciwległe krańce Cro - Pula i Dubrownik...

To trzeba to realizować a nie pytać.
Zawsze zostają jeszcze wyspy.
No i MNE przy okazji Dubrownika :wink:
Powodzenia
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 06.01.2010 14:51

Niestety... czeka Cię wybór albo Pula, albo Dubrownik...

Ja bym zaczął od Puli. Dubrownik proponuję zostawić na deser, to znaczy na przyszły rok ... :wink:
Ostatnio edytowano 06.01.2010 14:52 przez Tomasz W, łącznie edytowano 1 raz
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 06.01.2010 14:51

JacYamaha napisał(a):No i MNE przy okazji Dubrownika :wink:

W temacie "MNE" jestem lajkonikiem. ;)
Niestety nie wiem co oznacza ten skrót... Palnełam gafę?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.01.2010 14:54

Ja też bo tam nigdy nie dotarłem :) tzn. do Czarnogóry.
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 06.01.2010 15:48

nowalijka napisał(a):
JacYamaha napisał(a):No i MNE przy okazji Dubrownika :wink:

W temacie "MNE" jestem lajkonikiem. ;)
Niestety nie wiem co oznacza ten skrót... Palnełam gafę?

:wink: Montenegro - Czarna Perła Bałkanów
:papa: :smo:
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 06.01.2010 21:27

Temat ciekawy..Powodzenia.
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 06.01.2010 22:22

rany mam ten sam problem :) co dzień nowa miejscowość wpada mi w oko. na razie ustaliłam termin - początek sierpnia i jutro zaczynam pytać o kwatery 8)
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 06.01.2010 22:52

Witam,

Polecam Podgore/Tucepi z wypadem do Mostaru, Kravicy może nawet Biokovo i jakiś wypad na Fish Picnic (Brać, Korcula, Hvar) i jeśli chcesz w drugiej miejscowości to pojechać w stronę Dubrovnika, odwiedzić Stone, Trsteno i wybrać się do Dubrovnika z 2-3 razy poczuć klimat :).
Ciekawą opcją są też 3 wyspy wspomniane wyżej ale jak już na nie chcesz się udać to chyba lepiej na cały okres i dobrze je zwiedzić.

Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.01.2010 08:56

B_Magdalenka napisał(a):rany mam ten sam problem :) co dzień nowa miejscowość wpada mi w oko. na razie ustaliłam termin - początek sierpnia i jutro zaczynam pytać o kwatery 8)

Więc wybierz pierwsze lepsze (szybka męska decyzja) i w drogę.
I tam wszystkiego tym razem sie nie zobaczy.
Będa kolejne dylematy - gdzie trzeci wyjazd, gdzie czwarty, gdzie n...
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 07.01.2010 11:35

Bardzo możliwe, ze zdecydujemy się jednak pojechać bardziej na południe, gdzieś na koniec Riwiery Makarskiej, tak aby była to dobra baza by wyskoczyć do Dubrownika i Mostaru. Dobra lokalizacja?
Czy możecie polecić jakąś ładną miejscowość przy takich założeniech:
- dostęp do plaży z łagodnym zejściem do morza, podłoże żwirowe czy kamyczki wszystko jedno, ale musi być bezpiecznie dla 3-letniego dziecka i najchętniej żeby to nie była tzw. plaża miejska tylko taka śliczna "dzika" plażyczka.
- sklep spożywczy, ze dwie lodziarnie, ze 4 knajpki
- rozsądna odległość do większej miejscowości gdzie można zrobic zakupy płacąc kartą i pobrac kasę z bankomatu

Tak jak pisałam wcześniej byliśmy w Primosten (bardzo nam sie podobało, ale szukamy teraz czegoś mniejszego) i w Pisaku (trochę za mała miejscowość, wolałabym mieć jakiś wybór jeśli chodzi o knajpki czy lody, za to mieliśmy tam wspaniałą plażyczkę).
Chciałabym coś pośredniego. ;) Pomóżcie, pięknie proszę. :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.01.2010 11:47

nowalijka napisał(a):Bardzo możliwe...

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=459329#459329
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 07.01.2010 15:34

Od rana czytam i zero postępów... :(
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 07.01.2010 16:27

Jeśli chodzi o Riwierę Makarską to wydaje mi się, że tam raczej trudno o łagodne zejście do wody ze względu na ukształtowanie terenu, ale może ktoś coś poleci.
Jeśli chodzi o miejscowości to tak jak pisałem polecałbym Podgore, Tucepi lub Brelę, ale to miejscowości rozmiarowo podobne do Primosten ale spokojne i leniwe.
Mniejsze miejscowości są do siebie podobne więc co wybierzesz wszędzie będzie podobnie. Na riw. makarskiej nie podobało mi się w Makarskiej i Igrane.
A i jeszcze jeśli chodzi o apartamenty to jadąc w ciemno nie trzeba było szukać ich praktycznie bo wjeżdżając do miejscowości sporo osób stoi i z ich oferty skorzystaliśmy (my byliśmy 17 sierpnia).

Na zwiedzanie polecam Bośnię (trzeba pamiętać o zielonej karcie) z dojazdem koniecznie przez góry. Droga bardzo dobra super widoki i klimat.
Wodospady Kravica też trzeba odwiedzić, płytko i chłodna woda ale bardzo przyjemnie.

Widoki z drogi przez góry.
Obrazek
Obrazek

Wodospady
Obrazek
Obrazek
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 07.01.2010 16:40

Szpecgos, dzięki. :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dokąd pojechać? Drugi raz do CRO.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone