Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria 2008 - powrót do źródeł.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.08.2008 22:48

Janusz Bajcer napisał(a):Ps. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie - ale po relacji caal z Istrii sam nie wiem co pisać
:x :roll: :?:

Pisz szczególnie to, o czym myślisz, wszelkie skojarzenia, fakty spostrzeżenia i przede wszystkim własne uwagi. Wierz mi to jest najbardziej cenne. Zapraszamy... :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2008 23:58

Trasa Nowy Sącz - nocleg między Karlovac/Plitvickie Jeziora

W dniu 1.08.2008 r. o godz. 6 trzy samochody wyjechały na wakacje.

Obrazek

Żaden z tych samochodów nie był w Chorwacji , choć 2 osoby jadące Ignisem pojechały 10 raz

Obrazek

natomiast dwie osoby w Lanosie i trzy osoby w Golfie nigdy jeszcze w Chorwacji jeszcze nie były.

Trasa przez Polskę:

Z Nowego Sącza droga krajową nr 87 dotarliśmy do do dawnego przejścia granicznego w Mniszku n/Popradem

Obrazek

Trasa przez Słowację:

Z Mniszka n/Popradem do granicy słowacko-węgierskiej jechaliśmy cały czas słowacką drogą krajową nr 68 do dawnego przejścia drogowego w Tornyosnemeti (z ominięciem krótkiego płatnego odcinka autostrady D1 pomiędzy Preszowem a Koszycami.

Obrazek

Trasa przez Węgry

Od Tornyosnemeti pojechaliśmy węgierską drogą krajową nr 3 do miejscowości Felsőzsolca , gdzie zaczyna się autostrada M30 łącząca się po kilkunastu kilometrach z autostradą M3 prowadząca do Budapesztu

Obrazek

Na stacji benzynowej przy M30 dokonaliśmy opłatę za 4 dniową e-winietę, płatność kartą 1530 Ft, podaje się nr rej. samochodu, nazwisko i imię oraz nazwę kraju - dowód opłaty trzeba zachować do kontroli.

Na przejazd przez Budapeszt do którego dotarliśmy ok.godz.13 potrzebowaliśmy ok. jednej godziny , aż wreszcie częściowo przez centrum , częściowo przez M0 - wjechaliśmy na M7 prowadzącą wzdłuż Balatonu do granicy węgiersko-chorwackiej w Letenye/Gorican. , której w okolicach Nagykaniscy brakuje kilkunastu kilometrów.
Na granicy w Gorican byliśmy ok. 17-tej, żadnej kontroli posiadanej żywności nie było.

Link - jak przejechać przez Węgry

Krótki filmik - historia węgierskich autostrad

Trasa przez Chorwację:

Obrazek

Z Gorican do Zagrzebia - jedziemy autostradą A4 do bramki Sveta Helena - zapłata gotówką 36 kun.
Obwodnica Zagrzebia od Svetej Heleny do bramki Lucko bezpłatna , ale tu wpadamy w taki korek

Obrazek

Mamy ok. 2 godziny wolnej jazdy, jako że do bramki w Lucko zdążali również turyści jadący od strony Słowenii.

Kiedy wreszcie dotarliśmy do Karlovaca - na bramce autostradowej płacąc 16 kun , zjechaliśmy na starą drogę nr 1 do Plitvickich Jezior.

Obrazek

Ponieważ robiło się już ciemno , tuż za Karlovacem rozpoczęliśmy poszukiwanie kwatery na nocleg i za trzecim podejściem nocleg był ostatecznie w Tusilovic - 15 euro za osobę.

Kolacja, pierwsza butelka karlovacko zakupiona w pobliskim barze na dobranoc - a rano czekały już na nas PLITVICE :lol:

C.D.N.
Ostatnio edytowano 05.09.2008 08:28 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.08.2008 07:38

Zasiadłem, przeczytałem i tak jak pozostali czekam na ciąg dalszy :!:

pozdr
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 25.08.2008 08:57

Czytam, czytam i czekam na więcej :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.08.2008 09:14

Pogratulowac doswiadczenia i pasji. Co sie stalo w 1999 i 2007, ze szanowny kolega forumowicz nie zajechal do cro wypoczac i pozwiedzac?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.08.2008 09:39

Janusz skorzystał z chwili kiedy mnie nie było przy komputerze i zrobił mi niespodziankę :D. Pisz, Janusz. Czekam na c.d. :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.08.2008 09:41

Janusz ......... mamy Cię. :D :wink: ( w tytule postu ... ) :D :wink: przytrafiło się. :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.08.2008 09:51

woka napisał(a):Janusz ......... mamy Cię. :D :wink: ( w tytule postu ... ) :D :wink: przytrafiło się. :lol:


ze niby kropka zamiast kreseczki :wink:

ja tam nawet nie chcialem pisac co by Janusz nie pojechal ze mna jak z koziĄ w nawiazaniu do innego posta gdzie sie spotkalismy :D i wzmianka o pisaniu byla ...

czepiac nie juz bede bo wielu sprzymierzencow tu nie mam i jeszcze kluby wzajemnej adoracji mi konto skasuja 8O

8)

PS. Januszu, czy mialem szanse w weekend 15-17 widziec tego granatowego golfa na campingu w Lebie?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.08.2008 10:10

Janusz Bajcer napisał(a):
plavac napisał(a):10 lat :!:
Robi wrażenie...


Są tu na naszym forum osoby z jeszcze z dłuższym stażem "chorwacko - jugosłowiańskim" :lol:

Ps. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie - ale po relacji caal z Istrii sam nie wiem co pisać
:x :roll: :?:



Januszu,
A ja jestem przekonana, że będzie bardzo ciekawie, bo przecież zabrałeś ze sobą kilka osób debiutujących w poznawaniu Chorwacji, którym będziesz chciał pokazać ten kraj od najpiękniejszej i najciekawszej strony. Pewnie i sam przy okazji dokonasz nie jednego odkrycia. I właściwie wystarczy, że opiszesz nam ich te pierwsze wrażenia abyś miał o czym pisać. Niezwykle rzadko się zdarza, żeby komuś Chorwacja się nie spodobała.

Zasiadamy przed swoim ekranem i czekamy na kolejne fragmenty relacji.

Pozdrawiamy
Kulki
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.08.2008 11:07

czekamy, czekamy :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.08.2008 11:39

piotrulex napisał(a): ze niby kropka zamiast kreseczki :wink:


.... byś się wstydził. :wink:
Czy nie widać, że to jest żartem. Rzecz wiadoma, każdemu to się zdarza. Normalka (lub norma).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2008 12:19

caal napisał(a):Nie przesadzaj, tylko pisz szybciutko, bo ja na Istrię wracam we wrześniu więc może podrzucisz mi jakieś pomysły :)


Nic nie podrzucę , bo Ty w maju widziałaś więcej, niż ja w sierpniu.

Mogę natomiast polecić spotkanie w Puli z naszym rezydentem Mirko, bardzo miłym i serdecznym człowiekiem. :lol:

woka napisał(a):Janusz Facet od "Bykom stop" obiecał daleko idącą wyrozumiałość. :D :D :D :wink:


Też liczę na wyrozumiałość faceta :wink: , bo nikt nie jest bez wad. :oops:

piotrulex napisał(a):Pogratulowac doswiadczenia i pasji. Co sie stalo w 1999 i 2007, ze szanowny kolega forumowicz nie zajechal do cro wypoczac i pozwiedzac?


W 1999 roku mały dołek finansowy u znajomych (ślub córki) - i na Cro nie starczyło, więc pojechaliśmy z nimi w lipcu na Węgry do Sostofurdo pomoczyć się w ciepłych basenach.

W 2007 roku była Grecja - nie czytałeś relacji KALIMERA Ellada - YASSU Kokkino Nero :?:

piotrulex napisał(a):PS. Januszu, czy mialem szanse w weekend 15-17 widziec tego granatowego golfa na campingu w Lebie?


Niemożliwe - ten Golf nie był w Łebie w ten weekend , bo 16 sierpnia wracaliśmy do Polski, a po za tym właściciel samochodu nie uznaje spania w namiocie za wypoczynek, bo wtedy zamiast w hotelu Funtana, byłby obok mnie w namiocie.

Lidia K napisał(a):Januszu,
A ja jestem przekonana, że będzie bardzo ciekawie, bo przecież zabrałeś ze sobą kilka osób debiutujących w poznawaniu Chorwacji, którym będziesz chciał pokazać ten kraj od najpiękniejszej i najciekawszej strony. Pewnie i sam przy okazji dokonasz nie jednego odkrycia. I właściwie wystarczy, że opiszesz nam ich te pierwsze wrażenia abyś miał o czym pisać. Niezwykle rzadko się zdarza, żeby komuś Chorwacja się nie spodobała.
Zasiadamy przed swoim ekranem i czekamy na kolejne fragmenty relacji.
Pozdrawiamy - Kulki


Odpowiem na razie tyle - debiutującym Chorwacja (tzn. mały jej fragment) spodobała się, ale z powodu gorącej pogody pokazałem im za wiele :coool:

Ps. Na kolejny odcinek musicie trochę poczekać , bo zdjęcia z Plitwickich Jezior ładują się do fotosika.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.08.2008 12:56

Janusz Bajcer napisał(a):
W 1999 roku mały dołek finansowy u znajomych (ślub córki) - i na Cro nie starczyło, więc pojechaliśmy z nimi w lipcu na Węgry do Sostofurdo pomoczyć się w ciepłych basenach.

W 2007 roku była Grecja - nie czytałeś relacji KALIMERA Ellada - YASSU Kokkino Nero :?:

Niemożliwe - ten Golf nie był w Łebie w ten weekend , bo 16 sierpnia wracaliśmy do Polski, a po za tym właściciel samochodu nie uznaje spania w namiocie za wypoczynek, bo wtedy zamiast w hotelu Funtana, byłby obok mnie w namiocie.


oooooo

dzieki za wyjasnienia :D

relacje jak zerknalem to sobie przypomnialem ze czytalem a na tym campie w Lebie byly rowniez domki :wink: .

golfik to tez plusik z takim samym poczatkiem rejestracji wiec tak mi sie zachcialo zapytac ...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2008 13:05

Dla znajomego nawet domki nie wygodne - no i jedzonko musi mieć podane pod nos :wink:
fiedler
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiedler » 25.08.2008 13:19

domki nie wygodne

zasady
jak akcja to akcja ... :wink: :lol:

pozdr. :boss:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Istria 2008 - powrót do źródeł. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone