Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótka chwila nad Bałtykiem

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008
Krótka chwila nad Bałtykiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 26.08.2009 11:12

Wracając z Chorwacji postanowiliśmy wyskoczyć jeszcze na 2-3 dni nad Bałtyk.
Założenie: blisko i spokojnie. Od razu nasunęła się miejscowość z poprzedniego roku - Lubiatowo.
Ale może w inne miejsce? Padło na Karwię. Jeszcze nas tam nie było. ;) Wchodzę na stronę Karwii i dzwonię. Po kilku telefonach jest wolna miejscówka. Rezerwacja.
I tak plan Bałtyk został wdrożony do realizacji.

21/08/2009

Wyjazd wczesnym rankiem. Po kilku godzinach zmagania się z dziurami na drogach (pozdrawiam Włocławek :evil: moje auto także :evil: ) dojeżdżamy na miejsce. Szybki kwaterunek w pokojach Albatros. Pokój świeży, mebelki także. Mogę polecić http://www.albatros.karwia.com.pl/

Wyruszamy na plażę. Ciekawi jak wygląda gdyż jesteśmy tutaj pierwszy raz.
Kilka kroków i jesteśmy na głównej ulicy. Później ścieżką przez lasek odgradzający plażę od miasteczka i jesteśmy na plaży.
O matko! Jaki tłok!
Po krótkim rekonansie stwierdzamy że jakieś miejsce się znajdzie. Cały czas mamy w pamięci urlop w Chorwacji więc na początek ciasnota na plaży nas trochę przeraziła. Krótki spacer po plaży i mamy miejscówkę żeby się rozbić z parawanem.
Hm, parawany. Niby fajna sprawa bo chroni trochę przed wiatrem ale plaża jakoś tak dziwnie wygląda. Zastanawiam się czy jeszcze w jakimś kraju używa się na plaży parawanów?

W tym miejscu jest wolny kawałek plaży. No to się rozbijamy. :)
Obrazek

Po pobycie w poprzednie wakacje w Lubiatowie obłożenie plaży w Karwii wygląda jak plaża w Chinach. Ale co się dziwić pogoda wymarzona.
Na myśl jak tłoczno jest we Władysławowie plaża w Karwii od ręki wydaje mi się na zupełnie pustą. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby dojść do głębszego miejsca trzeba się trochę przespacerować w kierunku horyzontu. Fajne miejsce dla dzieci. Dosyć duży kawałek płycizny.
Obrazek

Przerwa na obiadek. Idziemy coś przekąsić. Po pierwszym starciu z karwieńską gastronomią mam lekkie zdziwienie na twarzy.
Pierwszy lokal "Morskie Oko". Ja mam zamiar zjeść smażoną rybkę a żonka kotlet de volaille. Żeby się nie zapchać do popicia "chodziło za mną" piwo. Niestety w tym lokalu jest prohibicja. :) Krótka konsternacja. Niestety chęć skosztowania zimnego browarka wygrywa. Przecież kilka kroków dalej jest następny lokal.
Wchodzimy. Składam zamówienie. Pani za ladą oznajmia mi że u niej mogę zamówić tylko rybę a danie mięsne w drugiej części budynku. 8O 8O Dziwne to dla mnie jakoś. A może ja jestem dziwny? Mam jeść rybkę na jednej sali a żona na drugiej de volaille? Na szczęście kolejne kilka kroków dalej jest kolejna knajpka. Wchodzimy zamawiamy wszystko w jednym miejscu. Uff! Udało się. Udało się zamówienie ale już rybka i de volaille nie za bardzo. Za długo na tłuszczu. Ryba gumowata a kotlet spieczony na maksa. Dobrze że chociaż frytki i surówki były smaczne. W sumie ogólnie posileni posiłkiem wracamy na plażę. Po drodze chcieliśmy kupić jakąś prasę do poczytania ale kioski czynne są dopiero popołudniu i wieczorem. Siestę mają jak w Hiszpanii czy co?

I już na plaży. Jakby trochę luźniej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kąpielach słonecznych i wodnych czas powoli kończyć plażowanie. Większość plażowiczów się już zwinęła z plaży.
Obrazek

Ale jak teraz opuścić plażę gdy zachód słońca tuż, tuż?
Obrazek

Obrazek

Przy zachodzie słońca morze nabiera blasku a niebo ładnych barw.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amatorów podziwiania zachodu słońca na szczęście jest wielu.
Obrazek

Kąpania przy zachodzie również.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.08.2009 11:45

Kevlar napisał(a): Padło na Karwię. Jeszcze nas tam nie było. ;)

O matko! Jaki tłok!

Zastanawiam się czy jeszcze w jakimś kraju używa się na plaży parawanów?



Wybraliśmy się na spacer do Karwi z Dębek. Pogoda była nie na opalanie (pochmurno) a na plaży w Karwii tłumy. Może jakieś zagłębie turystyczno hotelowo kolonijne zbudowali?

Z tego co widzieliśmy i czym bardzo byliśmy zaskoczeni - nie widzieliśmy parawanów na żadnej plaży w żadnym kraju bałtyckim nawet w Helsinkach. To specjalność i specyfika (co najmniej pół dnia wieje piaskiem) polskiego wybrzeża.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 26.08.2009 12:20

O jejku i widze, ze nawet na tym forum ktos byl w moim kochanym Lubiatowie. Ja w tym roku niestety bylem tylko na rybce, ale co roku przynajmniej na kilka dni tam jezdze. Wczesniej to byl oboz, a teraz pole namiotowe Topaz
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 26.08.2009 18:24

Lidia K napisał(a):Wybraliśmy się na spacer do Karwi z Dębek. Pogoda była nie na opalanie (pochmurno) a na plaży w Karwii tłumy. Może jakieś zagłębie turystyczno hotelowo kolonijne zbudowali?

Z tego co widzieliśmy i czym bardzo byliśmy zaskoczeni - nie widzieliśmy parawanów na żadnej plaży w żadnym kraju bałtyckim nawet w Helsinkach. To specjalność i specyfika (co najmniej pół dnia wieje piaskiem) polskiego wybrzeża.


O!!! Zakodowałem "DĘBKI" !!!
W sumie w Karwii nam się podobało ale ma przyszłe sprawdzenie nowego rejonu bardzo chętnie mogą być Dębki (albo Lubiatowo). :)

woojtekg napisał(a):O jejku i widze, ze nawet na tym forum ktos byl w moim kochanym Lubiatowie. Ja w tym roku niestety bylem tylko na rybce, ale co roku przynajmniej na kilka dni tam jezdze. Wczesniej to byl oboz, a teraz pole namiotowe Topaz

Ano był! I tak się to miejsce spodobało że nie ma takiej możliwości żeby tam jeszcze raz nie powrócić. Świetne miejsce dla osób ceniących spokój.
A plaża...... Nie będę się rozpisywał żeby nie przyciągnąć w to miejsce tłumów bo straci swój urok.
O alejach wrzosowych nie wspomnę...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.08.2009 19:34

Kevlar napisał(a):O!!! Zakodowałem "DĘBKI" !!!


Dębki to bardzo dziwne i specyficzne miejsce. Nie podobne do żadnej wsi nad morzem. Ostatnia miejscowość po polskiej stronie w okresie międzywojennym.
Nikomu nie polecam Dębek, ostatni raz byliśmy 2005, przez pięć kolejnych lat od 2001 roku przyjeżdżaliśmy do Dębek i widzieliśmy co się dzieje z miejscem popularnym i nieco snobistycznym w ciągu tam krótkiego czasu (5 lat). Na naszych oczach budowano kilkupiętrowe hotele i domy podobne do zakopiańskich. Liczba turystów przebywających w środku sezonu wzrosła 3-krotnie. Prawda, można tam spotkać czasem znaną osobę z tv ale po co. Natomiast sąsiednia Białogóra chociaż niestety z długim dojściem do plaży (plaża - piękna i szeroka) bardziej zasługuje na zainteresowanie. Na spacer można się wybrać np do Dębek brzegiem morza albo bardzo ładnym lasem z mnóstwem jagód czarnych i czerwonych.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.08.2009 20:30

Skoro już Polska nie leży nad Adriatykiem, to dobrze, że chociaż nad Bałtykiem. :lol:
Bardzo lubię Bałtyk, ale zdjęcia z Karwii trochę mną wstrząsnęły. Nad żadnym morzem nie siedziałem w takim tłumie - czasem trzeba było podjechać samochodem w lewo, albo w prawo i jakoś się udawało znaleźć spokojne miejsce (nawet w Międzyzdrojach). A Lubiatowo wspominam bardzo ciepło.
Wkurzają te przygody z gastronomią, które i Ty miałeś, dlatego ponad wszystko przedkładam własnego grilla.
Ale trafiłeś na pogodę "chorwacką", co nie każdemu się udaje! :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 26.08.2009 21:46

Lidia K napisał(a):
Kevlar napisał(a):O!!! Zakodowałem "DĘBKI" !!!

(...)Natomiast sąsiednia Białogóra chociaż niestety z długim dojściem do plaży (plaża - piękna i szeroka) bardziej zasługuje na zainteresowanie.(...)

Czy w Białogórze do morza wchodzą jakieś hm... coś z prądem? :roll: :?
Byłam tam bardzo dawno temu, przy okazji obozu zhp i wydaje mi się, że w morzu były jakieś słupy z drutami czy elektrownia? Czy coś takiego?? :? Nie pamietam dokładnie :?
A może mi się przyśniło??
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 27.08.2009 08:34

22/08/2009

Budzi mnie rano hałas ulewy. Wyglądam przez okno. Widok za oknem nie wróży plażowania w dniu dzisiejszym. Na szczęście około 10 pogoda jest już na tyle dobra że postanawiamy wyruszyć na plażę.

Droga przez lasek.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Morze lekko pofałdowane falami ale ciepłe.
Obrazek

Ale niebo pokazuje czasami swoją ciemną stronę. ;)
Obrazek

Plaża prawie pusta. Rozbijamy parawan przy brzegu i tak leniuchujemy przez cały dzień z przerwami na papu i kąpiele.
Obrazek

W południe plaża z lekka się zapełnia.
Obrazek

Fale też robią się coraz większe.
Obrazek

Z plaży udaliśmy się na kolację. Tym razem oboje mieliśmy ochotę na rybę więc udaliśmy się do "Morskiego Oka". Rybka całkiem smaczna.

W niektórych knajpkach można zamówić danie regionalną gwarą. Niestety nie znam.
Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.08.2009 08:37

A czy autor zażywał kąpieli czy po Chorwacji woda za zimna?
Pozdrawiam z Wybrzeża :wink:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 27.08.2009 08:57

jan_s1 napisał(a):Sdjęcia z Karwii trochę mną wstrząsnęły. Nad żadnym morzem nie siedziałem w takim tłumie


Nie tylko w Karwi takie tłumy. Po lipcowym chorwackim urlopie wyskoczyliśmy w połowie sierpnia nad Bałtyk. Byliśmy w Kątach Rybackich,

Obrazek

odwiedziliśmy też Stegnę.

Obrazek
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 27.08.2009 09:03

Bylismy w tym roku w Białogórze żadnych prętów w morzu nie było a miejsce cudowne ludzi niewiele nawet w srodku sezonu , piękne lasy ścieżki w lesie po których można jeździć rowerami do woli a pogoda w tym roku była super i morze też ciepłe o dziwo
pozdrzwiam :lol:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 27.08.2009 12:06

JacYamaha napisał(a):A czy autor zażywał kąpieli czy po Chorwacji woda za zimna?
Pozdrawiam z Wybrzeża :wink:

Zażywał, zażywał. :)
Woda może nie zimna ale rzeźka na pewno. Dało się kąpać. Może nie tak długo jak w Adriatyku ale było całkiem nieźle. Nie wiem jaką temperaturę miał Bałtyk przez cały dzień ale w niedzielę o 9:00 woda miała 17-18 stopni. Tylko że przejrzystość i kolor to już zupełnie nie ta bajka co w Adriatyku.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.08.2009 12:30

W temacie relacyjnym - taka zatłoczona plaża to koszmar 8O i to niezależnie od miejsca i kraju :wink:

Prawie tak samo zatłoczonych Dębek nie polecam, natomiast Białogóra albo Lubiatowo to bardzo dobry wybór. W Białogórze niezwykle urokliwe jest drugie co do popularności przejście nad morze, na wschód od tego głównego. A jeszcze spacer po znajdującym się tuż obok rezerwacie...... bajka...... :roll:

Z Lubiatowa najbardziej zapamiętałem sarny wesoło hasające po lesie przy drodze wiodącej na plażę :D , wrzosowiska i tereny w pobliżu byłej jednostki wojskowej, jak byłem pierwszy raz, były jeszcze częściowo zagrodzone, potem już całkiem udostępnione.

mutiaq, tak jak napisała wcześniej "ziomek", w Białogórze żadne pręty ani druty do morza nie wchodzą, z tego co kojarzę coś takiego widziałem kilka lat temu własnie w Lubiatowie. Może teraz już te wątpliwe ozdoby zniknęły......?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.08.2009 12:51

Arek napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Sdjęcia z Karwii trochę mną wstrząsnęły. Nad żadnym morzem nie siedziałem w takim tłumie


Nie tylko w Karwi takie tłumy. Po lipcowym chorwackim urlopie wyskoczyliśmy w połowie sierpnia nad Bałtyk. Byliśmy w Kątach Rybackich,


odwiedziliśmy też Stegnę.


wystarczy przejsc z 10minut od glownej plazy i juz jest cisza i spokoj

trzeba bylo jeszcze dalej do Piaskow pojechac i zaparkowac kilometr przed Piaskami na lesnym dozorowanym parkingu. przejsc na plaze i ludzi na tyle ze mozna spokojnie wypoczac :wink:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 27.08.2009 12:58

piotrulex napisał(a):trzeba bylo jeszcze dalej do Piaskow pojechac i zaparkowac kilometr przed Piaskami na lesnym dozorowanym parkingu. przejsc na plaze i ludzi na tyle ze mozna spokojnie wypoczac :wink:


W Piaskach byliśmy, tyle że przed trzema laty we wrześniu. Parkowaliśmy na tym parkingu o którym piszesz. Plaża piękna i pusta - ilość osób można było policzyć na palcach dwóch dłoni.
Następna strona

Powrót do Polska



cron
Krótka chwila nad Bałtykiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone