Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008
Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 12.08.2008 13:54

Witam!!
W lipcu byłem w Breli. Wrażenia mam b. pozytywne. To był mój drugi wyjazd do Chorwacji. Zainteresowanym wyjazdem w ten rejon chętnie odpowiem na pytania. Na forum zamieściłem też link do zdjęć.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.08.2008 15:27

Tomku, a może jakaś mała relacja :?: :wink: Wtedy na pewno pojawią się pytania :D
Pozdrav. :papa: :hut: :papa:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008
...dlaczego właśnie Brela...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 15.08.2008 17:47

Brela była celem drugiej podróży do Chorwacji.
Miało być spokojnie, z możliwością zwiedzania i oczywiście z plażą. Dlatego wybór padł na Brelę. Miejscowość położona wzdłuż wybrzeża na zboczu, bez dyskotek i hałasu, z charakterystycznym lasem sosnowym dochodzącym miejscami do morza. No i plaże, towar deficytowy w tym kraju, w Breli ciągną się zatoczkami przez kilka kilometrów. Ta najsłynniejsza (rozsławiona przez jakiś tam ranking plaż...) rzeczywiście bardzo ładna. Ale jest tu jeszcze kilka innych, pięknych plaż żwirkowych.
Wzdłuż wybrzeża jest promenada, która jest głównym ciągiem spacerowym i przy której jest wiele domów, pensjonatów i knajpek. Z domów i hoteli zejścia schodkami do morza. Ze wszystkich blisko do morza. Wszystko to jest dość rozciągnięte i często przydał by się rower, rolki lub coś takiego, czym można by się przemieszczać trochę szybciej.
Ale za to jest bardzo ładnie. Piękna roślinność i mnóstwo kwiatów. Widoki są niesamowite, zderzenie gór z morzem jest tu bardzo dobrze widoczne no i te sosny kładące się nad plażą... po prostu coś pięknego!
Fajny klimatyczny port i małe centrum oraz kilka mniejszych portów w zatoczkach.
Dobry dojazd, to również zaleta tego miejsca. Po prostu jedziemy do końca autostrady i zjazd wyprowadza nas (przez przełęcz Dupci) prosto do Breli (wyjazd z przełęczy na magistralę adriatycką wita nas pięknym widokiem).
Dobra baza wypadowa do wycieczek: Split, Trogir, Omis, Makarska, NP. Krka, rafting na Cetinie, wszystko oddalone maksimum o godzinę jazdy.
Dobra oferta noclegowa, wiele pensjonatów i domów z pokojami i kilka dobrych hoteli.
Sporo ludzi (początek lipca) ale nie ma tłoku na plaży.
Miejscowość (moim zdaniem) naprawdę godna polecenia.

Pozdrawiam Forumowiczów
Tomek
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.08.2008 18:50

Tomku fajne, ze napisałeś :D Zdjęcia z raftingu obejrzane :D Może dodaj jeszcze do opisu Breli fotki. Miejscowość z tego co piszesz musi być bardzo ładna. Akurat będąc na riwierze makarkiej tam mnie nie zagnało... :cry: Ale może jeszcze kiedyś tak :roll:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008
odpowiedź dla anjas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 15.08.2008 19:21

Zdjęcia z Breli są obok zdjęć z raftingu (w dziale Chorwacja w naszym obiektywie).

Ale i tu podaję link do zdjęć z Breli.
[url]http://picasaweb.google.com/WojcikowskiTomek/BrelaLipiec2008

Pozdrawiam Cię Anjas (Aniu ?)

Tomek[/url]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.08.2008 19:25

Tak Tomku mam na imię Ania :wink:
Już zabieram się do oglądania zdjęć :papa:
Mała Czarna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała Czarna » 15.08.2008 23:29

Witam Tomku!
Mogę wiedzieć w jakiej dzielnicy Breli mieliście apartament? My wyjeżdżamy 18.08 o 17 godzinie i mamy nadzieję , że ok. 12 w południe będziemy na miejscu ciekawa jestem czy to realne. Po drodze mamy ochotę przespać się ze dwie godzinki. A zdjęcia piękne. Też jedziemy drugi raz do Chorwacji ale teraz już z dwójką dzieciaczków. Pozdrawiam
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 16.08.2008 12:38

Mała Czarna napisał(a):Witam Tomku!
Mogę wiedzieć w jakiej dzielnicy Breli mieliście apartament? My wyjeżdżamy 18.08 o 17 godzinie i mamy nadzieję , że ok. 12 w południe będziemy na miejscu ciekawa jestem czy to realne. Po drodze mamy ochotę przespać się ze dwie godzinki. A zdjęcia piękne. Też jedziemy drugi raz do Chorwacji ale teraz już z dwójką dzieciaczków. Pozdrawiam


Witaj,
my mieszkaliśmy w dzielnicy Jardula, niedaleko hotelu Pelegrini (zjazd z magistrali przy restauracji Champion). To jakieś 2 km od głównego portu w kierunku pn.zachodnim.
Co do dojazdu to zależy od wybranej przez Was trasy. Sam dojazd do Breli w Chorwacji jest łatwy.
Ja w tym roku jechałem przez Węgry i odradzam tę trasę. Dużo lepiej (szybciej) jechać przez Austrię, przez którą jechałem w ubiegłym roku.

Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku
Tomek
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 16.08.2008 13:07

nie ma żadnej dyskoteki w Breli??
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.08.2008 13:17

victoo napisał(a):nie ma żadnej dyskoteki w Breli??


Nie ma ! Polecam Beach Bar za Brelą na początku Baśkej - super muzyka i w porywach tańce , fantastyczny klimacik!
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.08.2008 13:20

Tomasz W napisał(a):
Mała Czarna napisał(a):Witam Tomku!
Mogę wiedzieć w jakiej dzielnicy Breli mieliście apartament? My wyjeżdżamy 18.08 o 17 godzinie i mamy nadzieję , że ok. 12 w południe będziemy na miejscu ciekawa jestem czy to realne. Po drodze mamy ochotę przespać się ze dwie godzinki. A zdjęcia piękne. Też jedziemy drugi raz do Chorwacji ale teraz już z dwójką dzieciaczków. Pozdrawiam


Witaj,
my mieszkaliśmy w dzielnicy Jardula, niedaleko hotelu Pelegrini (zjazd z magistrali przy restauracji Champion). To jakieś 2 km od głównego portu w kierunku pn.zachodnim.
Co do dojazdu to zależy od wybranej przez Was trasy. Sam dojazd do Breli w Chorwacji jest łatwy.
Ja w tym roku jechałem przez Węgry i odradzam tę trasę. Dużo lepiej (szybciej) jechać przez Austrię, przez którą jechałem w ubiegłym roku.

Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku
Tomek


Również jechałem przez Węgry na BiH - może trasa niegłupia ale tylko z nawigacją . Pomyliłem na Węgrzech drogę 3 razy i do BiH zajechałem po 15h. Potem z Banja Luki tylko 5h.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 16.08.2008 21:16

a czy są jakieś knajpki w Breli, w których można obejrzeć wyścigi F1? oraz zagrać w bilarda?

a drugie pytanko to jak wygląda sprawa ze sportami wodnymi w tej mieścinie?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.08.2008 21:40

victoo napisał(a):a czy są jakieś knajpki w Breli, w których można obejrzeć wyścigi F1? oraz zagrać w bilarda?

a drugie pytanko to jak wygląda sprawa ze sportami wodnymi w tej mieścinie?


Bilarda nie widziałem ,a knajpek z tv dużo.
Ze sportów wodnych to:
narty wodne i parasiling.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone