Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gieksa
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.07.2009
Czy na granicach "Trzepią"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gieksa » 12.08.2009 21:43

mam Pytanie na ktorych granicach prowadzących z Polski do Chorwacji Obszukuja samochod wiem ,ze moga wszedzie ale np w Czechach w Cieszynie Nikogo niema
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2009 21:50

jak wieziesz wódę, fajki albo nerki w lodzie to na każdej Cię przetrzepią:) a jak jedziesz na czysto to przejedziesz całe Szengen i nic, żadnej kontroli:)...a tak na poważnie to nie wiem co napisać na tak ciekawie zadane pytanie:)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.08.2009 22:16

Czy na granicach "Trzepią"

Rok temu trzepali worki po cemencie, tyle domów powstało w Cro. W tym roku już dywany. Strach się bać co będzie za rok Obrazek


Na granicy SLO/HR Słoweńcy zrobili akcję sprawdzania numerów aut. Kolega maskę musiał otwierać i wszystkie dokumenty pokazywać. Mała stresówka, więc świeżym lub z niedbale przebitymi numerami nie polecam.
Żarcie nikogo nie interesuje . . . a i wiezione z powrotem procenty. :roll:
Ostatnio edytowano 12.08.2009 22:56 przez pasażer, łącznie edytowano 2 razy
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.08.2009 22:26

Mnie na każdej granicy trzepali.
Ale na szczęście poczytałem co można wwozić.
Raz tylko o 1 piwo musiałem się kłócić z Węgrem.
A poza tym czytaj przepisy celne ! Nie będziesz miał problemów. :papa: :papa: :sm: :lool:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.08.2009 22:46

Crayfish napisał(a):Raz tylko o 1 piwo musiałem się kłócić z Węgrem.

Dlatego jeżdżę przez Austrię i płacę za winiety w Słowenii.
Na granicy PL/CZ spokój, CZ/AU Mikulov czasem się pojawią i dowody sprawdzą. Słowenia hmm... nie odważę się powiedzieć, iż zawsze miło choć w bagaże jak to jest na Węgrzech nikt nie zagląda, a w HR? Co rok na okres wakacji zawieszają zakaz wwozu żywności i nawet dowodów nie chcą oglądać. Piękny kraj.
Obrazek
Miśka33
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 07.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miśka33 » 12.08.2009 22:53

W Chorwacji byłam kilkakrotnie. Nigdy nie byłam trzepana na jakiejkolwiek granicy (jechałam Czechy, Austria, Słowienia i Cro). Nawet Chorwaci, którzy przecież nie są w Szengen, machają ręką i każą przejechać jak najszybciej.
Wyjątkowo w tym roku Słoweńcy oglądali nasze dokumenty, ale to dlatego, że przekraczaliśmy granicę na mało uczęszczanym przejściu. Wyglądało na to, że trochę byli zdumieni naszą obecnością, nawet żartowali coś na temat winiet - oczywiście mieliśmy wszystkie z wyj. słoweńskiej.
Kilka lat temu przekraczając przejście Kraliky/Boboszów zatrzymała nas policja, wlepiła mandat za przekroczenie prędkości, kazała otworzyć bagażnik w celu sprawdzenia zawartości. Gdy zobaczyli w naszym bagażniku co najmniej kilka butelek pysznego włoskiego wina (wóczas wracaliśmy z Włoch), butelki mało nie wyleciały nam z bagażnika, zniecierpliwieni machnęli ręką i kazali szybko odjeżdżać.
barcich
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.08.2007
luz blues

Nieprzeczytany postnapisał(a) barcich » 13.08.2009 14:46

Opowieści są czasami strasznie przesadzone, nie wiem czy komuś się naprawdę przydarzyło "trzepanie"?? Już za 2 dni znowu pomykam do Cro :P Owszem widziałam kilka dokładnie spr bagażników ale na nr rej chyba z Rumuni. :?: U nas luz, o Sło/Aus nawet nie wspominam a na Słowenii różnie bywa - bez przesady oczywiście!!!!! - a w Chorwacji - byle szybciej.... cud miód.....
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 13.08.2009 14:55

Na granicy węgiersko-chorwackiej zapytali (Węgrzy)czy nie mamy alkoholu i marihuany, kazali otworzyć bagażnik, popatrzyli po wierzchu i tyle. Miła pani (Chorwatka) sprawdziła nam paszporty i nawet pieczątki przybiła. Myślę, że robili to z nudów bo byliśmy jedyni na starym przejściu. Jak trafił się im klient to go porządnie obsłużyli :D
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 13.08.2009 15:00

Kolega dzisiaj wrócił z Zadaru. Jechał przez Słowację i Węgry - zero kontroli w drodze do CRO.
W drodze powrotnej Węgrzy pobieżnie popatrzyli nie wsadzając nawet rąk do bagażnika.
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 13.08.2009 16:36

Witam mnie strasznie w tym roku sprawdzili auto w Słowenii zaraz za granicą kupiłem tylko winietę i kontrola. Maska w górę, bagażnik otworzyć sprawdzali numery, dokumenty itd. dobre z 30 minut
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 13.08.2009 20:55

jak na granicy Węgiersko-Chorw. widzą że jesteś zdenerwowany to może przetrzepią, widziałem jak Niemiec za szybko chciał odjechać spod okienka (nie dowartościował pana celnika który stał za okienkiem i nie zaproponował mu okazania raz jeszcze dokumentów) no i go prześwietlili.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 13.08.2009 21:19

Wróciłem tydzień temu. Na żadnej granicy nikt nie trzepał. Wszędzie spoko. Nawet na Słoweńsko - Chorwackiej. Tam zakochany celnik ślinił się do celniczki. Aż miło było popatrzeć.
Miśka33
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 07.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miśka33 » 13.08.2009 21:26

Ja wracałam 31 lipca i również widziałam celnika mizdrzącego się do pięknej celniczki. Nawet nie mieli ochoty na nas spojrzeć. Nam w to graj!!!
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 14.08.2009 22:06

Miśka33 napisał(a):Ja wracałam 31 lipca i również widziałam celnika mizdrzącego się do pięknej celniczki. Nawet nie mieli ochoty na nas spojrzeć. Nam w to graj!!!


tak z ciekawosci....co teraz jest na czasie u przemytników?

Tak wszyscy obawiaja sie tych kontroli jak by co najmniej zmasowany przerzut narkotykow wszyscy uprawiali na tym forum-))

pozdrawiam
exit
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 14.08.2009 22:28

Wracałem z CH 10.08 i zaraz po wjeździe do Austrii policja zrobiła zjazd na parking i kontrolowała wszystkie samochody w zakresie posiadania winiet. Wyrywkowo co drugi, trzeci pojazd kierowali na bok i szczegółowa kontrola. Widziałem że również trzepali swoich. U mnie sprawdzili tylko winiety. Poza tym nie miałem żadnej kontroli do i z Chorwacji
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone