Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie w okolicach Splitu?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.02.2009
Gdzie w okolicach Splitu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ack » 14.02.2009 18:32

Witam!

W tym roku planuje po raz pierwszy wybrać się do Chorwacji. Za miejsce pobytu obrałbym najchętniej jakąś niewielką miejscowość w okolicach Splitu, Trogiru - te rejony. Piękna plaża mile widziana, coby sie troche pobyczyć :P Gdzie Waszym zdaniem najlepiej się zatrzymać w tych okolicach? Z góry dzięki za wszelkie informacje. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.02.2009 18:39

Napisz czego oczekujesz - kamping, apartament, hotel....
ack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ack » 14.02.2009 18:41

Hotel - 2 osoby dorosłe i dziecko. Zapomniałem napisać :oops: :P
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.02.2009 18:54

A szukałeś już tu?
Ja bardziej namiotowy jestem.
ack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ack » 14.02.2009 19:25

Jeszcze tam nie zaglądałem - nad doborem hotelu raczej się w ogóle nie zastanawiałem, bo i ciężko sie zastanawiać nad hotelem nie wiedząc gdzie (w jakiej miejscowości) go szukać... A ja w kwestii tychże miejscowośći jestem kompletnym laikiem - nie mam pojęcia gdzie w okolicy Splitu zatrzymują się turyści. Stąd też pytam w dziale 'regiony i miejscowosci', a nie 'hotele' :wink: Ale jeśli ktoś by podał miejscowość, w której wypoczywał i przy okazji namiary na dobry hotel to bym się nie pogniewał :P Mam nadzieję, że trochę jaśniej napisałem.
Iwkab
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 04.08.2008
JacYamaha ja szukam kampingu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwkab » 16.03.2009 20:13

Hej, może uda mi się wyciągnąć od Ciebie jakieś namiary na kampingi w tej okolicy, może Trogir:) będę wdzięczna za pomoc. Znam te tereny ale pierwszy raz chcę jechać tam pod namiot z dzieciakami. pozdrawiam!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.03.2009 21:41

ack napisał(a):nad doborem hotelu raczej się w ogóle nie zastanawiałem, bo i ciężko sie zastanawiać nad hotelem nie wiedząc gdzie (w jakiej miejscowości) go szukać...

To się dobrze zastanów czy aby na pewno chcesz hotel!?
Blisko Splitu będziesz miał np hotel w Kastel Luksic. Hotel przy samym morzu. Ciekawe plaże w kształcie półwyspów. Sklepy, bary, restauracje, bank... w wystarczających ilościach. W dzień cisza i spokój. Nocą zaczynają sie popisy młodzieży na promenadzie. Piękny też widok na Split w nocy jednak wodę również będziesz miał ze Splitu. Raz tam mieszkałem, lecz na plaże, by zobaczyć czystą wodę jeździliśmy kilkadziesiąt km dalej!
Krótko - tam gdzie hotel lub większa miejscowość, przystań, to wody czystej ani spokoju nie zaznasz.
ack napisał(a):A ja w kwestii tychże miejscowośći jestem kompletnym laikiem - nie mam pojęcia gdzie w okolicy Splitu zatrzymują się turyści.

Turyści raczej wybierają prywatne kwatery. Chorwacja z tego żyje, więc praktycznie co dom to pensjonat. Polecam takie rozwiązanie, to może i zaznacie winka i rakiji domowej produkcji.
Ja proponuje poszukać coś od Trogiru (sam Trogir oczywiście nie) na północ czyli okolice Primosten, Rogoznica lub od Omisia (sam Omis też nie) w kierunku Makarskiej. A że autostrada daleko prowadzi to i nie trzeba sie trzymać blisko Splitu i za Makarską odpowiednie miejsce znaleźć też można.
Poczytaj nasze relacje z podróży.

Pozdrav
Popiel :wink:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 16.03.2009 21:49

W Chorwacji byłam dwa razy w hotelu , raz na Istrii w Rabac, a drugi w Novi Vinodolski..teraz juz 3lata z rzędu jeździmy do apartamentów i dla mnie to o wiele lepsze rozwiązanie :)

Także rozważ to, bo w Cro jest mnóstwo apartamentów do wynajęcia.

W jakim terminie jedziesz?
np. koniec sierpnia-początek września najlepiej w ciemno ceny blisko plaży to 20-30 E za apartament..
Miasteczka na Riwierze Makarskiej będą dobrym rozwiązaniem np.Baska Voda, Brela, Tucepi, Podgora itd :)
Polecam także Primosten..klimatyczna mieścina :)
Wypa Brac też warta uwagi :)
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 16.03.2009 22:07 przez ines, łącznie edytowano 3 razy
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.03.2009 21:58

ines napisał(a):...Miasteczka na Riwierze Makarskiej będą dobrym rozwiązaniem np.Baska Voda, Brela, Tucepi, Podgora itd :)
Pozdrawiam

ines, właściciele domów z okolic Splitu chyba nas (cromaniaków) przestali lubić, bo co pytanie to polecamy (żeby nie powiedzieć odradzamy) zaraz inne miejscowości. :wink:

Pozdrav
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.03.2009 22:04

ack napisał(a):Witam!

W tym roku planuje po raz pierwszy wybrać się do Chorwacji. Za miejsce pobytu obrałbym najchętniej jakąś niewielką miejscowość w okolicach Splitu, Trogiru - te rejony. Piękna plaża mile widziana, coby sie troche pobyczyć :P Gdzie Waszym zdaniem najlepiej się zatrzymać w tych okolicach? Z góry dzięki za wszelkie informacje. :wink:


Najlepsze okolice Splitu jakie znam ,... to Solta i Brac :wink: :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.03.2009 22:28

mkm napisał(a):Najlepsze okolice Splitu jakie znam ,... to Solta i Brac :wink: :D

echhh.... znów mi przypomniałeś jakie mogłyby być piękne zachody w Maslinicy....
No cóż. Następnym razem postawię na swoim :twisted: :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: JacYamaha ja szukam kampingu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.03.2009 08:52

Iwkab napisał(a):Hej, może uda mi się wyciągnąć od Ciebie jakieś namiary na kampingi w tej okolicy, może Trogir:) będę wdzięczna za pomoc. Znam te tereny ale pierwszy raz chcę jechać tam pod namiot z dzieciakami. pozdrawiam!

Tutaj podsyłam Ci link z kampingami w okolicach Splitu.
W zeszłym roku zwiedzałem Trogir i Split mieszkając tu Pomimo pewnych niedogodności :wink: polecam to miejsce. Dobra baza wypadowa i piasek na plaży, którą miałem 30 m od namiotu.
Dodatkowo podsyłam kilka adresów:
klik1
klik2
klik3

Powodzenia
Jacek
deq
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) deq » 14.04.2009 14:35

Te okolice to do amieszkania Primosten moge polecic z czystym sumieniem.
Wspaniały punkt wypadowy na wycieczki krajoznawcze a samo miasteczko zwłaszcza starówka bajka.
pozdrawiam
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 24.05.2009 19:27

ack napisał(a):Witam!

W tym roku planuje po raz pierwszy wybrać się do Chorwacji. Za miejsce pobytu obrałbym najchętniej jakąś niewielką miejscowość w okolicach Splitu, Trogiru - te rejony. Piękna plaża mile widziana, coby sie troche pobyczyć :P :wink:


W zeszłym roku byłam dwa tyg w Trogirze i polecam ze względu na widoki oraz plaże. Co prawda nie jest on taki mały ale może moja odp pomoże Ci w wyborze . Mnie najbardziej przypadła do gustu plaża skalista przy ul.Tomislava , trzeba zejsc w dół po schodkach (niewielu :D )gdzie było mało ludzi i woda przejrzysta. Jakieś 5 km od centrum Trogiru w Okrug Gornji jest słynna plaża zwana Copacabana - dość dużo ludzi ale zaplecze gastronomiczne dobre.
Jak dla mnie minusem było zbyt duża liczba turystów, czasem trudnośći w znalezieniu miejsca w restauracji, szczególnie wieczorem. Ale zawsze coś sie działo wieczorami na promenadzie :D :twisted:
gnattt
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gnattt » 29.05.2009 13:19

Zadie a jak jest w Trogirze jesli chodzi o mieszkanie? Myslisz ze jest szansa na znalezienie apartamentu dla 4 osob w granicach 50 Euro na w sierpniu?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone