Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

autosrtada czy zwykla droga :?:

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mario788
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 20.04.2005
autosrtada czy zwykla droga :?:

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario788 » 06.07.2009 19:12

Witam,
jeste ciekawy ktora droga jest szybciej w sobote? Trasa karlovac zadar autostrada czy zwykla droga nie chodzi mi o kase. Zalezy mi aby jak najszybciej trase pokonac (brak korkow itp.)
pozdr
mariusz :?: :?:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 06.07.2009 19:16

W TYM wątku powinneś znaleźć odpowiedź :wink:

niezawodny napisał(a):Jeżeli nie mamy wyjścia (często się zdarza) i jedziemy do HR w okresie 20.07-20.08 i do tego na przełomie piątku i/lub wracamy z HR w sobotę to należy jechać drogami alternatywnymi dla chorwackich autostrad.

:D
mario788
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario788 » 06.07.2009 19:24

jorgus111 napisał(a):W TYM wątku powinneś znaleźć odpowiedź :wink:

niezawodny napisał(a):Jeżeli nie mamy wyjścia (często się zdarza) i jedziemy do HR w okresie 20.07-20.08 i do tego na przełomie piątku i/lub wracamy z HR w sobotę to należy jechać drogami alternatywnymi dla chorwackich autostrad.

:D


dzieki
jorgus111
wszystko juz wiadomo jade z pioatku na sobote i jaka droge bym nie wybral to zawsze cos sie moze przydazyc
pozdro
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.07.2009 19:53

mario788 napisał(a):Witam,
jeste ciekawy ktora droga jest szybciej w sobote? Trasa karlovac zadar autostrada czy zwykla droga nie chodzi mi o kase. Zalezy mi aby jak najszybciej trase pokonac (brak korkow itp.)
pozdr
mariusz :?: :?:

W ubiegłym roku jechałem w najbardziej "zakorkowane" dni czyli:do Cro - piątek/sobota, powrót - sobota/niedziela. Do cro jechałem autostadą i do Trogiru zajechałem w 15 godzin. Wracałem "starą" drogą i wyszło mi 21 godzin!! W tym roku nie zamierzam omijać autostrad tym bardziej, że są udogodnienia w Lucko i newralgicznie tunele mają otwarte dwie nitki:)
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 06.07.2009 22:08

Trasę Zadar - Końskie z ominięciem autostrad na Słoweni, później Austria, Słowacja, Czechy przejechaliśmy z piątku na sobotę, w 15h. Wliczając w to 2 godziny na odpoczynek. W zeszłym roku powrót przez Węgry zajął nam 21h. Ale był tańszy - coś za coś.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.07.2009 06:53

Kwestia wyboru należy do Ciebie: autostradą drożej i szybciej (mój powrót trasą Drvenik-Tychy z ominięciem autostrady w Słowenii, później Austria, Słowacja i Czechy zajął 14,5 h z trzema przerwami w sumie około 1 h, wyjechaliśmy o 7 rano z Drvenika w zeszłą niedzielę, staraliśmy jechać tak jak przepisy nakazują, czasami trochę szybciej) innymi drogami taniej, wolniej, ale z pięknymi widokami.
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 07.07.2009 12:45

ja jadę za 11 dni, wybralem autostrady
lanc
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lanc » 08.07.2009 00:37

auto ban
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 08.07.2009 10:27

A dokleję się tutaj z pytaniem a'propos autostrad w Austrii...
Tak to jest jak ciemny człowiek wjedzie na prawdziwą autostradę a nie zna tubylczego języka:
- co jakiś czas widziałem na poboczu miejsca oznaczone dużymi, pionowymi, szarymi tablicami z napisem ~ "Punkte beachten" i informacją o prędkości - najpierw 60km/h, później 40km/h. A na końcu tabliczkę z napisem "dziękuję".
Do czego to służy? Jest tam jakiś system do informowania o awarii samochodu czy co ...?
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 08.07.2009 14:16

Ponawiam pytanie mario788, ale intersuje mnie informacja z "ostatniej chwili" tzn. sprzed tygodnia lub 2 tyg. Czy korkuje się autostrada z Zagrzebia w kierunku Zadaru, ale właśnie w nocy z piątku na sobotę, kiedy pół europy sunie na południe?
2 lata temu jechałem autostradą i stałem 2-3 godz. w korku. Rok temu wybrałem stara drogę i było OK. A jak jest obecnie??
Pozdrawiam
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 08.07.2009 15:30

Wracałem z piątku na sobotę (3/4.07), ruch był umiarkowany, ale płynny. Tunele przejezdne, chyba tylko 1 był o ruchu 2-kierunkowym.
ROCHEN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 168
Dołączył(a): 28.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROCHEN » 08.07.2009 15:56

sysgone napisał(a):A dokleję się tutaj z pytaniem a'propos autostrad w Austrii...
Tak to jest jak ciemny człowiek wjedzie na prawdziwą autostradę a nie zna tubylczego języka:
- co jakiś czas widziałem na poboczu miejsca oznaczone dużymi, pionowymi, szarymi tablicami z napisem ~ "Punkte beachten" i informacją o prędkości - najpierw 60km/h, później 40km/h. A na końcu tabliczkę z napisem "dziękuję".
Do czego to służy? Jest tam jakiś system do informowania o awarii samochodu czy co ...?

Te punkty mają pomóc w czasie jazdy we mgle.W zależnosci od tego
ile punktów widać tak szybko można jechać.Np widać 3 punkty można jechać
60 kmh widać 2 punkty można 40 kmh.
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 08.07.2009 16:58

ROCHEN napisał(a):
sysgone napisał(a):A dokleję się tutaj z pytaniem a'propos autostrad w Austrii...
Tak to jest jak ciemny człowiek wjedzie na prawdziwą autostradę a nie zna tubylczego języka:
- co jakiś czas widziałem na poboczu miejsca oznaczone dużymi, pionowymi, szarymi tablicami z napisem ~ "Punkte beachten" i informacją o prędkości - najpierw 60km/h, później 40km/h. A na końcu tabliczkę z napisem "dziękuję".
Do czego to służy? Jest tam jakiś system do informowania o awarii samochodu czy co ...?

Te punkty mają pomóc w czasie jazdy we mgle.W zależnosci od tego
ile punktów widać tak szybko można jechać.Np widać 3 punkty można jechać
60 kmh widać 2 punkty można 40 kmh.

Wot technika :)
Dziękuje za wytłumaczenie, człowiek uczy się cale życie :)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone