Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechac?Prosze o rady

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemogro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.08.2008
Gdzie jechac?Prosze o rady

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemogro » 01.09.2008 16:38

Ostatni tydzien wrzesnia wybieram sie do chorwacji. Myslalem o pln i sr Dalmacji. Chcialbym znalezc miejsce gdzies blisko albo Sybernika albo blisko Splitu, tak zeby bez problemu podjezdzac do tych miast np. na nocne zycie. Cyz ktos jest mi w stanie pomoc. Dziekuje z a gory za wszystkie propozycje:) pozdrawiam
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 01.09.2008 17:06

Blisko Sibenika :) to z pewnością forumowicze: ) polecą ;) Primosten ,

http://images.google.pl/images?hl=pl&q= ... a=N&tab=wi




http://primosten-primoszten.chorwackie.pl/


Pozdrav Adas ;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 02.09.2008 22:26

Blisko Primostenu polecam Bilo lub Zacevo . :D
Blisko Splitu najlepiej zakotwiczyć w Uvali Ljubljeva albo gdzieś na omiskiej rivierze :D
SIRMAC
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SIRMAC » 03.09.2008 15:36

Witam serdecznie.
Ja też się wybieram w te rejony we wrześniu około 13/15 bardziej się kieruje w okolice Pokostane. To będzie mój pierwszy taki wypad na Chorwacje, może ktoś był już w tych okolicach i może mi udzielić wszelkich doświadczeń, porad co do mojej lokalizacji pobytu? Chciał bym zarezerwować teraz jakiś nocleg dla czterech osób, wiem że lepiej by było poszukać na miejscu lokum ale mam możliwość wykorzystania bonów z pracy, będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i rady.
przemogro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemogro » 03.09.2008 20:09

Czy w takim razie w sibeniku jest na tyle fajnie ze jest co robic wieczorami i noca?! nie chcialbym tez miejscowosci typowo turystycznej zeby nie bylo tlumu ludzi. Dizkuje tez za wczesniejsze wypowiedzi:) i pozdrawiam
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 03.09.2008 22:25

Witajcie

Ludziska jedźcie do Chorwacji, piękny to kraj a we wrześniu nie ma natłoku turystów.
Ja osobiście na ten czas polecam okolice Trogiru - wyspa Ciovo, a to dlatego, że tegoroczny urlop spędziłem na Ciovo w Home Cornelia, i nie żałuję! Polecam

pozdrav :papa: :hut:
sandr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandr » 04.09.2008 08:28

przemogro napisał(a):Czy w takim razie w sibeniku jest na tyle fajnie ze jest co robic wieczorami i noca?! nie chcialbym tez miejscowosci typowo turystycznej ...


Witam, Sibenik jest relatywnie dużym miastem (ok. 40.000 mieszkańców) i dla tego, nie znając twoich upodobań - trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Myślę, że widok z miejscowego cmentarza powie więcej o charakterze tego miasta...

Obrazek


Owszem, znajdziesz przepiękna starówkę - (niedocenioną w przewodnikach) gdzie można poczuć się jak w Trogirze lub Splicie

Obrazek


z tą różnicą, że zabudowa zlokalizowana jest na stoku wzgórza, przez co zagłębiamy się w labirynt uliczek połączonych schodami.

Obrazek


klimatyczne knajpeczki przy nabrzeżu...

Obrazek


Ale, wróć do pierwszej fotki - są też blokowiska i przemysł. Osobiście odbieram Sibenik bardziej jako cel eskapady (eskapad) niż miejsce na spędzenie urlopu. Sam (gdyby nie fakt, że byłem już tutaj trzy razy) zatrzymałbym się w Primostenie, we wrześniu powinno być już cicho i spokojnie...

Pozdr.

PS

Widok z cmentarza w Primostenie :D , ale to już inna bajka.
Obrazek
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 04.09.2008 12:59

to zależy na co się nastawiasz bo jeśli na plażowanie to zdecydowanie polecam szukać od Brela i niżej w stronę Makarskiej. Natomiast Trogir to miasteczko które kipi życiem i jeśli zatrzymasz się w jego okolicy to wszędzie jest blisko: Krka, Sibenik, Primosten, Split, Solin, Klis, Kastel Stari i nawet na M.Rivierę z masywem Biokovo czy raftingiem zrobisz sobie wypad :idea:

zresztą sam oceń :arrow: http://www.croatia2008.w.of.pl (tegoroczne widokówki z Centralnej Dalmacji)
przemogro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemogro » 05.09.2008 18:04

a co powiecie na Vodice...blisko wymienbionych wyzej miast/miasteczek i ponoc ladne plaze ...
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 06.09.2008 21:01

przemogro napisał(a):a co powiecie na Vodice...blisko wymienbionych wyzej miast/miasteczek i ponoc ladne plaze ...


ponoć w tej okolicy dobrym miejscem jest Tribunj (tak słyszałem)
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 06.09.2008 21:37

Primosten.
kowaaal
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowaaal » 07.09.2008 17:13

Polecam Baśka Voda.Przepiękne miasteczko,pełne knajpek,pizzerii,konob.Nocne życie na miejscu do wyboru i koloru.My byliśmy 24.08-05.09.W pierwszym tygodniu ludzi mnóstwo ale w drugim połowa ludzi wyjechała i zrobiło się super.Za noclegi płaciłem 520 euro -dwa pokoje,kuchnia,łazienka,duży taras z widokiem na morze,klimatyzacja.Wyjazd w ciemno,znalezienie noclegu trwało 5 minut.Na wjeżdzie do miasteczka stało kilkunastu łapaczy z noclegami.Pojechaliśmy z jednym ale to nie było to,drugi zaraz do nas dojechał i okazało się że oferuje to czego szukamy.Krótkie targowanie o cene [chciał 600 zeszło do 520 euro] i zostajemy.W pokoju tv i satelita.Mam namiary na ten nocleg i go bardzo polecam.Jak ktoś jest zainteresowany to piszcie.Wycieczki do Omiśa,Trogiru,Makarskiej,park KRKA.W parku KRKA zapłaciliśmy frycowe bo podjechaliśmy pod wejście i na nóżkach dobre pół godzinki do głównego wejścia.Z powrotem już stateczkiem do portu.Rejon Makarskiej jest kapitalnym punktem wypadowym.POZDRAV. :lol: :lol: :lol:
przemogro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemogro » 08.09.2008 14:48

laduje w zadarze i chce gdzies na poludnie sie wybrac, ale nie tak daleko zeby spedzic caly dzien w autobusie. Tym samym chce bardzo ladne plaze, ale zeby tez bylo cos poza tymi plazami. Moze cos blizej?? poleccie mi cos. Dziekuje
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 08.09.2008 16:01

w tym czasie w Breli lub Baska Vodzie coś fajnego się znajdzie po pieniądzach,a i widoczki fajne
przemogro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemogro » 17.09.2008 17:59

a moze jakies atrakcje konretne mozna poznac i od razu ich cennik...mowie o makarskiej....a jakie sa ceny rafting w oklicach trogiru?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie jechac?Prosze o rady
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone