Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piasek wszędzie, drogo wszędzie, co to będzie, co to będzie?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Piasek wszędzie, drogo wszędzie, co to będzie, co to będzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.07.2009 11:36

Piasek wszędzie, drogo wszędzie, co to będzie, co to będzie...???

Będzie relacja znad Bałtyku, w której chcę pokazać, że nad naszym morzem wcale nie musi cały czas padać :wink: Na 9 dni mieliśmy 3 dni prawdziwie chorwackiej upalnej pogody, reszta - "w kratkę". Co do piasku, nadal wytrzepuję go z różnych rzeczy, ale to już taki urok :wink: Ceny natomiast zróżnicowane, ale znowu okaże się, że nad Bałtykiem można wypocząć za naprawdę niewielkie pieniądze.

Rysiu w swojej świetnej fotorelacji pokazał nadmorskie uroki.
A jeśli macie ochotę na moje bałtyckie wspominki, to zapraszam do czytania :)

Miała być Chorwacja na początku lipca, ale życie gmatwa plany i wyjazd do Cro musieliśmy przełożyć (będzie w sierpniu, już się nie mogę doczekać :D). Chcieliśmy się jednak gdzieś wyrwać na krótki wypad. I tak powstał pomysł wyjazdu nad Bałtyk.
Plan był taki, że stacjonarnie będziemy w dwóch miejscach (oczywiście z namiotem). Wybór padł na Poddąbie koło Ustki i okolice Międzyzdrojów.

Wyjazd o 1:20 w nocy z 9-tego na 10-tego lipca (z czwartku na piątek) trasą Gliwice - Wrocław - Poznań - Piła - Słupsk - Poddąbie. Jechaliśmy 10 godzin. Byłoby szybciej, gdyby nie ruch wahadłowy przed Słupskiem.

Poddąbie wybraliśmy, bo pamiętałam je z czasów studenckich, kiedy jeździłam na kolonie jako wychowawca i bardzo spodobała mi się ta cicha miejscowość położona wśród sosnowo-bukowych lasów. Mkm już podawał stronkę Poddąbia, tylko przypomnę:
http://www.poddabie.pl/witaj.htm

Na miejsce dojechaliśmy o 11:30. Słońce świeciło, więc szybko rozbiliśmy namiot i poszliśmy "przywitać się z morzem" :) Camping, a właściwie pole namiotowe, znajduje się w samym centrum Poddąbia (które jest niewielkie), przy głównej ulicy zwanej Promenadą Słońca :D Jest to deptak, po którym, co prawda poruszają się samochody, ale jest ich bardzo niewiele. Poddąbie nie jest miejscowością "przelotową", można tam wjechać i wyjechać tylko jedną drogą, a Promenada Słońca to tzw. strefa zamieszkania, gdzie można jeździć 20 km/h. Wszystko to powoduje, że Poddąbie to bezpieczne i dobre miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi.
A oto strona internetowa pola namiotowego:
http://www.poddabie.nadbaltykiem.pl/obiekt.php?id=236

Za 2 osoby, samochód, namiot i prąd zapłaciliśmy 38 zł za dobę. Bardzo tanio. Pole ładne i przestronne, dużo prywatności. Niestety warunki sanitarne bardzo słabe. Dwa baraki z ubikacjami i prysznicami. Jeden z nich, trochę nowszy, więc był bardziej popularny; generalnie ogólnodostępny, ale niektóre panie miały pretensje, że chodzą tam mężczyźni, bo wydawało im się, że to damskie prysznice i mój mąż kiedyś "dostał po głowie". Zresztą było to krępujące, bo nie dało się zamknąć w łazience, w której znajdowały się dwa prysznice. Powodowało to nerwowe sytuacje i wyprawy pod prysznic oraz kolejki z nimi związane wspominam niemiło.
Ale coś za coś, bardzo tanio, to nie mogliśmy się spodziewać luksusów.

Pora na kilka zdjęć z plaży w Poddąbiu:

Obrazek

Zejście na plażę, mały klif:

Obrazek

Obrazek

"Prawie" o zachodzie słońca:

Obrazek

Po takiej długiej jeździe należy się nam piwko na plaży :D Jest pogodnie, słońce to świeci, to chowa się za chmury. Potem grill przed namiotem i sen nas morzy... Wstajemy wieczorem, prysznic, kolacja i znowu spać. Pierwszy dzień to tylko mały rekonesans w miejscowości. Ale już jutro ruszamy zwiedzać okolicę :D

c.d.n.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 22:34 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.07.2009 11:51

Cześć - dawno nic nie Pisałaś.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.07.2009 11:51

Pod namiot nad Bałtyk :?: Interesujące :) I jeszcze świeci słońce...
Zasiadam do czytania :!:

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.07.2009 11:52

maslinka napisał(a):A jeśli macie ochotę na moje bałtyckie wspominki, to zapraszam do czytania :)

Ja bardzo chętnie :D
Byłem w Poddąbiu tylko raz, spacerkiem z Rowów, miejscowość bardzo mi się podobała, była taka jak piszesz, niewielka i spokojna.
A ponieważ........
maslinka napisał(a):już jutro ruszamy zwiedzać okolicę :D

..........to tym bardziej chętnie powspominam 4 lata urlopów w Rowach zwiedzając z Tobą :D
:papa:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.07.2009 12:08

Ja też powspominam chętnie i popatrzę na piasek, mi się nigdzie nie nasypie z tej odległości od morza. :D

Pogoda w kratkę to jeszcze nie jest morska rozpacz. Dla ochłody po chorwackim upale.

Bardzo ciekawa jestem co zwiedziłaś w okolicy Maslinko.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 13:29

Maslinka podąża za mną w Turcji :wink: to ja ją będę tropił nad Bałtykiem :D

Tym bardziej, że bardzo dawno, już nie pamiętam kiedy - byłem nad naszym morzem :?: 8O
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.07.2009 14:05

JacYamaha napisał(a):Cześć - dawno nic nie Pisałaś.

Cześć, Jacku. Ostatnio rzadko zaglądałam na croplę - różne problemy zdrowotne... ale już jestem :D


janusz.w. napisał(a):Pod namiot nad Bałtyk :?: Interesujące :) I jeszcze świeci słońce...

Witaj, Januszu. Latem to my tylko pod namiot - cały czas na świeżym powietrzu, grilla można zawsze zrobić i jakoś tak... romantycznie :twisted:


kulka53 napisał(a):
maslinka napisał(a):już jutro ruszamy zwiedzać okolicę :D

..........to tym bardziej chętnie powspominam 4 lata urlopów w Rowach zwiedzając z Tobą :D

Kulko, fajnie, że jesteś :) Nie byłabym sobą, gdybym ciągle czegoś nie zwiedzała, oglądała. Zawsze mnie nosi, trudno mi spokojnie wysiedzieć na miejscu, na co trochę narzeka mój mąż, który czasami chciałby odrobiny spokoju :wink:
Ale były takie 2 dni, kiedy grzecznie leżałam na plaży, bo było bardzo gorąco, no i trzeba się było trochę opalić :)


Lidia K napisał(a):Ja też powspominam chętnie i popatrzę na piasek, mi się nigdzie nie nasypie z tej odległości od morza. :D

Cieszę się Lidio, że jesteś ze mną. Piasek to faktycznie przekleństwo...


Janusz Bajcer napisał(a):Maslinka podąża za mną w Turcji :wink: to ja ją będę tropił nad Bałtykiem :D

Tym bardziej, że bardzo dawno, już nie pamiętam kiedy - byłem nad naszym morzem :?: 8O

Witam Cię, Januszu i zapraszam do tropienia mnie :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.07.2009 15:34

11.07 - sobota

Od rana niebo szczelnie pokrywają chmury. No cóż, Bałtyk... Nie zniechęca nas to jednak do wycieczki.
Najpierw jedziemy do Ustki, tylko 13 km z Poddąbia. Ale drogi fatalne, dziurawe, jedzie się powoli.
Ustka zawsze mi się podobała, mimo tego, że mnóstwo tu ludzi, ma "klimat". Ostatnio spędziłam tu tydzień w 2005 roku.

Plaża pusta i dosyć ponuro wyglądająca:

Obrazek

Symbol Ustki - latarnia morska:

Obrazek

Nie wspinamy się jednak po schodach. Przy takiej pogodzie widok z góry nie będzie powalający.
Idziemy natomiast na spacer wzdłuż falochronu. Mijamy pomnik św. Jana Nepomucena, który stoi tu dopiero od 2007 roku:

Obrazek

Obserwujemy przejedzone mewy:

Obrazek

i statki wycieczkowe, np. wielki Dragon, z którego machają do nas dzieci:

Obrazek

Opuszczamy port i idziemy na spacer główną ulicą. Mam tu swoją ulubioną piekarnię/cukiernię, gdzie można się napić pysznej kawy - u Brzóski. Po wypiciu kawy, słońce wychodzi, więc ruszamy dalej.

Urząd Miejski w Ustce - widać już błękit :D:

Obrazek

Obeszliśmy całe centrum, pora jechać dalej - tym razem w drugą stronę, do Rowów.

Rowy to miejscowość znacznie mniejsza od Ustki, położona na skraju Słowińskiego Parku Narodowego.
Idziemy na plażę, która jest dużo węższa niż w Ustce czy w Poddąbiu:

Obrazek

Stamtąd zmierzamy do portu. Morze jest tu wzburzone. Co chwilę ktoś dostaje solidny prysznic:

Obrazek

Głodniejemy, więc znajdujemy na głównej ulicy pizzerię "Da Vinci", zjadamy pizzę, ja piję piwko :) Wpada nam do głowy pomysł, żeby pojeździć na samochodzikach, tak dawno tego nie robiłam...
Zabawa jest pyszna! Szkoda, że trwa tak krótko - jedyne 4 minuty.

Na koniec wizyty w Rowach postanawiam zaszaleć i kupuję na straganie wściekle rudą perukę :twisted:

Obrazek

Po powrocie do Poddąbia następuje długa sesja zdjęciowa w owej peruce na plaży :D A oto część jej plonów:

Obrazek

Obrazek

Na niektórych zdjęciach peruka wygląda na tyle naturalnie, że już kilka osób, które ją widziały, dało się nabrać :wink:
Wreszcie się wypogodziło, szkoda, że dopiero po 17:00. Wieczór spędzamy na plaży, popijając piwko :)

Słoneczne zdjęcia jeszcze będą, słowo :D

Pozdrawiam :papa:
Ostatnio edytowano 23.02.2012 22:35 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 20.07.2009 15:36

Zapisuję się do czytelni :)
Uwielbiam nasze morze i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :lol:

A nad Bałtykiem pod namiotem też jest fajnie 8) byliśmy czetery lata temu w Stegnie pod namiotem właśnie, do tego z niespełna dwuletnim synkiem i było super :) I pogoda na przełomie lipca i sierpnia trafiła nam się super :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 20.07.2009 16:59

No tys piknie :D :D :D
Do czasu małżeństwa z cropanną :D :D też prawie co roku byliśmy nad Bałtykiem.Nie powiem podobało się nam bardzo,bo co tu dużo mówić nasze bałtyckie wybrzeże jest piękne. :D :D Tylko te kurtki w środku lata ... 8O 8O :D
Jak zwykle świetnie się czyta Twoje relacje :D
Pozdrav.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 20.07.2009 17:06

Relacja super :D :D

My przed "zakochaniem się " :D w Chorwacji bywalismy głównie w Grzybowie lub Dżwirzynie :D :D :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.07.2009 17:49

Witaj, Joanno. Jasne, że pod namiotem jest fajnie, zawsze i wszędzie :D

Wojanie, dzięki za miłe słowa. Masz rację, nasze wybrzeże jest piękne, wyjątkowe. A jak jest choćby dzień słonecznej pogody, to człowiek tak się cieszy :D W pełni to docenia.

Fajnie, że jesteś ze mną, Aneto. W Dźwirzynie byliśmy w tym roku przejazdem.

Pozdrav :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 18:48

Peruka świetna , już wiem dlaczego ją założyłaś - abym Cię nie wytropił :wink: :D

A tak na serio, to miałem zapytać czy będąc pod namiotem farbowałaś włosy.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.07.2009 18:53

Janusz Bajcer napisał(a):Peruka świetna , już wiem dlaczego ją założyłaś - abym Cię nie wytropił :wink: :D

A tak na serio, to miałem zapytać czy będąc pod namiotem farbowałaś włosy.

Aaaa, czyli jednak peruka wygląda naturalnie :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.07.2009 18:58

maslinka napisał(a):Idziemy na plażę, która jest dużo węższa niż w Ustce czy w Poddąbiu

To prawda, plaża ciągnąca się wzdłuż miejscowości, na "lewo" od ujścia rzeki jest wąska, ale nie poszliście dalej, zresztą przy takiej pogodzie się nie dziwię :roll: .
Początkowo plaża za rzeką a już wzdłuż Parku Narodowego też jest wąska, (to się zresztą co roku zmieniało), ale potem po jakimś może kilometrze już bardzo się rozszerza.
Tylko jedna uwaga, ta dalsza, szeroka część zajęta jest ( a przynajmniej była :wink: ) przez naturystów :lol:

PS. Peruka odjazdowa :D
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Piasek wszędzie, drogo wszędzie, co to będzie, co to będzie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone