Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zuljana, Trstenic - ciepła woda?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008
Zuljana, Trstenic - ciepła woda?

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 07.11.2008 09:57

Na tym forum jestem mało aktywna jesli chodzi o pisanie jednak niektórych cromaniaków długo "śledzę". Znam upodobania stałych bywalców dotyczące miejsc wypoczynku, dlatego zwracam się do Was jako ekspertów. Na przyszłe wakacje dzięki info z forum upodobaliśmy sobie Zuljanę bądź Trstenik. Te miejscowości spełniają nasze głowne kryterium to jest miescowość położona w dogodnych odległóściach na wycieczki do Dubrownika, Orebic i Korculę o pięknych plażyczkach i urozmaiconej lini brzegowej. Jednak mam obawy co do temperatury wody oraz wiatrów. Czy od tej strony wybrzeża woda jest chłodniejsza i czy wieją silne wiatry? Drugie pytanie czy jest tam jakaś promenada na spacerki wzdłuż morza? Ponieważ jadę z małymi dziećmi (druda połowa sierpnia) więc intersuje mnie czy znajdę tem chociaż jedną ślizgaweczkę czy huśtaweczę oraz lodziarnię?
Na resztę moich pytam znalazłam odpowiedzi na tym forum. Dużo już czytałam. Dziękuję za wszystkie informacje.
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 07.11.2008 11:06

Nie jestem ekspertem ale ... w Zuljanie oraz Trsteniku byłem w początkach lipca tego roku. Dodam jeszcze, że z żoną oraz dwójką naszych chłopców (4 i 5 lat) :)
Jeżeli chodzi o temperaturę wody zatoczki w Zuljanie to nam nie trafiły się niespodzianki była po prostu "adriatycka" :) więc dzieci mogły godzinami moczyć się bez trzęsiawki :)
Co do wiatru to i owszem owszem, ale nie jakiś żywiołowy. Powodował bardzo miłe fale. No i na plaży w Zuljanie trochę wyrzuciło glonków chociaż sąsiednia plaża (za wzgórzem) była już czysta. Z drugiej strony taki wiaterek jest bardzo zwodniczy bo dopiero wieczorem okazuje się, że zastosowane kremy nie do końca były skuteczne a i w cieniu opalanie staje się bardziej intensywne :)

Sama Zuljana to w naszym odczuciu mini kombinat turystyczny ale o przyjemnym, specyficznym uroku. Jest i owszem promenada ale raczej wzdłuż nabrzeża betonowego i od biedy na wieczorny spacer się nadaje chociaż chłopców trzymaliśmy z dala od krawędzi. Dla dzieci brakuje sprzetu zabawowego ale lody to i owszem owszem.
Nam niestety nie przypadła do gustu zarezerowana przez internet kwatera stąd NIE POLECAM - apartamentu NR 2 z oferty http://www.chorwackie.pl/zakwaterowanie ... jesac.html
Opis wydaje się być całkiem przyjemny, tymczasem widok na ogród i owszem jest, ale w ogrodzie parking dla samochodów (1,5 m od wejścia do "apartamentu") a my liczylismy na "zaplecze" poranno - wieczorne dla naszych chłopców. Sam apartament ponury, lekko zawilgocony a cena 50 Euro to po prostu przegięcie. Łazienka to żenada - brudno, kibelek bez przykrywaniej deski itp. fuj
Pozostałe apartamenty w tej lokalizacji, zdaniem pozostałych lokatorów są OK.

Dużo bardziej spodobała nam się plaża w Trsteniku ale niestety nie udało nam się wyszukać odpowiedniej dla nas kwatery (choc były wolne) no i jedna knajpka z mozliwością zapłaty kartą ale ceny niemal podwójne w stosunku do np. Crikvenicy. Kelenr robił problemy (techniczne) z płatnością kartą ale teraz już wiemy, że w takich przypadkach należy poprosić o przeciągnięcie karty w odwrotną strtonę (nie z góry na gół a z dołu w górę) :)
W naszym odczuciu miejscowość bardziej urokliwa do Zuljany ale może to z powodu "sprażenia się" niefortunnym wyborem kwatery.

pozdrawiam serdecznie

PS. trochę osobistych wraże na wciąz dopracowywanej stronie :)
http://robert.zelinski.edu.oeiizk.waw.p ... _2008.html
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.11.2008 21:35

zaznaczam się, żeby tu wrócić jak będę miał czas.
Żuliana jest super, ale niestety nie widziałem huśtawek dla dzieci.
Za to jest świetne (choć brzydkie) betonowe boisko osiatkowane, gdzie można sobie z maluchami do woli porzucać piłką
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 14.11.2008 09:04

Dziękuję Panowie za zainteresowanie się moim tematem i wyrażeniem własnych opinii. Mam nadzieję, że woda w tym miejscu i dla nas bedzie adriatycka (ciepła).
Chetnie wysłucham opinii na ww. temat kolejnych turystów, którzy zwiedzili te okolice. Dzięki.
Persa
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Persa » 15.11.2008 23:17

Polecam Trstenik
Dla mnie to perełka wChorwacji,choc tu jak z wszystkim są gusta i gusciki ;-)
Śliczna spokojna miejscowość z klimatem, plaża niezatłoczona przy nieruchliwej drodze.Miło mieć kwaterę przy samej drodze.Byliśmy tam kilka razy i pewnego roku zdażyło się,że woda była chłodna jak na Chorwację, ale to było raz i kilka dni(lipiec)
W miejscowości sklep, knajpa , lodziarnia i boisko , miejsca do spacerowania też dość.Zaznaczam,że jest to miejscowość dla ludzi ceniących spokój,raczej brak nocnych rozrywek.Pobliskie większe miasto Oreić ok.30 km.Z trstenika można wybrac się promem na wyspę Mljet.
Osobiście polecam.Pojechałabym tam kolejny raz,ale trudno o kwaterę dla większego grona.Nasza dotychczasowa zrobiła się za mała , a kwater na 4-5 rodzin nie znalazłam ;-(
W Zuljanie bylismy tylko zobaczyc, niby miejscowosc wyglada bardzo podobnie,ale odnioslam wrazenie,ze jest brzydsza, a woda i plaza brudna.
Takie mialam odczucie.Polecam Trstenik!!
Persa
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Persa » 15.11.2008 23:21

Ach i zapomnialam o najwazniejszym , w poblizu piękne dzikie plażyczki. Cuudo!!Ok.2-3 km od centrum Trstenika,można dojechać samochodem.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.11.2008 00:13

Persa napisał(a):Ach i zapomnialam o najwazniejszym , w poblizu piękne dzikie plażyczki. Cuudo!!Ok.2-3 km od centrum Trstenika,można dojechać samochodem.


Potwierdzam :!: http://www.croatia1.com/beaches/trst-zagl-hr.htm :D
Samochód zostawić w lesie i dalej pieszo :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.01.2009 20:59

RobZel napisał(a):... PS. trochę osobistych wraże na wciąz dopracowywanej stronie :)
http://robert.zelinski.edu.oeiizk.waw.p ... _2008.html


Mistrzu, dawaj dalej, bo świetna stronka i fajnie się czyta.
I proszę więcej zdjęć.
pozdro
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 05.01.2009 14:31

Czytałam sporo na temat miejscowości położonych przy zatoce zuljańskiej i zaniepokoiła mnie informacja o brudnej i śmierdzącej wodzie. Tak jak ktoś napisał są gusta i guściki. Ja wybieram się z dwójką małych dzieci i dla mnie w gruncie rzeczy jest najważniejsze żeby mi się dzieci nie pochorowały np od zanieczyszczeń w wodzie. Czy faktycznie jest tam jakieś ujście odpadów czy coś podobnego? Czy te smrody to były jakieś pojedyncze jednorazowe przypadki.?
Nadal się zastanawiam Zuljana czy Trstenik? Tu i tu są za i przeciw. Wniosków na tak jest dużo natomiast na nie nasuwają mi się z waszych postów następujące (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Zuljana: plaża miejska nie ciekawa, zatoczki ciężko dostępne z lądu, śmierdząca woda, : Tristienik: domki położone dalej od plaży, plaża wąska przy drodze, zachód słońca przyspieszony (czy brak zachodu słońca).
KRIS_B
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRIS_B » 05.01.2009 16:06

Witam

Byłem 2 razy w samej Zuljanie - dla mnie super ale ma parę minusów:
1. woda w zatoce czasem waniejąca i mętna,
2. stosunkowo daleko na drugą plażę z apartamentów przy zatoce (nie żebym był wygodny ale trzeba sforsować górkę co np. z większym pontonem jest trochę męczące),
3. krótka promenada do wycieczek z wózkiem (np. w Trapanj już można z dzieckiem pojeździć po wiosce!:)
Ale jak to nie przeszkadza to śmiało można tam jechać - wspomnienia pozostaną na długo w pamięci a sam klimat tej malutkiej miejscowości już dzień po powrocie kieruje myśli do organizacji kolejnego wyjazdu w to miejsce.

Pzdr.
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 08.01.2009 02:31

Plaża w samej Żuljanie nie jest za fajna ale 5 min drogi i .... 8)
http://img301.imageshack.us/img301/6943/dsc8546aq4.jpg

Zdjęcie niezgodne z regulaminem - 800 pix w poziomie. Link pozostaje.
Mod Rysio

Jak będziesz zmniejszał wykasuj moje czerwone bazgroły.
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 25.01.2009 18:44

verus napisał(a):Plaża w samej Żuljanie nie jest za fajna ale 5 min drogi i .... 8)


i........
Drogi Kolego ! I gdzie jest to cudo? Będziemy w tym roku gdzieś, powiedzmy niedaleko Żuljany, więc z chęcią odwiedzimy takĄ plażyczkĘ. :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.01.2009 19:04

Jadaccy napisał(a):więc z chęcią odwiedzimy takĄ plażyczkĘ


Cześć Jadaccy :D

Dojeżdżasz do Żuljany, przejeżdżasz wąską uliczką przez wioskę, potem dalej asfaltówką pod górkę, asfalt się kończy, po lewej masz taki mały półwysep na którym są ze 2 kempingi, mijasz go, schodzisz dalej kawałek szutrówką w dół i .................. JEST :!:

TUTAJ jeszcze kilka zdjęć z plaży i okolic.

Plaża nazywa się chyba Vucine, przy niej jest płatny (w sezonie) parking.

PS Woda w zatoce płytka i czysta, ale jest sporo wodorostów.

Pzdr
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 25.01.2009 23:34

Serdeczne dzięki, resztę doczytam!
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 26.01.2009 14:16

Persa napisał(a):Ach i zapomnialam o najwazniejszym , w poblizu piękne dzikie plażyczki. Cuudo!!Ok.2-3 km od centrum Trstenika,można dojechać samochodem.

Potwierdzam opinię Persy.
Trstenik ma to COŚ - atmosferę leniwej postrybackiej osady z otwartymi tubylcami i fantastyczną okolicą. Jesli komuś z jakichś względów nie odpowiadałaby plaża główna, to wystarczy zrobić mały spacerek na północ lub południe i znajdzie zatoczki-perły. Plaża Zaglavak znalazła się nawet na okładce popularnego atlasu samochodowego. Kto ma ochotę na fantastyczne widoki, wybiera się na wieczorny spacerek w kierunku Boraka albo Zuljany - widoki gwarantowane.
Natomiast udogodnień dla dzieci niewiele, chociaż tuż przed naszym wyjazdem w zeszłym roku wyasfaltowano ogrodzone boisko.
Jako baza wypadowa Trstenik to po prostu rewelacja - zobaczyliśmy naprawdę wiele pieknych miejsc (zarówno w Dalmacji, jaki i Bośni czy Czarnogórze). Wypad do Dubrovnika to kwestia godziny.
Jeśli chodzi o wiatry, to w zeszłym roku przywitał nas bora (zimno oznaczało w tym przypadku ok. 23-24C i normalne plażowanie, no może poza dodatkowym wzmocnieniem parasola), po kilku dniach ustępując jugo (30+C non-stop). Osobiście po nastaniu wysokich temperatur, trochę zatęskniłem do ożywczego bora.
A na plaży mnóstwo, wręcz 'hektary' miejsca dla każdego.
Powiem tylko, że w tym roku zawitamy do Trstenika ponownie. Peljesac przyciąga jak magnes...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zuljana, Trstenic - ciepła woda?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone