Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zielona karta

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jurek_kiler
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.09.2008
zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek_kiler » 04.09.2008 21:21

witam
mam w zasadzie dwa pytania
kupilem auto ale mam maske w innym kolorze , nie zdarze pomlaowac do wyjazdu, czy nie bedzie z tym problemu? aha, bede mial tylko miekki dowod tymczasowy... na takim mozna jechac za granice?


a drugie pytanie to chodzi o zielona karte, czy jest ona wymagana? b przeczytalem na tej stronie ze nie... wiec jak to jest naprawde?

z gory dziekuje za info
pzdr
Tomii
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomii » 04.09.2008 22:18

jurek_kiler napisał(a):a drugie pytanie to chodzi o zielona karte, czy jest ona wymagana? b przeczytalem na tej stronie ze nie... wiec jak to jest naprawde?



Na odwrocie kwitu ubezpieczenia OC masz informację w jakich krajach ubezpieczenie jest ważne.

Pozdrawiam!
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 05.09.2008 07:02

1. Jechałem już raz na miękkim dowodzie. Toć to też dokument.
2. Zielona karta tylko jeśli chcesz jechać przez BiH
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 05.09.2008 07:04

Może być miękki dowód, ważne żeby był przez cały czas pobytu nie stracił ważności. To jest oficjalna wersja Wydziału Komunikacji.

Pozdrawiam.
Tomasz.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 05.09.2008 08:14

jurek_kiler napisał(a):witam
a drugie pytanie to chodzi o zielona karte, czy jest ona wymagana? b przeczytalem na tej stronie ze nie... wiec jak to jest naprawde?

z gory dziekuje za info
pzdr

Jak widać masz dostęp do internetu. Zastanawia mnie dlaczego nie poszukasz odpowiedzi na nurtujące pytanie na stronach ubezpieczycieli? przecież tam są najlepsze informacje i w łatwy sposób dostępne! Nie Ty wolisz napisać na forum niech ktoś inny odpowie, poszuka!! No i co z wiarygodnością informacji z forum?
To ja ci odpowiadam: tak zielona karta jest niezbędna równiez na terenie Polski.
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 08.09.2008 18:58

Wiła wianki napisał(a):1. Jechałem już raz na miękkim dowodzie. Toć to też dokument.
2. Zielona karta tylko jeśli chcesz jechać przez BiH


Jesli chodzi np o przejazd przez BiH jadąc do Dubrownika to nie potrzebna jest ZIELONA KARTA ...a odprawa wiadomo, jak przy przejeździe kolejowym - trzeba zwolnić do 1biegu :lol: 8)
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 09.09.2008 17:15

Idzik napisał(a):
Wiła wianki napisał(a):1. Jechałem już raz na miękkim dowodzie. Toć to też dokument.
2. Zielona karta tylko jeśli chcesz jechać przez BiH


Jesli chodzi np o przejazd przez BiH jadąc do Dubrownika to nie potrzebna jest ZIELONA KARTA ...a odprawa wiadomo, jak przy przejeździe kolejowym - trzeba zwolnić do 1biegu :lol: 8)

Nie opowiadaj bzdur :evil: Zielona karta JEST OBOWIĄZKOWA na terenie BiH, niezależnie od tego czy masz zamiar przejechać po tym kraju 1000 czy 10 km. Fakt, nie sprawdzają na granicy, ale to nie znaczy że nie trzeba jej mieć.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 09.09.2008 21:09

Puszcza41 napisał(a):
Idzik napisał(a):
Wiła wianki napisał(a):1. Jechałem już raz na miękkim dowodzie. Toć to też dokument.
2. Zielona karta tylko jeśli chcesz jechać przez BiH


Jesli chodzi np o przejazd przez BiH jadąc do Dubrownika to nie potrzebna jest ZIELONA KARTA ...a odprawa wiadomo, jak przy przejeździe kolejowym - trzeba zwolnić do 1biegu :lol: 8)

Nie opowiadaj bzdur :evil: Zielona karta JEST OBOWIĄZKOWA na terenie BiH, niezależnie od tego czy masz zamiar przejechać po tym kraju 1000 czy 10 km. Fakt, nie sprawdzają na granicy, ale to nie znaczy że nie trzeba jej mieć.

daj spokój to 1234 wątek w tej sprawie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.09.2008 21:18

pablo2222 napisał(a):...daj spokój to 1234 wątek w tej sprawie

I dlatego......szlaban :wink:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone