Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006
OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.06.2009 12:17

Kupiłem OC w mBanku. Cena była bardzo korzystna. Czytałem OWU.

Zamarzyła mi się podróż do Czarnogóry, BiH, Serbii - więc niezbędna jest zielona karta. Tymczasem - zonk!

Do ubezpieczenia OC w mDirect zielona karta nie jest w ogóle wydawana! Nie jest to napisane drobnym druczkiem - nie jest w ogóle nigdzie napisane. I wszystko zgodnie z prawem - jak dowiedziałem się w nadzorze ubezpieczeń. Taką przykrą niespodziankę sprawił mi mój ubezpieczyciel, po czym odesłał do zakupu zielonej karty w innym zakładzie. PZU zaoferowało 66$ za 15 dni... więc przyjdzie "płakać i płacić"; wypowiedzenie umowy OC już wysłałem (nic to jednak nie zmieni w te wakacje) - za rok ubezpieczam się gdzie indziej.

Reasumując - jeśli kogoś skusi korzystna cena OC w mBanku - niech pamięta, że zielona karta nie przysługuje... wcale. Nie można jej nawet dodatkowo kupić.

pozdrawiam.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 01.06.2009 12:21

mBank z usługami dodatkowymi schodzi na psy jeszcze konto trzymam u nich do rozliczeń ale jak mi wprowadzą opłaty to zrezygnuję.

Nie ma możliwości gdzieś indziej wykupić ZK strasznie drogo w tym PZU Poszukaj jakiegoś przedstawiciela, który ma różne firmy ubezpieczeniowe - na pewno coś się da zrobić
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 01.06.2009 12:26

Ja korzystam z uslug doradcy ubezpieczeniowego.
Nazywa sie to Lubelskie Centrum Analiz Asekuracyjnych, ale poszukaj czegos podobnego w swoim rejonie.
Ja jestem bardzo zadowolony z ich uslug. Juz kilkakrotnie pomogli mi znalezc tanie i korzystne ubezpieczenie.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 01.06.2009 12:30

Ja płacę ubezpieczenie do Cro na 15 dni dla 4 osób w tym 2 dzieci jedno ma gratis w Warcie okolo 145zł plus 20 zł za zieloną kartę.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.06.2009 12:36

nie kumam ... zielona nie jest bezpłatna???

na 99% dostałem zieloną u jakiegoś handlarza ubezpieczeniami, jak wykupowałem dodatkowe ubezpieczenie na podróż (sprzedał mi wówczas chyba Hestię), K.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.06.2009 13:02

Parrot.
My teraz (po kilku przykrych nauczkach) zawsze sprawdzamy cholernie szczegółowo ubezpieczenie i wszelkie jego warunki.
I niestety prawda jest taka, że "co tanie, to drogie", bo niby na początku tanio, a potem za wszystko trzeba dopłacać.
To stary chwyt marketingowy.. nie do końca uczciwy, ale dopuszczalny...

PS
Odbierz prive na Previa.pl

pzodr do Cziwo
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 01.06.2009 13:36

Normalnie w szoku jestem.
Sam mam wykupione OC w Mbanku i wkrótce (w sierpniu) kończy mi się umowa. Bylem raczej zdecydowany pozostać u nich, ale w związku z tym, iż jest problem z Zieloną Kartą, chyba poszukam czegoś innego.

Zresztą napisałem do nich maila w tej sprawie, zobaczymy co odpiszą.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.06.2009 13:38

Krystof napisał(a):nie kumam ... zielona nie jest bezpłatna???



"zielona" nie jest bezpłatna. Przynajmniej nie w mBanku. Mało tego - mBank w ogóle jej nie wydaje - nawet odpłatnie. Niektóre towarzystwa dają ją w pakiecie z OC za niewielką odpłatnością - np. 20pln, inne zupełnie gratis - tylko nie mBank. Dlatego napisałem tę przestrogę, by nikt ponownie się nie naciął jak ja.

Dzięki za rady - poszukam jakiegoś brokera, może co poradzi.

janniko - odpowiedź poszła :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2009 13:47

janniko napisał(a):.
sprawdzamy cholernie szczegółowo ubezpieczenie i wszelkie jego warunki.


Jak kupujesz samochód,to w umowie też nie jest napisane czy dodają do niego dywaniki za darmo,czy nie dają .
Podobnie z zielona kartą.Osobny produkt,który jedni dodają gratis ,inni nie.
I nic to nie ma wspólnego czy ubezpieczyciel jest drogi czy tani.
Ariva d.Comercial Union ,teoretycznie ten tańszy dodaje,Warta,jedna z droższych nie daje(nie dawała)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.06.2009 15:41

PZU drogie ........... :?: :?: :?: otóż NIE :!:
Było zamieszczone w internecie, zestawienie ofert poszczegolnych towarzystw ubezpieczeniowych. Autor w sposób obiektywny starał się jak najściślej dobrać podobne produkty ( nie zawsze jest to możliwe patrząc na OWU).
Co sie okazało .... najdroższe są "orientalne" tzn. z obcych państw.
Różnica w poszczegolnych ubezpieczeniach (najbardziej podobnych lub takich samych) wynosiła 7-12 pln. :!: i niejednokrotnie było to na korzyść PZU.
Owszem, dla przecietnego obywatela liczy się ile zapłaci ... Przeciętny obywatel nie czyta za co placi i nie analizuje, co otrzyma za te pieniążki jeżeli nastąpi nieszczęście.
Jedno jest faktem ..... najwięcej ilościowo skarg było na PZU, ale biorąc pod uwagę udział procentowy w rynku ubezpieczeń ..... PZU plasowało się na szarym końcu.
Że PZU najdroższe lub inaczej ... że inne są tańsze to tylko czysty marketing i same półprawdy.
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 01.06.2009 15:57

Mam ubezpieczone auto w mBanku... a właściwie to w Benefii, bo mBank jest tylo pośrednikiem.
Otrzymałem zieloną kartę po wykon. tel. bodajże na mLinię... dokładnie nie pamiętam, bo parę miesięcy temu to było :)
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 01.06.2009 16:01

Ale tu chodzi o to, że jak sie kupuje w firmie XXX OC to "zielona karta" jest za darmo, albo za niewygurowaną opłatą, natomiast jak ktoś chce samą "zk" to już stawki nie są preferencyjne.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.06.2009 16:14

......... dopisuję ( jako, że temat nie jest mi obcy).
Najbardziej "ludzkie" jak na nasze warunki i przyzwyczajenia ubezpieczenie oferuje właśnie PZU.
Inni może i mają "tańsze" jednak taniej ponieważ gwarantują mniej.
Dla "tyranów pracy" polecam żmudną pracę jakim jest zestawienie ofert i cen. Fakty same mówią za siebie.
To nie jest tak, że za mniej - otrzymasz to samo. Tutaj jest czysty biznes i nikt nie ma najmniejszych skrupuł. Popatrzcie tylko na reklamy w TV (drogie jak fiks), na reklamy na drogach, w prasie.
Przecież to musi się zwrocić ... i zwraca się. Właśnie poprzez te "tańsze" ubezpieczenia które tak naprawdę, w końcowym rozrachunku są chyba najdroższymi.
Powyższe "przeciwczyłem" na kilku zdarzeniach (autentycznych aczkolwiek nie swoich) i nikt mi już nie udowodni że PZU jest drogie ( różnicę 7-12 zł uznaję za nieistotną).
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2009 16:49

Mam ubezpieczenie w PZU i ZK za darmo do tego. Przez to, że jestem objęty ubezpieczeniem zbiorowym to była najtańsza oferta. 60% na wszystko + 20% z ubezpieczenia zbiorowego. Mówię oczywiście o ubezpieczeniu na auto. Co roku przed wyjazdem kupuje travelkę, zdrowie, życie itp itd. najtaniej wychodziło w Warcie, biorąc pod uwagę stosunek ceny do tego co oferują. Teraz zobaczę czy nie lepiej w PZU, doliczając te 20% zniżki. Nota bene tej zniżki wcześniej nie chciano mi doliczać w PZU ale dowiedziałem się w centrali, że powinni...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2009 17:18

Mam w Generali i ZK gratis.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone