Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co zabrać ze sobą - prośba o namierzenie linka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fugiel
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2009
co zabrać ze sobą - prośba o namierzenie linka

Nieprzeczytany postnapisał(a) fugiel » 03.08.2009 21:41

Witam
kiedyś dotarłem do strony z listą rzeczy które wg jednego z forumowiczów nalezy zabrać ze sobą , niestety obecnie nie moge go odnaleść czy możecie pomóc , albo napisać co należy zabrać? jade autem z rodzinką
Lukas1981
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukas1981 » 03.08.2009 23:22

[quote="fugiel"]Witam
kiedyś dotarłem do strony z listą rzeczy które wg jednego z forumowiczów nalezy zabrać ze sobą , niestety obecnie nie moge go odnaleść czy możecie pomóc , albo napisać co należy zabrać? jade autem z rodzinką[/quote]

Witam oto link
forum/viewtopic.php?t=11451&postdays=0&postorder=asc&start=255
Fubu4
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fubu4 » 03.08.2009 23:51

Właśnie wróciłem ze znajomymi paczką z chorwacji a dokladnie z Brać,ale ogólnie jest strasznie,cholernie i kur...sko drogo,to jest dramat,jest pieknie ale chorwatom ogólnie sie w dupach poprzewracało.czyli bieżcie wszystko,fasolki,flaki,bigosy,kielbasy,konserwy,rzeczy na grila,bo ceny mięsa są powalające 1kg skrzydełek z niedorobionych kurek jakies 32nasze złote.ładnie ale cenowa masakra,a jak ktoś lubi chipsy to też niech bierze bo za paczke małą 7 zł zadko kto chce dać!!!!
Ale drogi bajka!!!!!!!
Elfik83
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elfik83 » 04.08.2009 23:17

Fubu4 napisał(a):Właśnie wróciłem ze znajomymi paczką z chorwacji a dokladnie z Brać,ale ogólnie jest strasznie,cholernie i kur...sko drogo,to jest dramat,jest pieknie ale chorwatom ogólnie sie w dupach poprzewracało.czyli bieżcie wszystko,fasolki,flaki,bigosy,kielbasy,konserwy,rzeczy na grila,bo ceny mięsa są powalające 1kg skrzydełek z niedorobionych kurek jakies 32nasze złote.ładnie ale cenowa masakra,a jak ktoś lubi chipsy to też niech bierze bo za paczke małą 7 zł zadko kto chce dać!!!!
Ale drogi bajka!!!!!!!


Witaj ja się tam wybieram pod koniec sierpnia...napisz coś jeszcze, co do jedzenia polecasz zabrać, może czegoś Ci tam brakowało a nie mogłeś sobie na to pozwolić ze względu na cenę...każda informacja się przyda, jedziemy tam pierwszy raz. zamierzamy gotować sobie sami więc jak najwięcej chcemy wziąć ze sobą.
AMRYTA23
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AMRYTA23 » 07.08.2009 11:23

Witam ja do Chorwacji jadę 2 raz w poprzednim roku także zabierałam dużo rzeczy które pozwoliły mi na zrobienie szybkiego obiadu. Najlepiej stan w sklepie i kup to co się nie psuje- czytaj słoiki, zabieraliśmy także inne rzeczy które należny trzymać w lodówce, a przez trasę wieźliśmy je w chłodziarce samochodowej np. ser, pomidory, jogurty i itp
INEZ26
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) INEZ26 » 16.08.2009 09:32

Witam ,

ja w tym roku też po raz drugi ruszam do Chorwacji. Jadę z 4 osobową rodziną. Staram się nie wydawać na jedzenie "domowe" - wolę zaoszczędzić i co jakis czas zjeść w knajpie lub poprostu wybraz się na jakiś dodatkowy rejst statkiem itd.
Oto moje rady co zabiwram. Mam zasadę - będę na kempingu - że jeśli jesteśmy na plaży cały dzień do przyżądzam jakieś szybkie jedzonko sama. I tak polecam : pirre knorra - takie co to tylko z mleczkiem i wodą się miesza i już .... ziemiaczki na obid gotowe, polecam kaszkę kuskus - też tylko woda a zdrowsza i lepsza niż makaronik. No i oczywiście makaroniki też. Ja osobiście nie zabieram np gtowych kalopsów bo generalnie w domu też tegonie jadam. Kupuję tylko słoiki z sosikami np do spagetti itd Ale sama robię mięsko : np kotleciki mielone tylko bez ceuli - potem to w słoiki i zalewam roztopionym tłuszczykiem - potem można to dodać do sosu lub poprostu podgrzać i same do ziemiaczków - i normalny obiad jest. Robię tez miesko - karkówkę grillowanę - i tak sama w słoiki i potem zalać sosikiem. Zabieram tez kabanowy i paróweczki - ale to dlatego że moje dzieci jedzą tylko jednej marki.
zabiaram płatki , serek żółty, wędliki toszkę.
W zeszłym roku miałam też mleko .... ale to już przesada. Zajmuje za dużo miejsca a znów nie taka to oszczędność.
Generalnie w skapie można było kupić wszystko na campingu ... troszke drożej ale robiliśmy też zakupy w dużym markebie chyba Real - wiem ze nawet rozmieszczenie towarów takie same jak u nas w polsce, my taj jeździliśmy po napoje ale i tak było drożej niż u nas. Dla porównania tam za napoje , mleko , jakieś tam piwko i ogóerki konserwowe zapłaciłam ile u nas za takie tygodniowe zakupy do domu - pierwszej potrzeby. Nie pamietam ile to było ale ......... drozej niż w polsce napewno już wtedy było.

Dla porównania powiem ze w Wenecji - zrobiłam zakupy na śniadanie tj pieczywko, mleko i ciateczka dla dzieci i zapłaciłam 45 zł. A to tylko na śanidania.

Ja w tym roku będę na miejscu na Chorawacji 17 dni. Juz sie nie moge doczekać pomimo tych cen. Jak urlop to urlop. A czas tam spędzony, wypoczynk i wspomienia są bezcenne.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 16.08.2009 18:18

To prawda że w Chorwacji jest strasznie drogo. Na przełomie lipiec/sierpień, ceny w porównaniu z naszymi 100% wyższe. Oczywiście na wczasy nie jedzie się po to aby oszczędzać. Ale nie ma też co przesadnie wydawać. Mogę powiedzieć na własnym przykładzie, że warto zabrać z sobą jakieś gotowe obiadki typu gołąbki, flaki, fasolka itp. Przygotowanie trwa chwilę. Nie polecam natomiast jakiegoś specjalnego tam gotowania. Przy tych temperaturach nie warto stać przy kuchni. Jeśli ktoś lubi i ma do tego przystosowany apartament, na miejscu można kupić mrożoną pizzę np. margerita za 13 - 15 kun. Jeśli chodzi o ceny to dla przykładu:
byle jaki sok w kartonie 10 - 15 kun, ziemniaki 6 kun, coca cola 2 l - 15 ku, o pieczywie nie wspomnę.
Jednak stwierdzić trzeba, że ten kraj wart jest wydania każdych pieniędzy. Byłem tam po raz pierwszy i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 18.08.2009 14:19

mam do was pytanie nie na temat
ale nie chce zakładać kolejnego tematu z 1 pytaniem a nie mogę znaleźć odpowiedzi


czy Chorwaci dają mandaty za picie piwa na plaży? lub whiskey ?
jutro wyjazd a ja zacząłem się właśnie zastanawiać czy trzeba się z tym kryć czy można legalnie na leżaku leżeć z alko ??
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.08.2009 14:23

jarekrk napisał(a):mam do was pytanie nie na temat
ale nie chce zakładać kolejnego tematu z 1 pytaniem a nie mogę znaleźć odpowiedzi


czy Chorwaci dają mandaty za picie piwa na plaży? lub whiskey ?
jutro wyjazd a ja zacząłem się właśnie zastanawiać czy trzeba się z tym kryć czy można legalnie na leżaku leżeć z alko ??


nie musisz się kryć, mandatu nie dostaniesz 8O
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 18.08.2009 14:29

fiolek napisał(a):
jarekrk napisał(a):
czy Chorwaci dają mandaty za picie piwa na plaży? lub whiskey ?


nie musisz się kryć, mandatu nie dostaniesz 8O


aczkolwiek mocne słońce i mocny alkohol nie idą w parze
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 18.08.2009 14:41

zdaje sobie sprawę z tego ale na spragnienie najlepiej działa zimny bro:)
rok temu byłem w Bułgarii w Złotych Piaskach i tam właśnie pod tym względem był mega spokój :) a odkąd czytam to forum to zapomniałem właśnie o tym 1 fakcie się dowiedzieć:)

dzięki za uspokojenie mnie:)
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 18.08.2009 16:01

szakal36 napisał(a):To prawda że w Chorwacji jest strasznie drogo. Na przełomie lipiec/sierpień, ceny w porównaniu z naszymi 100% wyższe.


bzdura


pozdrawiam
exit
aga_ch82
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_ch82 » 11.05.2010 07:47

Właśnie zaczęłam śledzić szczegółowo ceny poszczególnych produktów podawane przez Was i odnoszę wrażenie, że chyba nie byliście nad naszym pięknym morzem..... :roll: Ceny w sezonie nie różnią się niczym od tych cen podawanych przez Was, więc po co tyle szumu, wiadomo że w miejscowościach turystycznych zwłaszcza w sezonie to będzie drożej.....a porównać Bałtyk do Adriatyku......trudna rzecz....ale na pewno cieplej 8)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.05.2010 08:40

A ja śmiem nawet twierdzić, że np. w Czarnogórze lub Grecji ceny często są niższe niż nad naszym morzem!
Ba.. morzem.. Byliśmy w weekend majowy na Zlocie samochodowym nad jeziorem Sulejowskim.
Ocipieć można z tymi cenami!
Za marny pokoik, w stylu wczesnego Gierka, z odrapanymi szafami, prysznicami bez brodzika, papierem szarym jak cała post-komunistyczna rzeczywistość itp itd - płaciliśmy 120 zł za (pokoik 2 osobowy!), bez aneksu kuchennego!120 zł = 30 euro!
Za tę samą cenę w Czarnogórze, płn. Grecji, a nawet w niektórych regionach Chorwacji (po chwili poszukiwań) znaleźć można coś o wiele fajniejszego i w lepszym standardzie!
A w Albanii za kwotę 25 euro to mieliśmy nowoczesny pokoik na 4 osoby (z możliwości dostawek) z aneksem kuchennym, niecałe 100 m od morza i ze wszelkimi wygodami!
Jedzenie w okolicznej knajpce przy jez. Sulejowskim również do najtańszych nie należało!
Zjedliśmy średni obiadek (ledwo się najeść można) za 20-30 zł na osobę!
co wynosi ok. 6-8 euro!
Owszem, w Chorwacji jest trochę drożej, bo przeciętny obiad to 10 euro.
Ale np. w Albanii jedliśmy w knajpce tuż przy plaży w trzy osoby za 15 euro (z piwem) i napiwkiem!
W Czarnogórze - nie wiele drożej.
W Grecji w Paralia przy Olimpic Beach można znaleźć kanjpkę gdzie zupełnie smacznie można zjeść obiadek (np. rybki) od 5 do 7 euro!

No.. a np. na Helu jest jeszcze drożej niż nad Sulejowem.

Więc chyba nie ma aż tak wielkiej różnicy w wydatkach lokalowo-gastronomicznych..
:papa:
mk.mika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk.mika » 11.05.2010 09:35

Dokładnie tak, my nie zabraliśmy w zeszłym roku nic ze sobą, kupowaliśmy na bazarze lub w markecie i prawdę mówiąc tylko z Zatonie było drożej.
Co do cen w konobach to różnie to jest, zjechaliśmy wybrzeże od Zadaru aż po Dubrownik i każdy region jest inny i jednak troszkę inne ceny. Najlepsze muszle były w Stonie i w dodatku dość tanio i tam też najlepsza pizza na świecie.
Ze sobą trzeba zabrać głowę, kasę, żeby ją wydawać... ale to tak jak wszędzie i trafić na dobre towarzystwo i będą super wakacje.
My zabieramy jeszcze ze sobą namiot, bo wybieramy tak jak w zeszłym roku camp a nie hotel ani apartament.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co zabrać ze sobą - prośba o namierzenie linka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone