Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie dla bywalców Korculi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sija26
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.08.2005
Pytanie dla bywalców Korculi

Nieprzeczytany postnapisał(a) sija26 » 05.02.2009 22:28

Witam
Byłam na Chorwacj kilkakrotnie w tym roku po raz pierwszy wybraliśmy wyspę a dokładnie Korculę.W związku z tym moje pytanie co przemawia za spędzaniem tam wakacji a co przeciw
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 05.02.2009 22:47

sija26 napisał(a):Witam
Byłam na Chorwacj kilkakrotnie w tym roku po raz pierwszy wybraliśmy wyspę a dokładnie Korculę.W związku z tym moje pytanie co przemawia za spędzaniem tam wakacji a co przeciw

Może sprecyzuj dokładniej o co Ci chodzi, bo przy tak postawionym pytaniu wszyscy będą " za a nawet przeciw" A tak na marginesie tutaj wszyscy jeżdżą " do Chorwacji" a nie "na Chorwacje"
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2009 23:01

I pytają się najczęściej bywalców (czyli do bywalców), chyba, że zadajesz zagadnę i odpowiedź znasz. :D
Wojciech
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojciech » 05.02.2009 23:41

Cześć, w ubiegłym roku bylismy z rodzinką na Korculi( w Lumbardzie). Wrażenia z pobytu na wyspie pozytywne. Piękne plaże , spokój , mało turystów (byliśmy na początku lipca), same miasto Korcula przepiękne. Osobiście polecam. To że droga troszeczkę uciążliwa, niestety im bardziej na południe tym więcej gór , zakrętów i koniec autostrady. Ale pocieszam ,że w tym roku autostrada dochodzi aż do okolic Ploce więc na Korculę już blisko.Plaże jako nieliczne w Lumbardzie piaszczyste, ale też w okolicy wiele zatok np. Pupnatska Luka, Vaja koło Rasic godne odwiedzenia. Polecam Korculę jak najbardziej .Do zobaczenia.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.02.2009 23:49

Wojciech napisał(a):Cześć, w ubiegłym roku bylismy z rodzinką na Korculi( w Lumbardzie). Wrażenia z pobytu na wyspie pozytywne. Piękne plaże , spokój , mało turystów (byliśmy na początku lipca), same miasto Korcula przepiękne. Osobiście polecam. To że droga troszeczkę uciążliwa, niestety im bardziej na południe tym więcej gór , zakrętów i koniec autostrady. Ale pocieszam ,że w tym roku autostrada dochodzi aż do okolic Ploce więc na Korculę już blisko.Plaże jako nieliczne w Lumbardzie piaszczyste, ale też w okolicy wiele zatok np. Pupnatska Luka, Vaja koło Rasic godne odwiedzenia. Polecam Korculę jak najbardziej .Do zobaczenia.

Jeśli możesz wklej kilka zdjęć... Szczególnie interesuje mnie w tym roku Zavalatica... :papa:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 06.02.2009 01:06

majeczka napisał(a):
Wojciech napisał(a):Cześć, w ubiegłym roku bylismy z rodzinką na Korculi( w Lumbardzie). Wrażenia z pobytu na wyspie pozytywne. Piękne plaże , spokój , mało turystów (byliśmy na początku lipca), same miasto Korcula przepiękne. Osobiście polecam. To że droga troszeczkę uciążliwa, niestety im bardziej na południe tym więcej gór , zakrętów i koniec autostrady. Ale pocieszam ,że w tym roku autostrada dochodzi aż do okolic Ploce więc na Korculę już blisko.Plaże jako nieliczne w Lumbardzie piaszczyste, ale też w okolicy wiele zatok np. Pupnatska Luka, Vaja koło Rasic godne odwiedzenia. Polecam Korculę jak najbardziej .Do zobaczenia.

Jeśli możesz wklej kilka zdjęć... Szczególnie interesuje mnie w tym roku Zavalatica... :papa:



O może się spotkamy, popływamy na łódce ???
sija26
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) sija26 » 06.02.2009 09:45

Jak najlepeij dostać się na wyspę, słyszałam o opcji Drvenik-Korcula
ktoś płynął z Drvenika?
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 06.02.2009 10:06

Mnie też interesuje kwestia dostania się do miasta Korczula - może lepiej Split-Vela Luka na Korculi i potem samochodem przez wyspę?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 06.02.2009 10:30

sija26 napisał(a):Jak najlepeij dostać się na wyspę, słyszałam o opcji Drvenik-Korcula
ktoś płynął z Drvenika?


Sysia_86 napisał(a):Mnie też interesuje kwestia dostania się do miasta Korczula - może lepiej Split-Vela Luka na Korculi i potem samochodem przez wyspę?


Proponuję poczytać w FAQ o promach może znajdziecie tam potrzebne informacje :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.02.2009 11:37

Ja płynęłam z Drvenika na Korčulę w 2007r.
Już się na forum wypowiadałam na ten temat, wystarczy poszukać.
i tu mały dodatek http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... dkowa.html
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 06.02.2009 16:50

Witam
Na Korculę można dopłynąć:
1. Split-Vela Luka
Opcja najdroższa, ale zaoszczędza się jazdy.
2.Drvenik-Domince
Bardzo trudno dostać się na prom w sezonie. Prom jest stary, mały ok. 34 samochodów i płynie dosyć wolno, ale za to przepiękne widoki na Peljesac, Hvar, Korculę i wybrzeże Makarska. Cena ok. połowy tego co ze Splitu.
3. Orebic-Domince
Zdecydowanie najtaniej. Prom płynie ok. 15 min. pływa w sezonie co godzinę. Niestety najdłuższa droga. Drogę przez Peljesac można ominąć płynąc promem Ploce-Trpanj.
Tak pokrótce
Pozdrawiam
sija26
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) sija26 » 06.02.2009 19:08

Planowałam opcję nr 2 ale chyba muszę to przemyśleć.Jaka cena ze Splitu i jaki czas podróży?
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 06.02.2009 20:43

Czekałam na ten moment, kiedy jak wszyscy "nowi" zostanę odesłana do faq :D :D :D A ja właśnie przeczytałam i ten, i wiele innych wątków, opcja "szukaj" została przeze mnie użyta na wszelkie możliwe sposoby :) ale już wiem - właśnie o taką odpowiedź jak Adama66 mi chodziło - takie małe za i przeciw 8) Płynęliśmy w zeszłym roku ze Splitu na Hvar i w tym roku w takim razie również pozostaniemy przy Splicie. Dzięki wielkie!
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 06.02.2009 21:55

Ceny najlepiej sprawdzać na stronie www.chorvatsko.cz/lodni/osplit.html
Niestety są to ceny zeszłoroczne.
Można sprawdzić też na stronie www.jadrolinija.hr Są tam aktualne ceny.
W sezonie trzeba doliczyć ok 20%. Nie ma cen na prom z Drvenika - inny przewoźnik.
Aha zapomniałem. Można na Korculę dopłynąć z Rijeki rejs całonocny. Nie płynąłem, ale ten rodzaj podróży był szeroko omawiany na forum.
Pozdrawiam
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 06.02.2009 22:24

Przepreaszam, ale piszę tak z doskoku.
Unikajcie podróży na Korculę w sezonie w sobotę. Potwornie trudno dostać się na prom ze Splitu i Drvenika do i z Korculi. Ludziska mówili, że na poranny prom do Splitu trzeba było zająć miejsce wieczorem.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pytanie dla bywalców Korculi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone