Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Usługi i poradnie medyczne. Wasze doświadczenie.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009
Usługi i poradnie medyczne. Wasze doświadczenie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 27.04.2009 10:05

Chciałabym się doowiedzieć, jakie są Wasze opinie na temat usług medycznych w Chorwacji, Wasze doświadczenie itd. Czy przed wyjazdem szczepiliście się i na co głównie zwracaliście uwagę (leki, szczepionki)?

Czy ktoś był w Tucepi i miał kontakt z przechodniami?

Dzięki z góry za odpowiedzi :)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.04.2009 10:18

A na co niby trzeba się szczepić?
A z przechodniami zawsze nadarzy się kontakt, choćby wzrokowy, ale co to ma do rzeczy? :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.04.2009 10:30

Jessica napisał(a):Chciałabym się doowiedzieć, jakie są Wasze opinie na temat usług medycznych w Chorwacji


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=359114#359114

Nie słyszałem szczepieniach zalecanych przed wyjazdem do HR. To chyba zależy od stanu Twojego zdrowia.

Jessica napisał(a):Czy ktoś był w Tucepi i miał kontakt z przechodniami?


Ke?
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 27.04.2009 10:34

Ja często zagaduję przechodniów, gdy np. poszukuję kwatery lub sklepu. I nie obawiam się jakiś konsekwencji medycznych z tym związanych.

A co do szczepienia się to przydało by się na:
grypę ptasią i świńską, na żółtaczkę, cholerę, dur brzuszny, czerwonkę, może też malarię i kilka innych..
no... takich podstawowych..
8)
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 27.04.2009 10:43

No może jak dla doświadczonych cromaniaków to może byc dziwne lub śmieszne pytanie, ale mimo wszystko liczę na pomoc i porady.

Doszły mnie słuchy, że i można się szczepić, dlatego do Was się zwracam z zapytaniem czy ktoś faktycznie się szczepił czy usłyszał podobne informacje.

Jeżeli ma sie do czyninia z osobami którzy są podatni na choroby, to chciałoby się dowiedzieć więcej na ten temat.

Dlatego, liczę na opinie i relacje osób którzy faktycznie mają coś do powiedzenia.
Jeżeli kogoś to śmieszy, to proszę poprostu ignorować ten temat.

Dziękuje z góry za opinie i odpowiedzi.

Pozdrawiam! :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.04.2009 10:53

Jessica napisał(a):...Doszły mnie słuchy, że i można się szczepić, dlatego do Was się zwracam z zapytaniem czy ktoś faktycznie się szczepił czy usłyszał podobne informacje...

Czyli co konkretnie Usłyszałaś ?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.04.2009 11:04

Jessica napisał(a):No może jak dla doświadczonych cromaniaków to może byc dziwne lub śmieszne pytanie, ale mimo wszystko liczę na pomoc i porady.

Doszły mnie słuchy, że i można się szczepić, dlatego do Was się zwracam z zapytaniem czy ktoś faktycznie się szczepił czy usłyszał podobne informacje.

Jeżeli ma sie do czyninia z osobami którzy są podatni na choroby, to chciałoby się dowiedzieć więcej na ten temat.

Dlatego, liczę na opinie i relacje osób którzy faktycznie mają coś do powiedzenia.
Jeżeli kogoś to śmieszy, to proszę poprostu ignorować ten temat.

Dziękuje z góry za opinie i odpowiedzi.

Pozdrawiam! :)

To się nazywa hipochondria.
Pzdr
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.04.2009 11:20

Jessica napisał(a):No może jak dla doświadczonych cromaniaków to może byc dziwne lub śmieszne pytanie, ale mimo wszystko liczę na pomoc i porady.

Doszły mnie słuchy, że i można się szczepić, dlatego do Was się zwracam z zapytaniem czy ktoś faktycznie się szczepił czy usłyszał podobne informacje.

Jeżeli ma sie do czyninia z osobami którzy są podatni na choroby, to chciałoby się dowiedzieć więcej na ten temat.

Dlatego, liczę na opinie i relacje osób którzy faktycznie mają coś do powiedzenia.
Jeżeli kogoś to śmieszy, to proszę poprostu ignorować ten temat.

Dziękuje z góry za opinie i odpowiedzi.

Pozdrawiam! :)


Chorwacja nie leży w Afryce, ani w Azji... Malaria Ci nie grozi. Zatem nie ma potrzeby dodatkowych szczepień przed wyjazdem. Mam nadzieję, że opinia osoby mieszkającej tu na stałe przekona Cię i uspokoi (zresztą gdyby była taka potrzeba, polski MSZ informowałby o tym na swoich stronach; podobnie jak i touroperatorzy itp).
Aby skorzystać z pomocy medycznej na miejscu (w HR) tzreba mieć ze sobą paszport (na podstawie dowodu można wjechać na teren RH, ale ciężko skorzystać z pomocy medycznej).
info adres i tel. ambulatorium w Tučepi plus na namiary na dom zdravlja w pobliskiej Makarskiej ("małej stolicy okolicy").
TU info Makarska dom zdravlja (przychodnia - ambulatorium) i hitna pomoć (pomoc doraźna w nagłych wypadkach), TU adresy aptek w Makarskiej . Nie tak trudno to znaleźć, tzreba tylko chcieć (każda oficjalna czy też nieoficjalna strona miasteczka ma zakladkę "informacje" lub podobną z tzw. ważnymi namiarami).
I pamiętajmy, że wszedzie tam, gdzie żyją ludzie musi być dostępna pomoc medyczna.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 27.04.2009 12:12 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 2 razy
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 27.04.2009 11:29

Juz mówię. To wyszło od naszych znajomych z którymi byliśmy w tamtym roku w Polsce na wakacjach i jedziemy razem w tym roku do Chorwacji.
Niestety, rok temu, doszło do tego, że musieliśmy na gwałt szukać przychodni i apteki. :?
Całe to zamieszanie spowodował, że zamiast cieszyć się wyjazdem w tym roku do Chorwacji, to jest więcej stresu w związku z lokalną opieką medyczną itd. :( Między innymi wyszła sprawa szczepionek. Czy warto się szczepić jadąc na Chorwację i na co.
Nie jestem w stanie powiedzieć o jakie konkretne szczepionki chodzi, ale wiem, że ten temat będzie nie raz poruszany z ich strony, szczególnie, że oni dużą uwagę zwracają na te tematy.

Stąd tez moje zapytanie na temat opieki medycznej w Tucepi.

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi i porady :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.04.2009 11:31

Ostatnio edytowano 27.04.2009 11:35 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 27.04.2009 11:33

Super :D Konkretnie i na temat. Dziękuję bardzo.
Ostatnio edytowano 27.04.2009 11:40 przez Jessica, łącznie edytowano 1 raz
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 27.04.2009 11:39

Lewy85
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lewy85 » 27.04.2009 14:17

W zeszłym roku mój Przyjaciel musiał korzystać z pomocy medycznej w Makarskiej ponieważ mocno przewiał sobie ucho od klimatyzacji byliśmy razem z nim. Personel mówil bardzo dobrze po angielsku więc nie było kłopotów z komunikacja. Leki dostał z jakas zniżka.

Nie ma problemu z korzystania w razie potrzeby więc nie masz sie co martwić na przód.

Pozdrawiam
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 27.04.2009 15:12

Lewy85 napisał(a):W zeszłym roku mój Przyjaciel musiał korzystać z pomocy medycznej w Makarskiej ponieważ mocno przewiał sobie ucho od klimatyzacji byliśmy razem z nim. Personel mówil bardzo dobrze po angielsku więc nie było kłopotów z komunikacja. Leki dostał z jakas zniżka.

Nie ma problemu z korzystania w razie potrzeby więc nie masz sie co martwić na przód.

Pozdrawiam


No to jestem mile zaskoczona, że tak do tego podeszli. Zawsze jest ten pech że coś musi "wyskoczyć" na takim wyjeżdzie :P tu zapalenia ucha, tam ból brzucha :?

Ale co sie robi żeby dobrze spędzić urlop :D
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Usługi i poradnie medyczne. Wasze doświadczenie.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone