Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - Mandre : Wakacje 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 23.06.2009 20:20

Super zdjęcia. My jedziemy na Pag do miasta Pag. Mam nadzieję, że będzie super, podobnie jak na Twoich zdjęciach!
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 23.06.2009 20:28

woka napisał(a):
Następny wypad zaplanuj na KRK. Zaręczam, że będziesz miał więcej do pstrykania i chyba bardziej urozmaiconego, ciekawszego.
Sam jestem juz teraz ciekawy jakbyś to sfotografował. :D


Już w tym roku brałem pod uwagę też Krk.
A gdzie będzie następny wypad to teraz ciężka sprawa :roll:
Moja druga połówka namawia mnie jeszcze na tegoroczny wrzesień - pomyślimy - zobaczymy.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.06.2009 21:51

Nero zdjęcia mistrzowskie :)
Pozdrawiam
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 24.06.2009 06:54

Obrazek

kurcze,jak przygladam sie temu zdjeciu,to bardzo podoba mi sie,ze tam jest plasko,nie ma tych stromych zejsc do morza,co w upalne dni sprawia niemaly klopot z dojsciem i powrotem z plazy z tymi wszystkimi pinklami...
Bylem na Pagu w Pagu i hotelu Pagus za drugim razem,za czwartym razem juz w ciemno w apartamencie...i teraz...to juz nie wiem...w planach Primosten,ale...
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 24.06.2009 12:17

Haweł napisał(a):
kurcze,jak przygladam sie temu zdjeciu,to bardzo podoba mi sie,ze tam jest plasko,nie ma tych stromych zejsc do morza,co w upalne dni sprawia niemaly klopot z dojsciem i powrotem z plazy z tymi wszystkimi pinklami...
Bylem na Pagu w Pagu i hotelu Pagus za drugim razem,za czwartym razem juz w ciemno w apartamencie...i teraz...to juz nie wiem...w planach Primosten,ale...


Byłes 4razy pod rząd na Pagu, czy zle zrozumiałem..? 8O Pag jest pewnie fajny, ale w Chorwacji są jeszcze piękniejsze miejsca szczególnie na południu :)
także warto zobaczyć coś innego :)
Pozdrawiam
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 24.06.2009 12:20

Zdjęcia są super! Masz talent do robienia zdjęć!
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 24.06.2009 12:52

lolek80 napisał(a):
Haweł napisał(a):
kurcze,jak przygladam sie temu zdjeciu,to bardzo podoba mi sie,ze tam jest plasko,nie ma tych stromych zejsc do morza,co w upalne dni sprawia niemaly klopot z dojsciem i powrotem z plazy z tymi wszystkimi pinklami...
Bylem na Pagu w Pagu i hotelu Pagus za drugim razem,za czwartym razem juz w ciemno w apartamencie...i teraz...to juz nie wiem...w planach Primosten,ale...


Byłes 4razy pod rząd na Pagu, czy zle zrozumiałem..? 8O Pag jest pewnie fajny, ale w Chorwacji są jeszcze piękniejsze miejsca szczególnie na południu :)
także warto zobaczyć coś innego :)
Pozdrawiam


na 7 razy w Chorwacji drugi i czwarty raz bylem na Pagu...
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 24.06.2009 13:19

ines napisał(a):Nero zdjęcia mistrzowskie :)
Pozdrawiam

kulka53 napisał(a):Brawo NERO, piękne zdjęcia :)...
Pzdr

EdiSk8 napisał(a):Jej piękne zdjęcia :D teraz jeszcze bardziej się nakręciłem na wyspę Pag...

marcin10 napisał(a):Nero, kapitalne zdjęcia. Ślinka mi już cieknie...

given2fly napisał(a):Zdjęcia mistrzowskie :D

ally napisał(a):Rewelacyjne zdjecia!!!

frizi napisał(a):Nero :)
jakoś tak nie miałam przekonania do Pagu - ten księzycowy krajobraz :wink: ale po obejrzeniu Twoich zdjęć nabrałam apetytu :)
Piękne, piękne foty !!! Dzięki ! :) ...

florian46 napisał(a):Zdjęcia które można oglądać i się nie znudzić.
Gratuluje i pozdrawiam.

Badi napisał(a):Super zdjęcia. My jedziemy na Pag do miasta Pag. Mam nadzieję, że będzie super, podobnie jak na Twoich zdjęciach!

lolek80 napisał(a):Zdjęcia są super! Masz talent do robienia zdjęć!



Ale mnie dowartościowaliście :nice: dziękuję wszystkim za tak miłe "słowa uznania ".
Obiecuję, że jak tylko nadgonię wszystkie urlopowe zaległości i zrobię selekcję zdjęć to moja druga połówka napisze "krótką" :wink: relację, a ja zbombarduję was fotkami.
Ostatnio edytowano 24.06.2009 13:30 przez nero, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2009 13:20

Trzymamy zatem "za słowo" i czekamy :)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.06.2009 14:23

Nero, daję Wam 2 tygodnie :wink: , potem sama znikam do Chorwacji i może będzie to Pag, więc błagam... piszcie szybciutko , żebym zdążyła przeczytać przed wyjazdem.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 25.06.2009 11:33

I jeszcze czuję zdjęć niedosyt... :)
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 25.06.2009 14:17

Witam wszystkich - z tej strony "pani" nero
Postaram się nie zanudzając Was zbytnio, opisać trochę ten nasz czerwcowy wypad na Pag.
A zatem do dzieła ...

Był to nasz trzeci pobyt w Chorwacji. Dotychczas jeździliśmy zawsze we wrześniu ale, że w tym roku zaplanowaliśmy sobie na ten termin Alpy, więc trzeba było się wybrać wcześniej :D co jak najbardziej mi odpowiadało.
W wyborze miejsc wakacyjnych wojaży pomaga nam zawsze Google Earth i tak było też tym razem. Zamieszczane tam zdjęcia i zbliżenia terenów przekonały głównie mnie, że będzie to odpowiednie miejsce, a wiadomo ... jak kobita się uprze to nie ma już co dyskutować (Paweł przyznał mi rację wyboru dopiero na miejscu).
Poprzednio byliśmy zawsze tylko we dwoje, więc tym razem zabraliśmy z sobą towarzystwo: siostrę i szwagra. Na początku plan był taki żeby pojechać w ciemno i zatrzymać się tam, gdzie będzie nam się najbardziej podobało, ale ... w końcu zaczęliśmy przeglądać strony, pisać maile do właścicieli apartamentów z ciekawości jak jest w takim terminie i rejonie z dostępnością miejsc. I tu o dziwo na pierwszego maila odpisała nam Pani Marica - ma wolny jeden 4 os. apartament i proponuje 30euro/doba 8O
Zważywszy na lokalizację przy samym morzu i standard apartamentu długo się nie zastanawialiśmy. Byliśmy nastawieni na min. 40euro, bo będąc zawsze we dwójkę tyle płaciliśmy. Właścicielka stwierdziła, że do naszego przyjazdu jest już niedaleko (rezerwowaliśmy na 10 dni przed) i nie ma sęsu wpłacać zaliczki - rezerwacja na słowo (a dokładnie maila).

W późniejszych mailach jakie przychodziły proponowano nam 35-45euro za 4 os.

Wyjazd:
Wyruszyliśmy 11.06. w czwartek około 19.30 z Dąbrowy Górniczej kierując się na ... Zwardoń - Cadca - Zilina - Bratislava - Csorna - Szombathely - Cakovec i dalej już chorwacką autostradą i ... przed Zadarem na Pag.
Jedyną niemiłą przygodę mieliśmy na przejściu granicznym, gdzie słoweński policjant wlepił mandat siostrze za niezapięcie pasów z tyłu (60euro). Zatem pamiętać : ZAPINAĆ PASY, także z tyłu !!!

Obrazek

1 dzień - 12.06.2009r
Po drodze mogliśmy we wstecznych lusterkach podziwiać piękny wschód słońca i śliczną tęczę (niestety zdj. tylko z komórki).
Na Pag dojechaliśmy ok. 7 rano. Pogoda na miejscu była hmmm ... Chmury i padający miejscami deszcz sprawiły, że miny naszych towarzyszy nie były za ciekawe. My oczywiście nauczeni doświadczeniem ze zmiennością tutejszej pogody ... "pełen luzik".
Zatrzymaliśmy się we wszystkim odwiedzającym Pag doskonale znanym miejscu na kilka pierwszych fotek

Obrazek

i dalej do celu : Mandre ul. Kralja P.Krešimira IV.
Na miejscu już przed domem wyczekiwała na nas właścicielka (bardzo miła Pani w średnim wieku). Oprowadziła nas po naszym lokum, zapytała czy się podoba i wręczyła klucze.
Nie wzięła od nas pieniędzy: "zapłacicie przy wyjeździe" - to też była dla nas nowość - zawsze płaciliśmy z góry, a tu nawet bez żadnej zaliczki ... :?

Standard mieszkanka jak na foto Maricy: nowy apartament 40m2 na parterze z wyjściem na taras przy ogrodzie, łazienka z prysznicem, salon-kuchnia-jadalnia w jednym, sypialnia z łóżkiem małżeńskim i o dziwo jeszcze jeden pokój o którym nie wiedzieliśmy (nie był ujęty w opisie oferty ani nie było go na zdjęciach).
Nasze "dokładki" miały spać na rozkładanej kanapie w salonie, a tu taka niespodzianka : mają swój pokój. Wprawdzie łóżko w nim przewidziane było raczej dla 1 osoby ale, że to dwa szczypiorki spasowało im znakomicie.
Obyło się też bez kłótni kto zmywa po obiedzie, bo jak się okazało kuchnia zaopatrzona była również w zmywarkę :D .

Szybkie śniadanko, kawa i oczywiście obowiązkowa partyjka szachów.

Obrazek

Pogoda nie zachęcała do ruszania się z miejsca.
Zwłaszcza po nieprzespanej nocy widząc łóżko każdy po cichu marzył żeby się "rozprostować" ... no ale przecież nie przyjechaliśmy tu "siedzieć na ....." :la:

Obrazek

Pierwszy spacer zrobilismy sobie brzegiem w kierunku pn.

Obrazek

Niektóre zdjęcia są autorstwa siostry. Niestety jej "guptok" nie dał rady równie dobrze oddać rzeczywistość :lol:

Obrazek

Obrazek

Taki mały rekonesans, ale nie obyło się bez pierwszego sprawdzenia - jaka woda? - ciepła, a przede wszystkim bardzo mokra :D

Obrazek

Po powrocie i obiedzie miłe zaskoczenie dla naszych towarzyszy -

Obrazek

na niebie zostały tylko pojedyńcze chmurki 8O

Więc jakby to powiedział mój siostrzeniec " SIA " nad wodę.

Obrazek

Obrazek

I tak na wygłupach w wodzie i błogim leniuchowaniu minęła nam reszta dnia.

cdn.
Ostatnio edytowano 05.04.2012 21:23 przez nero, łącznie edytowano 3 razy
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 25.06.2009 17:33

No i znowu jestem na Pagu! :lol:
Dziękuję za przyjemną podróż.
aneko
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 25.06.2009
Pozazdrościć :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneko » 25.06.2009 18:50

Na początku gratuluję udanych zdjęć! Są boskie :)

My po nieudanych próbach znalezienia niedrogiej i ładnej kwatery blisko plaży, nad naszym morzem,
zaczęliśmy szukać oferty zagraniczne.. wpadłam na pomysł.. A może Chorwacja..? Nigdy tam nie byliśmy.

Więc postanowione! Wyruszamy w pierwsza wspólną podróż za granicę. Tzn ja, moja druga i trzecia połówka :D chłopak i psiak :P

Twoje fotki mnie oczarowały i padło jak na razie na wyspę Pag, możliwe że Mandre. Ceny za apartament 2-4 os w terminie sierpien-wrzesien to ok 30E
więc nie jest źle. W zależności od ceny pokoju pojedziemy na 10-15 dni.

Rezerwować raczej nie będziemy, chyba że przed samym wyjazdem.

Jako że fotografia to moje hobby również zabieram swojego nikosia, filtry, baterie, gripa, lampe, statyw i inne bajery aby wrócić z kilkoma tysiącami pięknych fotografii :D Będę cykać aż do wyładowania akumulatorów!

Już nie mogę się doczekać urlopu!!
Po powrocie oczywiście relacja i fotki :)

pozdrawiam ciepło
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: Pozazdrościć :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.06.2009 21:14

aneko napisał(a):
My po nieudanych próbach znalezienia niedrogiej i ładnej kwatery blisko plaży, nad naszym morzem,
zaczęliśmy szukać oferty zagraniczne.. wpadłam na pomysł.. A może Chorwacja..? Nigdy tam nie byliśmy.
Więc postanowione! Wyruszamy w pierwsza wspólną podróż za granicę. Tzn ja, moja druga i trzecia połówka :D chłopak i psiak :P

Twoje fotki mnie oczarowały i padło jak na razie na wyspę Pag, możliwe że Mandre. Ceny za apartament 2-4 os w terminie sierpien-wrzesien to ok 30E
więc nie jest źle. W zależności od ceny pokoju pojedziemy na 10-15 dni.

Rezerwować raczej nie będziemy, chyba że przed samym wyjazdem.

pozdrawiam ciepło


Witaj, we wrześniu nie ma po co rezerwować..ceny za dwie osoby za ładny apartament ok. 20-30E (przy plaży z widokiem na morze :)
Południowe rejony CRo są najpiękniejsze poczytaj , poszukaj.. :)
pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - Mandre : Wakacje 2009 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone