Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prom na wyspę Hvar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leoncjo1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 15.01.2006
prom na wyspę Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoncjo1 » 30.08.2008 10:35

Witam wszystkich serdecznie!
Chciałbym wybrać się na Hvar, ale nie mam pojęcia w jaki sposób dostać się na wyspę. Wiem, że pływa tam jakiś prom, ale nie bardzo mam pojęcie jak to wszystko zaplanować i skąd wziąć rozkład kursowania promów, cennik. Dodam, iż ruszam z Torunia i bez noclegu mam zamiar tam dojechać. :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2008 10:56

rozkład rejsów, cenniki itp znalazłbyś np. na cro.pl - bo był temat wałkowany :wink:
Prom to np. www.jadrolinija.hr
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 30.08.2008 12:10

panie moderatorze - takie watki powinno sie z miejsca usuwac :x
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.08.2008 12:26

Najlepiej popłynąć z Drvenika, bo krócej (20 minut) i taniej niż ze Splitu. Dopływa się do Sucuraja na Hvarze, a potem już sama przyjemność :D

Pipi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pipi » 01.09.2008 08:45

Witam!
W tym roku z mężem poraz drugi odwiedzilismy najpiękniejsze - naszym zdaniem - miejsce w Chorwacji: wyspę HVAR.
Celem naszej podróży była Jelsa. A środkiem dotarcia do tego miasteczka prom z Dvernika - niestety, pomimo wielu różnych opowiadań i relacji na tym forum i w przewodnikach (już wiemy, dlaczego każdy przewodnik, który posiadamy rozpoczyna charakterystykę Hvaru od przysłowia: "Obyś zginął na drogach Hvaru!" 8O ) Promem tym płynęliśmy poraz pierwszy i ostatni :oops:
Nigdy więcej moja noga nie stanie na drodze Sućuraj - Jelsa :evil:
Ta droga to po prostu samobójstwo. Nikomu nie radze i nie polecam!!
Z powrotem płynęlismy już ze Starego Gradu :wink:

P.S HVAR jest piękny!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2008 08:48

Z Drvenika jest krócej ale później trzeba przeprawiać się niebezpieczną i wąską drogą..najlepiej mimo wszystko płynąć ze Splitu...2, 5 godziny ale wrażenia wspaniałe...
Piotr D
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 01.09.2008 09:41

Przesada !!!!!! jechałem tą drogą w tamtym roku , faktycznie zrobiła wrażenie :wink: . W tym roku miałem odpuścić sobie wycieczkę z Drvenika do Hvaru , ale jednak postanowiłem "powachać lawendę" , i tu duży szok .............. droga wydała mi się całkiem przyjazna . Może to poprostu kwestia nastawienia , za bardzo zdemonizowano obraz tej drogi , a faktycznie tylko pare kilometrów jest dość wąskich , a że kręta ... nic nie jest proste . Pipi proponuje powtórkę , znany strach ma inny wygląd. Pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2008 09:47

Najgorzej jest jak naprzeciwko jedzie autobus albo ciężarówka...he he..adrenalina sięga zenitu...ze Splitu jednak lepiej...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.09.2008 11:36

Pipi napisał(a):Nigdy więcej moja noga nie stanie na drodze Sućuraj - Jelsa :evil:
Ta droga to po prostu samobójstwo. Nikomu nie radze i nie polecam!!


No to ja popełniłem samobójstwo czterokrotnie, nie licząc wycieczek na miejscu :D Jak widać nieskutecznie :wink: W profilu masz zapisane Warszawa/Katowice. Gwarantuję moim piątym życiem, że każdy statystyczny kilometr "gierkówki" ma wielokrotnie więcej ofiar na swoim koncie niż cały Hvar i jego drogi :lol:
Pipi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pipi » 01.09.2008 12:16

Witam!
"Gierkówka" mi nie straszna - kursuję nią 2 razy w miesiącu i wiem co mnie czeka :lol:
Wiem też co mnie czeka na drodze Sucuraj - Jelsa - i poraz drugi nią nie pojadę. Po prostu wolę dojechać na wakacje bez urwanych lusterek i porysowanego samochodu.
Ale racja - każdy, kto wybiera się na Hvar może powinien przejechac tą drogę. Ja mam już to na szczęście za sobą :wink:

Pozdrawiam!
tczarnecki
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczarnecki » 01.09.2008 17:38

jak pierwszy raz jechałem tą trasą stwierdziłem, że faktycznie jest trudna. Jednak w drodze powrotnej się zastanawiałem o co tyle hałasu? Prawda jest taka, że będąc skoncentrowanym na drodze, a nie na widokach - można spokojnie nią jechać. Poza tym z czasem to też kwestia otrzaskania z drogami chorwackimi. Dlatego jeśli jeszcze zawitam na Hvar (a to całkiem możliwe) - na pewno w jedną stronę popłynę z Drvenika. Choć podobna płynąc do Splitu ze Stariego Gradu są niesamowite widoki.
sonaty
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sonaty » 01.09.2008 17:56

Jechałam trasą 4 razy i żyję. Nie popadajmy w przesadę, większość dróg w Chorwacji jest podobna, są to drogi dla doświadczonych, a najważniejsze rozsądnych i myślących kierowców. Przejechałam cały kraj od Umagu po Ulcinij w Czarnogórze bez jednej rysy na lakierze.
Piotr D
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 01.09.2008 18:26

Właśnie , najważniejszy jest rozsadek , droga naprawdę nie jest jakaś super ekstremalna , o wiele gorzej jechało mi się do Kotoru. Czarnogórcy potrafią robić takie "cudne rzeczy" na drodze że Hvar to bułka z masłem. Bardziej byłem zestresowany na tych paru kilometrach przez Herceg Novi niż jadąc przez cały Hvar
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.09.2008 14:07

Oczywiście, że przesada z tymi "niebezpiecznymi drogami Hvaru". Adrenalinka jest oczywiście i dobrze! Ale w innych miejscach Cro bywa bardziej ekstremalnie. Przykład: dojazd na camping Divna na Peljesacu; droga jest tam dużo węższa niż na Hvarze i bardziej kręta (chociaż na krótszym odcinku). Nie wspominam już o drodze na Svatego Jure, bo każdy, kto się tam wybiera, zdaje sobie sprawę, że to wyprawa ekstremalna (może nie każdy;), no i nie jest to zresztą żadna droga dojazdowa.
A droga z Sucuraja do Jelsy - kręta, dosyć wąska, ale jak się ktoś nie rozgląda za bardzo (co jest trudne:D ), to zupełnie bezpieczna!
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone