Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie na wypadek holowania z chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturo bielsko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.11.2008
Ubezpieczenie na wypadek holowania z chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo bielsko » 23.11.2008 14:39

Może się ktoś orientuje jaki to może być koszt z Primosten do Bielska około 1100 km.
Pytam bo znajomy miał taki przypadek, a ja się wybieram w 2009 roku i chciałem się jak najwięcej dowiedzieć. On twierdzi, że to pow 2 000 euro, ale słyszałem też, że około 1000 euro.
Może się da gdzieś ubezp. na taką ewentualność.
Proszę o wszelakie infor.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2008 15:25

Proponuję to pytanie kontynuować w którymś z wątków na ten temat.
Zakładając kolejny na ten sam temat robi sie niepotrzebny śmietnik na forum :wink:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16658&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18870&highlight=
jak za mało info to wpisz w wyszukiwarce "assistance", "laweta" lub "holowanie" i ......gotowe
arturo bielsko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo bielsko » 23.11.2008 20:24

Dzięki
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13022
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.11.2008 20:30

Ze 200 pln będzie wynosil koszt assistance w pzu. W tym hotel, dojazd, fura zastępcza. Podzwoń, popytaj...

http://iubezpieczenia.pl/?type=ubezpiec ... etail&id=4

P.S. 24t TIR kosztuje 0,9 euro za km. Tak więc Twojego kolesia ktoś kręci.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 24.11.2008 10:53

Holowanie wynosi około 1700 euro za ten odcinek. Wiem bo holowałem :D
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 24.11.2008 21:20

Kupa szmalu. Nie wyszłoby taniej koleją? Bilet np z Suboticy do Baru (Serbia i Czarnogóra) dla auta i paru osób (w sypialnym) to 150euro a to połowa całej drogi.Takie przewozy są też podobno z HR do CZ. Ewentualnie naprawa na miejscu, chyba bardziej opłacalne.
arturo bielsko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo bielsko » 25.11.2008 20:54

Może i taniej, ale naprawy na odległość to dyskusyjna sprawa, a poza tym nie mam wyboru samochód jest firmowy w leasing i musi być naprawiany ZAWSZE jednym z salonów na Śląsku :cry:
Dlatego szukam ubezpieczenia na taką ewentualność, na jak najwyższą kwotę na ewentualne holowanie. Wiem, że to chore i czarnowidztwo z mojej strony, ale taki już jestem gorliwy.
Na razie co od Was dostałem to naj, HDI 4000 zł limit na holowanie, drugi tyle by załatwiało sprawę :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13022
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.11.2008 21:02

arturo bielsko napisał(a):Może i taniej, ale naprawy na odległość to dyskusyjna sprawa, a poza tym nie mam wyboru samochód jest firmowy w leasing i musi być naprawiany ZAWSZE jednym z salonów na Śląsku :cry:
Dlatego szukam ubezpieczenia na taką ewentualność, na jak najwyższą kwotę na ewentualne holowanie. Wiem, że to chore i czarnowidztwo z mojej strony, ale taki już jestem gorliwy.
Na razie co od Was dostałem to naj, HDI 4000 zł limit na holowanie, drugi tyle by załatwiało sprawę :)

Jak to MUSI??
Musi to na Rusi. Leasingu nie obchodzi, gdzie i jak naprawiasz....
A na marginesie, co padło?
Auto na gwarancji, czy nie?
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 25.11.2008 21:15

No właśnie, leasing obchodzi gdzie naprawisz bo nie ty tu jesteś właścicielem tylko firma leasingująca, jak masz kredyt to co innego, swoją drogą ciekawy jestem czy w Polsce jest jakaś firma co przyjmie na siebie odpowiedzialność holowania (lawety) do Polski? Wiem że zawsze było do najbliższego warsztatu chyba że zdarzenie miało miejsce nie dalej niż np 60km od granicy Polski. Jak auto ma gwarancję to w razie awarii gwarant niech się martwi, gorzej przy kolizji, gwaranta to nie obchodzi, lisingodawca chce auto naprawić w Katowicach a Ty rób co chcesz aby auto dostarczyć, ciekawy jestem jak to ugryźć?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.11.2008 21:19

FUX napisał(a):
arturo bielsko napisał(a):Może i taniej, ale naprawy na odległość to dyskusyjna sprawa, a poza tym nie mam wyboru samochód jest firmowy w leasing i musi być naprawiany ZAWSZE jednym z salonów na Śląsku :cry:
Dlatego szukam ubezpieczenia na taką ewentualność, na jak najwyższą kwotę na ewentualne holowanie. Wiem, że to chore i czarnowidztwo z mojej strony, ale taki już jestem gorliwy.
Na razie co od Was dostałem to naj, HDI 4000 zł limit na holowanie, drugi tyle by załatwiało sprawę :)

Jak to MUSI??
Musi to na Rusi. Leasingu nie obchodzi, gdzie i jak naprawiasz....
A na marginesie, co padło?
Auto na gwarancji, czy nie?


Zgadza się :wink: jeżeli był na gwarancji, to na pewno gwarancja obowiązywała i w Chorwacji , a jeżeli nie... to sam bym go przywiózł na lawecie, albo naprawił w serwisie na miejscu, przecież i tak trzeba było go w Polsce naprawić...
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.11.2008 21:28

joajer napisał(a):No właśnie, leasing obchodzi gdzie naprawisz bo nie ty tu jesteś właścicielem tylko firma leasingująca


Nie możliwe...
Miałem stłuczkę nowym sprinterem w woj. zachodnioopomorskim(nie nadawał się do dalszej jazdy), auto było w leasingu przez Mercedes Benz -Warszawa, ja mieszkam w lubelskim -najbliższy serwis mercedesa w Lublinie, a samochód został sholowany do serwisu w Szczecinie i tam bezgotówkowo z AC naprawiony, porzebna była tylko zgoda firmy leasingowej na naprawę w Szczecinie :wink:
Wszystko odbło się bez problemów :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13022
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.11.2008 21:43

Co leasing, to inaczej...

Może Ty kolego mylisz auto leasingowane od auta flotowego, które jest w leasingu.
Wlaściciel floty może mieć podpisaną umowę na specjalnych warunkach z kilkoma serwisami...
Leasing nie wymaga, aby auto było naprawiane TYLKO w miejscowości X a nie Y.

Ktoś Ci kit wcisnąl...
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 26.11.2008 09:54

U mnie wyglądało to nastepująco. Miałem kolizje w Chorwacji, holowałem auto do Polski około 1200 km. Koszt usługi 1700 euro zapłacone Chorwatowi. Pieniądze odzyskałem od chorwackiego ubezpieczyciela (oc sprawcy) po 6 miesiącach. Przed wyjazdem wykupiłem asistance ale nie zauważyłem że kwota ubezpieczenia wynosiła 2000 zł. Po kontakcie z infolinią zrezygnowałem z usług asistance.
Coraty12
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Coraty12 » 24.04.2009 11:09

to czy opłaca się wogóle brać assistance, wybierając się w drogę do Chorwacji. Chodzi mi o to czy ma sens, w najbardziej pospolitych przypadkach, jakaś mała kolizja, awaria itp. jeśli tak, która firma ma najlepszy assistance, obecnie mam w ubezpieczenie w allianz, ale zależy mi na jak najlepszym ubezpieczeniu, dlatego zastanawiam się nad innymi firmami

http://erazmus-sokrates.com/

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ubezpieczenie na wypadek holowania z chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone