Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polecam kamp Puntica w Rażanacu (ok. Zadaru)

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Egon
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.05.2009
Polecam kamp Puntica w Rażanacu (ok. Zadaru)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Egon » 17.08.2009 19:48

Do Chorwacji z konieczności wybrałem się sam. Za poleceniem jednego z Użytkowników zdecydowałem się spędzić całe dwa tygodnie urlopu w Rażanacu, gdzie mieszkałem na kampie Puntica. Jest to niewielki kameralny kamp, moim zdaniem doskonały głównie na pobyt całą rodziną. Znajduje się on ok. 50 m. od morza, woda jest tam bardzo przejrzysta (w okolicy brak jest jakiejkolwiek industrii). Po drugiej stronie kanału rozciąga się malowniczy widok na pasmo górskie (Velebit). Na kampingu panują dobre warunki sanitarne. Na bieżąco sanitariaty są utrzymywane w czystości, nie ma też problemu kolejek (pomimo że byłem tam w samym szczycie sezonu). Ogólnie dostępne są np. lodówka, żelazko, duży murowany grill, w którym można rozstawić kilka rusztów. Za niewielką opłatą można też skorzystać z kuchni oraz pralki. W czasie mojego pobytu na kampingu panowała przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera. Zaznałem wiele bezinteresownej życzliwości ze strony zarówno gości jak i głównie samych Właścicieli, którzy okazali się być bardzo uczynnymi i sympatycznymi ludźmi. Porównując ceny z innymi podobnymi miejscami dochodzę do wniosku, iż kamp zdecydowanie nie należny do drogich. Sama miejscowość, choć oczywiście jest nastawiona na turystów, jednak nie jest zatłoczonym kurortem (jest kilka małych marketów, kilka restauracji oraz barów) co ma wpływ na ceny.
Chętnie odpowiem na pytania dotyczące miejscowości jak i samego campingu.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 18.08.2009 12:02

Także w tym roku spędziłam 10 dni na tym kampie. Polecam. W czasie naszego pobytu zaliczyliśmy koncert chorwackiego discopolo (wytańczyłam się nieludzko) a także dla odmiany koncert tenora z Zagrzebia, ktory spiewał najbardziej popularne arie. Mieścina malutka, spokojna, w sobotnie popołudnia starsi panowie grają w bule a atmosfera jak na meczu piłki nożnej. Plaża dobra dla małych dzieci, niestety nie ma gdzie poskakać ale woda czysta.
Ma kampie lodówka płatna 30kn za dobę. Plusem tego kampu oprócz bliskości plaży jest to, że przy namiotach gęsto rozlokowano krany i prysznice.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.08.2009 12:12

2salamandra22 napisał(a):.. niestety nie ma gdzie poskakać ale woda czysta...

Można z główki portu:
Obrazek
Egon
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Egon » 18.08.2009 20:38

2salamandra22 napisał(a):Ma kampie lodówka płatna 30kn za dobę.

Ja za darmo korzystałem z małej zielonej lodówki zamontowanej na zewnętrznej ścianie toalety:) Co do skakania, także polecam port.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 20.08.2009 15:04

Ta lodówka była tylko jedna a ludzi mnóstwo.Gdyby wszyscy chcieli coś tam schować w życiu byś się nie dopchał.
Zmywarka 30 kun
Pralka 30 kun.
Lodówka tak jak pisałam 30 kun/doba ale tylko jedna półka nam się należała, ze względu na cenę zainteresowanie kampingowiczów znikome.
Do właściciela zraziłam się bo pomimo, iz rezerwowałam miejsce przez internet to plac jaki dla nas przygotował na 3 auta i 3 namioty był stanowczo za mały , szukaliśmy innego, a gdy w końcu dojechaliśmy, przedstawiłam się i usłyszałam, że " za późno przyjechaliście"! Po wielogodzinnej podróży, gdy zbliżał sie wieczór nie miałam ochoty na żarty. Ale sam kamping spoko.
Dryblas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dryblas » 15.09.2009 18:14

Egon,
Cieszę się że moja rekomendacja nie zawiodła :). Udało się porozmawiać po Chorwacku jak planowałes??
A na przyszły rok polecam http://www.mindel.hr/ tez bedziesz zadowolony, jeszcze wiekszy spokój niz w Razanacu :)
ka52WUEF9
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ka52WUEF9 » 04.10.2009 15:15

Witam, a ja polecam kemping MIA w Biogradzie oraz Biograd na Moru, który w mojej ocenie jest najpiękniejszym miejscem w Chorwacji (we wrześniu 2009 zwiedziliśmy całe wybrzeże od Rijeki do Splitu) i chętnie do niego w przyszłości pojadę. Podobało mi się również na wyspie Krk.java:emoticon(':D')
PONGO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1745
Dołączył(a): 05.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PONGO » 05.02.2010 09:42

Bardzo proszę BYWALCÓW o zamieszczenie fotek z campu PUNTICA w Razanacu aby rozwiać wątpliwości co do tego campu jakie pojawiają się na FORUM.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 05.02.2010 17:42

Napisz jakie masz wymagania a powiem Ci czy ten kamping je spełni. Do morza jakieś 50m, po kąpieli w morzu prysznic brałam na kampingu i znowu na plażę. Kilka sklepów spożywczych, fenomenalna piekarnia czynna do póżna. Jest gdzie pójść wieczorem (knajpeczki, lodziarnia, sklep z pamiątkami). Co kilka dni Agencja Turystyczna organizuje jakieś atrakcje wymienione wcześniej. Rano przed śniadaniem kładliśmy karimaty na plaży pod drzewami (cień!) a szliśmy kiedy nam się chciało, nikt miejsca nie zajął. Fenomenalny widok na góry, jednocześnie blisko do pięknego Zadaru i niedaleko do autostrady. W czasie naszego pobytu właściciele kampingu zorganizowali wieczorek z poczęstunkiem (wino, ryby z grilla) dla wszystkich gości. Fajnie było usłyszeć "O Maryanno gdybyś była zakochana..." w kilku językach. Łazienki nowe i czyste.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.02.2010 18:07

PONGO napisał(a):Bardzo proszę BYWALCÓW o zamieszczenie fotek z campu PUNTICA w Razanacu aby rozwiać wątpliwości co do tego campu jakie pojawiają się na FORUM.


Fotogaleria na stronie kempingu

Jak dla mnie, to za mało naturalnego cienia na kempingu i na plaży.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.02.2010 18:28

Popatrz w google - to dziura.
Ładna, klimatyczna ale dziura (i patelnia).
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006
Mam mieszane uczucia

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 05.02.2010 23:37

Pierwszy pobyt na tym kempingu w czerwcu dwa lata temu wspominam bardzo miło. Dobre warunki sanitarne, miły gospodarz (sympatyczny starszy Pan) zielona trawa w miejscu pod namiot, blisko plaża.
Druga próba pobytu w następnym roku w drugiej połowie sierpnia: zatłoczony na maksa plac, jedyne wolne miejsce na końcu żwirowej alejki a trawa ze względu na w sumie odsłonięty teren wypalona do gołej ziemi. Zrobiliśmy planowy odwrót i zatrzymaliśmy się na dalej oddalonym od plaży kempingu w lesie ( chyba ten kemping nazywał się Planik ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie) i gdybym teraz miał wybierać to zawsze wolałbym Planik. Warunki sanitarne równie dobre cień drzew bezcenny, o kilkaset metrów dłuższe dojście na plażę mi nie przeszkadza.
Generalnie wielką zaletą Rażanaca jest w sumie łatwy dojazd z Polski. Bez większych kłopotów można tam jednym ciągiem dojechać z południa Polski. Dobra baza wypadowa do zwiedzenia Zadaru i Pagu.
Pozdrawiam Jacek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Mam mieszane uczucia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.02.2010 23:48

jacek1965 napisał(a):Zrobiliśmy planowy odwrót i zatrzymaliśmy się na dalej oddalonym od plaży kempingu w lesie ( chyba ten kemping nazywał się Planik ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie) i gdybym teraz miał wybierać to zawsze wolałbym Planik.


Dobrze pamiętasz :D Kemping Planik

Plus tego kempingu to m.in. możliwość wynajęcia namiotu, jeśli ktoś nie ma swojego :D

PS Jacku wpisz się do ankiety :wink: :D
PONGO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1745
Dołączył(a): 05.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PONGO » 06.02.2010 07:29

Bardzo dziękuję za informację. Drzewa i cień to dla mnie najważniejsza sprawa. Na "plus" za campingiem PUNTICA przemawia bliskość morza.
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 06.02.2010 10:50

Jak dla mnie jeden problem. Na plaży zamiast bezkresnej morskiej dali, ściana skalna z ciężkimi chmurami na szczycie. Kontrast w stosunku do słonecznej plaży. Widok dla mnie trochę przytłaczający. No i podobno woda w kanale minimalnie chłodniejsza.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Polecam kamp Puntica w Rażanacu (ok. Zadaru)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone