Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wlasnie siedze w hotelu w Albanii na plazy i pozdrawiam

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009
Wlasnie siedze w hotelu w Albanii na plazy i pozdrawiam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 04.06.2009 10:55

Hotel OAZ http://www.hotel-oaz.com/index-eng.html ponizej Durres, na poczatku Kavaje: place 40 EUR za dobe za 2 doroslych i 2 dzieci (1 rok i 4 lata), ze sniadaniem, plaza, basenem - w ogole to strasznie z niego i za te cene jestesmy zadowoleni :) Jutro ruszamy do BG.
Benzyna w AL za 110-130 LEK w zal. od stacji, mozna placic karta na czesci z nich. Ruch na drogach dosc rzeklbym luzacki, tzn. kazdy jezdzi jak chce, ale nawet troche uwazaja na innych - mimo jakiegos chaosu.
W MK bylo podobnie, choc jak dla mnie qfa normalnie do ch.lery nie jest, zeby na lewym pasie autostrady gostek zasuwal qrna... POD PRAD. 8O Jak on tam wjechal, nie mam pojecia, pewnie nawrocil po drodze, bo przez bramki do placenia by chyba nie przejechal.
W Serbii - uwaga - mimo naklejke VISA ELECTRON ani razu nie udalo sie nia zaplacic: dziwne, bo autoryzacja do banku docierala, nawet sms przychodzil, ze ODMOWA. Ale Classic przeszedl bez problemow. Przelicznik na EUR przy placeniu za autostrady dosc nawet normalny.
Bedziemy tutaj jeszcze do jutra, bo od soboty mamy rezerwacje w Slonecznym w BG.
Powiem tylko, ze to co gdzies przeczytalem, ze w AL drogi i infrastruktura nie nadaza ani troche za lokalna przedsiebiorczoscia jest w 1000% racja! Piekne hotele a obok... nawet chodnika niekiedy nie ma, droga.... w sumie to NIE MA drogi, ech...
Ludzi na plazy prawie nie ma (nie wiem jak w wekeend), piekne widoki, w miare pusto... podoba mi sie: mimo biedy obok.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 04.06.2009 10:59

Witam.
A może dałoby radę wkleic kilka fotek? :D
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 04.06.2009 11:06

Chwilowo nie mam jak, zreszta net hotelowy zbyt szybki nie jest, ale to co na www hotelu, zareczam, ze jest prawda. Tyle ze nie stoi on tak samotnie jak mozna ze zdjecia wnioskowac :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.06.2009 12:50

Sanchopan.
pozdrawiam i serdecznie zazdroszczę
Nam jeszcze zostało 57 dni.... łech.. jajko zniosę wielkie jak albański arbuz!!!

Psia jasna dupa! Równy gość z ciebie! Z dwójką takich smarkli. Gratuluję odwagi!

No i czekam niecierpliwie na relację i na zdjęcia!
Mam nadzieję, że pogoda wam nie doskwiera jakoś zbytnio, bo obserwuję mapy pogodowe i widzę, że upałów tam jeszcze nie ma... Ale z drugiej strony z małymi dzieciakami to i chyba lepiej.. :P
No a w Bułgarii czekają na was piękne słoneczne dni, ok. 26-27 stopni.. chyba fajnie?! Właśnie sprawdziłem prognozy.

pozdrawiam, życzę miłego wypoczynku, wspaniałych wrażeń
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 04.06.2009 13:00


z uwagi na wiek dzieciaków dostajesz pierwszy medal za odwagę...
...
ale spisuj dobrze notatki - szczególnie czasy przejazdów...
...
dobrze, że SB masz zaklepaną noclegownię, ale prognozuję dojechanie tam przed północą - jeżeli zakładasz przelot jednym skokiem...
...

:wink: :P
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 04.06.2009 14:12

W sumie to wszedzie jezdze za jednym zamachem, ale w BG mam zaklepany nocleg od soboty, a wyjazd stad w piatek - nie znam tej konkretnej trasy, duza czesc zwykla droga. Ale z drugiej strony za wczesnie przyjechac to tez zle.
Z czasami przejazdow na forach to jest zawsze cos zle: jak ktos pisze, ze zajechal szybko, to mu odpowiadaja, ze morderca, samobojca itd. A jak za wolno, to tez zle, bo pewnie jezdzic nie umie. 8O :lol:
W kazdym razie 1500 km do miejsca gdzie jestem zajelo mi w tym wypadku jakies 17 godzin z wszystkimi postojami wlacznie oraz granicami.
Dzieciaki sa zachwycone, pogoda dzisiaj upalna, choc wczoraj i przedwczoraj - ale tylko dopoludnia - lalo. Po poludniu plaza i sloneczko plus jakies czasem chmury.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 04.06.2009 14:40

z Albańskich klimatów Saranda robi piękne wrażenie .. za pare lat może być potęgą Turystyki ;) Albańskiej

http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~swagh/Alb ... randa.html
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 04.06.2009 21:05

Zazdroszczę tej wyprawy może kiedyś się tam wybiorę.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 04.06.2009 21:30

trzy osobowy pokój kosztuje 45euro w czerwcu a w lipcu 65euro

Opis hotelu:
Operator tego komfortowego hotelu średniej klasy przywiązuje największą wagę do dobrej obsługi gości. Dlatego też personel jest do dyspozycji gości przez 24 godziny na dobę.
Liczba pokoi do dyspozycji gości to 30 (z tego dwuosobowe to 4).
Położenie hotelu jest idealne dla osób podróżujących koleją - odległość od dworca do hotelu to tylko 0,5. Hotel ma korzystne położenie komunikacyjne, bezpośrednio przy autostradzie.
Miły personel hotelowy oferuje Państwu room service i budzenie Do dyspozycji gości jest bezpłatny hotelowy parking. Cenne przedmioty można oddać na przechowanie w recepcji.
Pokoje są wyposażone w klimatyzację. Pokoje są wyposażone w odbiornik TV, podłączony do sieci kablowej. Hotel ten dysponuje też pokojami dla niepalących (prosimy przy Państwa rezerwacji zasygnalizować życzenie tego rodzaju pokoju).
Hotelowy odkryty basen daje możliwość uprawiania sportu.
Hotelowa restauracja oferuje przy dobrej pogodzie możliwość spożywania posiłków na tarasie. Wieczorem zapraszamy do hotelowego baru.
Informacje o odległości (km)
Port lotniczy (Tirana):
Dworzec (Golem):
Centrum kongresowe (Tirana Trade Center):
Centrum miasta: 30
0,5
50
11 Autostrada (Durres-Kavaja Highway):
Targi (Tirana Trade Center):
Dworzec kolejowy Intercity (Durres):
Plaża / (morze): 0,3
50
10
0,1

Położenie
outskirts
Wyposażenie hotelu / cechy szczególne
Pokój dwuosobowy: 4
4-Bettzimmer: 2
Recepcja czynna całą dobę
Sieć bezprzewodowa
Bezpłatne miejsca parkingowe
Studia: 2
Pomieszczenia konferencyjne: 1 (maks. liczba osób: 30)
Budzenie
Miejsca parkingowe
Obsługa pokojów
3-Bettzimmer: 22
Sejf w recepcji
Usługi sekretariatu
Miejsce do zabaw
Miejsca w garażu

Wyposażenie pokoju
Prysznic
Biurko
TV kablowa
Klimatyzacja
Łazienka
W zasięgu sieci telefonii komórkowej
Pokoje dla niepalących
Balkon
Wanna
TV

Gastronomia
Restauracja
Bar
Potrawy wegetariańskie
Gastronomia na zewnątrz

Czas wolny
Basen na zewnątrz

Akceptowane płatności kartą
MasterCard/EuroCard
EC-Card (Electronic Cash)
AmericanExpress
Visa
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.06.2009 22:43

hrehor napisał(a):trzy osobowy pokój kosztuje 45euro w czerwcu a w lipcu 65euro


Chyba ich pogjęło!!!!!!! :twisted:

Za taką cenę to ja sobie na spokojnie coś podobnego znajdę w sąsiedniej Grecji, gdzie otoczenie mam czyste i schludniejsze plaże..

Chyba oni też już zaczynają przeginać..
syndrom ukraińsko-chorwacki.. pazerota!
:twisted:

Mam nadzieję, że znajdziemy coś o wiele tańszego, a jeśli nie, to spadam na Peloponez i niech Albańcy sami sobie plażują się u siebie..
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 04.06.2009 22:55

janniko napisał(a):Chyba oni też już zaczynają przeginać..
syndrom ukraińsko-chorwacki.. pazerota!
:twisted:

Mam nadzieję, że znajdziemy coś o wiele tańszego, a jeśli nie, to spadam na Peloponez i niech Albańcy sami sobie plażują się u siebie..


też widziałem takie cenniki w Albanii...
przeca łone czekajom na bogatych turystów z Makaronlandu ....


:wink: :wink: :P :P
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 04.06.2009 23:27

janniko napisał(a):
hrehor napisał(a):trzy osobowy pokój kosztuje 45euro w czerwcu a w lipcu 65euro


Chyba ich pogjęło!!!!!!! :twisted:

Za taką cenę to ja sobie na spokojnie coś podobnego znajdę w sąsiedniej Grecji, gdzie otoczenie mam czyste i schludniejsze plaże..

Chyba oni też już zaczynają przeginać..
syndrom ukraińsko-chorwacki.. pazerota!
:twisted:

Mam nadzieję, że znajdziemy coś o wiele tańszego, a jeśli nie, to spadam na Peloponez i niech Albańcy sami sobie plażują się u siebie..

Ale to jest 65 euro za trzy osoby... :) :) :)
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 04.06.2009 23:43

janniko napisał(a):
hrehor napisał(a):trzy osobowy pokój kosztuje 45euro w czerwcu a w lipcu 65euro


Chyba ich pogjęło!!!!!!! :twisted:

Za taką cenę to ja sobie na spokojnie coś podobnego znajdę w sąsiedniej Grecji, gdzie otoczenie mam czyste i schludniejsze plaże..

Chyba oni też już zaczynają przeginać..
syndrom ukraińsko-chorwacki.. pazerota!
:twisted:

Mam nadzieję, że znajdziemy coś o wiele tańszego, a jeśli nie, to spadam na Peloponez i niech Albańcy sami sobie plażują się u siebie..


Niestety, ale ten syndrom występuje chyba we wszystkich krajach Europy Wschodniej. Taki ogólny syndrom patrzenia na turysty nie jak na gościa, na którym trzeba zrobić dobre wrażenie, okazać gościnność i wyrazić wdzięczność za podjęcie wysiłku odwiedzenia kraju, a kogoś kogo należy wydoić do ostatniego euro/leja/kuny/lewa/forinta/złotówki (niepotrzebne skreślić), można traktować przedmiotowo a jego psim obowiązkiem jest, żeby płacić i nie zadawać pytań. Największego szoku doznałem w Rumunii, jak po zejściu wieczorem z gór do wioski gość który wynajmował w marnej chałupinie zatęchłe pokoje zaproponował mi (wiedząc że nie mam alternatywy) cenę za która bym chyba mógł z całą rodziną w hotelu się przespać :evil: Jeszcze rozumiem Chorwację czy Węgry ale kraje jak Albania w których turystów było i jest na lekarstwo :roll: Przecież ich jeszcze nawet nie miał kto zepsuć swoimi eurasami/dolarami/jenami/juanami/frankami (niepotrzebne skreślić) Smutne to bardzo :(
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 05.06.2009 00:18

Jak pisałem post wcześniej: to jest 65 euro za trzy :!: osoby w lipcu. Moim skromnym zdaniem cena raczej niewysoka. W Chorwacji za tę cenę hotelu o przyzwoitym standardzie się nie znajdzie.
Inna sprawa, że na stronie hotelu niewiele konkretów (zdjęć pokoi, plaży, restauracji, otoczenia itp.) Bazując tylko na tej stronce, chyba bym się nie zdecydował...
Pozdrawiam przecierających szlaki :) :) :)
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 05.06.2009 01:23

Moim zdaniem to właśnie jest drakońsko wysoka cena :!: Może to w porównaniu z Grecją i Chorwacją mniej, ale już np. w Istambule można znaleźć dużo tańsze kwatery w podobnym standardzie (choć wiadomo, że na 100% ocenić czegoś, gdzie się nie było, się nie da). Pamiętajmy, że mowa o kraju, gdzie turystyka dopiero zaczyna się rozwijać, w miejscu gdzie poza plażą nie ma żadnych atrakcji, gdzie większość ludzi bałaby się za darmo jechać (oczywiście niesłusznie, ale to bez znaczenia), gdzie pensje obsługi są najprawdopodobniej głodowe, gdzie ceny usług komunalnych i wiele kosztów funkcjonowania hotelu jest o wiele niższych. Zawołali 7/10 ceny greckiej i to ma być ta albańska taniocha? w moim przekonaniu to zdzierstwo, w takim miejscu atrakcyjna cena to byłoby max. 40% greckiej,a nie 70-80%. Z całym szacunkiem, ale gdzie albańskiemu zadupiu do Istambułu, gdzie pchają się turyści z całego świata. Aż strach pomyśleć, co będzie jak ta albańska turystyka rzeczywiście trochę stanie na nogi, to wtedy Albańcom już w dupach się kompletnie poprzewraca.

PS. a że Chorwatom również się poprzewracało w wyżej wymienionym miejscu, to oczywista oczywistość (chociaż niektórym polskim hotelarzom chyba jeszcze bardziej) :twisted:
Następna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Wlasnie siedze w hotelu w Albanii na plazy i pozdrawiam
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone