Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marina - droga nr 8 czy 58 (podroz w nocy) ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009
Marina - droga nr 8 czy 58 (podroz w nocy) ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 21.05.2009 11:14

Jade pierwszy raz wiec nie mam zielonego pojecia jak moga wygladac drogi lokalne w Chorwacji. Probowalem tez szukac odpowiedzi szukajka nt drogi nr 8 i 58 ale niestety, chyba nikt nie poruszal tego tematu.

Otoz musze dotrzec do Mariny, jade w nocy (podroz z dzieckiem) - ktora droga jest bezpieczniejsza i latwiejsza do pokonania noca:
- zjazd z A1 w Sibeniku i dalej droga nr 8 wzdluz wybrzeza
- zjazd z A1 w Vrpolje i dalej droga nr 58 do Seget Donji i potem na Marine droga nr 8?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 21.05.2009 11:27

Ja bym wybrał jadrankę, czyli drogę nr 8 ok. 50 km od zjazdu z autostrady, spokojna godzinka jazdy i jesteś w Marinie :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2009 11:33

Różnica jest bardziej w czasie - 8 jest bardziej kręta a droga wewnątrz lądu (58) nie przysporzy Ci problemów. Skoro to noc to tym bardziej 8.
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 21.05.2009 12:30

Dzieki za odpowiedzi. Czyli pomimo kretosci lepiej wziac w nocy 8-ke ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2009 12:32

Nie, chyba zamieszałem za bardzo - lepiej 58 (jeszcze buźka weszła zamiast 58).
Na dowód krętości jest film z 8.
Ostatnio edytowano 21.05.2009 12:33 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 12:33

qbat napisał(a):- zjazd z A1 w Sibeniku i dalej droga nr 8 wzdluz wybrzeza
- zjazd z A1 w Vrpolje i dalej droga nr 58 do Seget Donji i potem na Marine droga nr 8?


Droga Vripolje - Seget jest łatwiejsza, choć jak na polskie warunki też wymagająca. W środku lądu jest odcinek dość kręty. Uważać należy przed zjazdem do Seget - kilka serpentyn z zakrętami 180* a za barierką ..... :wink: widok na Trogir nocą

Obrazek
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 21.05.2009 13:45

Tak jak kilku przedmówców polecam zjazd w Sibeniku, a dalszą podróż drogą nr 8. Jechałem z dwójką dzieci nad ranem i droga moim zdaniem nie nastręcza większych problemów. Około godziny jazdy i będziesz na miejscu.
Szerokiej drogi
Rafał
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 21.05.2009 14:37

Popieram przedmówców. Nasze pierwsze wakacje w Cro również spędzilismy w Marinie. Dojechaliśmy nad ranem po całonocnej podróży. Wybraliśmy zjazd w Sibeniku i okazało sie to strzałem w 10 ! :)
Byliśmy już zmęczeni i podróż bez dodatkowych emocji w blasku wstającego słońca z pięknymi widokami, które mijaliśmy jadąc jadranką, dodała nam energii. To bardzo przyjemna droga.

Co do tej drugiej trasy - robi wrażenie. Polecam jako atrakcję w czasie pobytu - trochę adrenalinki i piękny widok :)

Miłego urlopu, pięknych wrażeń i szerokiej drogi ! :):):)
frizi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2009 14:04

Adrealina na 58?
To jakiś żart? :wink:
Droga jest płaska,z dobrą nawierzchnią i minimalnym ruchem.
Ostatni kilometr albo 1,5 to ten zjazd zakolami jak sie ktoś uprze,niech będzie serpentynami ale to na Kubalonkę są bardziej stresogenne ;)
Co do widoku-zgoda-bezcenne.
:D
Choć w nocy...może faktycznie prościej Jadranką,jakos bliżej cywilizacji :wink:
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 01.06.2009 19:25

Szkoda, ze czesci wpisow nie moglem juz przeczytac bo... bylem w trasie :)
Wybralem zjazd droga 58 i nie jestem z tego wyboru zadowolony, szczegolnie jak potem za dnia przejezdzalem 8-ka w kier. Sibeniku i parku Krka. Droga nr 58 moze ruchliwa nie jest, na mapie wyglada na prosta, ale tak na prawde odcinkow prostych jest niewiele, nawierzchnia duzo gorsza niz droga nr 8. Jest wazko, dlugie odcinki bez cywilizacji ;) co w nocy poteguje wrazenie zadupia :) . Do tego pijani Chorwaci w samochodach bez rejestracji wyskakujacy na zakretach. Jeden z takich pijakow potracil w Seget motocykliste no i mielismy przymuspwy prawie godzinny postoj :/
Zjazd w Seget rzeczywiscie, dosc ostre te serpentynki, za to widoki cudne.

Ogolnie gdyby ktos kiedys szukal na forum "droga 58 czy droga 8" to zdecydowanie polecam droge nr 8 - troche kreta, ale za to szeroka, ladna nawierzchnia, co chwila jakies miejscowosci, w ktorych ewentualnie mozna liczyc na pomoc czy jakies kwatery itp.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2009 16:09

Witam,
Będę jechał w dzień i też się zastanawiam którą drogę wybrać. Z waszych opisów bardziej mi odpowiada 8, lubię zakręty :twisted: ,a jeżeli na 8 nawierzchnia jest lepsza to raczej ją wybiorę.
Toma
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toma » 03.06.2009 19:13

Byłem już w CRO parę razy, przejazd Jadranką daje niezapomniane wrażenia polecam 8-kę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 20:50

Ogolnie gdyby ktos kiedys szukal na forum "droga 58 czy droga 8" to zdecydowanie polecam droge nr 8


W lipcu czy sierpniu 8 lekko się zmienia w stosunku do tej majowej. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2009 18:29

hepik napisał(a):
Ogolnie gdyby ktos kiedys szukal na forum "droga 58 czy droga 8" to zdecydowanie polecam droge nr 8


W lipcu czy sierpniu 8 lekko się zmienia w stosunku do tej majowej. :wink:


Będę jechał we Wrześniu, to chyba będzie taka jak majowa :)
cvallo2
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvallo2 » 25.08.2014 10:16

Właśnie szukając info. o 58 znalazłem ten temat :)
I, że tak powiem 3x zmieniałem decyzję którędy jedziemy i dopiero przed samym zakrętem jednak wybraliśmy 58 :)

Nie taki diabeł jak tutaj piszą :) Droga jest w dobrym stanie, nie ma dziur, kolein itp. ruch jest bardzo mały - pijanych Chorwatów nie spotkałem. Pikne widoczki na Trogir przy serpentynie, dużo ludzi stoi na poboczu i robi zdjęcia...po za tym cała droga jest ok - nie jest płaska, jest trochę jazdy z góry i pod górę.

Ale jak tutaj jest radzone na nocną jazdę po powiedzmy 12-15h raczej zalecałbym 8, nie ze względu na jakość ale jednak na 58 jest pusto i dużo leci się po odludzi, co może jeszcze spotęgować efekt znużenia.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Marina - droga nr 8 czy 58 (podroz w nocy) ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone