Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

winiety,noclegi:czechy ,austria,słowenia gdzie kupić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
obecna
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.05.2009
winiety,noclegi:czechy ,austria,słowenia gdzie kupić

Nieprzeczytany postnapisał(a) obecna » 04.06.2009 23:33

Po raz pierwszy jadę sam do Chorwacji kiedyś bywałem wielokrotnie ale w Jugosławii jakie są ceny winiet w Czechach ,Austrii i Słowenii wiele się o tym dyskutuje ale nie ma jednoznacznych odpowiedzi jeśli ktoś miałby adresy godnych polecenia noclegów po drodze Brno,Wiedeń,Graz,błbym wdzięczny wyjeżdżam 11.06.2009 wracam 30.06.09 po powrocie opiszę całą trasę.Pozdrowienia
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.06.2009 00:18

obecna napisał(a):Po raz pierwszy jadę sam do Chorwacji kiedyś bywałem wielokrotnie ale w Jugosławii jakie są ceny winiet w Czechach ,Austrii i Słowenii wiele się o tym dyskutuje ale nie ma jednoznacznych odpowiedzi jeśli ktoś miałby adresy godnych polecenia noclegów po drodze Brno,Wiedeń,Graz,błbym wdzięczny wyjeżdżam 11.06.2009 wracam 30.06.09 po powrocie opiszę całą trasę.Pozdrowienia

Przesadziłeś z tym brakiem jednoznacznych odpowiedzi w szczególności co do winiet. Są bardzo jednoznaczne - http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html
O noclegach tez wiele pisano ale musisz poszukać,Ja już nie dam rady bo idę spać. Udanego wyjazdu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 06:31

obecna napisał(a):....ale nie ma jednoznacznych odpowiedzi.....

Sa tylko trzeba chcieć....... :wink:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828
obecna napisał(a):....jeśli ktoś miałby adresy godnych polecenia noclegów po drodze Brno,Wiedeń,Graz.....

W tym samym dziale FAQ z którego pochodzi ww. link też znajdziesz coś na temat noclegów tranzytowych.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.06.2009 07:27

obecna napisał(a):Po raz pierwszy jadę sam do Chorwacji kiedyś bywałem wielokrotnie ale w Jugosławii jakie są ceny winiet w Czechach ,Austrii i Słowenii wiele się o tym dyskutuje ale nie ma jednoznacznych odpowiedzi jeśli ktoś miałby adresy godnych polecenia noclegów po drodze Brno,Wiedeń,Graz,błbym wdzięczny wyjeżdżam 11.06.2009 wracam 30.06.09 po powrocie opiszę całą trasę.Pozdrowienia



Zobaczymy czy opiszesz. Wielu tak mówi. Obiecanki cacanki, a głupiemu radośc.
kagro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kagro » 05.06.2009 10:00

Dotyczy trasy przez Cieszyn, Mikulov, Wiedeń, Zagrzeb i np. Biograd. Gdy pierwszy raz jechałam do Chorwacji, to kupiłam obowiązujące winietki: czeskie i austriackie w pzmocie z narzutem, ale kiedy porównałam ich ceny na granicy, to od następnego wyjazdu kupuję już na "granicach". Sprawdzam ceny winietek przed wyjazdem i zawsze mam trochę koron czeskich i euro. Kiedyś w budce na granicy w Cieszynie siedziała Czeszka i sprzedawała winietki np. czeskie i austriackie. Jeśli kupowaliśmy w walucie danego państwa, to cena była identyczna z tą urzędową bez narzutu. W ubiegłym roku tej pani już nie było, a w budkach wymiany na granicy winietki były w różnych cenach. Znaleźliśmy czeskie za korony w cenie urzędowej, a austriackie były już droższe. Kupiliśmy je po stronie austriackiej po cenie urzędowej za euro na granicy czesko-austriackiej w stacji benzynowej po prawej stronie. Taki zakup jest oczywiście możliwy, gdy jedziemy w ciagu dnia, nie wiem jakie są możliwości w nocy. Nie wiem jak jest z winietką słoweńską, bo gdy je wprowadzono, to szukamy dróg niepłatnych. A w Chorwacji płaci sie na bramkach. Z noclegów na mojej trasie polecam niedrogi hotel Termal Musov w pokojach kat. turystycznej tuż przy drodze przed Mikulovem: www.hoteltermal.cz Miłych wrażeń! :)
obecna
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) obecna » 05.06.2009 10:30

Bardzo dziękuję za odpowiedzi .Napewno trasę opiszę po powrocie w które miejsce forum będzie najlepsze do takiego opisu?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.06.2009 10:50

Relacje
dedek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dedek » 08.06.2009 00:37

http://www.oekotel.com/index_pol.php
ja spalem w tym w Kalsdorfie obok Graz, idealnie blisko trasy po ktorej jedziesz.900km z Wawa.
obecna
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) obecna » 08.06.2009 12:08

Też myślełem o tym hotelu ale jak złożyłem rezerwacje to odpowiedzieli ,że brak miejsc może nie pasuje im ,że tylko na jedną noc
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 08.06.2009 12:27

obecna napisał(a):Też myślełem o tym hotelu ale jak złożyłem rezerwacje to odpowiedzieli ,że brak miejsc może nie pasuje im ,że tylko na jedną noc

Pasuje pasuje, na 100% mają wszystko pozajmowane. Co za wynajdywanie spisków.
Ta sieć hoteli cieszy się naprawdę dużym powodzeniem z uwagi na niską cenę w porównaniu z jakością świadczonych usług. Trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Najłatwiej o wolny pokój w weekend gdyż w tygodniu mieszkają tam pracownicy budowlani.
PZDR
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 10.06.2009 00:23

Zarowno przed granica austriacka jak i przed slowenska winietki mozna kupic na prawie kazdym parkingu. Jezeli jest czynny w nocy to i w nocy. Austriacka przy wjezdzie kupilam placac za obiad, Slowenska w srodku nocy w jakiejs malej knajpce przed tunelem Karawanke, a austriacka powracajac na stacji benzynowej o polnocy. Tez przed tunelem tylko z drugiej strony.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 10.06.2009 07:29

Ja musiałem jechać nocą dłuższą trasę w Austrii bez winietki ponieważ nie było gdzie kupić.Na granicy chyba jakoś przegapiłem możliwość zakupu,za plecami patrole policji ale jakoś udało się zjechać na stacje paliw.Wracając postanowiłem nie jechać płatnymi w Czechach.Pół trasy w Austrii lokalnym drogami i w Czechach także.Ostatni RAZ! co z tego,że nie płaciłem za winiety.Droga nie miała końca.duży plus to taki,że piękne są miasteczka Austrii i Czech
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2009 08:39

Przecież wracając można też kupić :?: Więc wioski na własne życzenie.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 10.06.2009 16:22

wniosek prosty winiety i rura autostradami
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 10.06.2009 21:52

Dokladnie tak! Nawet w kwestii Slowenii po dlugim debatowaniu i poszukiwaniu trasy bezwinietowej doszlismy do wniosku, ze te 35 euro chyba warte jest luksusu przemkniecia przez nia autostrada. W sumie przejechanie autostradami chorwackimi od Zagrzebia do Splitu wychodzi drozej :?
A swoja droga, po podliczeniu wszystkich kosztow, a zwlaszcza kosztow zdrowia osobistego :wink: to w przyszlym roku stawiamy chyba na samolot ...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
winiety,noclegi:czechy ,austria,słowenia gdzie kupić
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone