Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czas dojazdu do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009
Czas dojazdu do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 07.04.2009 15:47

Jako ze sporo z nas jezdzi do Cro autem, proponuje w tym poscie napisac, krotkie info: z jakiej czesci polski, jaka trasa, ile km, czas dojazdu i miejsce przeznaczenia.

Mysle, ze co niektorym bylyby te informacje pomocne :) co do planowania podrozy

Wiem, ze temat dotyczacy tras itd. juz byl. Ja proponuje natomiast skondensowanie tego w nastepujacy sposob.
Podanie info jak wyzej i pod spodem link do mapki viamichelin albo google maps z trasa przejazdu
Informacje podane krotko i syntetycznie bez zbednych opisow
Pozdrawiam :)
sufka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sufka » 07.04.2009 16:27

z tego forum korzystalam w 2007 roku, teraz znowu wrocilam bo planuje kolejna podroz ale widze ze najczesciej zamiast przydatnych odpowiedzi sa tylko takie jak ta powyzej. Zal...

My wtedy jechalismy z Warszawy przez Cieszyn, Olomouc, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, Karlowac i tam odbilismy stara trasa przez plitwickie na Zadar. Byla masakra. Nocowalismy w trakcie i cala trasa bez noclegu zajela nam 19 h.

Teraz jak bedziemy jechac do Rijeki polecimy przez Słowację, Austrię i Słowenią po autostradach. Mam nadzieję, że 13-14 godz wystarczy

Pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.04.2009 16:39

sufka napisał(a):z tego forum korzystalam w 2007 roku...

Tak :?: To powiedz mi po co mnożyć tematy skoro odpowiedzi na tego typu pytania można znaleźć
:arrow: O TU i to w pierwszych 6-ciu linkach :!: :evil:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.04.2009 16:44

kapitan_statku napisał(a):Jako ze sporo z nas jezdzi do Cro autem, proponuje w tym poscie napisac, krotkie info: z jakiej czesci polski, jaka trasa, ile km, czas dojazdu i miejsce przeznaczenia.


Było już o tym na forum :twisted: podobne wątki 8)

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18718&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20358&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19964&highlight=

wiecej mi się nie chce szukać.... :wink:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 07.04.2009 17:04

Leszek Skupin napisał(a):
sufka napisał(a):z tego forum korzystalam w 2007 roku...

Tak :?: To powiedz mi po co mnożyć tematy skoro odpowiedzi na tego typu pytania można znaleźć
:arrow: O TU i to w pierwszych 6-ciu linkach :!: :evil:


Ale przyznaj, że na tym polega forum. To jest forum, a nie poradnik w formie książki. Żywy "organizm". Może w ogóle zamknąć całe forum - bo już chyba WSZYSTKO tutaj było przerobione na kilka(-naście) [-set] sposobów. Wystarczy sama wyszukiwarka.
A tak przynajmniej jest jakieś życie forumowe.
Dla starych wyjadaczy (pozwolę się do nich zaliczyć) już pomału wieje tutaj nudą - a takie posty dla mnie to zawsze jakieś ożywienie.
Po drugie ciągle zmieniają się warunki - kiedyś nie było autostrady dzisiaj jest. No i byłoby wszystko w jednym miejscu. Ja zawsze jeździłem przez Austrię, ale może inna trasa byłaby szybsza?

A i jeszcze w temacie dyskusji.
Jeździłem zawsze przez Austrię (czyli Cieszyn-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Moribor-autostrada Chorwacka [stara trasa]) do Baski Vody (z Bytomia 1250km) - czyli prawie jak do Promajny - jechaliśmy przeważnie 16-17h (w tym po 1-2h drzemki).
W tym roku TAM jechaliśmy 19h - na co złożyło się:
- zabłądzenie w Czechach - no bo po co mi mapa jak to już piaty raz :? - i na jakimś rondzie zjechaliśmy jeden zjazd wcześniej i zamiast na Brno pojechalismy gdzieś.... to nas łącznie kosztowało prawie 100km.
- ogólne spowolnienie jazdy w Austrii w kierunku Chorwacji - akurat jechaliśmy 20 czerwca 2008r. i około godziny 23 byliśmy w Wiedniu tuż po zakończonym meczu Chorwacja-Turcja (1/4 finału). No i cała masa pojazdów jechała w stronę Chorwacji - praktycznie do Grazu nie dało się szybciej jechać niż 110km/h - naiczęściej 90km/h - koszmar
- potem korki przed Mariborem i tunelami w Chorwacji.

Dla prównania spowrotem tą samą trasą wróciliśmy w 13 godzin 45 minut. Ani tam ani spowrotem nie było postoju na drzemkę tylko zmiana kierowców.
Mój pewien znajomy twierdzi, że z Chorzowa do Splitu (tą samą trasą)jedzie 11h - nie wiem jak on to robi, chyba takie tylko przechwałki. Bo dodam - choć zaraz mnie zlinczują - że autostradą w Chorwacji często tempomat miałem na 170km/h a i okresowo zdarzało się i szybciej. :evil:, w Austrii i Czechach - dopuszczalna prędkość plus dodatkowe 20-30km/h (licznikowe).
Ostatnio edytowano 07.04.2009 17:23 przez Mariusz_M, łącznie edytowano 1 raz
sufka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sufka » 07.04.2009 17:13

jeszcze chciałam dodać, że na trasie sie wszystko zmienia, tu dobuduja kawalek autostrady, tam jest przebudowa a na Slowenii drogie winiety. I trasa sie zmienia. Co z tego, że lat temu najlepiej było przykładowow przez Czechy jak teraz jest np lepiej przez Słowację?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.04.2009 18:10

Ogolnie to jestem nowy na forum i starzy wyjadacze mi nie straszni.
Moze zalozyc watek "z jakiego miasta w jakie dni tygodnia"? Hmmm...
Ja zawsze wyjezdzam na Chorwację (autor!!!) w piątek na noc tak aby przez kraj zdążyc w nocy a i w likend mniejszy ruch. Zazwyczaj czas przejazdu to od 22 do 28 godzin w jedna strone. Nie wiem jak z wwozem zywnosci - jak mi zabiora wszystkie pomidory, ktore mam na prezent dla Mladena.
Czy ta trasa jest dobra? Co polecacie jako plaze? Czy jak jade w nocy to winieta tez potrzebna?
Ostatnio edytowano 08.04.2009 07:17 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 07.04.2009 18:56

Na życzenie z polskimi znakami :)

Ano polskie literki mam jak i również laptoka :) Pisze bez polskich znakow, bo jest mi po prostu wygodniej jak również pisze szybciej o ok. 1/3. Tak, jest dla mnie istotne, kiedy używam tych znaków i w jakim celu je stosuje. Slużbowo czy urzedowo pojawiaja sie one w moich tekstach. W tekstach prywatnych i luźnych zwyczajnie ich nie używam. Nie mam tez wątpliwości, ze tekst przeze mnie napisany jest doskonale czytelny i zrozumiały. Nie wydaje mi się tez a żeby miało to zasadniczy wpływ na wartość merytoryczna pisania postów. Nie sadze tez (jak któryś z użytkowników zaznaczył) aby świadczyło to kulturze i wychowaniu piszącego post w podobny sposób. Nie jest tez chyba zamierzona obraza czytelników.


Wracając do tematu postu. Po przeczytaniu większości chyba wpisów odnośnie trasy do Cro (również tych podanych w tym poście) szczerze stwierdzam, ze są one na tyle nieczytelne, ze po przeczytaniu całości bywa się bardziej skołowanym niż przed przeczytaniem. Generalnie panuje w nich nieład. Skondensowanie wszystkiego linkami do jednego postu nie poprawia czytelności tych postów. Osoby, które pierwszy raz planują takie trasy mogą być faktycznie w tym "zagubione"

Dałem pomysł na skondensowanie nie tyle postów do jednego, ale w miarę możliwe skondensowanie tras wybieranych przez forumowiczów w czytelny i syntetyczny w informacje post bez zbędnych komentarzy. Ktoś zarzucił ze to nie książka i ze forum żyje. No tak, ale spora część ludzi (zarejestrowanych czy nie) zagląda tutaj po konkretne informacje a nie pogaduchy i czytając jeden z postów na temat tras do Cro wychodzą z większa ilością pytań. Wtedy zakładają nowe posty z pytaniem i dostają odpowiedz o punkcie regulaminu traktującym o zakładaniu postów lub linki do tych na których właśnie byli.


Chciałem, żeby post ten miał właśnie charakter bardziej informacyjny w takiej, przykładowej, formie:


(przykładowo)
Trasa: Wrocław- Zagrzeb
Przez: Kłodzko, Maribor, Wiedeń, Graz
Km: 700km
Czas jazdy: 12h w tym2 na spanie, powrót 14
Link do mapki z zaznaczoną trasą na viamichelin lub google maps czy innej
Uwagi co do trasy


Widzę natomiast, że post i tak poszedł w innym kierunku i jak to większość chce, zaczął żyć :)

To tyle
pozdro. (chyba tak można?)
Bert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bert » 07.04.2009 20:03

dajcie sobie w końcu po katolicku buzi i koniec... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2009 20:11

Kopanie się po kostkach przeniosłem do nowego wątku pod tytułem:
TWA, polskie znaki diaktryczne i inne off topy ;-)
a w tym albo kontynuujmy rozmowę o czasie przejazdu do HR :lol:
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 07.04.2009 20:15

Jako że moderator się postarał :), ponawiam propozycje.

Proponuję przykładową formę:

Trasa:
Wrocław - Zagrzeb
Przez:
Kłodzko, Wiedeń, Graz, Maribor
Czas dojazdu
15h (w tym 2h na spanie), powrót 13h
Odległość
700km
Mapa
wklejony link do viamichelin lub google map z zaznaczona trasa
Uwagi do trasy


Skondensowanie, czytelnie i merytorycznie!
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 07.04.2009 21:11

Trasa: Bytom - Baska Voda
Przez: Cieszyn-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Moribor
Km: 1250km
Czas jazdy: 17h w tym na spanie 1,5h, spowrotem 13,75h (bez spania)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2009 21:31

Olsztyn - Krk
około 1400 km.
20 godzin

Olsztyn - Zwardoń - Bratysława - Szombathely - Redics - Zagrzeb - Krk.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.04.2009 21:52

Warsiawka - Graz ok 11h wyjazd 5 rano dzień powszedni.
Nocleg ze śniadaniem... (bo kocham żyć i kocham swoja rodzinę)
Graz - Potomje (Pelješac) wyjazd ok 9 rano ok 11h-12h
W sumie to ok 1650 km..
Trasa : Warszawa-Cieszyn-Bratysława-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagreb i autocestą do końca...
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 07.04.2009 22:17

Wrocław - Mimice ok.1250 km
wyjazd w sobotę godz.17.00 przez Kłodzko-Boboszów-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Moribor-Zagreb-Split-Sestanovac-Mimice
(po drodze kilka postojów,jeden ok.3 godz. na parkingu przed Grazem)
przyjazd na miejsce godz.9.00 w niedzielę - 16 godz.
Powrót tą samą drogą,oczywiście w odwrotnej kolejności wyjazd w sobotę godz.9.00
przyjazd do Wrocławia godz.5.00 w niedzielę (kilka krótkich postojów ,duży ruch i korki na autostradzie!!!) - 20 godz.

[/b] :cry:
Ostatnio edytowano 07.04.2009 22:27 przez robsonr39, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone