Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszalin - Orebić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
b_artman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2008
Koszalin - Orebić

Postnapisał(a) b_artman » 26.07.2008 11:33

Witam wszystkich.
Chciałbym Wam przedstawić mój plan na wyjazd do Chorwacji (pierszy raz :) ):

Koszalin - Kołbaskowo - Berlin - Lipsk - Hof - Regensburg - Wels - Graz (gdzieś tutaj nocleg) - Maribor - Zagrzeb - Karlovac - Jeziora Plitvickie (jakiś kemping) - Gornja Ploca - Split (A1) - Ploce (wciąż A1) - przez Bośnię - Ston - Orebić (8 noclegów - może 9, w międzyczasie Dubrovnik, Korcula, Mljet)

Z powrotem podobnie, ale chciałbym jeszcze zobaczyć Split (nocleg na kempingu), a potem udać się na Postojną (kolejny kemping) i stamtąd do Koszalina.

Wyjeżdżam 10.08.2008, powrót planuję na 23.08.
Będę wdzięczny za wszelkie opinie o planie, a także o wskazówki na temat noclegów koło Graz [może http://www.oekotel.com/index_pol.php - a może jest coś jeszcze tańszego] oraz kempingów koło Jezior Plitvickich, Splitu - Trogiru, oraz Postojnej).
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Postnapisał(a) Adam,K » 26.07.2008 12:35

Polecam Oekotel. Byłem w nim w tym roku. Warto się tam przespać. rano dają śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Również w tym roku byłem w Orebiczu. Jest bardzo fajnie tylko masz cholernie daleko. Ja na Twoim miejscu pomyślałbym o innym miejscu docelowym, z uwagi na odległość. 8)
baggio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.07.2008

Postnapisał(a) baggio » 26.07.2008 14:56

Ja jade za 2 dni do Baski na KRK i wlasnie zastanawiam sie nad wyborem optymalnej trasy, podoba mi sie ta ktora Ty przedstawiles czyli przez Niemcy i Austrie, mam zamiar "zrobic" ja w jeden dzien...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Postnapisał(a) FUX » 26.07.2008 15:48

forum/viewtopic.php?p=250269#250269
Trasa nr 2 Z Poznania do Baski masz 1200km. Powinno Ci to zająć kolo 13-14 godzin.
Wyjedź koło 1 w nocy z Poznania; wrocław przemkniesz w 10 min. Na miejscu jesteś kolo 16ej
Sprawdzane w tym roku!
Niemcy możesz sobie spokojnie podarować.
baggio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.07.2008

Postnapisał(a) baggio » 26.07.2008 16:11

dzieki za rade, przemysle to...

a potem dam znac jak było...
baggio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.07.2008

Postnapisał(a) baggio » 26.07.2008 16:15

a i chetnie posłucham podpowiedzi czy warto pojechac autostradami slowenskimi, skoro i tak juz za nie płace az do przejscia SLO/HR Rupa, czy moze jak najszybciej wbic sie na chorwackie i smigac przez Zagrzeb ?
Ekonomiczniej byloby jechac jak najdłuzej w Sloweni ale nie wiem jak wygladaja te autostrady, czy są szybkie, czy kręte ?
b_artman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2008

Postnapisał(a) b_artman » 28.07.2008 07:55

Adam,K napisał(a):Polecam Oekotel. Byłem w nim w tym roku. Warto się tam przespać. rano dają śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Również w tym roku byłem w Orebiczu. Jest bardzo fajnie tylko masz cholernie daleko. Ja na Twoim miejscu pomyślałbym o innym miejscu docelowym, z uwagi na odległość. 8)

No wiem że jest daleko, ale już zarezerwowane ;)
Mam nadzieje ze szybko przelece Autobahnami.
Ale z Poznania raczej bym się nie pchał na Niemcy... Z Koszalina po prostu byłoby trochę za dużo po naszych cudownych drogach...
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Postnapisał(a) jdubowski » 28.07.2008 08:33

baggio napisał(a):a i chetnie posłucham podpowiedzi czy warto pojechac autostradami slowenskimi, skoro i tak juz za nie płace az do przejscia SLO/HR Rupa, czy moze jak najszybciej wbic sie na chorwackie i smigac przez Zagrzeb ?
Ekonomiczniej byloby jechac jak najdłuzej w Sloweni ale nie wiem jak wygladaja te autostrady, czy są szybkie, czy kręte ?


Ja powiadam że lepiej przez Słowenię. Autostrady nie sa specjalnie kręte ani też pochyłe, kręta jest droga z Postojnej do Rupy, ale tam racvzej korków nie stwierdziłem.
Po likwidacji bramek na autostradach nie powinienes trafić na korki na autostradzie, korkować się może za to przejazd przez Maribor.
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Postnapisał(a) mariusz29 » 28.07.2008 21:56

Jadę ze Szczecinka w tej samej dacie co b_artman.
Dwa lata temu jechałem właśnie przez Niemcy. Trasa jest okej jeśli ktoś lubi szybką jazdę, wtedy jest w stanie zniwelować utratę czasu powstałą ze względu na znaczną długość tej trasy. Dla mnie osobiście trasa przez Niemcy jest zbyt monotona, no i żeby dojechac do Kołbaskowa też potrzeba 2 godziny. Z kolei w zeszłym roku jechałem przez Wiedeń - Graz - Maribor. Niemiło wspominam korki w okolicach Wiednia i w Słowenii. Z tym, że wtedy jechałem w sobotę.
Natomiast, w tym roku wybieram trasę Poznań - Wrocław - Olomuc - Brno - Bratysława - Węgry route 86 - Słowenia (bezpłatna trasa przez Dolga Vas - Lendava) - wjazd na Chorwacką autostradę za miejscowością Cakovec.
Chętnie podzielę się opiniami.
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Postnapisał(a) zauroczona » 28.07.2008 22:17

mariusz29 napisał(a):Jadę ze Szczecinka w tej samej dacie co b_artman.
Dwa lata temu jechałem właśnie przez Niemcy. Trasa jest okej jeśli ktoś lubi szybką jazdę, wtedy jest w stanie zniwelować utratę czasu powstałą ze względu na znaczną długość tej trasy. Dla mnie osobiście trasa przez Niemcy jest zbyt monotona, no i żeby dojechac do Kołbaskowa też potrzeba 2 godziny. Z kolei w zeszłym roku jechałem przez Wiedeń - Graz - Maribor. Niemiło wspominam korki w okolicach Wiednia i w Słowenii. Z tym, że wtedy jechałem w sobotę.
Natomiast, w tym roku wybieram trasę Poznań - Wrocław - Olomuc - Brno - Bratysława - Węgry route 86 - Słowenia (bezpłatna trasa przez Dolga Vas - Lendava) - wjazd na Chorwacką autostradę za miejscowością Cakovec.
Chętnie podzielę się opiniami.

Ja po ubiegłorocznym pierwszym doświadczeniu w tak długiej trasie przez Czechy, Austrie i Słowenię, w tym roku wybrałam z mężem trase przez Słowacje i Węgry własnie drogą 86. Bedziemy mieli porównanie, która opcja jest lepsza. Wyjeżdżamy 13 sierpnia do Orebica - 15 DDW :D
mauri_b
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 29.07.2008

Postnapisał(a) mauri_b » 29.07.2008 18:32

b_artman napisał(a):Witam wszystkich.
Chciałbym Wam przedstawić mój plan na wyjazd do Chorwacji (pierszy raz :) ):

Koszalin - Kołbaskowo - Berlin - Lipsk - Hof - Regensburg - Wels - Graz (gdzieś tutaj nocleg) - Maribor - Zagrzeb - Karlovac - Jeziora Plitvickie (jakiś kemping) - Gornja Ploca - Split (A1) - Ploce (wciąż A1) - przez Bośnię - Ston - Orebić (8 noclegów - może 9, w międzyczasie Dubrovnik, Korcula, Mljet)

Z powrotem podobnie, ale chciałbym jeszcze zobaczyć Split (nocleg na kempingu), a potem udać się na Postojną (kolejny kemping) i stamtąd do Koszalina.

Wyjeżdżam 10.08.2008, powrót planuję na 23.08.
Będę wdzięczny za wszelkie opinie o planie, a także o wskazówki na temat noclegów koło Graz [może http://www.oekotel.com/index_pol.php - a może jest coś jeszcze tańszego] oraz kempingów koło Jezior Plitvickich, Splitu - Trogiru, oraz Postojnej).


Witam. Ja jadę z okolic Trójmiasta do Duce niedaleko Splitu i będę nocował w Wels - hotel TRAUNPARK. W sumie za dwie osoby dorosłe i jedno dziecko, ze śniadaniem zapłacimy 59Euro - ciężko było znaleźć coś tańszego. W/g ViaMichelin powinniśmy tam dtrzeć po około 12-tu godzinach. Myślę, że z 3-latkiem to wystarczająco długo :)
bibinie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 09.07.2005

Postnapisał(a) bibinie » 30.07.2008 22:07

mauri_b napisał(a):
b_artman napisał(a):Witam. Ja jadę z okolic Trójmiasta do Duce niedaleko Splitu i będę nocował w Wels - hotel TRAUNPARK. W sumie za dwie osoby dorosłe i jedno dziecko, ze śniadaniem zapłacimy 59Euro - ciężko było znaleźć coś tańszego. W/g ViaMichelin powinniśmy tam dtrzeć po około 12-tu godzinach. Myślę, że z 3-latkiem to wystarczająco długo :)


Witam
My też planujemy wyjazd z Trojmiasta w pierwszych dniach września (będzie to już nasz 3 raz ale pierwszy w podobnym do Waszego składzie czyli 2+1) - kiedy planujecie swoj wyjazd - może w zbliżonym terminie w grupie zawsze weselej
Pozdrawiamy
K&K
maniekwawa
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.07.2008
Orebić

Postnapisał(a) maniekwawa » 31.07.2008 09:53

Zauroczona, do zobaczenia w Orebiciu. Ja wyjeżdżam 14.08.2008.
mauri_b
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 29.07.2008

Postnapisał(a) mauri_b » 31.07.2008 22:09

bibinie napisał(a):
mauri_b napisał(a):
b_artman napisał(a):Witam. Ja jadę z okolic Trójmiasta do Duce niedaleko Splitu i będę nocował w Wels - hotel TRAUNPARK. W sumie za dwie osoby dorosłe i jedno dziecko, ze śniadaniem zapłacimy 59Euro - ciężko było znaleźć coś tańszego. W/g ViaMichelin powinniśmy tam dtrzeć po około 12-tu godzinach. Myślę, że z 3-latkiem to wystarczająco długo :)


Witam
My też planujemy wyjazd z Trojmiasta w pierwszych dniach września (będzie to już nasz 3 raz ale pierwszy w podobnym do Waszego składzie czyli 2+1) - kiedy planujecie swoj wyjazd - może w zbliżonym terminie w grupie zawsze weselej
Pozdrawiamy
K&K


Hej. No niestety my jedziemy 08 sierpnia, także się nie spotkamy :)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Postnapisał(a) taurus » 01.08.2008 09:26

mauri_b napisał(a):
Hej. No niestety my jedziemy 08 sierpnia, także się nie spotkamy :)


Witam

Ja będę w Omiszu od 16 sierpnia - dokładnie to Nemira ale na zakupy będę często tam wpadał.

Także może się gdzieś spotkamy po drodze - srebna zafira z boxem na dachu na gdyńskich tablicach.

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone