Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuchnia biwakowa

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008
Kuchnia biwakowa

Postnapisał(a) tgniw » 16.04.2009 11:29

Witam!

Wybieram sie do Chorwacji pomimo wszedobylskiego kryzysu. No i by bylo taniej zdecydowalem sie na kuchnie biwakowa. Duzo szukalem na ten temat zarowno tutaj jak i w google, ale niewiele znalazlem. Wiec tak:

1. Sprzet kuchenny. Mysle by zabrac ze soba butle gazowa, czajnik, garnki, patelnie, grill elektryczny, sztucce, scierki. Myslalem o jakims pseudoobrusie np ceracie.

Czy o czyms zapomnialem?

2. Jakie produkty kupic w Polsce by wyszlo taniej?
Ja na razie mysle o zupach chinskich (bleee), makaronie, przyprawach, oleju do smazenia, napojach owocowych (sa w Tesco za 89 gr podczas gdy identyczne w CRO kosztuja ok 5 PLN), kawa, herbata.

No wlasnie - co jeszcze?

Oczywiscie odpadaja przetwory mieso, mleko, jaja oraz ich przetwory bo zepsuja sie zanim je dowioze. Dlatego szukam takich produktow oraz polproduktow, ktore moge kupic w Polsce bez obawy, ze sie zepsuja zanim je dowioze na miejsce.

3. No i przepisy na szybkie oraz latwe dania. Wprawdzie prawdopodobnie jedziemy w grupie, ale nikt z nas nie jest kucharzem. Tego to szukam po necie i niewiele moge znalezc. Tzn znalazlem jakies dziwolagi typu "Zajac po staropolsku", ale nie wyobrazam sobie bym na chorwackim biwaku przyzadzal zajace na obiad :D

Dlatego szukam jakichs przepisow na cos prostego oraz na co trzeba poswiecic nie wiecej niz 30 zl minut.

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Postnapisał(a) Krystof » 16.04.2009 11:37

Tego to szukam po necie i niewiele moge znalezc.
ergo, słabo szukasz :wink: wszystko jest na naszym forum!

choćby tu: forum/viewtopic.php?t=10800
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Postnapisał(a) tgniw » 16.04.2009 11:43

No to prawda - jest watek o kulinariach, ale nie wyobrazam sobie abym robil takie popisy kulinarne jak tam sa opisane. Mnie interesuja rzeczy szybkie do zrobienia i proste do przyrzadzenia. Szczytem moich mozliwosci jest zrobienie sobie kanapki czy zupy chinskiej, wiec prosze mnie nie nie proponowac robienia roladek chocby nie wiam jak one byly pyszne :P
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2009 11:49

Trzeba zapytać naszego guru - Janusza :)
Ja zazwyczaj zabieram jeszcze słoiczki z gotowymi obiadkami, ryż, konserwy, dużo wody (nie soki).
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Postnapisał(a) tgniw » 16.04.2009 11:54

Wspaniala podpowiedz JacYamaha :)
A jak z transportem konserw? Moje auto niestety nie ma klimy i nie wiem czy konserwy sie nie zepsuja pod wplywem wysokiej temperatury we wnetrzu kabiny auta.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2009 11:59

To jeszcze nic - stać mnie na więcej :).
Zawsze Możesz sam coś przygotować przed wyjazdem. Wymaga to troszkę zachodu ale czego się nie robi żeby mieć ciekawy urlop. A jak już to wszystko Zrobisz/Kupisz i Zapakujesz tak aż się auto ugnie to Ci to wszystko na granicy zabiorą :D i będziesz musiał to zjeść na miejscu albo zapłacić za utylizację. Ale nie martw się - przepis, który zabrania wwozu żywności jest martwy i dodaje tylko dodatkowego smaczku przy przekraczaniu granicy :wink: .
Można też coś regionalnego na miejscu kombinować - na przykład krewetki
Szerokiej drogi.
Jacek
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Postnapisał(a) piotrulex » 16.04.2009 11:59

tgniw napisał(a):Wspaniala podpowiedz JacYamaha :)
A jak z transportem konserw? Moje auto niestety nie ma klimy i nie wiem czy konserwy sie nie zepsuja pod wplywem wysokiej temperatury we wnetrzu kabiny auta.


nasze sie nie zepsuly

polecam lodoweczke turystyczna na 12/230V

mielismy rowniez sosy do makaronow w sloikach, makarony, woda mineralna

wieczorami odwiedzalismy okoliczne miasteczka i kosztowalismy ich kuchni lecz sniadania i obiadki we wlasnym zakresie
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2009 12:06

tgniw napisał(a):A jak z transportem konserw? Moje auto niestety nie ma klimy i nie wiem czy konserwy sie nie zepsuja pod wplywem wysokiej temperatury we wnetrzu kabiny auta.

Nie zepsują się - klima nie ma tu nic do tego - dawały radę bez.
Mam lodówkę (nie elektryczną) i w drodze z wkłami bez problemu. Później lodówka jako magazyn (wkłady out) i ciepło nie jest dopuszczane do produktów (no chyba, że przez roztargnienie nie Zamkniesz).
Na niektórych kempingach są lodówki do wypożyczenia albo wręcz free.
A jak nie to 2 zimne napoje ze sklepu (zależy co Lubisz) na dobę i Masz przyjemne z pożytecznym.
Albo Adam Słodowy :wink:
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Postnapisał(a) tgniw » 16.04.2009 12:09

JacYamaha: zawsze jest to mozliwe, ale jak czytam od kilku lat to forum, to chyba jeszcze nikomu taka kontrola graniczna sie nie przytrafila. Przynajmniej nie zauwazylem aby ktos sie "pochwalil" swoimi problemami na granicy chorwackiej.
Drugi temat - z tego co pamietam to to ograniczenie dotyczy produktow i przetworow miesnych oraz mlecznych.

piotrulex napisał(a):polecam lodoweczke turystyczna na 12/230V


Tez o tym mysle, ale zastanawiam sie czy nie przesadze, bo do zasilania w samochodzie przypiety juz jest GPS oraz CB-Radio. Czy dodatkowa lodowka turystyczna nie bedzie zbyt duzym obciazeniem dla akumulatora samochodowego?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Postnapisał(a) piotrulex » 16.04.2009 12:14

tgniw napisał(a):
piotrulex napisał(a):polecam lodoweczke turystyczna na 12/230V


Tez o tym mysle, ale zastanawiam sie czy nie przesadze, bo do zasilania w samochodzie przypiety juz jest GPS oraz CB-Radio. Czy dodatkowa lodowka turystyczna nie bedzie zbyt duzym obciazeniem dla akumulatora samochodowego?


zarowka od swiatel drogowych ma od 60 do 100 Wat

zerknij ile bierze lodowka (np. opisy allegro) i sam sobie odpowiedz na to pytanie :wink:
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Postnapisał(a) tgniw » 16.04.2009 12:14

JacYamaha napisał(a):Nie zepsują się - klima nie ma tu nic do tego - dawały radę bez.


No to mnie pocieszyles :)
A z ta lodowka to naprawde niezly pomysl, w tym, ze ja byc moze bede miec elektryczna. A jak nie to mam taka na wklady.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2009 12:14

tgniw napisał(a):JacYamaha: zawsze jest to mozliwe, ale jak czytam od kilku lat to forum, to chyba jeszcze nikomu taka kontrola graniczna sie nie przytrafila. Przynajmniej nie zauwazylem aby ktos sie "pochwalil" swoimi problemami na granicy chorwackiej.
Drugi temat - z tego co pamietam to to ograniczenie dotyczy produktow i przetworow miesnych oraz mlecznych.
Czy dodatkowa lodowka turystyczna nie bedzie zbyt duzym obciazeniem dla akumulatora samochodowego?

1. Dotyczny znacznie większej liczby produktów ale tak jak Piszesz - nikt się nie chwali więc to trup. Ja dodatkowo dzwoniłem do MSZ co i jak i Pan powiedział, że HR nie skarży się na Polaków w tym temacie :)
2. Podczas jazdy to żaden problem - ale już nie raz byłem świadkiem (i proszony o pomoc) w kwestii - zapomniałem wyjąć wtyczke z gniazdka na noc (postój na kampie) i zero prądu w baterii.

PS. Konserwa ma dużo pyszności typu E i nic jej nie bierze prócz nas :D :wink:
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Postnapisał(a) tgniw » 16.04.2009 12:17

piotrulex napisał(a):
zarowka od swiatel drogowych ma od 60 do 100 Wat

zerknij ile bierze lodowka (np. opisy allegro) i sam sobie odpowiedz na to pytanie :wink:


Madrych rad madrych ludzi zawsze przyjemnie posluchac :)
Ostatnio edytowano 16.04.2009 12:18 przez tgniw, łącznie edytowano 1 raz
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Postnapisał(a) jorgus111 » 16.04.2009 12:17

tgniw napisał(a):JacYamaha: zawsze jest to mozliwe, ale jak czytam od kilku lat to forum, to chyba jeszcze nikomu taka kontrola graniczna sie nie przytrafila. Przynajmniej nie zauwazylem aby ktos sie "pochwalil" swoimi problemami na granicy chorwackiej.


Na granicy chorwackiej nie :wink: ale... po drodze
forum/viewtopic.php?t=11115&postdays=0&postorder=asc&start=0 :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2009 12:19

Jorgus - Po co się tam pchać - Węgry takie piękne :D
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kuchnia biwakowa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone