Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

poratujcie, co kupić II :@)

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
poratujcie, co kupić II :@)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.06.2009 13:36

Cytat:
W pierwszym przypadku ryzykujemy tym, iż w sposób bezrefleksyjny będziemy naciskać spust migawki, kiedy tylko nadarzy się okazja i że zdjęcia nasze będziemy bezkrytycznie zapisywać w ogromnych ilościach na kartach pamięci, dyskach, płytach CD, etc., po 10 ujęć tego samego motywu, którymi później będziemy maltretować bliskich podczas slajdowiska.


no normalnie o mnie piszesz

mam sprawę - dojrzewałem długo, bo boję się "rozpruć worek", ale w końcu pytam ...

- jestem średnio wymagającym amatorem

- miałem aparat, który spełniał moje oczekiwania (zepsuty) - sony dsc L1 - robił ładne, czyste zdjęcia, kręcił filmiki z bardzo dobrym dźwiękiem i wystarczająco soczyste, jak go kupowałem, to był najmniejszym z dotępnych aparatów (i kosztował 1.100 pln !)

- kolejny aparat kupiłem najtańszy (na szybkiego, bo poprzednik pękł podczas zwiedzania) - nikon coolpix coś tam - zdjęcia (po fotoszopie) są takie sobie, jak zdjęcie robię poruszającemu się dziecku, to zamiast niego jest tło (czyli powolny jakiś taki jest) ten aparat), pomiędzy kolejnymi pstryk pstryk muszę czekać ok 4-5 sekund, bo mi klepsydra lata :@(, filmy, to totalna porażka (wiem - do filmów jest kamera, ale sony dawał radę) ...

mam zatem prośbę do amatorów o poradę:

CO KUPIĆ ZA 500 - 700 PLN
- i będzie robić ładne zdjęcia
- i będzie na pewno robić ładne filmiki
- i będzie stosunkowo mały ...
- ... ale zoom będzie mieć w miarę duży (>4x)
- i pixeli z 4-6 mln, bo więcej nie potrzebuję

Wiem, że aparatów jest multum i z tą kasą mam ogromny wybór. Ale wolę dopytać - może akurat się okaże, że wszyscy napiszą o tym samym?

Czy ktoś z Was ma "taki" aparat i jest z niego bardzo zadowolony?

Chętnie poczytam ...

pozdrawiam, Krystof
Borówa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 27.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Borówa » 08.06.2009 14:07

Może Panasonic FZ 8 ? Tak bardzo mały nie jest ale ... to w miarę dobry aparat, jak na te twoje wymogi:)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.06.2009 14:22

dzięki - masz taki?

a co o nim sądzą "inni"? K. :wink:
Borówa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 27.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Borówa » 08.06.2009 14:32

Ja mam FZ18 i jestem z niego bardzo zadowolony z tym, że on kosztuje trochę drożej niż FZ8, tu masz krótki test http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5420&p=1
Aparaty są czarne i srebrne.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.06.2009 14:44

Dziś patrzałbym za czymś takim :wink:

Za 500-700 szukaj starszych modeli np DMC-Tz3 :wink:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 08.06.2009 14:49

Witam,
Mam Panasonic FZ8 od roku i mogę Ci z czystym sumieniem polecić :).
Aparat "zaliczył" Chorwację 2008, Pragę i jeszcze kilka takich tam...
Mam podobne wymagania jak Ty i jestem z niego bardzo zadowolony.
Pozdrawiam :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 08.06.2009 14:50

Ja miałem do niedawna FZ18 i sprzedałem..
ale najpierw o plusach
Świetna optyka, piękny zomm x 18, dobre makra, stabilizacja, szeroki kąt, dość lekki (dla niektórych to minus), dość "chłodna" kolorystyka, RAW i jeszcze jakieś inne formaty, mnóstwo różnych funkcji i możliwości manualnych kombinacji..
A teraz dlaczego sprzedałem:
dla mnie okazał się zbyt "skomplikowany", tzn. żeby uzyskać takie zdjęcie jak chciałem, to musiałem nieźle się nagimnastykować z manualem, okazało się też, że jest dla moich potrzeb trochę za duży (ale to dotyczy w moim przypadku wszystkich tego typu kompaktów).
No i ważne też, że słabo sobie radzi z ciemniejszą scenerią, a na mocnym słońcu też trzeba nauczyć robić fotki, by wychodziły ostro (mi się jeszcze nie udawało).
Poza tym kolorystyka, jak dla mnie, trochę za "zimna". Byłem przyzwyczajony do "pastelowych" kolorów Canona.
Głównie potrzebuję aparatu do robienia fotek "na szybko" ale nie koniecznie na "auto", a w Lumixie FZ18 jednak trzeba do każdej fotki trochę się "przyłożyć"
No sprzedałem go na Allegro, z lekką nutką żalu, aż do czasu, gdy zakupiłem używkę Canon Powershot A610 i ... żal minął. Canon A610 jest stworzony dla takich jeleni-amatorów jak ja! REWELACYJNE urządzenie!.
Ale nie ma wielu nowoczesnych opcji, więc nawet nie polecam.

Rozważ jeszcze Fuji 9600fd lub 2000hd.. ponoć niezłe maszyny.
Moja siostra ma Canona S5is i też robi b. ładne fotki.
Nikony, Kodaki, Olki - odpuść sobie..
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.06.2009 15:16

ok, wiem więcej - przypomniało mi się, że testowałem z rok temu tego fz8, bo mamy go w firmie i go sobie pożyczyłem na łikend :@)

rzeczywiście, zastanawiałem się mocno, czy go nie wziąć, ale jakoś się wstrzymałem z nadzieją na obniżkę ceny, która nie nastapiła :@(
drugim mankamentem są gabaryty - aparat chcę nosić w kieszeni, albo luźno na szyi, bo używam go co chwilę i nie może mi dyndać

aparat Rysiowy przekracza budżet :@( ale wygląda godnie ...

a tak na marginesie, chociaż w temacie

- bardzo modne są ostatnio aparaty w obudowie mniej kompaktowej - takie właśnie (z wyglądu) quasi-lustrzanki - pytanie mam - czy ta obudowa to w 100% chwyt marketingowy, czy też większy, wystający obiektyw ma znaczenie dla naszych zdjęć?

bo Rysiowy aparat, na przykład, wygląda kompaktowo, a parametry ma (chyba) lepsze od wielu imitacji lustrzanek ... zoom na przykad większy, K.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 08.06.2009 16:06

Miałeś Sonego "to wiesz" :D
Kup drugiego :D

Ja mam DCC W150 jak na idiotkamerę rewelka
Malutki, ba, bardzo malutki.
Zom x5 opt., obiektyw C.Z. - mistrzostwo (jak na idiotkam. szerokokątny -:) 30mm.).

Przed miałem olimpusa też rewelka, potem "Conana" :D też dobrze tylko żonka nażekała iż z torbą chodzić trzeba.
Teraz wszyscy zadowoleni
Super zdjęcia wychodzą, polecam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.06.2009 16:42

sony - super sprawa - tylko mnie wkurza, że mają inne karty - wiele droższe, a ja już nakupowałem ze 3 "zwykłe" ...

poza tym - nadal nie wiem, jaki model, bo, zdaje się, że tej serii p* już nie ma? K.
stonek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stonek » 08.06.2009 17:04

Ja mam panasonica TZ3 i jestem z niego zadowolony, do mojego amatorskiego użytku więcej nie trzeba, 7,2Mpix, obiektyw Leica, zoom 10X, dość szybki w ładowaniu miedzy zdjęciami (bez porównania jeżeli chodzi o coolpixa), dobra stabilizacja, makro, duży wyświetlacz i cena teraz niższa niż ja kupowałem :evil: ok 600-700 pln polecam :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.06.2009 08:50

stonek napisał(a):Ja mam panasonica TZ3 i jestem z niego zadowolony (...) :D


Krystof, ten właśnie Twojego budżetu nie przekracza. Obecnie wiele hybryd udało się producentom upchnąć w obudowach kompaktowych i to jest wielki plus. Oglądałem wiele sampli z tych aparatów, poleciłem kumplowi - jest zadowolony, kupiliśmy taki do roboty - też jest oki. Jeśli chcesz aparat do "pstrykania" a nie do zabawy w manualne ustawienia itp, nic innego nie potrzebujesz i zaufaj mi że częściej będziesz potrzebował 28mm na "krótkim końcu" niż zoooooma x 15 czy x 18. Jeśli zamierzasz fotografować ptaszki to zdecydowanie nie ta półka. Wtedy zaczynamy rozmowę od kwoty co najmniej 10 -cio krotnie wyższej niż ta, którą na aparat zamierzasz przeznaczyć :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.06.2009 09:20

chodzi o to, żeby można było zrobić zdjęcie takie:
Obrazek

uwaga uwaga ... to moje pierwsze w życiu wklejone zdjęcie! :hearts:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.06.2009 09:21

i takie ...

Obrazek

więc pewnie ten lumix spełnia to zadanie :@)

dzięi, szukam dalej, porównuję, drążę, pytam, a na forum wklejam zdjęcia hurra!
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 10.06.2009 01:02

Krystof napisał(a):chodzi o to, żeby można było zrobić zdjęcie takie...


Krystof napisał(a):
i takie ...


Sony DSC W150 :D :lol:
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
poratujcie, co kupić II :@)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone