Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 22:03

Witam Serdecznie . Chciałbym zaprezentować Państwu FotoCroRelację z mojego pobytu w Podobuću na Peljesaću w dniach 25.07-1.08.2009
Jechałem na Peljesac z Breli, gdzie spędziłem 5 dni. Ale na temat Breli nie będę się rozwodził .
Wyruszyłem z Makarskiej Riviery rano , planowałem, że dotrę na Peljesac do Podobuća po ok.2,5h.
W Bośni patrzę na temp - 39C.Na granicy bez problemów- bez pokazywania paszpotrów i zielonych kart .Przeliczyłem się. Jechałem niecałe 4 godziny widokowymi,aczkolwiek trudnymi drogami. Postanowiłem nie płynąć promem, lecz poruszać się za pierwszym razem samochodem. Warto było . Jazda pośród gór i między wszechobecnymi winnicami dostarcza wrażeń estetycznych.

Obrazek
Tak wielu mi sugerowało, że jedyny wjazd do Podobuća jest przed Mokalo i droga osobom strachliwym (moja żona) dostarcza nie lada emocji.
Obrazek
Jeszcze w Stonie wysyłamy sms-a do Naszego gospodarza- dalej w relacji zwany Viktorem - ważna postać w moim pobycie. Informuje nas, że będzie czekał o 14.20 przed tablicą "Podobuće".Musi znać zdolności jazdy turysty, bo jesteśmy tylko 5 min wcześniej od zaplanowanej 14.20.
Obrazek
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:32 przez Torac, łącznie edytowano 6 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 22:38

Viktor jest lekko spóźniony, ale po przywitaniu każe jechać za nim. Drogi w Podobuće są wąskie, a skarpy "jakby się coś zagapiło"strome.
Parkujemy. Widok z parkingu jest na plażę , morze i Mljet
Obrazek
Viktor zaprasza nas do apartamentu. Pomaga zanieść klamoty.
Wiedzieliśmy przed wyjazdem, że to zadupie, a najbliższy sklep jest 13 km w Orebiću. Od razu przechodzi do sedna i proponuje lampkę wina-wtedy odmówiłem - później z górki.
Apartament jest przestronny z zadaszonym tarasem ( na stronie agencji tego zadaszenia nie ma)

Obrazek

Żona czuje lekką woń alkoholu. Pomyślałem, jakaś libacja dzień, dwa dni wcześniej. Nic z tego, pod nami jest piwniczka z winem. niczego nam nie brakuje. Czysto, zadbanie.Jest dobrze . Okaże się niebawem, że będzie wspaniale.
Boję się o reakcję żony - Ona kocha Brelę i koniec(może jeszcze mnie).

Obrazek

Ja również+ pizza picante z Marko (5 dni - 3 razy)
Obrazek
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:33 przez Torac, łącznie edytowano 8 razy
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 04.08.2009 22:46

ladne te foto , daj wiecej niech oczy naciesze wstepnie,w niedziele wyjezdzam na Peljesac :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 22:56

adikos napisał(a):ladne te foto , daj wiecej niech oczy naciesze wstepnie,w niedziele wyjezdzam na Peljesac :D


zazdroszczę :!: :cry:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 04.08.2009 23:07

patrze i nic nie nie widze dodanego :evil: :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 23:12

Jest sobotnie popołudnie udajemy się na rekonesans. Obejście całego Podobuća to jedna godzina spaceru. Osada ma ponoć pięćsetletnią historię, a dom Naszych gospodarzy ma 150 lat i mieszka w nim 4 pokolenia Farciców (Viktor z żoną i rodzicami ,jego dzieci-słodki (wędkarz) Andro i córeczka oraz babcia).Nie ten w którym mieszkamy. Zabudowa jest klasycznie dalmatyńska,

Obrazek

aczkolwiek czuć wiejski, prowincjonalny, spokojny charakter osady. Wszystkich zabudowań jest 25-35 .
Na plażę mamy jakieś 80-90 metrów ( agencja podawała że 120 ),ale mocno nierównego "chodnika "
Obrazek
Z plaży oraz z dużego betonowego "porciku","mola" jest super widok na górzysty teren Peljesaca
Obrazek

Obrazek
Powyżej plaży , na skarpie powiewa Crofana

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:34 przez Torac, łącznie edytowano 7 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 23:19

adikos napisał(a):patrze i nic nie nie widze dodanego :evil: :D


Co prawda nie chronologiczne, ale jak o foty pytasz to dodaje
"po zachodzie słońca w Żuljanie"
Obrazek

Gdzie jedziesz :?:
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:34 przez Torac, łącznie edytowano 3 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 23:23

Jeśli chodzi o zachody słońca na Peljesacu to wrażenia niesamowite. Góry wyglądają jak skąpane w ogniu. Warto wtedy się poszlajać samochodem po półwyspie.
Ostatnio edytowano 24.05.2010 00:43 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 04.08.2009 23:25

narazie bede sie szlajal na lotnisko autem po UK , no ale juz dzis wieczorem bede w PL a w poniedzialek pooglondom sie zachod slonca na Plejesacu jak doradzasz to musza tak zrobic :D pzdr
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 23:39

Niedziela. Rozpoczynamy plażowanie. Mało ludzi, ale tem. wody niska 22-23c. Powietrze gorące. Ta zimna woda to odmiana po ciepełku na Punta Rata. Plaża jest w zatoczce, więc spodziewałem się cieplejszego morza. Z uwagi na fakt, że przed Podobuće nie ma wyspy, to jest intensywna wymiana wody. Prawidłowość następująca: rano jakieś 22-23c popołudniu, wieczorem 25c.
Plaża nie jest długa, ale szeroka , ma kształt idealnego łuku zakończonego z jednej strony molem,przystanią a skałkami z drugiej.

Obrazek

Kamyki większe im dalej od wody.
Obrazek

Przy wodzie drobne kamyczki, które wpadają do butów , myślę że dzieciaki mogą coś już z tego ulepić
Obrazek
Te pomalowane to nie moje :!:
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:35 przez Torac, łącznie edytowano 2 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.08.2009 23:42

adikos napisał(a):narazie bede sie szlajal na lotnisko autem po UK , no ale juz dzis wieczorem bede w PL a w poniedzialek pooglondom sie zachod slonca na Plejesacu jak doradzasz to musza tak zrobic :D pzdr


A oprócz tego ukeja to ty żeś chyba jes swój chop.Hanys bez mała :D
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 05.08.2009 07:01

no przeca :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 05.08.2009 07:20

Bardzo mnie cieszy ta relacja, rozważałam to miejsce, ale wszystkie apartamenty jakie znalazłam w sieci, były jakoś wybitnie drogie w porównaniu z resztą "świata" , no chyba, że źle szukałam :?
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 05.08.2009 07:25

helen napisał(a):Bardzo mnie cieszy ta relacja, rozważałam to miejsce, ale wszystkie apartamenty jakie znalazłam w sieci, były jakoś wybitnie drogie w porównaniu z resztą "świata" , no chyba, że źle szukałam :?



i gdzie w koncu wyladowalas lub wyladujesz :?: Mysle ze na Plejesacu :!:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.08.2009 01:14

helen napisał(a):Bardzo mnie cieszy ta relacja, rozważałam to miejsce, ale wszystkie apartamenty jakie znalazłam w sieci, były jakoś wybitnie drogie w porównaniu z resztą "świata" , no chyba, że źle szukałam :?


Za swój ap.2 osobowy płaciłem 30E +taksa . to o 8 E taniej niż ten sam w Breli :!:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone