Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji - gdzie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nicolia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.05.2009
Pierwszy raz do Chorwacji - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nicolia » 22.05.2009 12:36

Witam, wybieramy się do Chorwacji pierwszy raz, jedziemy jednak w ciemno. Znajomi namawiają nas na Wyspę Pag ale sama nie wiem.
Zależy mi na tym żeby można było nurkować z rurką i zobaczyć jakieś żyjątka. Moim marzeniem jest zobaczyć delfiny ale nie wiem czy to wszystko jest możliwe. Było by super. Jedziemy bez dzieci.
Proszę was o pomoc i radę, z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 22.05.2009 12:42

delfina to Ty raczej nie zobaczysz w okolicach wybrzeża Pag'u...zwłaszcza jeśli bedziesz nurkowała z rurką :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2009 12:45

No to zapraszam do czytania
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18622
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 22.05.2009 12:49

mozna je zobaczyc napewno poczas nurkowania z rurką :D
nicolia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nicolia » 22.05.2009 13:11

nie chodziło mi o to żeby zobaczyć delfiny podczas nurkowania z rurką
nicolia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nicolia » 22.05.2009 13:14

tylko ogólnie gdzie można je zobaczyć?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2009 13:22

gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 22.05.2009 13:49

aga79 napisał(a):delfina to Ty raczej nie zobaczysz w okolicach wybrzeża Pag'u...zwłaszcza jeśli bedziesz nurkowała z rurką :D


Na Pagu nie trudno o Iwana.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 22.05.2009 16:35

Nigdy nie mów nigdy! W ubiegłym roku cztery sztuki nieźle namieszały w Starigadzkim Morzu - turyści mieszkający w Posedarje i okolicach mieli frajdę, rybacy ze Starigradu nie byli już tacy szczęśliwi, bo dupiny za dużo zjadają, a akwen mały. Niestety nie miałem okazji widzieć ich osobiście. Było to jednak, jak mówili mi miejscowi przyjaciele,wydarzenie na miarę pojawienia się wieloryba w Wisłoujściu.
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 22.05.2009 21:42

Moim zdaniem warto zacząć od północy, czyli Istria. A potem coraz dalej na południe. Po latach, moje ulubione klimaty wakacyjne to: Hvar, Peljesac, okolice Dubrownika. Ale wszystko zależy od osobistych preferencji.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 22.05.2009 22:07

turan napisał(a):Moim zdaniem warto zacząć od północy, czyli Istria. A potem coraz dalej na południe. Po latach, moje ulubione klimaty wakacyjne to: Hvar, Peljesac, okolice Dubrownika. Ale wszystko zależy od osobistych preferencji.

Podpisuję się pod całością postu obiema rękami. Pozdrawiam!
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 23.05.2009 20:54

nicolia napisał(a):(...) wybieramy się do Chorwacji pierwszy raz, jedziemy jednak w ciemno. Znajomi namawiają nas na Wyspę Pag (...)
Zależy mi na tym żeby można było nurkować z rurką i zobaczyć jakieś żyjątka. (...)
Proszę was o pomoc i radę, z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam


Mnie osobiście kręcą same wyspy Chorwacji :wink: . Ląd niezbyt. Najwięcej okazji do nurkowania na różnych plażach (kamienista, piaszczysta) masz na wyspach. Gdzie się nie obrócisz tam plaża-każda inna.
Ale jeśli Cro first raz to kolega turan ma naprawdę dobry pomysł.

aha (Pierwszy raz do Chorwacji - gdzie?)

mój first raz był na RAB, i tak mi zostało 8)
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 24.05.2009 12:17

Zdecydowanie każdy będzie próbował przeforsować subiektywny pogląd gdzie pierwszy raz. Ja zaproponuję Seget Vranjica. Miejsce jak dla mnie bajkowe. Liczne trasy do krótszych i dłuższych spacerów pieknym skrajem lasu przy morzu. Biorąc pod uwagę chęć zwiedzania - do Trogiru (polecam) 6km, Split - 24 km, przez kamienny most w Trogirze można wjechać na Ciovo.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji - gdzie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone