Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiś Nemira

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danio0310
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.06.2008
Omiś Nemira

Nieprzeczytany postnapisał(a) danio0310 » 12.06.2009 12:49

Witam mam pytanko zarezerwowałem kwatere w miejscowości Nemira koło Omisia,ale doszły do mnie,iż nie jest tam zaciekawie i morze jest zanieczyszczone,czy macie na ten temat opinie proszę o odpowiedz.Dziękuje
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 12.06.2009 13:19

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2009 20:57

A na czym owóż zanieczyszczenie ma polegać?
Zatonął jakiś tankowiec?
Nemira to kilkadziesiąt domów z apartamentami,w kazdym od kilku do kilkunastu.
Kilkaset metrów urozmaiconej plaży,od skałkowej,poprzez żwirową aż do ,powiedzmy ,piaszczystej.
Dwa sieciowe ,samoobsługowe sklepiki,trzy restauracje,z tym jedna na samej plaży.
I 3 km od centrum Omisza,do którego spacerem można dojść drogą na brzegiem morza,z minimalnym ruchem samochodowym.
Kilka fotek z nemirskich plaż:
forum/viewtopic.php?t=21283&start=15
danio0310
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) danio0310 » 13.06.2009 18:36

Witam dzięki wielkie za odpowiedz,jeśli chodzi o zanieczyszczenie to mają to być lężące opony w morzu itp rzeczy .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 05:54

Opony na dnie Adriatyku to nie jest zjawisko unikalne :wink:
Faktycznie,na pierwszym odcinku plaży od strony Omiszu,do którego można dojśc przez "podwórka" tubylców(albo przeprawiając się od drugiej strony przez skałę) jedną taką ,leżakującą na dnie, widziałem.
Kawałek dalej jest jeszcze takie urwisko z mini zatoczką,niedostępne od lądu,gdzie trochę miejscowych śmieci leżało albo bujało na falach.
Ale mozna powiedzieć,że to już peryferia Nemiry,na które ,mieszkając w jej środku czy od strony Makarskiej nawet nie dotrzesz.
Pozostałe plaże czyste i sprzątane.
Mankamentem ,dla osób które mają jakieś problemy uczuleniowe z zasoleniem,może być brak pryszniców ze słodką wodą.

Tutaj wzmiankowany wyżej fragment plaży z oponą na dnie:

Obrazek

Tę niedogodność rekompensuje fakt,że z tych drzewek figi spadają wprost do gęby(o ile się w odpowiednim kierunku umiejscowisz ) :wink:


[/img]
Ostatnio edytowano 14.06.2009 06:15 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 14.06.2009 06:03

plaze w Nemirze:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to tak na szybko,zadnych zanieczyszczen...
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 14.06.2009 06:05

jak chcesz cos wiecej o Nemirze,to napisz,bylem tam chyba 4 razy...
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 14.06.2009 12:22

Nam się w Nemirze podobało,byliśmmy tam jakieś 4 czy 5 lat temu,żadnego brudu nie było, tylko jednego bodaj dnia morze naniosło troszkę syfu,ale szybko zniknął,ale myślę,że to może nas spotkać w każdym zakątku Cro,nic brudnego ponad normę, ja tam polecam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 13:00

Knajpka nad plażowa w Nemirze...

Obrazek

...i małe co nieco na ząb

Obrazek

Obrazek
Emmila
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emmila » 27.07.2009 15:21

Hej czy ktoś orientuje się czy (jeśli tak to gdzie) w Nemirze znajduje się jakaś informacja o wolnych noclegach?
Jedziemy bez noclegu z małym dzieckiem i mam przed oczami czarną wizję jak w godzinach największego upały latamy z małym po kwaterach i szukamy najlepszego lokum. Wolę żeby ktoś na miejscu pomógł nam szukać kwatery... wiadomo najlepsza opcja to blisko morza, w miarę nowe lokum, z tarasem i oczywiście nie za drogie... :lol:
Słyszałam od znajomego, że tak w tamtym roku szukał apartamentu w Basce i poleca.
Emmila
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emmila » 30.07.2009 08:39

8O
...dobra jak wróce to sama powiem

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone