Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac ????

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009
Gradac ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 03.07.2009 18:22

Witam jestem tu nowa więc najpierw witam i pozdrawiam wszystkich. :P
Czytam Wasze forum juz jakiś czas i jestem pod wrażeniem ,piękne zdjęcia ,relacje przydatne podpowiedzi.Skromnie poproszę o radę ,zdjęcia i cokolwiek związane z Gradacem.Jedziemy pierwszy raz do Cro i padło właśnie na Gradac .Wiem że jest wiele innych miejsc mniej lub bardziej ciekawszych ale mnie właśnie chodzi o ta miejscowość.Czy ktoś tam spędzał urlop ,jakie jest to miasteczko ,,a może macie zdjęcia bo wszędzie są ale głównie hoteli i deptaka.,,a ja chciałabym zdjęcie jakiegos zakątka albo coś co jest godne uwagi z tej miejscowości,.Czy tam jest tylko ta wielka plaża czy są jakieś sympatyczne zatoczki.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam Wusia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 21:08

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=43.1 ... 8&t=k&z=16



Pooglądaj z góry (metodą "kopiuj - wklej całego linka"), wszystko widać :lol:
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 03.07.2009 21:57

Bardzo Ci dziękuję :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 22:49

Nie wiem kiedy jedziesz. Ja w tym roku do Crolandii jadę po raz ósmy i zawsze (z zasady) w inne miejsce. Poprzednio były: Njivice, Podgora, Primosten, Orebic, Baska Voda, Igrane, Brela. Teraz padło na Gradac. Miejscowości nie znam, ale za kilka dni poznam, mam nadzieję :lol: Jeśli jedziesz później, możesz po 25 lipca liczyć na jakieś info.
Pozdravki :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.07.2009 23:01

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 23:05

Bocian napisał(a):http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=43.106842,17.343335&spn=0.011248,0.02738&t=k&z=16
Sławciu ucz się bo wiecznie żyć nie będę... :)


Dzięki :lol: , jesteś lekko młodszy, więc statystycznie może jeszcze trochę popoprawiasz te linki... :wink: :lol:...ale jakby na privie jakiś free kursik to chętnie... :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 23:05

Wusia, jeżeli masz smykałkę do łazikowania po górach, to nad Gradacem wznosi się góra o nazwie Sv. Ilija 773 m.n.p.m. (jedna z czterech gór o tej nazwie w Chorwacji).
Szlak zaczyna się gdzieś w rejonie stacji benzynowej, a wyjście trwa około dwóch i pół godziny. Myślę że byłoby to godne uwagi.
Ja osobiście jeszcze na niej nie byłem - może przetrzesz ten szlak :wink: .

Jeżeli nasz urlop wypali, to początkiem września powinienem się tam drapać. :)

Tymczasem pozdrawiam i życzę udanego urlopu.
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 23:10

Dzięki za przypomnienie Interseal, może też spróbujemy na tą górkę w lipcu...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 23:25

slapol napisał(a):Dzięki za przypomnienie Interseal, może też spróbujemy na tą górkę w lipcu...


Nie ma za co... To tylko jeden z etapów mojego zamierzenia pt. "4 Vrha Sv. Ilija. Biokovo - Pelješac - Konavle" :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.07.2009 00:30

No niestety - w Gradacu masz plażę, tę, którą widać na zdjeciach deptaka, albo tę, przy hotelach Labineca i Laguna. Ewentualnie, jak idziesz dalej deptrakiem do miejscowosci Brist - tam ciągnie sie cały czas fajna plaża, ale od centrum miasteczka to jest już kawałek.

Slapol: ja w Gradacu jestem często :)
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 04.07.2009 10:13

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie informację :D
SLAPOL jedziemy 15 sierpnia tak że z niecierpliwością czekam na Twoją relację :P
Interseal lubię łazikować więc może i tam pospacerujemy wszystko zależy od kondycji naszej 8-latki bo z nią bywa różnie (humory :lol: )
PLUMEK do Brist z tego co czytałam można wędrować więc i tam pewnie zajdziemy.Chodzi mi o plaże typu zatoczki ,albo z jakimiś urokliwymi skałkami -gdzie takowe mogę spotkać blisko Gradaca i czy wogóle takie tam są :roll:
Pozdrawiam Wszystkich :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2009 12:21

Plumek napisał(a):....

Slapol: ja w Gradacu jestem często :)

Na pewno się zobaczymy w tym roku :lol:
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 04.07.2009 20:37

A czy możecie polecić jakąś dobrą knajpkę z dobrym jedzeniem.Bardzo chciałabym spróbować pieczonych krewetek lub langusty ,,lub innych owoców morza ale dobrze przyrządzonych :) Oczywiście w Gradacu :P
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 04.07.2009 20:57

wusia napisał(a):PLUMEK do Brist z tego co czytałam można wędrować więc i tam pewnie zajdziemy.Chodzi mi o plaże typu zatoczki ,albo z jakimiś urokliwymi skałkami -gdzie takowe mogę spotkać blisko Gradaca i czy wogóle takie tam są :roll:
Pozdrawiam Wszystkich :D


właśnie między Gradacem a Bristem jest sporo przyjemnych plaż ze skałkami :)
gunia1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia1 » 04.07.2009 21:23

Pierwszy raz w Gradacu bylśmy siedem lat temu, w zeszłym roku odwiedziliśmy go wieczorem. Byłam zaskoczona jak się zmienił. Deptak pełen ludzi. sporo kanjpek. W czasie sierpnoiowego naszego pobytu, zycie toczyło się przy hotelach i porcie. Na deptaku troszkę ludzi, a w zeszłym roku duzo dużo wiecej. ( ja raczej lubię małe mieścinki).
plusem byl targ gdzie rano mozna było kupiś śweiże owoce i wrzywa , na brzegu można było kupć ryby. Często chodziliśmy na plażę przy hotelu, gdzie zaraz za murkiem, były miłe kafeji i super kawa, Jedno ze wspomnień to codzienne bicie dzwonów o 6.00 A okna naszego apartamentu wychodziły prosto na dzwonnicę. Po kilku dniach nikt poza mną ne słyszał porannego dudnienia.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone