Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie zapomnijcie ciepłych rzeczy, kaloszy i innych

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dopalacz
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.03.2005
Nie zapomnijcie ciepłych rzeczy, kaloszy i innych

Nieprzeczytany postnapisał(a) dopalacz » 21.06.2009 08:06

Witam,

Mit pięknej, gwarantowanej, wymarzonej pogody w Chorwacji został bezpowrotnie obalony. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy w zakresie pogody. Ludziska (w tym również ja), którzy wywalili grube pieniądze za wymarzony urlop w Chorwacji są załamani.

Jeżdżę do Chorwacji od 9 lat i to co spotkało mnie w tym roku, przekracza wszelkie (te gorsze) wyobrażenia o pogodzie. Od 19 czerwca (dzisiaj 21) w środkowej Chorwacji (okolice Zadaru), pogoda żywcem przypomina naszą "ukochaną" kapryśną z okolic Bałtyku.

Np. wczoraj średnia temperatura dzienna to UWAGA: 16 stopni, przy 25 stopniach temperatury morza. Niebywałe prawda?

Najgorsze, że nic i nikt nie zapowiada rychłej poprawy pogody. Nawet fachowcy w chorwackiej TV, są w wielkim zakłopotaniu, zapowiadając pogodę.

Niezadowolenie wczasowiczów potęguje, rzęsiście padający deszcz, mocno grzmiące burze i przenikliwie zimny wiatr, jak na tutejsze warunki.

Gdyby chcieć podsumować to co się tu dzieje, trzeba jasno i wyraźnie napisać: MIT O GWARANTOWANEJ POGODZIE PADŁ.

I nie są to słowa nad wyraz wielkie, jeżdżę tutaj od 9 lat i takich cudów pogodowych nie widziałem nigdy, a jeździłem w różnych porach.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :) Pogoda przyczyni się w końcu do tego, że zacznę zwiedzać wszystko wokół, bo do tej pory to człowiek leniwie poruszał się tylko wokół własnej osi (własnego ośrodka) :)

W razie potrzeby jestem do Waszej dyspozycji, gdyby ktoś chciał np. zapytać czy brać kalosze lub ciepłe rzeczy, odpowiem krótko: Brać rzeczy jak nad polski Bałtyk.

P.S. ja już zamówiłem kuriera z Polski, bo klasycznie wziąłem tylko diwe koszulki i klapki z tych koniecznych :)

Na koniec wklejam zdjęcie prosto z Zadaru:
Obrazek

A tu link do tego co piszą Chorwaci o tym co się dzieje z pogodą:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/olujno-nevrijeme-zahvatilo-hrvatsku-u-medulinu-pijavica-u-zadru-poplava/438621.aspx
Ostatnio edytowano 21.06.2009 08:33 przez dopalacz, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.06.2009 08:30

IDZE, IDZE BAJOKU :D

[-X

Wczoraj, ok. godz. 18.30...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



I dzisiaj, ok. godz. 4.50...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

=D>
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2009 09:14

Dopalacz ..... faktycznie, masz wczasy "niezapomniane". :(
Ale głowa do góry .... będzie lepiej (tak myślę)

ps.
.... byłbym zapomniał. W takim razie zaoszczędzisz. Jak pogoda paskudna to i zapłata za lokum mniejsza. Przecież pojechałeś tam "z gwarancją" dobrej pogody. Nie ma pogody- nie ma pieniedzy.

To byłby chyba niezły pomysł jakby tak związać zapłatę z pogodą.
Obecnie to turysta "traci" a Chorwat i tak zarabia.
Niesprawiedliwe. :!: :wink:
zan1
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zan1 » 21.06.2009 09:22

Mit pięknej, gwarantowanej, wymarzonej pogody w Chorwacji został bezpowrotnie obalony. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy w zakresie pogody. Ludziska (w tym również ja), którzy wywalili grube pieniądze za wymarzony urlop w Chorwacji są załamani.

Wiem, widzę i ja też jestem tym wszystkim załamany. Wybieramy się do Chorwacji we wtorek do zivogosce i jak patrze na pogode juz od 3 tygodni mam załamkę -co to sie dzieje. Wcześniej jak jeździłam do cro było upalnie, duszno i.... ach szkoda pisać i się denerwować. Mam nadzieję że jak jestem bliżej Dubrownika to pogoda będzie ładna -ale powoli moja nadzieja umiera. Ludziska ci co przyjechaliście już z cro DAJCIE ZNAĆ jak tam teraz jest :(((
Biało-czerwony
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biało-czerwony » 21.06.2009 09:37

IDZE, IDZE BAJOKU

[-X

Wczoraj, ok. godz. 18.30...


Plumek, możesz powiedzieć, gdzie zrobiłaś te zdjęcia.... molim.
Nie poznaję miejsca.....[/quote]
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 21.06.2009 09:39

Mniemam, że za 2-3 dni wszystko wróci do normy. W te bardziej pochmurne, czy deszczowe dni można pozwiedzać okolicę - przecież non stop to chyba nie pada.

Z moich prywatnych obserwacji wynika, że "najpewniejsza pogoda" (cokolwiek to znaczy :wink:) jest w cro od początku lipca do końca pierwszej dekady września - aktualna sytuacja zdaje się to potwierdzać.

Pozdrawiam wszystkich wypoczywających w Chorwacji i życzę dużo słonka.
klodi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) klodi » 21.06.2009 09:53

Boże! Nie zazdroszczę pogody. Pocieszę Cię, że zdjęcia masz fantastyczne. Dobrze, że my wykupiliśmy apartamenty od 1 sierpnia. Powodzenia życzę i uśmiechu. :D :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2009 09:54

Rafał K napisał(a):Z moich prywatnych obserwacji wynika, że "najpewniejsza pogoda" (cokolwiek to znaczy :wink:) jest w cro od początku lipca do końca pierwszej dekady września - aktualna sytuacja zdaje się to potwierdzać.


Nie reguła .... choć generalnie zgodziłbym się z tą oceną. W 2007 r. początek września był taki jak dziś mają w Chorwacji.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 21.06.2009 09:54

Fotogenicznie jest!
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 21.06.2009 10:02

jotem napisał(a):Fotogenicznie jest!


Jak zawsze :lol:

PZDR
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 21.06.2009 10:04

No ale.... zamiast nudnego błękitu :wink:
mamy dramatyczne niebiosa :D
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005
pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 21.06.2009 10:15

"dopalacz" bądź dobrej myśli, tez tak kiedyś miałem, pogoda wróci na bank ! tym bardziej ze dzisiaj wyjeżdżamy do Omis ! :D
dopalacz
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dopalacz » 21.06.2009 10:30

Nic dodać nic ująć .... właśnie zaczęło ponownie lać w Zadarze.

Już nawet odpada forma aktywnego zwiedzania, bo niby jak i po co? Skoro teraz zwiedzanie to nic innego niż walka z lejącym się żarem, ale niestety nie słońca lecz deszczu.

Klika spostrzeżeń z podróży.

Klasyka, czyli jeden wielki korek od granicy AUT-SLO aż do miejsca przeznaczenia, czyli Zadaru.

Paliwo hmm, ja jechałem przez Niemcy, Austrię, Słowenięi ceny wyglądają tak:
Niemcy: PB 95 - 1,42 EURO
Austria: PB 59 - 1,35 EURO
Słowenia: PB - 1.06 EURO i to jest hit na tej trasie.
Chorwacja: 7.68 KUNA (około).

I tyle na tą chwilę informacyjek, gdyby dalej lało, to napiszę coś wiecęj, bo co tutaj innego robić jak nie klikać :)
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 21.06.2009 10:36

Biało-czerwony napisał(a):Plumek, możesz powiedzieć, gdzie zrobiłaś te zdjęcia.... molim.
Nie poznaję miejsca.....

Z przed Villi Djenka 8)
KevinTworog
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KevinTworog » 21.06.2009 10:58

Ja bede w CRO w Splicie od 26 czerwca. Myśle że pogoda sie unormuje
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie zapomnijcie ciepłych rzeczy, kaloszy i innych
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone