Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Riviera Makarska, ale nie Makarska ;-) ... trudny wybór....

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004
Riviera Makarska, ale nie Makarska ;-) ... trudny wybór....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 25.03.2009 11:49

Witajcie,

Mam nadzieję, że mi wybaczycie, że zadam może trochę infantylne pytanie ale.... Cóż znam trochę Chorwację, a właściwie Dalmację i byłam tu i ówdzie (Primosten, Makarska, Hvar, Orebic) i najpiękniej wg mnie jest na Rivierze Makarskiej!
Jak dotąd jechaliśmy tylko w dwójeczką (mąż i ja), w tym roku chcemy wziąć przyjaciół z dziećmi. NO I MAMY PROBLEM!
Chcemy pokazać im to miejsce, które tak nas zauroczyło czyli okolice Makarskiej, Biokovo.... Tylko którą miejscowość wybrać, żeby i oni byli zadowoleni i my szczęśliwi. Byliśmy w Makarskiej i tam jest trochę zbyt tłoczno i głośno, jednak nie chcemy mieszkać w głuszy.... Chcemy żeby było trochę miasteczka, żeby można było się przejść ,wpaść do knajpek, połazić, porobić zdjęcia no i żeby plaże nadawały się w miarę dla dzieciaków (6 i 13 lat). Czyli miejscowość w miarę żyjąca i sympatyczna, ale nie aż taka jak Makarska. Zastanawiałam się nad Baśką, ktoś podsunął mi Tucepi lub Brelę, ale czy tam nie jest za spokojnie? Czy tam jest choć jakiś skrawek starego miasta. Pamiętam zeszłoroczny Orebic, który jako miejscowość nie zachwycił mnie zupełnie. Choć ogólnie było super! Po prostu trochę czegoś innego oczekuję, po takim Hvarze czy Prmostenie chcę trochę miasteczka ;-) Macie dla mnie jakąś podpowiedź które miasteczko z Riviery Makarskiej zaspokoiłoby moje potrzeby?
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 25.03.2009 14:00 przez Kasi@, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: Riviera Makarska, ale nie Makarska ;-) ... trudny wybór.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.03.2009 12:12

Kasi@ napisał(a):Byliśmy w Makarskiej i tam jest trochę zbyt tłoczno i głośno, jednak nie chcemy mieszkać w głuszy.... Zastanawiałam się nad Baśką, ktoś podsunąłmi Tucepi lub Brelę, ale czy tam nie jest za spokojnie? Czy tam jest choć jakiś skrawek starego miasta. Po prostu trochę czegoś innego oczekuję, po takim Hvarze czy Prmostenie chcę trochę miasteczka ;-)


No to chyba nie ma. Makarska to największe miasteczko, a Baska Voda czy Tucepi przypominają Hvar. I nie mam tu na myśli "starówki"!!! Bo Hvar pod tym względem jest ewenementem. Primosten zresztą też. Miejscowosci na Makarskiej Riwierze maja inną charakterystykę. W porównaniu chodziło mi o porównanie wielkosci mniej-więcej.
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 25.03.2009 12:30

Polecam Podgorę powinna spełnić twoje oczekiwania w 100%
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.03.2009 15:27

Starówek na Riwierze praktycznie brak...
Znów Makarska jest największa mieściną..Baska Voda lub Brela była by ok.
Nie wiem może Gradac ?
Może Supetar na wyspie Brac..ładna plaża, starówka i zawsze coś się dzieje... :)
Poczytaj moją relację może się przyda :P
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=21203&start=0
Pozdrawiam
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 25.03.2009 16:15

No właśnie tak mi wygląda, że stare miasto można pooglądać tylko w samej Makarskiej, a reszta nie bardzo..... ;-(. Wyspa odpada, mam doświadczenie z Hvaru, e jak już się na wyspie utknie to nie chce się z niej wypływać, a my chcemy trochę pojeździć. Biokovo obowiązkowo, może Dubrownik. co prawda i jedno i drugie już widziałam, ale przyjaciele nie, więc chyba się zmuszę ;-) o ile do tak pięknych miejsc trzeba aż ZMUSZANIA się ;-))) Przebieram w tych miejscowościach i KURCZE nie wiem!!!!
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.03.2009 16:31

Kasi@ napisał(a):No właśnie tak mi wygląda, że stare miasto można pooglądać tylko w samej Makarskiej, a reszta nie bardzo..... ;-(. Wyspa odpada, mam doświadczenie z Hvaru, e jak już się na wyspie utknie to nie chce się z niej wypływać, a my chcemy trochę pojeździć. Biokovo obowiązkowo, może Dubrownik. co prawda i jedno i drugie już widziałam, ale przyjaciele nie, więc chyba się zmuszę ;-) o ile do tak pięknych miejsc trzeba aż ZMUSZANIA się ;-))) Przebieram w tych miejscowościach i KURCZE nie wiem!!!!


No jak uważasz..
Dla mnie najpiękniejszy jest płw.Peljesac może tam powinnaś ich zabrać.. :) Orebic nie jest może piękny, ale dla mnie ma coś niesamowitego..stare wille z pięknymi ogrodami... te wspaniałe widoki.. eh..Riwiera Makarska - nie ma sie co oszukiwać to typowe kurorciki, choć niektóre urokliwe :)
Wyspy aż tak bardzo nieograniczają, z Supetaru prom jest bezpośrednio do Splitu, płynie się ok 30min...
Nie wiem na ile jedziecie..ale fajnie jest 1tydzień spędzić w jednym miejscu, a drugim w innym :)

Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.03.2009 17:05

No to stare miasto masz w Dubrowniku i w Splicie, a tekże w Omisu i Korculi :) To sa miejsca na wycieczki :) Dorzuciłabym jeszcze Mostar. A poza dniami wycieczkowymi siedzcie w malej miescince :) I wilk syty i owca cała...
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 25.03.2009 19:38

Plumek napisał(a):No to stare miasto masz w Dubrowniku i w Splicie, a tekże w Omisu i Korculi :) To sa miejsca na wycieczki :) Dorzuciłabym jeszcze Mostar. A poza dniami wycieczkowymi siedzcie w malej miescince :) I wilk syty i owca cała...

W tym problem, że wilk i owca nie do końca tak to widzą ;-) Fajnie wieczorkiem iść gdzieś posiedzieć w knajpce, połazić i pooglądać ludzi, zobaczyć życie wśród urokliwych zaułków starych murów. I nie chodzi mi od razu o takie miasta jak Split czy Dubrownik, do których trzeba jechać kawał drogi!
Wiem, wiem marudzę.... ale chciałoby się coś a nie wiadomo co ;-)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.03.2009 20:26

Zivogosce Porat (wiem, wiem powtarzam się :wink: ) Do knajpek masz 30-40 min spacerkiem do Igrane, gdzie i kawałek starówki jako takiej jest :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.03.2009 20:31

Kasi@ napisał(a):
Plumek napisał(a):No to stare miasto masz w Dubrowniku i w Splicie, a tekże w Omisu i Korculi :) To sa miejsca na wycieczki :) Dorzuciłabym jeszcze Mostar. A poza dniami wycieczkowymi siedzcie w malej miescince :) I wilk syty i owca cała...

W tym problem, że wilk i owca nie do końca tak to widzą ;-) Fajnie wieczorkiem iść gdzieś posiedzieć w knajpce, połazić i pooglądać ludzi, zobaczyć życie wśród urokliwych zaułków starych murów. I nie chodzi mi od razu o takie miasta jak Split czy Dubrownik, do których trzeba jechać kawał drogi!
Wiem, wiem marudzę.... ale chciałoby się coś a nie wiadomo co ;-)


Toż przecież knajpki masz w każdej prawie miejscowosci - ludzi tym bardziej. Nie zawsze te zaułki znajdziesz.
No cóż - każdy szuka wg swoich wytycznych - jakbym co drugi dzień jeździła na wypady do róznorakich miast, to następnego dnia wieczorkiem chciałabym sobie posiedzieć na plaży o zachodzie słońca ze szklaneczką domacego proska :)

No więc a CI nic już nie umiem doradzić :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.03.2009 20:50

Widzę dla Ciebie tylko Cavtat . Spełnia wszystkie Twoje kryteria , poza jednym, nie jest na Makarskiej :)
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 25.03.2009 21:47

Cavtat jest ładny, ale te samoloty często przelatujące to tak średnio trochę...
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 25.03.2009 22:32

kasi@
Proponuję uroczą,pełną życia a zarazem spokojną Podgorę :D.
Biokowo w zasięgu ręki,piękne widoki,wspaniałe plaże, różnorodne kafejki i restauracyjki.
Spedziłem tam tydzień w lipcu ub. roku.Polecam.
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.03.2009 22:38

Kasia -a czy nie można pojechać w kilka z tych miejsc ? Na drugi raz będziesz mądrzejsza w doświadczenia.
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 26.03.2009 09:37

JacYamaha napisał(a):Kasia -a czy nie można pojechać w kilka z tych miejsc ? Na drugi raz będziesz mądrzejsza w doświadczenia.

Można, ale jeślibym jechała tylko z mężem, jeśli nasi przyjaciele zdecydowali się z nami jechać, to chciałabym, żeby było wszystko ok bez jeżdżenia i zastanawiania się jak jest... troszkę poznałam Chorwację i sama nie boję się wybrać dla siebie, ale mam w tym przypadku ten mały dyskomfort, że chciałabym od razu pokazać im to co najładniejsze i w czym się zakochaliśmy ;-)
Coraz bardziej skłaniam się ku Podgory, zdjęcia które z niej oglądałam robią wrażenie, z resztą jak cała CHorwacja. Co do innych rejonów, to Cavtat byłby kuszący, ale zaplanowałam już Riwierę Makarską i na tym chcę poprzestać ;-) Choć wczoraj jednak trochę wyspy zaczęły mnie kusić ;-) za przyczyną Ines ;-)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Riviera Makarska, ale nie Makarska ;-) ... trudny wybór....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone