Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze - krótki zwiad

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Polskie morze - krótki zwiad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.07.2009 19:28

W planach to wyjazdu nie miałem absolutnie. Do końca zresztą nie byłem przekonany co do wyjazdu, ale jako że małżeństwo to pasmo kompromisów, zmuszony zostałem do wycieczki nad Bełtyk. Pisać nie ma o czym, bo to że drogo jak cholera to każdy wie, że temperatura wody wywoływała gęsią skórę na pograniczu z porastaniem piórami po zamoczeniu wielkiego palca z nogi też, że podróż ze Śląska trwa porównywalnie co dojazd do Chorwacji, więc wrzucę jedynie kilka fotek.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

cdn ...
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 06.07.2009 19:48

Rysio napisał(a): Pisać nie ma o czym, bo to że drogo jak cholera to każdy wie...


To całkiem jak w Chorwacji :wink:
natuchna napisał(a):Ja napisze jednym zdaniem z dodatkiem. Droga jest Chorwacja w cholere! Ceny na miejscu przegięcie...


:lol:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 06.07.2009 19:52

Rysio, ale przyznasz że dla takich widoczków warto trochę pocierpieć.

Przy okazji, tytuł Twojej relacji idealnie oddaje charakter pobytu nad naszym morzem. Bo jak się już człowiek przemoże, zaciśnie zeby i wlezie do wody to zwiad skraca się bardzo :D .
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 06.07.2009 19:54

Rysio napisał(a):W planach to wyjazdu nie miałem absolutnie. Do końca zresztą nie byłem przekonany co do wyjazdu, ale jako że małżeństwo to pasmo kompromisów, zmuszony zostałem do wycieczki nad Bełtyk. Pisać nie ma o czym, bo to że drogo jak cholera to każdy wie, że temperatura wody wywoływała gęsią skórę na pograniczu z porastaniem piórami po zamoczeniu wielkiego palca z nogi też, że podróż ze Śląska trwa porównywalnie co dojazd do Chorwacji, więc wrzucę jedynie kilka fotek.

Panie Moderatorze - proszę nie marudzić :wink: :D bo już po zdjęciach widać, że Bałtyk sporo uroku jednak ma :D :D :D

Poproszę o kolejną porcję wrażeń estetycznych
pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.07.2009 19:56

Rzeczywiście, Słowiński Park Narodowy jest bardzo ładny, tyle że dojście do tych ładnych plaż to około 5 km deptania plażą, co potrafi człowieka poważnie zniechęcić :) Ale jak jeszcze się kiedyś nad Bełtyk wybiorę, to biorę rowery żeby móc tam dojechać :wink:

Edit: Tymono z chęcią, tyle że żaba nie chce współpracować a mi jeszcze coś diabli router wzięli i chodzi na ten moment jak za przeproszeniem stara prostytuta :evil: Ponoć burze u nas byli jak mnie nie było i coś mi się zdaje że odchodzi do krainy wiecznych łowów :)
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 06.07.2009 20:07

Rysio napisał(a): ale jako że małżeństwo to pasmo kompromisów

Dosyć delikatnie i dyplomatycznie to ująłeś:)

Mnie na szczęście do wyjazdu nad nasze morze nie trzeba długo namawiać.
Lubimy tam jeździć całą rodziną i po czerwcowym wypadzie na Korculę w sierpniu pomoczymy się w Bałtyku.
Fotki świetne. Może jeszcze coś wkleisz
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.07.2009 20:15

Jechałeś w ciemno czy nie :lol: :?:
Zapodaj ceny mieszkania, jedzenia w knajpkach, piwa czy lodów - tak dla porównania z Chorwacją.
No i jak ciepła była woda +14? :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.07.2009 20:17

A dlaczego śnieg wyciąłeś?


:twisted:
A były korki przed tunelami, jak ze stacjami z gazem, ile słoików z żarciem zabrałeś?



:mrgreen:
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.07.2009 20:23

Nie dam sobie wmówić, że nadbałtyckie plaże są bee!.
Piękne są! Widać to powyżej, widać to na wielu innych fotkach.
Z jednym zastrzeżeniem - nie należy nastawiać się na kąpiel i raczej nie należy wybierać się tam w sezonie, bo wtedy zamiast plaży widać.... tłumy i wszytskie tegho ...konsekwencje!
Byłam w czerwcu na Helu. Bałtyk jest naprawdę piękny.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 06.07.2009 20:29

jotem
Są takie plaże nad Bałtykiem gdzie nawet w sezonie jest pusto.
Ale to już inny temat.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.07.2009 20:31

Mibi napisał(a):jotem
Są takie plaże nad Bałtykiem gdzie nawet w sezonie jest pusto.
Ale to już inny temat.

Potwierdzam!
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.07.2009 20:44

FUX napisał(a):
Mibi napisał(a):jotem
Są takie plaże nad Bałtykiem gdzie nawet w sezonie jest pusto.
Ale to już inny temat.

Potwierdzam!


... i ja też.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.07.2009 20:47

Mnie ...nie dane było niestety.
Ale wierzę na słowo 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.07.2009 20:58

Bo to widzisz Rysiu trzeba jak mówisz...
Obrazek
Tylko, że potem jest tak...

Byliśmy w Smołdzino.
:)
Ostatnio edytowano 11.04.2014 16:09 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 06.07.2009 21:24

A jak wykonać tak ładne zdjęcie jak nr. 2. Czy jest możliwe na zwykłym cyfrowym aparacie :roll:
Następna strona

Powrót do Polska



cron
Polskie morze - krótki zwiad
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone