Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg w okolicach Zagrzebia?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008
Nocleg w okolicach Zagrzebia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 11.08.2008 23:23

Przejrzałam forum skorzystałam z szukajki ale... nic w temacie nie znalazłam:(

W zasadzie plan jest aby nocować gdzieś przy granicy węgiersko-chorwackiej ale....
gdyby jednak okazało się, że na nocleg jest ...za wcześnie a sił starczy żeby dojechać do Zagrzebia - lub za Zagrzeb to w sumie taka opcja nie byłaby całkiem bez sensu, bo następnego dnia pozostałoby mniej km do przejechania, byłaby teoretyczna szansa na wcześniejsze dotarcie do celu oraz być może większe prawdopodobieństwo uniknięcia korków.
Na forum wyczytałam, że infrastruktura wzdłuż autostrady w Chorwacji zbyt bogata w hotele/motele nie jest ale może ktoś jednak może podać jakiś wyjątek potwierdzający regułę? A może gdzieś niedaleko od autostrady jakieś sprawdzone miejsce? Chodzi o to, aby zbytnio nie odbijać od głównego szlaku - tak aby nie tracic czasu i nie nabijać zbędnych kilometrów wieczorem i rano.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2008 06:48

jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 12.08.2008 10:42

Dzięki.
Krakus_z_Podgórza
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.07.2008
Noclegi za Zagrzebiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krakus_z_Podgórza » 12.08.2008 20:31

Bazująć na wątkach na forum oraz własnych poszukiwaniach internetowych znalazłem kilka opcji noclegu za Zagrzebiem
1. Motel Duga Resa - zjechać z autostrady w Karlovacu i starą drogą w kierunku Rijeki. Motel jest po 10 km. Powrót na autostradę na następnym wjeździe jadąć kolejne 10 km w kierunku Rijeki
2. Hotele w okolicach Ogulina (to już ok. 50 km. za Karlovacem)
http://www.mreznica.hr/motel/roganac.html
http://hotel-josipdol.elez.hr/english/about.shtml
www.ogulin.hr/turizam/smjestaj.htm - tu są rózne obiekty
Ja wybrałem Josipdol, bo w Ive w Ogulinie nie było miejsc
Zaletą tej lokalizacji jest powrót na autostradę tuż przed tunelem Mala Kapela.
Za 4 osoby ze sniadaniem zaplącę 15/16/08 ok. 80 euro. Roganac w Duga Resa jest ponoć tańsza, ale tam mają akurat wesele :)
Można też prosić organizację turystyczna z Ogulina lub Karlovaca o podpowiedź gdzie znaleźć nocleg
princess_lu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) princess_lu » 13.08.2008 12:55

Potwierdzam motel Roganac w miejscowości Duga Resa. Wprawdzie trzeba zjechać nieco z głównej trasy, ale za to miejscowość cicha i spokojna, piękny widok ze wzgórza, niedrogo (za 3 dorosłe osoby i dziecko płaciłam 63 euro), parking zadaszony. Opcje wyjazdu - można wrócić do autostrady tą samą drogą albo, nie wracając, przejechać się ok. 30 km lokalnymi krętymi dróżkami przez chorwackie wioski i w ten sposób dotrzeć do autostrady. Ja jechałam tą drugą opcją i ... było przyjemnie, szczególnie że ruch rano niewielki :)
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 14.08.2008 10:07

Dzięki za linki.
Do Josidpolu przekonało mnie bliskie położenie względem tunelu....;)
Poza tym szczęśliwie mieli tam wolny pokój w interesującym mnie terminie:)
(Duga Resa jest zajęta - mimo, że to nie weekend).

informacyjnie:
3 osoby ze śniadaniem = 69euro
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 07.09.2008 12:54

Nocleg w Josipdolu miał miejsce. Kilka uwag:
1. hotel ** - i w zasadzie to odzwierciedla jego standard... pokój z minimalnym wyposażeniem podstawowym, pościel czysta, ręczniki również. Na jedną noc nie potrzeba nic więcej.
2. Łazienka posprzątana lecz z sufitu spod paneli wyziera...grzyb przeokropny!!!

3. śniadanie - 3 małe parówki + pieczywo - zero warzywka/nabiału/o szwedzkim stole należy tam zapomnieć.

4. Po przyjeździe pytaliśmy czy można płacić kartą - tak nie ma problemu - oczywiście. Następnego dnia rano - nie można tylko cash! Ponoć coś się zepsuło - średnio w to wierzę;) - a to dlatego, że taka sytuacja jeszcze kilkakrotnie zdarzyła mi się w Chorwacji.

Restauracja hotelowa działa do późna - pizza w normalnej cenie - całkiem jadalna:)

Podsumowując - cena 70 euro (za pokój 3 osobowy) wydaje mi się mocno przesadzona, a swoje przekonanie opieram na porównaniu z tym co za 70 euro wielokrotnie dostawaliśmy w wielu hotelach/pensjonatach w ..rzekomo drogiej Austrii (i nie mówię tutaj o obleganym przez Polaków tranzytowym miejscu w Gratzu).
Na plus - bliskie położenie tunelu Mala Kapela - więc jak ktoś szuka rozwiązania pozwalającego uniknąć korków (np w sobotę), to można rozwazyć.

Może komus się przyda?

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone