Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag-6raz w Cro!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.10.2009 20:32

ines napisał(a):
Mkm muza pierwsza klasa! :twisted:


No to jeszcze jeden cukiereczek ... Prosto od Supetara :wink: :D
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 15.10.2009 08:27

mkm napisał(a):
lolek80 napisał(a):
miejski napisał(a):
darek1 napisał(a):
lolek80 napisał(a):Ines pięknie, czekamy na więcej :)


Nie bądż taki hej do przodu kolego Lolek. Żona wie, że kolega tak na forum mizdrzy się do koleżanek ???


Ej, Darek, przecież wszyscy wiedzą, że gdzie Ines tam i Ty, to i Lolkowi też trochę wolno :wink:


No właśnie wolno mi też ! Pozdrawiam Serdecznie! :twisted:


Wolno... A jakże :!: Więcej odwagi Lolkowi życzę :wink: :D


hahaha :) dzięki :twisted:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 15.10.2009 10:53

Facet i to jaki ! z charakterem :D
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 16.10.2009 08:38

Monte Christo napisał(a):Facet i to jaki ! z charakterem :D


8O czy ja wiem 8O
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 16.10.2009 17:58

proponuję przenieść się do hyde parku :)
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 16.10.2009 19:39

Super relacja , Super fotki , Super autorka :D Dawno nie czytało mi się tak dobrze :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.10.2009 22:15

Jacek L napisał(a):Super relacja , Super fotki , Super autorka :D Dawno nie czytało mi się tak dobrze :D


Co prawda , to prawda :)
Ale to czekanie . . . to sie nazwa stopniowanie napiecia :wink:
Prosimy o CD
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.10.2009 16:14

mkm napisał(a):
ines napisał(a):
Mkm muza pierwsza klasa! :twisted:


No to jeszcze jeden cukiereczek ... Prosto od Supetara :wink: :D


ślicznie :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 18.10.2009 16:05

Jacek L napisał(a):Super relacja , Super fotki , Super autorka :D Dawno nie czytało mi się tak dobrze :D


dziękuję :) :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.10.2009 16:22

ines napisał(a):8 września 2009r.

Wczoraj gdy wróciliśmy z Korculi nasi kochani gospodarze wręczyli nam 2litry czerwonego winka..pychotka..trzeba będzie je dziś spróbować. Także wieczór kończymy na tarasie, popijając czerwone pyszne winko.


Vino Amaro

Co się dalej działo :wink: 9 września 2009 :?:
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 18.10.2009 17:14

faktycznie, wróciłam, a tu tempo przyspieszyło, zauroczyła mnie zwłaszcza Korcula detalicznie - klimatyczne ujęcia i piękny koloryt :), teraz już będę na bieżąco :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 18.10.2009 20:26

piotrf napisał(a):
Jacek L napisał(a):Super relacja , Super fotki , Super autorka :D Dawno nie czytało mi się tak dobrze :D


Co prawda , to prawda :)
Ale to czekanie . . . to sie nazwa stopniowanie napiecia :wink:
Prosimy o CD


jeszcze chwilka, jeszcze momencik :twisted: 8O :D
Cieplutko Pozdrawiam :)
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 19.10.2009 10:00

Ines czekamy z niecierpliwością :) :oops:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.10.2009 21:48

9 września 2009 r.

Dziś zaczynamy szczegółowo poznawać ten cudowny półwysep, 2lata temu takie postanowienie się nie udało, w tym musi :)
Naszym pierwszym celem jest zobaczenie miasteczka Trpanj.
Po drodze focimy piękne widoki, szczególnie na Orebic i Korcule.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Do Trpanj prowadzi bardzo malownicza droga wśród skałek..w miasteczku panuje spory ruch, auta oczekują na prom...miasteczko mnie nie powala..dość ładnie, spokojnie, przechadzamy się nadbrzeżem, robimy parę fotek i czas jechać dalej..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Następnym naszym celem jest zobaczenie plaży Divna i osady Duba P.
Droga dość dobra dopiero za miasteczkiem Dojna Vrucica robi się bardziej wąsko...no nic jedziemy dalej...do plaży zjeżdżamy dość emocjonującymi serpentynami :)

Obrazek

Obrazek


Jednak było warto, za górek ukazuje się prawie pusta plaza w całej swojej okazałości :) wwwoowww, jest pięknie, ze wszystkich plaż, które widziałam w Cro, ta jest najpiękniejsza...brak słow..ta woda - kryształ, te pagórki, ta zieleń...jest pięknie....jest jeszcze dość wcześnie wiec prawie brak ludzi, cisza i spokój, mogłabym tu tak siedzieć i napajać się tymi pięknymi widokami, cudnie...wiem, ze w Cro są może i ładniejsze plaże, ale ta wzbudziła we mnie nieopisane emocje, dla mnie po prostu bajka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z godzinkę delektujemy się tym pięknem natury i czas jechać dalej, dojeżdżamy do Duby mijając po drodze inne dość ładnie wyglądające plaże..

Duba mała osada, nad brzegiem parę domków, stare , jest tez kilka nowych, sama mieścinka jest usytuowana dalej od brzegu...przejeżdżamy, stare domki, jaki klimat...pusto, ale zarazem jak romantycznie :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakby czas się tu zatrzymał, chwilkę spacerujemy wśród domków i zbieramy się dalej, dochodzi południe..

Następny nasz cel to Trstenik, a przy okazji Dingac:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przejeżdżamy przez tunel, droga wąska , ale jaki widok...jesteśmy dość wysoko, w dole małe osady a na zboczach same kiście fioletowych winogron:) jest pięknie :) wyskakuje z auta i zrywam kiść winogron, to chyba najsmaczniejsze winogrona jakie jadłam w życiu :) przepyszne!

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Droga bardzo wąska, ledwo mijamy się z busem, oczywiście adrenalinka podniesiona...w dole mijamy Dingac, Borak itd. tą droga chcemy dojechać do Trstenika, po drodze mijamy ludzi zrywających winogrona :) wrzesień czas na winobranie :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Droga jest bardzo malownicza, ale podnosi adrenalinke...wreszcie dojeżdżamy do Trstenika, miasteczko bardzo urokliwe, tu ludzi dość sporo, jest popołudnie, część z nich siedzi w kafejkach, część na plaży, plaza długa ale wąska...przechadzamy się focimy, pijemy mrożona kawę i czas ruszać dalej :)

Obrazek

Obrazek


Trstenik wygląda bardzo malowniczo z drogi, to jedne z moich ulubionych zdjęć z tych wakacji..zbliża się popołudnie mamy zamiar udać się do Zuljany, na forum ma ona i zwolenników i przeciwników, postanowiłam sama sprawdzić jak to wygląda :) Do Zuljany prowadzi bardzo piękny zjazd, to jeden z najładniejszych na półwyspie, Zuljana dla mnie okazuje się bardzo sympatycznym miasteczkiem, ładne, ciche i spokojne, dość spora plaża przy wjeździe i dalej już za miasteczkiem..także osoby lubiące ładne żwirowe plaże na pewno będą zadowolone z wyboru z tego miejsca :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

domki zadbane, wszędzie piękna roślinność, mała promenada..mi się tu bardzo podoba, z chęcią bym tu wróciła..także ja pozytywnie odbieram to miejsce i zapisuje się do grona zwolenników :) oczywiście focimy, przechadzamy się po miasteczku i wypijamy chłodna lemoniade :) Postanawiamy jeszcze zahaczyć o Drace i Sreser. Miasteczka sympatyczne, jednak przejeżdżamy tylko przez nie, zatrzymując się na fotki.

Do Orebic droga mija nam dość wolno, przed nami spory ruch, oglądam tą piękna zielona krainę, jeszcze tak niedokonca odkryta i ucywilizowaną :)

Obrazek

Do Orebic dojeżdżamy przed zachodem słońca, po drodze robimy zakupki w Konzumie-Cevapcici i frytki, będzie dobra kolacja :) jesteśmy padnięci, w domku pijemy winko z pobliskiej winiarni, do tego pyszna kolacja...widoki z tarasu na Korcule wspaniale i tak kończy się ten dość meczący, ale zarazem cudowny dzień ;) :twisted:
Ostatnio edytowano 05.06.2011 02:48 przez ines, łącznie edytowano 5 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.10.2009 21:56

Śliczne zdjęcia z Divnej! Ten kolor morza...mmmm :D Zatęskniłam za tą plażą... Dzięki, Ines, że przywołałaś moje cudowne wspomnienia :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag-6raz w Cro! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone