Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2009 11:38

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Dwa dni temu dobiegły końca nasze czwarte wakacje w Chorwacji. (Chyba, co ja mówię, na pewno :!: jesteśmy uzależnieni :D). Były inne niż poprzednie wyjazdy, bo za punkt honoru postawiliśmy sobie, że dokładnie zwiedzimy okolice, w których będziemy, żeby po powrocie nie żałować, że jakieś niesamowicie urokliwe miejsce było tuż obok, a my tam nie trafiliśmy. Oczywiście nie udało się nam to w 100 procentach, ale nie da się zobaczyć wszystkiego...

Cel tego "zwiedzania" był też inny niż do tej pory. W ubiegłych latach oglądaliśmy głównie miasta, zabytki; tym razem skoncentrowaliśmy się na odkrywaniu urokliwych plaż i zatoczek.
Aby dotrzeć do tych (często odludnych) miejsc niejednokrotnie trzeba było pokonać szutrowe drogi; jedne lepsze, inne prawie nieprzejezdne. Ale co to dla nas i naszego Fabiaka (Skody Fabii :wink:):!: Chociaż czasami miałam wyrzuty sumienia, że go tak eksploatujemy, bo on był dla nas bardzo dobry i wcale się nie zbuntował i nie popsuł :D

Zapraszam więc Forumowiczów do wspólnej podróży i odkrywania dwóch bajecznych wysp Dalmacji - Hvaru i Korculi. Zanim tam jednak dotrzemy, spędzimy kilka dni na Makarskiej Rivierze (w tym jeden w Bośni - m.in. w Mostarze), a w drodze powrotnej na Węgrzech.

Jeśli chodzi o miejsca, w których byliśmy, nasza podróż wyglądała następująco:

30.07 - 03.08: Żivogosce Blato (Makarska Riviera)
03.08 - 08.08: Jelsa ( wyspa Hvar)
08.08 - 11.08: Korcula (wyspa Korcula)
11.08 - 13.08: Priżba (wyspa Korcula)
14.08 - 16.08: Bogacs koło Egeru (Węgry)


Nasze wakacje rozpoczęły się 29 lipca o godzinie 19:33, kiedy to wyjechaliśmy z Gliwic. Trasa naszego przejazdu to: Gliwice - Chałupki (Czechy) - Mikulov/Drasdenhofen (Austria) - Mureck/Lenart/Ptuj (objazd słoweńskiej autostrady) - Macelj (Chorwacja) - Zagrzeb - Split - Omis - Żivogosce Blato

Trasa minęła nam szybko i spokojnie. O godzinie 5:22 wjechaliśmy do Chorwacji :) Muszę się jednak przyznać, że trochę się pogubiliśmy w Ptuju, mimo że byliśmy dobrze przygotowani na objazd autostrady (wydrukowaliśmy mapki Ptuja i bardzo uważaliśmy). Słoweńcy nieźle to sobie wykombinowali. Trudno jest nie wjechać na krótki odcinek autostrady w Ptuju (która zresztą zaraz się kończy), gdzie patrol policji już czeka...
Na szczęście było wcześnie rano i dosyć pusto, więc mogliśmy zawrócić ze złej drogi.

Z innych ciekawostek, mieliśmy rutynową kontrolę drogową w Austrii (dokładnie o północy :!:). Przebiegła w sympatycznej atmosferze. Austriacki policjant zaskakująco dobrze mówił po polsku, co jednak nie powstrzymało mojego męża w "poprawieniu" go (- Dwa osoby? -Tak, dwie osoby :wink:)

Z faktów, które zanotowałam w naszej CROnice, powiem Wam jeszcze, że temperatura powietrza przed tunelem Sv. Rok w Chorwacji wynosiła 20 stopni, zaś za tunelem 27 st. (o godzinie 8:58 :D; staram się być skrupulatna, przynajmniej na początku, potem pewnie ujawni się moje "roztrzepanie" :wink:). Wkrótce, za Sv. Rokiem naszym oczom ukazał się widok, na który czekaliśmy przez cały rok:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Velebitski Kanał wyglądał bosko :!: Robiło się coraz gorącej, a ja już nie mogłam się doczekać, kiedy zanurzę się w turkusowe wody Jadranu...

Ciąg dalszy nastąpi już wkrótce :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:06 przez maslinka, łącznie edytowano 5 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2009 11:41

Ostatnio edytowano 18.08.2009 12:01 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.08.2009 11:46

Drugi! :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.08.2009 11:47

Zasiadam wygodnie i zagłębiam się w lekturę :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.08.2009 12:03

Cześć Agnieszka. To dopiero będzie relacja - 4 000 zdjęć + dziennik :!:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 18.08.2009 12:07

Doskonałe miejsce na odpoczynek. Czekam na cd.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 18.08.2009 12:20

Już się cieszę... :D
A skrupulatność imponująca... zwłaszcza jak patrzę na podawane przez Ciebie godziny :lol: :wink:

pozdr
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.08.2009 12:30

Z wielką przyjemnością zapisuję się do czytelni :)

My też w tamtym roku mieliśmy rutynową kontrolę w Austrii, też w okolicach północy, tyle, że nas zatrzymali celnicy i sprawdzali jedynie paszporty :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.08.2009 12:37

maslinka napisał(a): za punkt honoru postawiliśmy sobie, że dokładnie zwiedzimy okolice, w których będziemy, żeby po powrocie nie żałować, że jakieś niesamowicie urokliwe miejsce było tuż obok, a my tam nie trafiliśmy


To największa moja bolączka - zawsze udaje mi się zobaczyć :? o wiele za mało. Tym bardziej cieszę się z takiego Waszego podejścia :) do tegorocznych wakacji (chociaż te poprzednie były też intensywne :wink: ) bo i dla mnie coś z tego skapnie, jak sobie poczytam i pooglądam foty :D .

maslinka napisał(a): temperatura powietrza przed tunelem Sv. Rok w Chorwacji wynosiła 20 stopni, zaś za tunelem 27 st.


Bardzo lubię wyjazd z tunelu "Zimno-Ciepło" bo za nim od razu CZUJĘ wakacje :D .

Agnieszko, cieszę się że pozwiedzam Cro z Tobą, zanim za niecałe trzy tygodnie sama tam się znajdę :P
Pozdrawiam cieplutko :papa:
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 18.08.2009 13:15

siadam w pierwszym rzędzie czytelni imienniczko :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2009 13:15

Witam Cię, Januszu Pierwszy :wink: i dziękuję za muzyczny prezent z Korculi :)

Janie, miło Cię widzieć :)

Yskyerko, być może mijałyśmy się gdzieś na uliczkach Korculi. Myślałam o Tobie jak dojeżdżaliśmy do Orebića (jak zobaczyłam drogowskaz na Borje :)).

Jacku, zdjęć jest dokładnie 4 185 :!: Ale aż tyle w relacji raczej się nie pojawi :wink: Co do CROniki, to tym razem zapisywałam same fakty - nazwy miejscowości, zatoczek. W poprzednich latach pisałam coś bardziej zbliżonego do dziennika czy pamiętnika. Tym razem skoncentrowałam się na "głównym zarysie", bo po pierwsze: miałam "lenia", a po drugie: wiedziałam, że opisywanie czeka mnie po przyjeździe :D

Witaj, Crayfish, ciąg dalszy już niebawem :D

Januszu, ta skrupulatność to było moje założenie na samym początku wyprawy (m.in. po to, by Wam wszystko dokładnie opisać :D). Ale jak już zobaczyłam Jadran (za tunelem Sv. Rok), to moja skrupulatność gdzieś uleciała. Zapomniałam o zegarku i nigdy go więcej na tych wakacjach nie założyłam :lol:

Joanno, cieszę się, że jesteś ze mną w podróży :)

Danusiu, w tym roku było chyba mniej intensywnie. Odkrywając zatoczki, zatrzymywaliśmy się w każdej z nich na kilka godzin i oddawaliśmy się błogiemu lenistwu :) Miasteczka natomiast zwiedzaliśmy głównie nocą :D
Masz rację, na tunel Sv. Rok czeka się cały rok :lol:

Agnieszko, miło mi Cię widzieć. Masz miejsce w pierwszym rzędzie zarezerwowane, a ja dalej z zainteresowaniem będę śledzić Twoją relację :)

Pozdrav :papa:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.08.2009 13:18

A już miałam nadzieję, że to kolejny odcinek...
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 18.08.2009 13:31

Melduję się w czytelni :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.08.2009 14:08

Witaj moja imienniczko :D
Twoje relacje śledzę już od dawna :lol: i czyta się je świetnie, ale to chyba z racji Twojego zawodu, o ile dobrze pamiętam to masz wykształcenie polonistyczne :lol: . Zawody mamy chyba te same, z tym że ja jestem, a może byłam, "panią od matmy" i chyba dletego pisanie nie jest moją mocną stroną :wink:
Nie zawsze zostawiam ślad, ale wszystko czytam uważnie :D.
A opis Hvaru przeczytam szczególnie uważnie, bo mamy plany zwiedzać go w czasie ferii zimowych :D
Pozdrawiam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.08.2009 14:23

Melduję się w czytelni :)
Czekam na relację i fotki 8)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone