Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drogi w Albani - dojazd na południe

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Drogi w Albani - dojazd na południe

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 23.08.2009 10:23

Witam, może ktoś jechał stosunkowo niedawno z okolic Szkodry na południe czyli gdzieś koło Sarandy. Jaką drogę wybrać, którą omijać, ile czasu może zająć przejazd?
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.08.2009 10:43

Siemanko
Właśnie wczoraj wróciliśmy z tych okolic.
Jeśli jedziesz od strony Shkoder w kierunku Serandy to nie masz zasadniczo wyboru, czyli: Shkoder - Tirana - przed Tiraną odbijasz na Dures - Vlore - Seranda.
Droga dobra, acz miejscami kręta i stroma. Szczególnie odcinek z Vlory do Dhermi. Nawierzchnia dobra, a tam gdzie są nowe odcinki wręcz rewelacyjna. Pełne zaskoczenie. Dobra infrastruktura turystyczna. Dużo knajpek przydrożnych gdzie można smacznie i nie drogo zjeść. Kawa wszędzie wyśmienita, mięska dobre (głównie grilowane), pizza rewelacyjna, dobre makarony (spagetti). Jedyny mankament to język. Głównie włoski, na południu dodatkowo grecki. Młodzi w większych miejscowościach dobrze nawijają po angielsku, aleze starszyzną to ewentualnie po rusku, angielski i niemiecki jest im obcy (coś jak u nas na wsi).
Myśmy jechali w odwrotnym kierunku, czyli z Serandy do Shkoder. Stacjonowaliśmy tydzień w Borsh (blisko Serandy). Rewelacja!
Do Seradny jechaliśmy przez Grecję (Saloniki - Ioanina). Polecam tę trasę - dłuższa, ale znaczeni wygodniejsza (non stop autostrada) i chyba w rezultacie szybsza.
Ale to już kwestia gustu.
pozdro
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 23.08.2009 10:57

W przewodniku są opisane różne drogi, że można jechać tą lub tamtą ale te dane są dość stare, czy oznakowania są dobre a może podasz mniejsze miejscowości po drodze aby coś nie pomieszać? Jeśli możesz napisz coś więcej gdzie było fajnie , gdzie się zatrzymać, jakie ceny noclegów, knajp ale może na priva bo to już inny temat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2009 10:59

Krótsza i bardziej widowiskowa (ale czasowo dużo dłuższa) jest droga przez Fier i Vlore ale szybsza będzie Gjirokaster. Ja przejeżdżałem w niedziele po południu przez Vlore prawie 2 godziny (korki), ogólnie w weekendy ruch nad morzem jest ogromny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2009 11:06

joajer napisał(a):W przewodniku są opisane różne drogi, że można jechać tą lub tamtą ale te dane są dość stare, czy oznakowania są dobre a może podasz mniejsze miejscowości po drodze aby coś nie pomieszać? Jeśli możesz napisz coś więcej gdzie było fajnie , gdzie się zatrzymać, jakie ceny noclegów, knajp ale może na priva bo to już inny temat.


W kwestii oznakowania dróg w Albanii to takie coś praktycznie nie istnieje.

Ceny są moim zdaniem dobre np. za 2 pizze (margarita i tzw. specjalność szefa) + sałatka grecka + 2 duże piwa + 2 cole około 12-14 eur, piwo TIRANA 0,33 w sklepie 80 lek (1 eur = 120-130 lek).

W Sarande spaliśmy w hotelu BUTRINTI ***** za pokój dla 2+2 (sypialnia 2-osobowa + pokój dzienny z łóżkiem i kanapą rozkładaną) co prawda bez balkonu ale z 2 posiłkami płaciliśmy 160,00 eur (20-27.07).

Pytaliśmy się najpierw w innym hotelu *** przy plaży to pokój 2-osobowy ze śniadaniem 50,00 eur.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 23.08.2009 11:12

160 euro dziennie za 4 osoby czy za tydzień za osobę czy jak? A są tam apartamenty na wynajem?
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.08.2009 13:55

Myśmy w Borsh w hoteliku b. nowoczesnym za pokój (4-ro osobowy) z aneksem kuchennym (w pełni wyposażonym), łazienką i ogromnym tarasem, nie całe 100 m od plaży z widokiem na morze i dolinkę oliwkową płaciliśmy 25 euro. Dla wybrednych mankamentem może być brak klimy, ale np. my zawsze szukamy bez klimy bo nie lubimy owej (wozimy ze sobą wiatraczek za 46 zł, który służy nam już 4-ty rok bez awaryjnie.. kupiony w Realu).
Jedzenie tanie. Za obiad dla 3 osób (full wypas) z ogromną pizzą, pieczoną na grilu rybką (dużą) itp zapłaciliśmy chyba ok. 12 euro. Najdroższa w tym wszystkim była Coca Cola (1 euro za puszkę). Kawa tania. W sklepach wszystko podobnie jak u nas, niektóre towary taniej.
pozdro
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 23.08.2009 14:42

Czy możesz dać jakiś namiar na ten hotelik? Czy fajnie jest w Borsh bo jadę tamtędy pierwszy raz i nie wiem jaką miejscowość wybrać. Myślałem o Himare ale to wszystko dane z książki, docelowo jadę do Grecji ale w Albani też chciałbym coś pooglądać i znaleźć fajne miejsce na nocleg. Wlaśnie jakiś apatramencik z tarasem i widokiem na morze.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.08.2009 17:10

joaer
podaj swój mail lub skype, to ci zapodam jakieś namiary (na forum nie podaje się dokładnych namiarów)

Dhermi, Himare i Borsh są porównywalne. Każda z tych miejscowości ma swój nie powtarzalny urok i każda jest trochę inna.
Myślę też że spokojnie możesz teraz jechać w zupełne ciemno.
Jest dużo hotelików i motelików. Jedne obok drugich. Do wyboru do koloru..
mam na myśli Borsh, bo tam byłem i widziałem
W Himare i Dhermi byliśmy tylko przejazdem.
Z tego co słyszałem to najtaniej jest w Borsh.. i moim zdaniem najładniej i najspokojniej (rodzinkowo)
Himare to większa miejscowość, a Dhermi to ponoć "kultowy" kurort.. ale wiem to tylko z opowieści, bo przejeżdżając jakoś tego nie zauważyłem.
Mógłbyś śmiało walić w ciemno.
pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2009 18:18

joajer napisał(a):160 euro dziennie za 4 osoby czy za tydzień za osobę czy jak? A są tam apartamenty na wynajem?


Za dobę za 4 osoby, apartamenty są (było sporo ogłoszeń) ale nie orientuję się w ich cenach.
O tej porze to polecam absolutnie w ciemno.
Na miejscu można wybrać to co każdemu będzie odpowiadało,
A im dalej na południe się jedzie tym spokojniej, wracaliśmy przez Durres i to była maskara, wszędzie tłumy ludzi i z czystością dużo gorzej niż w Sarrande.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 23.08.2009 18:35

Dziwna sprawa z tym forum, chciałem wysłać PW a tu, że są wyłączone i się nie da. Janniko napisz tak dużo jak możesz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2009 19:00

joajer napisał(a):.... Janniko napisz tak dużo jak możesz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

A tu nie może ? :wink:
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 23.08.2009 19:17

No chyba nie może, bo jak napisze polecam hotel w... na ulicy... tu masz link... to zaraz ktoś się odezwie ,że to reklama, niedozwolone, ble,ble,ble, ktoś to usunie i tyle z tego będzie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2009 19:29

joajer napisał(a):No chyba nie może, bo jak napisze polecam hotel w... na ulicy... tu masz link... to zaraz ktoś się odezwie ,że to reklama, niedozwolone, ble,ble,ble, ktoś to usunie i tyle z tego będzie

Bzdury opowiadasz, reklamę od namiaru który może komuś pomóc jeszcze potrafię odróznić.
Jakby iść Twoim tokiem rozumowania to pasuje wywalić w FAQ-u przynajmniej 2 wątki bo adresów www jest tam kilka setek jak nie tysięcy.

Janniko - jedź z relacją, przyda się :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.08.2009 19:30

Piotrek_B napisał(a):
joajer napisał(a):.... Janniko napisz tak dużo jak możesz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

A tu nie może ? :wink:

Może, może... przygotuję jakąś małą relację.. za kilka dni, gdy uporządkuję fotki i odsapnę ciutkę.
a na razie wyślę namiary koledze na maila..
pozdro
Następna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Drogi w Albani - dojazd na południe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone