Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Novalja

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JKotek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.08.2007
Novalja

Nieprzeczytany postnapisał(a) JKotek » 07.08.2008 14:25

Witam serdecznie Wszystkich.

Wybieram się z żoną na wyspę Pag do miejscowości Novalja za pośrednictwem biura podróży Adriatyk. Są to apartamenty prywatne.

Dużo naczytałem się różnych opini na temat tej miejscowości i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie.

Jesteśmy osobami bardzo dorosłymi ( 56 lat) a tu straszy się nas bardzo rozrywkowym życiem nocnym, skalistymi brzegami, księżycowym krajobrazem i brakiem drzew i zieleni.

Bardzo proszę znawców tematu o jasną informację czy mamy tam po co jechać?

Rok temu bylismy w Umagu na Istrii i było super.

Jedziemy od 30 sierpnia na tydzień.

Pozdrawiam Wszystkich . :D :D :D :D :D :D
AKR
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AKR » 07.08.2008 15:17

my mieliśmy jechać do Novalji ale zrezygnowaliśmy - sporo informacji znajdziecie tu na forum

My nie byliśmy w Novalji ale z forum dowiedzieliśmy się, że to tzw Chorwacka Ibiza - a więc bardzo imprezowa miejscowość

polecam zerknąć na link

http://www.novalja.com/
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 07.08.2008 16:06

Nowlija jest raczej dla rozrywkowej młodzieży;-))) My byliśmy na Pagu w Pagu ,a Nowaliję tylko zwiedzaliśmy;-))Jeżeli możesz zamienić rezerwację to polecam raczej Pag, bardziej cichy , spokojny, bardziej kameralny. Pozdrawiam serdecznie
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.08.2008 16:15

Z tego co się orientuje to biuro ma też w ofercie miasteczka na Riwierze Makarskiej, na wyspach..warto pojechać dalej na południe za Split tam zaczyna się prawdziwa Chorwacja :D
dociekliwa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dociekliwa » 08.08.2008 10:02

Bez urazy Ines ale jeśli nigdzie po za makarską nie byłaś to dlaczego wypowiadasz się na takie tematy. Prawdziwa Chorwacja jest tam gdzie chcemy żeby była. Każda miejscowość, każde miasteczko, każdy rejon ma swój klimat.....ale żeby tego doświadczyć to trzeba trochę pojeździć. Nie można komuś zganiać tego czego chce pooglądać. Każdy z nas jest inny i każdemu ma prawo podobać się coś innego. Makarska jest cudna co nie znaczy że gdzie indziej nie jest fajnie.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 08.08.2008 11:02

dociekliwa napisał(a):Bez urazy Ines ale jeśli nigdzie po za makarską nie byłaś to dlaczego wypowiadasz się na takie tematy. Prawdziwa Chorwacja jest tam gdzie chcemy żeby była. Każda miejscowość, każde miasteczko, każdy rejon ma swój klimat.....ale żeby tego doświadczyć to trzeba trochę pojeździć. Nie można komuś zganiać tego czego chce pooglądać. Każdy z nas jest inny i każdemu ma prawo podobać się coś innego. Makarska jest cudna co nie znaczy że gdzie indziej nie jest fajnie.


Buahhaha :D
Nie wiem po czym wnosisz, że niby tylko Makarska-akurat tego miejsca nie lubię -chyba, że Riwiera Makarska to tak :D?
Jeszcze mogę polecić płw.Peljesac...też pięknie wraz z Korcula...
Wyspa Krk, Zupa Dubrovacka...okolice Primosten..też warte uwagi.
Hmm i wiele wiele innych miejsc....Może ty skorzystasz??
Nie można ograniczać się tylko do wyspy Pag :D
Widać, że jesteś tu nowa...jeszcze mało wiesz...
Oczywiście, że każdy ma inny gust, ale forum jest po to by wyrażać swoje zdanie i pisać o tym co nam się podobało, a co nie!

Bez obrazy, ale Twoje uczestnictwo na tym forum jak na razie objawiło się doczepką do madzi1981 i do mojego ulubieńca Darka1 i dalej nic nie wniosłaś..także dalsze komentarze będą już zbędne :twisted: 8O

Serdecznie Pozdrawiam i mniej frustracji życzę...
dociekliwa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dociekliwa » 08.08.2008 12:24

I tu się mylisz ...jak mam nabijać sobie liczbę postów durnymi postami to wolę wcale nie pisać. To że zalogowałam się tak późno nie znaczy że jestem tutaj nowa;-)) :lol: I nie wypiszę " listy" miejscowości które znam i odwiedziłam bo nie o to tu chodzi.Widzę że dobrze "odrobiłaś" śledzenie moich wpisów. Są wyjątkowi cro-maniacy, np. Janusz Bajcer który zawsze znajdzie czas i chęć by odpisać , polecić, doradzić. A masa jest takich którym tylko zależy na liczbie wysłanych postów. Powiedz mi co Ty wniosłaś swoim pierwszym postem w tym temacie??? to że to biuro ma tez kwatery w innej części Chorwacji??? To akurat mógł sobie sprawdzić sam. Pozdrawiam i mniej frustracji życzę :lol:
JKotek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) JKotek » 08.08.2008 13:02

Szanowne, niezbyt miłe sikorki,

Prosiłem o dorade, więc proszę sobie znaleść inne miejsce na idiotyczne, nic nie wnoszące wzajemne przemądrzenia i uwagi.

Pozostałym bardzo dziekuję za ostrzeżenia przed wyjazdem na Pag.

pozdrawiam,
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 08.08.2008 14:11

Bez przesady z tym straszeniem Novaliją.

Novalija to miasteczko totalnie nastawione na turystów. Mało kto tu mieszka poza sezonem. Rzeczywiście stała się zanana z dyskoteki na plazy Zrice. Jak ja tam mieszkałem na kempie oddalonym o 3km od tej plazy to dyskotekę ledwie słyszałem.
Plaże są żwirkowe podobno ta przy kempie Strasko jest najlepsza, dla mnie trochę za wąska i za dużo ludzi
W samej Nnovaliji jest roślinność, uwagi od krajobrazie pustynnym raczej dotyczą polnocnej czesci Pagu.
Dużo bardziej podobały mi się plaze w okolicy Novaliji np płatna Sv Duch czy piaszczysta plaża w stronę Starej Novaliji

To co mi się nie podobało - i więcej tam nie pojadę pewnie - to totalnie komercyjny charakter miasta, tłumy ludzi, zwłaszcza młodych dla których każda absurdalna nawet cena w knajpie jest do zapłacenia. Miasto nie ma atmosfery, tłok jak w Międzyzdrojach tylko kulturalniej, deptak czynny do późnych godzin, knajpa na knajpie, nie ma gdzie zaparkowac w centrum
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 08.08.2008 14:25

JKotek - wybacz jednak ta osoba napisała do mnie w tak niemiły sposób, że musiałam zareagować.
Jednak nie mam zamiaru ciągnąc tej bezsensownej konwersacji i tych dziecinnych spostrzeżeń.....

Co do tematu:
Nie wiem czy z biura jedziecie autokarem czy autem?
Myślę, że to ma duże znaczenie..
Nie wiemy czy nastawiacie sie na totalny odpoczynek, czy na zwiedzanie?
Jeśli nie chcecie zapuszczać się w dalsze rejony Cro jak płw.Peljesac- przepiękny czy Zupa Dubrovacka zaproponowałam sympatyczne mieściny na Riwierze Makarskiej, bo gdy autostrada dochodzi praktycznie do Makarskiej problem dojazdu się rozwiązuje, bo jest mniej męczący niż jazda np.jadranka..Widoki zrekompensują wam trudy jazdy :D
Jeśli wyjeżdżacie już praktycznie we wrześniu to także nie macie co się obawiać dużych tłoków..wszędzie w Chorwacji ludzi mniej, spokojniej i ciszej..
Novalja rzeczywiście to miasteczko bardzo rozrywkowe, raz tam bylismy, dla nas za bardzo gwarnie i głośno, zabraliśmy się po kilku dniach.
Bardzo dużo młodzieży nastawionej na wszelkiego rodzaju rozrywki :D
Jeśli szukacie miejsca z większym klimatem i spokojniejszego to Novalja nie jest dla was :?
Jaki rejon was interesuje, może będę mogła bardziej pomóc..
Obrazek
Obrazek
Primosten
Obrazek
Baska Voda

My wybieramy się września na Hvar i Brac ,
Serdecznie Pozdrawiam :D
Ostatnio edytowano 09.08.2008 00:03 przez ines, łącznie edytowano 2 razy
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 08.08.2008 14:30

JKotek napisał(a):Pozostałym bardzo dziekuję za ostrzeżenia przed wyjazdem na Pag.


Myślę, że nie na Pag w ogóle, tylko do Novalji :)

Ja również z całego serca polecam miasteczko Pag - byliśmy tam 7 lat temu w podróży poślubnej i wspaniale wypoczęliśmy w ciszy i spokoju. Kierowani tymi wspomnieniami zabieramy tam we wrześniu dwuletniego synka.

Novalję zwiedzaliśmy i zrobiła na nas nijakie wrażenie, Pag jest o wiele bardziej klimatyczny.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 08.08.2008 14:37

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20696

Bardzo ciekawa relacja wraz z pięknymi zdjęciami między innymi z wyspy Pag, może Ci się przyda :D

Ps.Forum jest po to, aby sobie pomagać, a nie wypisywać kąśliwe uwagi. :?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.08.2008 22:14

Novalja to rzeczywiście nie najlepszy wybór jeżeli chodzi o Pag . Jednak nieprawdą jest , że prawdziwa Chorwacja zaczyna się poniżej Splitu jak napisała koleżanka Ines ( niektórzy napiszą , że poniżej Omisa ). Wyspy kvarnerskie, a także wyspa Pag ( zalicza się już do Dalmacji ) mają także swój niepowtarzalny urok i charakter :D Wg. mnie wcale nie ustępują '' prawdziwej Chorwacji ''.
http://www.otok-pag.net/plaze/dubrava_f_v.jpg - prawdziwa piaszczysta plaża Dubrava , nad którą znajduje się kilka domów . Do jednego mam nawet namiar - 70 m. od plaży :D . Do pięknego miasteczka Pag tylko 3.5 km.
Pozdrav.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.08.2008 22:45

A jak Dubrava się komuś znudzi to może przejść na Sv. Mariję - http://www.otok-pag.net/plaze/sv_marija_f_v.jpg :D
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 08.08.2008 22:56

Ines, 1. zdjecie podpisane przez Ciebie jako Novalja z lotu ptaka, to miasto Pag w rzeczy samej. Moze Ty tu na serio masz za punkt honoru nabijanie ilosci postow ?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone